Skocz do zawartości
bbc20000

Samsung 172x 12ms LCD wrazenia.

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

wczoraj kupilem hx73b i musze powiedziec ze jestem bardzo zadowolony.

zadnego smuzenia - wszystko dziala jak nalezy, lcd'ek ma bardzo porzadny wyglad + imho do tego dosyc dobra (najnizsza?) cena (2798) jak na sklep i 3letnia gwarancja d2d.

zastanawialem sie takze nad eizo l550 ale "nozka" mnie stanowczo zniechecila.

 

mam krotkie pytanko: czym czyscicie swoje lcd?

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jest problem właśnie. Moj S74 orginalnie był jakims antystatycznym pociągniety chyba, bo zrobilem sobie plame palcem, chcialem wyczyscic to sie powiekszała, wiec calego wyczyscilem, lekko wilgotną szmatke, jest teraz czysto, ale kurz osiada jak szalony!

Aha ja w instrukcji coś nie moge dojrzeć nic o tym ze nie wolno, więc kupie sobie jakies te sciereczki antystatyczne 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

 

nie wiem jak ktos sie moze dopatrzyc smuzenia  w czymkolwiek na HX73 :)) ja nie widze zadnego, a staram sie maksymalnie testowac....

 

...

witam

 

wczoraj kupilem hx73b i musze powiedziec ze jestem bardzo zadowolony.

zadnego smuzenia - wszystko dziala jak nalezy, lcd'ek ma bardzo porzadny wyglad + imho do tego dosyc dobra (najnizsza?) cena (2798) jak na sklep i 3letnia gwarancja d2d. 

 

...

1) czy faktycznie nie ma zadnego smuzenia, zwlaszcza w internecie (www)???

2) i co z tymi katami pionowymi (np. patrzac na gorna krawedz - wysokosc wzroku, dolna nie zaciemnia sie?)???

 

3) i jak jest z ergonomia, np. regulacja pochylenia ekranu, brak regulacji wysokosci - czy nie stanowi problemu???

4) i czy jest kabel dvi w zestawie???

 

ufff... prosze o odpowiedz posiadaczy hx73, bo zastanawiam sie nad kupnem ;)

 

 

EDIT:

5) jeszcze jak jest z gwarancja (ile i jakie pixele sa podstawa do wymiany)??? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad.1. No wiadomo... jak ktos jest czepialski to na kazdym LCD zobaczy smuzenie :) ale to trzeba naprawde sie mocno przygladac ....

 

ad.2. ejjjjj, takie katy to maja najslaszbe LCD, ze sie przyciemnia w opisany przez Ciebie sposob

ja ogladam filmy z pozycji 0,5 nizej od dolnej krawedzi matrycy i jest spoczko :) troche ciemniej,a le minimalnie

 

ad.3. 5 st do siebie 20 od siebie, mozna na boki, o jakies 75st.

 

ad.4. of korsik ! to sony przeciez, kabel DVI, kabel DSUB, kabel AUDIO, CD z softem i driverami, instrukcje itp.

 

ad.5. gwarancja taka jak wszystkie inne LCD , czyli dopoki masz 99,9 % dobrych piksli/subpiksli to nie podlega wymianie. Widzialem juz spalone piksle na dobrych LCDkach i pojawiaja sie prawie zawsze na bokach, sa b. malo widoczne, trzeba sie przyjrzec. Na sony i eizo rzadko sie pojawiaja,a le moga sie zdarzyc, takie zycie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za konkretna odpowiedz :), o to mi chodzilo, teraz czas odlozyc jeszcze czesc pieniedzy i znalezc gdzies dobra okazje - dobra cene ;)

 

EDIT:

na razie najtaniej znalazlem w monitor.pl, po wplacie z gory - 2766 zl

 

nie wiem tylko o co chodzi z tym kablem dvi, bo w sklepach internetowych pisza, ze nie ma w zestawie... :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki - tylko jakie ujecia maja byc na fotkach?

 

aha i jeszcze jedno jakie macie ustawienia obrazu w swoich hx'ach.

ja mam:

l: 18;

k: 50

j: 34

g: 3

t: 9300k

gdzie l - lampa, k - kontrast, j - jasnosc, g - gamma, t - cieplota barw

 

jak narazie dobrze mi sie pracuje na tych ustawieniach, ale czuje ze cos jeszcze jest nie tak

 

i jaka mam ustawic do zdjec?

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro lub pojutrze bede mial L557 wiec jak bedziecie chcieli to porobie pare fotek :F

 

Update:

 

Mam juz go od wczoraj. Ma o wiele lepsza regulacje obrazu od iiyamie i o wiele lepsza ergonomie. Ze smuzeniem jest jakos dziwnie w UT2004 jest blikskie 0, ale w CSie jest bardzo widoczne. Chyba engine tez ma w tej kwestii wiele do powiedzenia :o W CSie bardziej smuzy od iiyamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swieże wrażenia po zakupie SM172X:

 

Kąty

Nie są zbyt zachwycające. Rozpoznanie ogólne co znajduje się na ekranie jest co prawda możliwe nawet pod bardzo ostrym kątem, lecz następują przekłamania barw. Najbardziej wrażliwymi są kolory jasne - białe tło aplikacji, dla osoby siedzącej obok (a nawet wystarczy się wychylić), zaraz żółcieje. Z ciemnymi kolorami nie ma jednak aż tak źle - spokojnie można oglądać film w 3 osoby.

 

Czas reakcji

Tu jest mały zawód. Przy niskich jasnościach monitor lekko smurzy - dla jasności "Text" również! To przykre zjawisko zanika przy "Internet", a dla "Entertaiment" - jest całkowicie niezauważalne. Smurzenie jedynie przy płynnym ciągłym przesuwaniu paskiem, czy przesuwaniu okien. Przy rolce z myszki - wszystko ok. Problem w tym, że (przynajmniej ja) nie mogę pracować dłużej przy dużej jasności - (ponad "Internet") - monitor "daje po oczach". Być może jest to moje chwilowe subiektywne odczucie, gdyż przesiadłem się z 15" CRT i teraz (najwięcej siedzę przy obróbce tekstu, programowaniu) świeci we mnie dużo większa powierzchnia ;-)

Gry. Jedyną jaką posiadam, jest Medal Of Honor - jakiegokolwiek smurzenia nie zaobserwowałem, jednakże może z powodu, że wcześniej mój słaby sprzęt klatkuje. Po prostu przy szybszych ruchach / bliskiego biegu wzdłuż budynków prędzej nie wyrabia mi karta graficzna niźli monitor ;-)

 

Odwzorowanie kolorów.

Nie jestem zawodowym grafikiem, nie widzę żadnych przekłamań, czy trudności z odwzorowaniem barw. Rendering gładkich powierzchni w Mechanical Desktop rzeczywiście jest gładki. Ustawienia fabryczne były ok, a jeśli nawet byłoby inaczej - monitor posiada duże możliwości manweru ustawieniami.

 

Wygląd.

Całkiem estetyczny, duża możliwość ustawienia ekranu. Mimo małej wagi (ultracienki panel), solidnie wykonana podstawka, wykonczona od spodu gumą, zapewnia dobrą stabilność. Z początku irytujące są przyciski - wieczorem ciężko odczytać ich znaczenie.

 

Uszkodzone piksele

Niestety trafił mi się 1 świecący stale na czerwono. Lokalizacja niegroźna - jakieś 2mm nad paskiem zadań, ok. 5cm od prawej krawędzi ekranu.

 

Na razie tyle. Recenzja na gorąco, po 2 dniach użytkowania. Być może c.d.n.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniam tego Eizo na Sony HX73. Po dluzszym uzytkowaniu musze stwierdzic ze smuzenie w CSie jest nie do zaakceptowania. W IIyamie E481S ktora mialem wczesniej smuzenia nie zauwazalem juz po kilku godzinach a tu ten efekt ciagle mnie drazni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moglbys ktos wreszcie zarzucic jakimis fotkami ? =]

 

Eizo L550 odpada, bo nozka, L557 jak duze smuzenie to tez odpada.

 

Prawdopodobnie wezme Sony X73/HX73 [ zalezy jak z kasa ]. - mysle, ze to najlepszy wybor do gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

własnie zakupiłem SONY HX73S, pierwsze wrażenia są fantastyczne. Naprawdę monitorek jest wart swojej ceny. Na uczelni pracujemy na jakiś LCD Dell, ale w porównaniu do tego to powiedziałbym - nie ta liga.

 

Wygląd powala z nóg! Same umejscownie przycisków jest idealne, łatwo można wykonywać wszelkie operacje w menu.

 

Ostrość oraz odwzorowanie barw bez zarzutu- oglądałem zdjęcia robione Canon A80 i nie zauważyłem żadnej różnicy w porównaniu do CRT.

 

Więcej testów z gier potem i oczywiście szerszy opis ;)

 

Zdjęcia:

zamieści je Sphinx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja odeslalem Eizo i czekam na Soniacza :]

dobry wybór :mrgreen:

powiedz mi tylko: gdzie znalazłeś taki sklep , w którym wymieniłeś juz drugi raz lcd ??

 

Sphinx: THX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nogal iiyame kupowalem w innym sklepie niz eizo. Ehh kurde cos sie serwisko nie spieszy z dostarczeniem monitora do komputronika ... od godziny 10 mam status "Przesyłka wydana kurierowi do doręczenia." Najsmieszniejsze jest to ze z filli servisco do komputronika jest kilkaset metrow. W czwartek wyjezdzam i pewnie nie zdaze odebrac sonego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...