Skocz do zawartości
bbc20000

Samsung 172x 12ms LCD wrazenia.

Rekomendowane odpowiedzi

A ja kupiłem NEOVO S-17A za 2050zł - jeszcze niedawno kosztował prawie 3000zł.

Matryca MVA Premium Fujitsu, szyba-filtr ochronny, kabel DVI, 170/170 kąty, jakość obrazu powala, design zajjebisty .... 8)

 

http://www.sirius.pl/news.php?id=3830

http://www.neovo.pl/index.php?id=18

http://www.sirius.pl/art.php?id=121&typ=test&aid=89

 

No i niech ktos znajdzie cos lepszego i z taką matrycą w tej cenie ... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Z wyczytanych w necie informacji zdecydowalem sie na Eizo L557, teraz musze znalezc miejsce gdzie bede mogl go przetestowac.

Jakie programiki najlepiej do testow? moze Pass Mark i demko gry (w moim przypadku CMR4, tylko w taka z szybszych gier - w fpp prawie w ogole nie gram) Kurde, mam nadzieje ze smuzenie nie bedzie przeszkadzac :-)

Meczy mnie jeszcze Samsung 173P (super design) jakos nikt nic o nim nie pisze, czyzby taka kicha? matryca ta sama co eizo. Najlepiej obejrzec oba - tylko gdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównaj z tym moim Neovo S-17A parametrami technicznymi i jeżeli masz możliwość , to "organoleptycznie" to może zaoszczędzisz jakieś 7 stów i bedziesz miał jeszcze szybe-fitr extra i jak dla mnie extra wygląd.

Też miałem taki dylemat - rozważałem właśnie ten 557, 568, 173P no i iiyame 431 no i H430. EIZO 568 i iiyama H430 raczej lepsze niż to Neovo - ale te pozostałe ... ? No i cena zabójcza - za te 2050zł nie ma na razie LCD z taka matrycą ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziales L568 w akcji!!?? i jak? warto dorzucac 300 czy lepiej pozostac przy 557. fajniejszy wyglad ma bo bez glosnikow no i pivot, ktory moglbym wykorzystac w sumie. nad Iiyama h430 tez sie zastanawialem ale cena... 557 jakosc ta sama a cena mniejsza. Na grach mi nie zalezy bardzo bo tylko CMR4 z szybszych

 

Fakt. ten Neovo mocno stanial ostatnio. nie zastanawialem sie nad nim szczerze mowiac - a na tej szybie to swiatlo sie bedzie odbijac wydaje mi sie. jak jest w praktyce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem 568 w akcji , a iiyama H430 to matryca IPS, ale ... :

http://www.mva.pl/?id_kategorii=2&top=71&kategoria=182

 

Szyba na neovo to zaleta, wcale tak bardzo nie odbija sie to swiatło dzienne - zresztą nie mam ustawionego monitora przodem do okna, bo tylko tak mogłoby faktycznie przeszkadzać. Natomiast kolory sa głębsze, bardziej pastelowe, kąty rewelacyjne, równe podświetlenie do granic widzialności (kąty). Jest to również zabezpieczenie bezposrednie matrycy. Smużenia właściwie nie widze - syn grywa w strategiczne gry i mówi że też nie widzi. FTP raczej nie grywamy choć myślę ze i tak jest nieżle jak na czas 25ms. Ta matryca jest naprawde bardzo dobra.

Aha - no i kabel DVI (b.dobrej jakości) w cenie zestawu, pewnie około 100zł - następny ogromny plus. Daje to wtenczas cene monitora około 1950zł. Róznica miedzy połączeniem analogowym, a cyfrowym zauważalna i jak dla mnie (a lubie dobrą jakość obrazu) wymaga bezwzglednie takiego połączenia ...

Gwarancja jak wszedzie (oprócz 5lat od Eizo) - tzn 36m-cy na każdy pełny piksel, oraz 10dni po kupnie na wymiane. Door-to-door oczywiście. Przy kupnie (Sirius.pl) sprawdzałem jakimś progsem ntest na piksele - żadnych złych subpixeli nie miał !!

W domu zjechałem jasnością duzo niżej od fabrycznej, no i gamma nieco w dół - ale ustawienami karty, bo monitor nie ma regulacji gamma. Obraz stał sie jeszcze bardziej pastelowy, kolory głębsze - a więc porównywalny do CRT. A ostrość i geometria Kolego Szanowny - REWELACJA ....

Ten monitor jeszcze niedawno kosztował około 3000zł.

Wydaje mi sie że aby mieć tej jakości monitor firmy Eizo czy iyyama musiałbym wydać naprawdę conajmniej 700zł więcej.

Nie namawiam, ale naprawde pofatyguj sie jeszcze i sprobuj gdzieś zobaczyć go w akcji ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez wlasnie czytalem ten test - reprodukcja barw dobra, slaba czern. ale goscie z mva chyba jeszcze nie pochwalili zadnego lcd-ka :-). moze jednak Neovo?

Nie zdecyduje poki nie zobacze. tez wlasnie kupie w siriusie chyba, z Twojego postu wynika ze mozna bez obaw przetestowac przed odbiorem, tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie tez polecam Neovo. Sam uzywam E-19A i jestem z niego bardzo zadowolony.

 

Obecnie skladam komputer dla brata i musze wybrac mu monitor LCD 17 do 2000 PLN. Monitor ma byc do "wszystkiego" wiec gry i filmy tez. Sprzet kupuje w hurtowni, wiec ceny sa troszke nizsze w normalnych sklepach.

 

W oko wpadl LG 1730B. W skrocie: DVI, 250cd, 550:1, 12 ms. Cena 1900 zl. Brac? Ktos moze mial z nim stycznosc?

 

Kupilbym pewnie Neovo, ale akurat maja te drozsze modele za ponad 2000 zeta (np. E-17B).

 

Zalezy mi na czasie, gdyz sprzet bede zamawial juz jutro...[/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak skrupulatnie liczysz ( ;) ) to dolicz do tego LG jeszcze koszty kabelka DVI ...

O rany... nie daja kabelka DVI? Ale kiszka. Wiec musze doliczyc jeszcze 100 zl. Super... :?

 

Ktos uzywa tego cuda? Bo czytam i czytam opinie o LG i coraz mnie mi sie podoba sprawa gwarancji itp. Ciezka sprawa.

Sam juz nie wiem :roll:

 

UPDATE: Znalazlem kabelek DVI za 29 + VAT, ale firmy "no name" 8) , ciekawe czy jest duza roznica miedzy firmowymi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ech (: dwa dni czytam ten wątek, mnóstwo innych stron i nadal nie jestem pewien.o ile dobrze widzę, przetestowany przez in4 Acer 1731 to ten sam model, co dostępny w Lublinie w Vico. I to za niecałe 1700 zł. Jestem chory i już nie wiem, czy dobrze myślę, ale wygląda mi to na niezłą okazję. Czy też się mylę?

 

Nie wiem tylko, czemu jego 19" wersję na THG zjechali. No ale ona jest na MVA, a 1731 zdaje się na TN+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszkę odswieze wątek :)

 

Jaki LCD wybrac do 1400 zł?

 

Powinien miec bardzo, dobry , ostry obraz, brak smuzenia- gram w szybkie gry i ładny wygląd...

 

Zastanawialem sie nad iiyama E435 z 1 uszkodzonym pixelem z allegro: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=41699203

 

Co o nim sadzicie?

 

A moze brac Samsunga SyncMaster 710N black?

 

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez subon2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...