Skocz do zawartości
bbc20000

Samsung 172x 12ms LCD wrazenia.

Rekomendowane odpowiedzi

dzis dzieki uprzejmowsci jednego ze sklepow komputerowych w Krakowie, mialem mozliwosc wykoananiu testow interesujacych mnie LCD (procz Sony, bo akurat nie mieli nic na stanie :(

byly to

eizo L557 i 550

iiyama e431 i h430

byly jeszcze samsungi, ale po chiwli patrzenia na nie, stwierdzilem, ze to strata czasu :)

 

testowalem organoleptycznie ;) na grach Colin4, NFS:U i obserwowalem obraz w 3dmarkach, wordzie, www itp.

 

iiyama -e431 - fatalne katy patrzenia ! w pionie tragedia, od dolu to po max 15 st., na boki i z gory lepiej, ale tez bez zadnej rewelacji.

smuzenia brak :) co bym nie robil, ekran nie rozmywa sie, nie zryw itp. pod tym katem spoczko monitorek

wizualnie ? sto razy lepszy niz na zdjeciach, wyglada naprawde ladnie.

h430 -obraz naprawde dobry, smuzenie nie wielkie, trzeba sie przypatrzec dobrze, ale pewnie w grach FPP staloby sie widoczne.

Katy super, zero zastrzezen. Mozna patrzec smialo z pozycji bardzo niskiej wzgl. monitora, ogolnie spoczko.

 

Eizo L557 - krol ! piekne kolory, lepsze od pozostalych w/w (ale to roznica mala, jednak zauwazalna), regulacja panela gora dol (podnoszenie), pod katem do siebie i od siebie. Smuzenia nie zauwazylem zadnego. Szkoda, ze nie moglem na FPP potestowac :(

gry we wszystkich rozdzielczosciach chodza oki.

Przy 1024x768 i wl. AAx4 Colin4 wygladal pieknie !

 

eizo l550- wszystko jak wyzej, katy widzenia nie znacznie mniejsze. Szybsza martryca, ale brak gier FPP uniemozliwil mi zauwazenie roznicy szybkosci. Fatalna nozka :( niby spoczko, ale po dluzszym namysle, moze byc bardzo wkurzajaca.

 

ogolnie wg mnie z ogladynych paneli najlepszym wyborem jest EIZO L557 (do tego 5 lat gw.), pozniej IIYAMA H430 rowno z eizo l550 (gdyby nie ta nozka.... ehhh), na koncy E431

 

jak ktos ma pytania to niech pyta :) moze komus cos jeszcze rozjasnie.

 

Szkoda, ze nie mieli Sony HX73, bo na niego sie nastawiam i chetnie bym porownal do eizo l557 ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki to sklep ? =]

 

Bo w sumie do Krakowa mam dosc blisko ... Kurde tak strasznie mi zalezalo na tym Sony X73 albo HX73 ... trudno ;p Na Eizo L557 raczej mnie nie stac. W komputroniku jest PROMOCJA na X73 i dlatego kosztuje 2549,- zl. Chyba, ze ktos mi znajdzie to Eizo w takiej cenie =]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej koledzy po przeczyaniu news'a z sirius'a o podwyżce cen monitorków z Dvi zaczołem się szybciutko rozglądać za monitorkiem LCD i mam 2 na oku Sony HX73B i Eizo L550 black i prosiłbym o pomoc w wyborze między tymi dwoma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak i nie mam monitora :( Maja tylko wersje silver i black o 100zl drozsze od white :( Zwrocili mi kase i teraz nie wiem czy dolozyc te 100zl czy mozesz ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> cos innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak i nie mam monitora :( Maja tylko wersje silver i black o 100zl drozsze od white :( Zwrocili mi kase i teraz nie wiem czy dolozyc te 100zl czy mozesz ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> cos innego?

z tego co czytałem to eizo 557 jest gorsze od seri Sonego XH73 do gier jezeli więc dużo giercujesz bierz tego Black'a Sony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eizo L557 albo SONY HX73S. Bo na ta iiyame nie wiem czy uzbieram jeszcze 100zl. Jeszcze jedno, podobno na matrycach TN zepsute piksele i subpiksele strasznie daja po oczach, czy ktos mial z tym do czynienia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cr4shh: No i pytales sie o ta wysylke i jak z gwarancja :?:

 

Gdzies ostatnio czytalem recenzje Sony`ego X73H i pisali, ze nie nadaje sie do gier, filmow itp ;/ Dali ocene 2,5/7 czy cos takiego co mnie bardzo zdziwilo. A na HX73H kasy na pewno nie uzbieram.

 

Co wiec radzicie ? Bede miec ok. 2500 zl-2550 max :/ Moze jakas IIyame ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wlasnie zamowilem w sklepie HX73 Silver (nigdzie nie moglem znalezc Black, ale w sumie srebrno czarny ladniejszy :)

 

L550 ma piekny obraz, ale fatalna nozke :(

Czemu nie wziales L557? :]

 

UPDATE:

 

http://sirius.pl/product.php?action=info&id=8307&sid=1 Hehe patrzcie na siriusie na specyfikacje X73H i na gwarancje :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehehe, dlaczego nie eizo ????

 

spojrz na obraz HX73, w grach :) odpowiedz sam znajdziesz :)

 

L557 ma jednak piekne kolory....

szkoda, ze zyjemy w kraju, w ktorym uczciwie zarabiajacy czlowiek kupujac jedno LCD splukuje sie do cna :( tak to bym kupil sobie dwa.

 

przewazyla cena, bo na sony mam ponad 300 zl znizki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Facet powiedzial ze nie chce im sie bawic w wysylanie gdziekolwiek bo za duzo klopotu. Co do gwarancji to zapomnialem :(

Cholerka ... szkoda, ze nie wysla :/

 

sebasw: Hmm mowisz, ze ten HX73H w grach dobry jest ? Bo dosc duzo gram, a filmy od czasu do czasu bede ogladac bo kupilem kinow domowe i duzy telewizor -.-

 

I zostalo mi cholerne 2500 :o A czemu masz tylko znizki na Sony ? =] Tez tak chce, wtedy za 25xx mialbym takiego Sony`ego jak Ty. To by mi sie podobalo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wlasnie zamowilem w sklepie HX73 Silver (nigdzie nie moglem znalezc Black, ale w sumie srebrno czarny ladniejszy :)

 

L550 ma piekny obraz, ale fatalna nozke :(

sebasw gratuluje wyboru - z pewnoscia bedziesz zadowolony - tak jak i ja jestem. Zastanawialem sie nad Black ale wzialem sliver - ma czarne wstawki takze pasuje mi do biurka a srebrny kolorek do zaslon ;)

 

PS Musze go tylko troche w grach potestowac ...

 

Art

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam zestaw klawiatura+mysz czarno srebrna, obudowe chiefteca takze w takiej tonacji, wiec taki srebrno czarny LCD bedzie idaline pasowac :)

 

dlugo nad wyborem myslalem i wciaz eizo mi tu strasznie mieszal :)

 

aha, w apollo w Krakowie mozna kupic EIZO L550 z JEDNYM wypalonym pikslem, prawie nie widocznym, w rogu (naprawde malo widoczny), noweczke, z super upustem, ok. 300 zl, czyli kosztuje ok. 2500 zl

wiec M3Sj4sH: moze jego wlasnie kupisz ? skoro malo filmow ogladasz to nozka Ci nie bedzie wadzic w zaden sposob, a obraz eizo to po prostu eizo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha, w apollo w Krakowie mozna kupic EIZO L550 z JEDNYM wypalonym pikslem, prawie nie widocznym, w rogu (naprawde malo widoczny), noweczke, z super upustem, ok. 300 zl, czyli kosztuje ok. 2500 zl

wiec M3Sj4sH: moze jego wlasnie kupisz ? skoro malo filmow ogladasz to nozka Ci nie bedzie wadzic w zaden sposob, a obraz eizo to po prostu eizo :)

No ale jak jest pozniej z gwarancja ? ...

 

I ta nozka troche jest denerwujaca. Kurde nie wiem czy nie kupie tego Sony X73H na promocji w komputroniku, ale znowu nikt go nie ma, a dobra recenzje ciezko znalezc. Kompletny zamet mam w glowie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i stalo sie ! :)

stoi przede mna slawetny SONY HX73 Silver :))

 

jestem zachwycony jakoscia wykonania, ostroscia obrazu, wspanialymi kolorami.

Testowalem na wszystkich grach fpp jakie mam, smuzenia doslowanie BRAK

Katy widzenia sa bardzo duze, wlasciwie mozna filmy ogladac z dowolnej pozycji w ramach katow 160 st.

 

jesli ktos ma pytania etc. prosze dawac, postaram sie wszystko dokladnie opisac ! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hihihihih :)

znam oba monitki juz dobrze

czyli eizo L557 i sony hx73

 

jesli masz zamiar grac w szybkie gry, czyli FPP to bierz soniaka, jesli nie to bierz eizo :) proste, nie ?

jesli duzo filmow ogladasz to dla Ciebie sa wazne katy widzenia, wtedy znow eizo wygrywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eeeee, na mva.pl pokaz mi pozytywna recenzje czegokolwiek ??? tam to chyba chodzi o to, zeby wszystko krytykowac i wszystko jest testowane pod katem sprzetu dla grafika, czepialskiego :) a nie dla zwyklego usera :)

 

nie wiem jak ktos sie moze dopatrzyc smuzenia w czymkolwiek na HX73 :)) ja nie widze zadnego, a staram sie maksymalnie testowac....

x73 jest spoczko, naprawde nie wiele gorsze od HX, no i ma super cienkie rameczki, mniam!

 

foto ? ale po co ? w sieci ich mase jest, tu tez juz byly, nawet filmiki, wiec nie za bardzo widze sens powielania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...