Skocz do zawartości
bruce

29.04.2004 -demonstracja-ktos idzie??

Rekomendowane odpowiedzi

Sluchaj w tamtych czasach to byla kupa forsy jesli ja bym dostal tyle to napewno wiedzial bym co z tym zrobic. Mnie wkurza to ze akcje wymierzone przeciwko rzadowi uderzaja w niewinnych ludzi poprostu.

A co do ciezkiej pracy to ja tez ciezko pracuje naprzyklad teraz jestem w pracy zeby zarobic na to co mam i wcale mi sie nie usmiecha stracic prace bo zdemoluja mi firme a tak moze sie stac. A co do znajdowania sie w nowej rzeczywistosci to ja czegos tutaj nie rozumiem. Wszyscy klna na komune i jak bylo im zle ale nie potrafia zrozumiec jednego ze sami do tego doprowadzili. Bo przeciez przez 30 lat komuny byla gospodarka planowa i w sumie nie brakowalo niczego odbudowywano zniszczony po wojnie kraj byl komunizm wszyscy mieli prace i byli szczesliwi. A potem wladze komunistyczne stwierdzily ze nie moze ciagle dokladac do cukru i gornicy wyszli na ulice. No to rzad obawiajac sie zamieszek zaczal brac pozyczki i dokladal do wszystkiego zeby nie strajkowano. I smiem twierdzic ze to ostatnie 15 lat komuny doprowadzilo do ruiny gospodarke na wyrazne zyczenie jej obywateli ktorzy chcieli miec wszystko za darmo.

Jakim prawem? Ja ciezko pracuje 5 dni w tygodniu po 9 godzin + 2 weekendy w miesiacu po 12 godzin i dlaczego jakis frustrat ma mi to odebrac a moze powinienem placic 50% podatku bo zarabiam ponad 2 tys zlotych? Ludzie chce sie ożenic w przyszle wakacje i wiem ze nie zrobie wesela bo mnie na to nie stac. Kazdy grosz odkladam na mieszkanie, chcialem zmienic komputer zrezygnowalem z kina teatru i piwa.

Przyjezdni psuja rynek pracy bo mieszkaja po kilku w jednym wynajetym mieszkaniu i maja niskie koszty utrzymania a przy okazji wydaje im sie ze zarabiaja nie wiadomo ile.

 

<span style="color:red;">[ciach!]</span>.a ja tez jestem sfrustrowany i co moze powinienem demonstrowac zamiast zajac sie swoja robota?

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mizc nie mam do Ciebie nic osobiscie, ale opowiadasz takie glupoty i przytaczasz tak bzdurne argumenty ze nie wiadomo co Ci odpisywac ...

Okay, porozmawiamy jak bedzie juz po tych demonstracjach. Moim zdaniem jedynym wymiernym efektem demonstracji bedzie burdel, jaki pozostawia po sobie antyglobalisci, ktory bede musial (tak jak i inni) pokryc z wlasnych podatkow.

 

Mysl sobie co chcesz, wedlug mnie zdecydowana czesc antyglobalistow to osoby, ktorym zalezy wylacznie na rozrobach, a takich powinno sie od razu walic pala w morde.

 

A tak w ogole to nie wiem czemu sie mnie czepiasz, kazdy ma prawo miec swoje zdanie. :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz cos to alterglobalistów nie antyglobalistów.  

 

Dla mnie to kompletna bzdura - zmniejszyć róznice między bogatymi a biednymi ? Moze jeszcze, zeby wszystko było wspólne ? Zwykła komuna.

a widzisz w tym cos zlego ?? , Ehh ,gdyby nie to ze mieszkam daleko to bym sie tam pojawil :roll: , nie po to by robic dymy ( ze mnie niespotykajnie spokojny czlowiek ) , tylko po to zeby pokazac tym na gorze , ze sa ludzie ktorzy nie zgadzaja sie z ich polityka , ze nie wszyyscy polacy stali sie slugusami wielkiego kapitalu , przeciez za socjalizmu ( podobno zlego :lol: :lol: ) gdy mieso mialo isc do gory byly rozroby ofiary smiertelne , a teraz co ... G.Ó.W.N.O , zamrazaja waloryzacje rent i emerytur nikt nie protestuje ---- to jest po.<font color="#FF0000">[ciach!]</font> i tyle

Jeden zapier*** zeby coś mieć, drugi sie opier**** i ma mieć to samo ? To jest sprawiedliwość ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"]Sluchaj w tamtych czasach to byla kupa forsy jesli ja bym dostal tyle to napewno wiedzial bym co z tym zrobic. Mnie wkurza to ze akcje wymierzone przeciwko rzadowi uderzaja w niewinnych ludzi poprostu.  

A co do ciezkiej pracy to ja tez ciezko pracuje naprzyklad teraz jestem w pracy zeby zarobic na to co mam i wcale mi sie nie usmiecha stracic prace bo zdemoluja mi firme a tak moze sie stac. A co do znajdowania sie w nowej rzeczywistosci to ja czegos tutaj nie rozumiem. Wszyscy klna na komune i jak bylo im zle ale nie potrafia zrozumiec jednego ze sami do tego doprowadzili. Bo przeciez przez 30 lat komuny byla gospodarka planowa i w sumie nie brakowalo niczego odbudowywano zniszczony po wojnie kraj byl komunizm wszyscy mieli prace i byli szczesliwi. A potem wladze komunistyczne stwierdzily ze nie moze ciagle dokladac do cukru i gornicy wyszli na ulice. No to rzad obawiajac sie zamieszek zaczal brac pozyczki i dokladal do wszystkiego zeby nie strajkowano. I smiem twierdzic ze to ostatnie 15 lat komuny doprowadzilo do ruiny gospodarke na wyrazne zyczenie jej obywateli ktorzy chcieli miec wszystko za darmo.  

Jakim prawem? Ja ciezko pracuje 5 dni w tygodniu po 9 godzin + 2 weekendy w miesiacu po 12 godzin i dlaczego jakis frustrat ma mi to odebrac a moze powinienem placic 50% podatku bo zarabiam ponad 2 tys zlotych? Ludzie chce sie ożenic w przyszle wakacje i wiem ze nie zrobie wesela bo mnie na to nie stac. Kazdy grosz odkladam na mieszkanie, chcialem zmienic komputer zrezygnowalem z kina teatru i piwa.  

Przyjezdni psuja rynek pracy bo mieszkaja po kilku w jednym wynajetym mieszkaniu i maja niskie koszty utrzymania a przy okazji wydaje im sie ze zarabiaja nie wiadomo ile.  

 

<font color="#FF0000">[ciach!]</font>.a ja tez jestem sfrustrowany i co moze powinienem demonstrowac zamiast zajac sie swoja robota?  

 

 

Pozdrawiam

słuchaj jak bym dostał tyle kasy czyli 30 tys nie wiedziałbym co zrobić zbytnio uwierz to jest za mało jak na otwarcie firmy.a nawet jak by ją otworzyć to np w kompach ale taki górnik (nie chce nikogo obrażać) on jest od fedrowania i sam kopalni nie otworzy.2 ludzie zmienili komune bo im sie nie podobało mówią że ona zniszczyła kraj.chwila z tego co wiem gierek wzioł porzyczek 30 mld a teraz mamy zaraz ile to jest 120 mld dolarów ??:> i olie mnie pamięć nie myli porzyczki spałciliśmy tak tyle że nas rypią %.a co do postawy że im sie nalerzy bo ludzie patrzą na zachód.i chcą tak jak tam ale nie wiedzą że musielibyśmy pracować i to 2 razy tyle.zachód wypracował sobie potęge przez setki lat !!! a my chcemy w ciągu 20 lat mu dorównać ?? a że ludzie protestują bo rząd sie ugina i jest taki a nie inny afera goni afere !!!! zresztą temat rzeka.a co do napływowych już nie będą napływać bo granica wsch będzie uszczelniona.no i rzeczywiście nie jest fair ja wyjde na ulice poniszcze i dostane $$ a Ty będziesz pracował na mnie.przykro mi nie powinno być tak ale sami widzicie jak jest.a mało tego w polsce straszliwie dużo świąt mamy czyli dni wolnych od pracy.pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słuchaj jak bym dostał tyle kasy czyli 30 tys nie wiedziałbym co zrobić zbytnio uwierz to jest za mało jak na otwarcie firmy

 

Hahaha...Mój brat z trzema kumplami otworzyli firme car-audio (i kilka podobnych opcji) - koszt koło 1500zł. Istnieją już kilkanaście miesięcy, każdy miesiac lepszy od poprzedniego.

 

Kwestia nie pieniędzy tylko pomysłu i wiedzy. Jak ktoś umie tylko machać grabiami albo kilofem - tylko i wyłacznie jego wina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta...Tak sie składa, ze oni zajmują się nie tylko car-audio - robią także blacharke, malowanie aut, czyszczeniem wnętrz itp.

 

Jak sie nastawiasz na hodowle kartofli na najbliższe 10-lat to za to nie wyzyjesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nosz ludzie czytajcie co pisze.czy ja potępiam zakłady samochodowe ??wręcz popieram podejście twego brata.rolnicy są uprzywilejowani w unii mieć gospodarkę durzą to niezły dochód.

To raczej Ty czytaj ze zrozumieniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nosz ludzie czytajcie co pisze.czy ja potępiam zakłady samochodowe ??wręcz popieram podejście twego brata.rolnicy są uprzywilejowani w unii mieć gospodarkę durzą to niezły dochód.

To raczej Ty czytaj ze zrozumieniem.

czego nie zrozumiałem w twoim tekście ?? oświeć mie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głównym problemem jest roszczeniowa postawa społeczeństwa. Z życia wzięte: 'bo mi się należy'.

duzo prawdy, tez mi przykro....

 

socjalizm zrobił więcej złego nż nam się wydaje,,,

 

nie ide na demonstrację,,, bo mam daleko i bo i tak bym nie poszedl, wierze w demokracje, państwo prawa i gospodarke rynkową,

 

cos mi sie wydaje ze w podstawowce powinni wprowadzic wos i to jakis rozszerzony, zeby ludzie wiedzieli gdzie nasze korzenie siegaja i czemu powinnismy pilnowac by nie bylo wlasnie tak jak bylo...

 

 

dobrej zabawy ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz cos to alterglobalistów nie antyglobalistów. 

 

Dla mnie to kompletna bzdura - zmniejszyć róznice między bogatymi a biednymi ? Moze jeszcze, zeby wszystko było wspólne ? Zwykła komuna.

a widzisz w tym cos zlego ?? , Ehh ,gdyby nie to ze mieszkam daleko to bym sie tam pojawil :roll: , nie po to by robic dymy ( ze mnie niespotykajnie spokojny czlowiek ) , tylko po to zeby pokazac tym na gorze , ze sa ludzie ktorzy nie zgadzaja sie z ich polityka , ze nie wszyyscy polacy stali sie slugusami wielkiego kapitalu , przeciez za socjalizmu ( podobno zlego :lol: :lol: ) gdy mieso mialo isc do gory byly rozroby ofiary smiertelne , a teraz co ... G.Ó.W.N.O , zamrazaja waloryzacje rent i emerytur nikt nie protestuje ---- to jest po.<font color="#FF0000">[ciach!]</font> i tyle

Jeden zapier*** zeby coś mieć, drugi sie opier**** i ma mieć to samo ? To jest sprawiedliwość ?

widzisz , ja nie mowie o tym "czy sie stoi czy sie lezy 2 tys se nalezy " , ja mowie o tym czego wymaga nasza konstytucja minimum socjalne , a tak btw co ty wiesz o komunizmie ( nie w wydaniu stalina czy innych ekstremistow , tylko o lagodnym przejsciu do niego , mowie o czym takim co proponowala Róża Luksemburg ) , pozatym miec wiaze sie z kapitalem , a mnie chodzi o to aby zniesc pieniadz , i komunizm dotyczy sie zalozenia ze kazdy czlowiek jest rowny , ze rowno wykonuje swoja prace itp , wiem ze to utopia , ale przynajmniej chce w cos wierzyc :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyuważone na www:

Wersja klasyczna

 

Mrówka pracowała w pocie czoła całe upalne lato. Zbudowała solidny dom i zebrała zapasy na srogą zimę. "Głupia mrówka" - myślał konik polny, który okres kanikuły spędził na tańcach i hulankach. Kiedy nadeszły chłody i deszcze, mrówka schowała się w domu i skosztowała zapasów. Konik polny umarł z głodu i zimna.

Wersja współczesna

 

Mrówka pracowała w pocie czoła całe upalne lato. Zbudowała solidny dom i zebrała zapasy na srogą zimę.

 

"Głupia mrówka" - myślał konik polny, który okres kanikuły spędził na tańcach i hulankach. Kiedy nadeszły chłody i deszcze, mrówka schowała się w domu i skosztowała zapasów. Drżący z zimna i głodny jak wilk konik polny zwołuje konferencje prasową, na której zadaje publicznie pytanie dlaczego na świecie są mrówki z własnym domem i pełną spiżarnią podczas, gdy inni muszą cierpieć głód i nie mają dachu nad głową. TVN, Polsat i Telewizja Polska pokazują zdjęcia sinego z zimna konika polnego i siedzącej przy kominku zadowolonej mrówki. Polska jest zszokowana tym kontrastem. Jak to możliwe, że w środku Europy na początku trzeciego tysiąclecia są jeszcze takie różnice. Dlaczego konik polny musi tak cierpieć?

 

Rzecznik prasowy OFKP (Ogólnopolskie Forum Koników Polnych) występuje w głównym wydaniu Wiadomości i oskarża mrówkę o uprzedzenie do koników. W programie "Łzy nie kłamią" Główny Konik Polski razem z Głównym Konikiem Polnym śpiewają "Nie łatwo być konikiem." Piosenka błyskawicznie zdobywa pierwsze miejsce na listach przebojów. Lider na krajowym rynku jednorazowych chusteczek notuje rekordowy wzrost sprzedaży.

 

Koniki polne zapowiadają zlot gwiaździsty w Warszawie w pierwszym dniu kalendarzowej zimy. Frakcja młodych koników polnych przed domem mrówki organizuje demonstrację pod hasłem "Każdy chce żyć".

 

Stowarzyszenie Życie i Pracowitość publikuje na stronie internetowej memoriał o większej liczbie aktów przemocy w domach, w których mrówki mają klucze do spiżarni.

 

Prezydent z żoną w specjalnym oświadczeniu informują naród o ogromnym przywiązaniu do wszystkich nieszczęśliwych koników i zapewniają, że zrobią wszystko co w ich mocy, aby przywrócić im nadzieję w sprawiedliwość.

 

Redaktor Mrówkojad w cyklicznej audycji "Kto to zrozumie?" pyta czy nie warto sprawdzić w jaki sposób mrówka osiągnęła tak wysoki status w kraju, w którym jest tak dużo "Należy wprowadzić podatek, który wyrówna szanse wszystkich mrówek i koników" - postuluje dziennikarz.

 

Następnego dnia parlament w trybie przyśpieszonym uchwala ustawę, która nakazuje wszystkim mrówkom przekazać w formie podatku nadmiar zapasów do Centralnego Spichlerza. Główny Meteorolog Kraju prof. KoniecPolski dementuje pogłoski o rzekomym odwołaniu zimy. 20 lat później Konik polny zjada resztki zapasów mrówki. W telewizorze, który kupił za pieniądze ze sprzedaży jedzenia widać nowego przywódcę, który rozpromieniony mówi do wiwatujących tłumów, że bezpowrotnie mijają czasy wyzysku i teraz będzie już sprawiedliwosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wezcie co 10-tego demonstranta i sie zapytajcie po co maszeruje.

Polowa powie, ze nie wiem, a polowa sciemni bo sie dopiero co dowiedziala o co chodzi.

Lepsze byly pochody 1-majowe :)

Oczywiscie jestem przeciw lebrom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeciez na walke z policja przyjada kibice chyba ze wszystkich wiekszych miast a ja bede w nich kamieniami rzucal i tyle

eeeeeeeee ?

odraza łapie...

 

-----------------------------------------------

 

Zrobię obszerną dokumentację z zebrania tych ultragniotów na rondzie radosława, wrzucać tu czy nowy topic :) ? [foty]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja dziewczyna w strefie 0 ma szkolenie do końca tygodnia :evil: kuźwa debile przyjdą się lać jak mnie to denerwuje, martwię się żeby jej się nic nie stało :evil: na 90% jestem pewien że będzie dym, ludzie normalnie w sklepach powyjmowali szyby i zabili deskami otwory 8O W imię czego? Jak chcą się spotkać niech spotkają się na czacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mnie chodzi o to aby zniesc pieniadz

8O I co - wprowadzić np. system kartkowy ? :lol:

 

komunizm dotyczy sie zalozenia ze kazdy czlowiek jest rowny , ze rowno wykonuje swoja prace itp , wiem ze to utopia , ale przynajmniej chce w cos wierzyc  :roll:

Dżizas - czyli komuno wróć - tak ?. Co to za bzdury z tą równością ?. Nie każdy potrafi robić to samo i tak samo dobrze. Ludzie się specjalizują w pewnych czynnościach. Różne zawody, umiejętności itp. Nie porównuj pracy np. chirurga z gostkiem sprzedającym "Wyborczą" na światłach. Wg Ciebie powinni obaj dostawać tyle samo - tak ? - czyli w sumie nic - bo pieniędzy miało by też nie być :P - ważne że robią wszystko dla narodu - buahaha.

Sorki za mój prześmiewczy ton, ale takie myślenie wywołuje u mnie niepohamowaną wesołość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę to chore jest w naszym kraju zabezpieczenie socjalne! Nic się nie robi w kierunku nowych inwestycji, miejsc pracy! Przecież Polacy to jest naród starzęjący się. A do tego ze spisu powszechnego wyszło, że jest (chyba) ok.55% pracujących ludzi (w wieku zdolnym do pracy, płacących podatki i zdrowych) utrzymujących resztę społeczeństawa (emeryci, renciści, inwalidzi, dzieci, bezrobotni). Więc jak państwo ma się rozwijać, skoro większość dochodu jest "przejadana"?? Sorki za ten zwrot, nie twierdzę że państwo ma nie łożyć na te grupy - wręcz przeciwnie. Ale niewiel ponad połowa jest w stanie wpłacać do kasy! Dlatego to jest chore i dlatego budżet ledwo zipie.

Amen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem przeciwny globalizmowi ale uwazam demonstracje za bezcelowa i jestem jej przeciwny ...

Jesli chodzi zas o socjalizm to jak czytam niektorych to sie zastanawiam co sie stalo z idealami mlodych o rownosci, braterstwie itd - jest takie fajne powiedzenie

Kto za mlodu nie byl socjalista ten nie ma serca - kto na starosc nim pozostal ten nie ma rozumu

Ja w glebi duszy podziwiam ten ustroj - jego istote - ale z drugiej strony wiem ze to utopia ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...