Skocz do zawartości
bbc20000

Samsung 172x 12ms LCD wrazenia.

Rekomendowane odpowiedzi

ja kupiłem w Komputroniku ponieważ nigdzie indziej na Śląsku nie umiałem znaleźć sklepu z SONY . U dystrybutora w Bielsku Białej to mieli jeden monitor :|

 

cr4shh: i co zadowolony ?? BO DLA MNIE BOMBA

 

dobra szerszy opis jak obiecałem:

 

Kąty

DObre+ . Można śmiało oglądać filmy z "różnych pozycji" ;)

 

Czas reakcji

Grałem w NFS:Underground i nie zauważyłem żadnych przebarwień, problemów ze smurzeniem , dodatkowo w niżeszej rozdzielczości (1024x768) nie widać prawie straty na jakości. Tutaj żadnych minusów.

 

Odwzorowanie kolorów

Jak już wspomniałem przeglądałem zdjecia robione na Canon A80. Kolory bardzo ładne , zdjęcia wyglądają dobrze i nie zauważyłem większej straty na jakości w porównaniiu do CRT.

 

Wygląd i ergonomia

Super estetyczny monitor, projektanci sony bardzo się postarali. Przyciski umieszczone z boku bardzo wygodnie i wprawnie się obsługuje. Solidna podstawka. Dobre możliwości regulacji w pionie i poziomie.

 

Uszkodzone piksele

Absoultnie brak i mam nadzieje że tak pozostanie ;)

 

Jasność

Szeroka regulacja świecenia lamp.

 

Inne

4 profile przełączane jednym przyciskiem.

Wtyczka na słuchawki.

3 osobne wejscia Video i Audio - przełączanie także jednym przyciskiem "INPUT"

 

 

To tyle. Polecam, warto wydać 200-300 zł więcej i mieć to cacko. Chyba najlepsza 17 wśród LCD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakas niezla obnizka cen w BINO Computers !

 

Sony SDM-X73H szary kosztuje 2211 zl ! A HX73H kosztuje 2700 ... nie mam szans dozbierac kasy na HX`a. Jak mysliscie, mozna brac ten model [X73] ?

 

Bo nikt na forum go nie ma, wszyscy HX73H albo S74 ktos tu mial =] [ z Soniakow ].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

narazie najtaniej znalazlem tu: http://www.pc-tech.com.pl/index.php?id=b2&...anele%20LCD%201 i http://www.softnet.mdi.pl/index.html?cgi-b...p.pl?towary=861 - chociaz nie wiem co to za sklepy :?

 

martwi mnie jeszcze gwarancja, zna ktos dokladne warunki? bo te 99,99% sprawnych pikseli to jakas lipa - przy tej liczbie pikseli, oznacza to, ze ok. 130 pikseli moze byc niesprawnych (?!) 8O :|

 

przeciez powinno byc gdzies wyszczegolnione, ile bad pikseli uprawnia do wymiany, itd....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli klasa druga lcd, to jeszcze w normie, a nie ma on moze klasy pierwszej przez pierwsze 7 dni czy czegos podobnego?

 

EDIT:

 

dzwonilem do centrum sony i mila pani powiedziala mi, ze nie ma zadnych okreslonych norm dotyczacych martwych pikseli (i innych), o tym czy monitor jest sprawny czy nadaje sie do wymiany, decyduje "niezawisly" :P serwis - czyli niezla sciema. placi sie ciezkie pieniadze, a klienta ma sie (wraz z gwarancja) gdzies, beznadzieja :evil: . domyslam sie ze tych bad pixeli musi byc sporo i w dodatku jakos na srodku ekranu, zeby dopiero wymienili... :x

 

jest to powazny argument przeciw :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam juz sony :)

 

1. Katy od dolu sa troche kiepskie i jak leze sobie z nogami na biurku to obraz jest ciemniejszy.

2. Przejscia miedzy kolorami nie sa zbyt dobre.

3. Matryca jest podswietlona dosyc dobrze, ale widac na dole takie polkole. Podczas pracy nie przeszkadza.

3. Smuzenie jest leciutkie. Gra sie o wiele, wiele lepiej niz na Eizo i troche lepiej niz na Iiyamie.

4. Kolory sa super.

5. Monitor jest strasznie wielki i ma male mozliwosci regulacji wysokosci i odchylenia. Eizo pod tym wzgledem wymiata iiyame i sony.

6. Mam jednego subpiksela w lewym gornym rogu :(

7. Ta opcja ustawiania jasnosci jest extra. Naprawde dziala bardzo dobrze.

8. Pierwszy LCD na ktorym nie pieka mnie oczy :)

9. Te menu z boku z deka niewygodne jest :F

 

Ogolnie jestem zadowolony i wiecej wymieniac nie bede :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu recenzji na tej stronie MVA.pl chyba zrezygnuje z zakupu Sony X73...

 

Teraz to mam kompletny metlik w glowie :P Na tamtej stronie polecaja Philipsa 170B5. Niska cena, niezla ergonomia, dobra jakosc obrazu, wyposazenie, gwarancja itp itd. Niby nie ma duzych problemow ze smuzeniem. Ehh narazie nie kupuje LCD, poczekam :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam bym sie ich opisami zbytnio nie sugerował.Nie ma tam praktycznie monitora którego by nie zjechali a przecież są różni ludzie,jeden zauważy smużenie i będzie mu przeszkadzać a inny nawet o tym nie pomyśli...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

motofan ma w 100% rację. Ja mam Acera 1731 - recenzja na mva.pl nieszczególna, lepsze noty zebrał na in4.pl. Miałem go okazję oglądnąć na żywo u kolegi, dla mnie wypadł bardzo dobrze więc go kupiłem, M3Sj4sH po prostu poszukaj sklepu gdzie bedziesz mógl oglądnąć na żywo monitorek, który Cię interesuje i sam oceń. Najlepiej polegać na swoich oczach, ponieważ to Ty będziesz uzywał dany LCD-ek, anie jakiś recenzent. Ludzie w serwisach netowych też czasami się mylą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hx73 ma procka, ktory poprawia inne rozdzialki niz rekomendowana

w 1024x768 gry wygladaja idealnie, czesto gram w takiej rozdzialce, np. FarCry, bo mam tylko 512 MB ramu i nie pogram za bardzo przy wiekszej :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hx73 ma procka, ktory poprawia inne rozdzialki niz rekomendowana

w 1024x768 gry wygladaja idealnie, czesto gram w takiej rozdzialce, np. FarCry, bo mam tylko 512 MB ramu i nie pogram za bardzo przy wiekszej :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, pierwszy post na forum i od razu pytanie :wink:

 

Zamierzam kupic 17-ke LCD, przejrzalem caly ten topic i....nie wiem co myslec.

 

LCD potrzebny jest mi w zasadzie do "niepsucia" wzroku - przy komputerze spedzam nieraz po 15 godzin dziennie (bukmacherka).

Gry - raczej nie, kiedys moze Championship Manager :wink:

Filmy - czasem tak i we 2-3 osoby :wink:

 

Zalezy mi po prostu na porzadnej 17-ce. :)

 

Moglibyscie mi cokolwiek poradzic?

Nie pytam moze o konkretny model (ale o kilka :wink: ) - chcialbym po prostu wiedziec cokolwiek na temat KRYTERIOW ktore pomoga mi wybrac w ramach tego, o czym juz wspomnialem.

 

Czy jesli zalezy mi tylko na komforcie pracy (jak najmniejsze zmeczenie wzroku) + ewentualnie troche filmow to na co powinienem zwrocic uwage?

I jakie modele (chocby w ogolnym zarysie) pasowalyby do tychze kryteriow?

 

Bede BARDZO wdzieczny za "piece of advice" :wink:

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Czy ktos mial doczynienie ze sklepem monitor.pl ??

 

Maja tam SONY HX73S za 2570 wiec cena jest niezla.Do tego wysylka bez oplaty.Wysyalem im maila odpisali ze w ciagu 3-4 dni monitor bedzie u mnie w domu.

Cena jest konkurencyjna bo o 200 zlotych mniejsza niz w innych sklepach.

 

Bol ze trzeba zaplacic przed wysylka.

 

Pozdrawiam

Davidian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pivot to mało przydatny bajer jesli komputer używany jest w domu . Mozliwość zmiany orientacji matrycy do portetowej. Innaczej mówiąc obraca się ją o 90 stopni. Bardzo wygodne podczas pisanie tektu.

Jęsli monitor posiada wbudowane sporej wielkości głosniki jest to wręcz śmieszny dodatek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem chlopaki Z moich doswiadczen wynika ze Sony jest OK

Moja grafa nie wydala :/ Tzn mialem podniesiona magistrale na 143 i karte na default ale podczas grania grafika byla cholernie goraca !! (Pamieci i VPU) Poszedlem z monitorem do kumpla, on ma radka 9100 na default i nie kreconego procka i wszystko bylo ok wiec monitor raczej sprawny. Jutro bede zmuszony zamontowac radiatorki na karcie, szkoda ze musialem obnizyc magistrale  :?  Monitor w dalszym ciugu sprawuje sie wysmienicie. Obiecuje ze jutro dam zdjecia, wybaczcie mi, ale wiecie jak to jest kiedy cos nie pasi, nie mozna tego zostawic ;)

 

UPDATE:

Zapodaje fotki, nie sa one najlepszej jakosci ale na tyle pozwala mi aparat. Jutro zapodam fotki z dnia i na pewno wyjda lepiej

fotka 1

Fotka 2

fotka 3

fotka 4

fotka 5

fotka 6

mam prośbe. czy byś mógł tą tapete wurzyciż tuta?? czyto jest kompozycja jakś/? jak tak to bardzo bym prosił..:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie do posiadaczy soniaczka hx73. Czy podstawke mozna zdemontowac ? Na ile groby jest monitor ? Chodzi i o transport. Te same pytanie kieruje do posiadaczy s74.

Na koniec. Zastanawiam sie miedzy tymi dwoma soniakami i mam maly problem. Otoz nie wiem czy warto doplacic te 100 dol (kupuje w USA) i cieszysc sie hx73 czy zaoszczedzic i dalej sie cieszyc s74 :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...