Skocz do zawartości
Darcon

Ogólnie o pingach.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

(szukałem na forum ale nie znalazłem nic - to do moderatorów)

 

 

 

Pytanie brzmi następująco:

Jak uzyskać niski ping , czyli w granicach 30 - 40 w grach typu quake 3 i call of duty na łączu Neo+

 

jakby ktoś pytał to:

mam sam neo

pingi w granicach 100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda napisal to Mazio w dziale i z mysla o Wolfie (nie ET) na board.fpp.pl ale w Quake powinno byc podobnie :mrgreen:

 

1. połączenie typu LAN: /seta cl_maxpackets „100”/seta cl_packetdup „0”/seta snaps „40”/seta rate „25000”/seta cg_predictItems „0”/seta cl_timenudge “0”2. połaczenie typu ADSL-Kabel Modem (“AsterCity”) /seta cl_maxpackets „60” (max „100”)/seta cl_packetdup „0” (ew. „1” – czyt.wcześniej)/seta snaps “40”/seta rate „25000”/seta cg_predictItems „0”/seta cl_timenudge „-10” (ew. „0”) 3. połączenie typu ISDN: /seta cl_maxpackets „60”/seta cl_packetdup „1”/seta snaps „40”/seta rate „7000”/seta cg_predictItems „0”/seta cl_timenudge „-30” (ew. „-20”) 4. połączenie typu 56K MODEM: /seta cl_maxpackets „30”/seta cl_packetdup „1”/seta snaps „20”/seta rate „5000” (a nawet „4000” jeśli trzeba) /seta cg_predictItems „0”/seta cl_timenudge „-50”

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość nierealny_52

Załatwiłem sobie neostrade 320 kb/s i do grania powinna wystarczyć a tu mnie zagieło bo co wszedłem na jakiś serwer w ET to miałem koło 500-600 i się grać nie dało , a na dodatek powiem że jak miałem modem to lepiej śmigało!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no, no, bez przesady;

mam 2 kolegów którzy weszli w neo 320 i spokojnie grają w necie w cs-a, ut2004 itp. na niskich pingach;

mówisz, ze zalatwiłeś - czy to oznacza, że dzielisz z kimś łącze ?

robisz sobie testy pongu poleceniem cmd = ping_ip/adres ?

jaki Ci wychodzi średni ?

sprawdź też transfer na http://www.dsl.cz/ - jak miałem trable z pingiem na neo 512 zaraz to sie odbijało wynikach na podanej stronie...

poxdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość nierealny_52

Już się z tym uporałem , wgrałem najnowszego patcha do ET i szafa gra , ping +/- 80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość nierealny_52

Nie chciałem zakładać nowego tematu więc pisze tu.Cała historia jak wyżej ping +/- 80 ale tnie mi się gierka , nie zawszwe ale się tnie , a mnie to denerwuje :evil: byłem z kompem u kumpla i chodziło niesamowicie pięknie(na neo 512) a umnie do [gluteus maximus] :!: Wie ktoś może dlaczego??Z góry dzięki.POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Sam masz neo, czy z kims dzielisz??, w czasie grania masz wlaczone jakies p2p??, jesli tak to normalka, p2p na DSL-u dobija go, poniewaz otwiera naraz duzo portow, a tego DSL-e nielubia.

 

 

 

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość robot

przy tym neo , sa 2 wytlumaczenia - 1 albo masz juz przekroczony limit transferu miesiecznego i dlatego ping wysoki , lub dajesz za wysokie ustawienia ( tu mowa o quake 2 i quake 3 - w innych grach inaczej moze sie to zazywac ) maxpackets , max_fps . najlepiej sproboj spingowac jakis serw w windowsie lub w eye , i zobacz co ci pokaze . jezeli bedzie wysoki to znaczy ze moze cos robia na laczach , lub slaby kabel or smth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ping to nazwa programu używanego w sieciach komputerowych TCP-IP (takich jak Internet). Przeprowadza on podstawowy test sprawdzający czy określony host działa prawidłowo i czy istnieje prawidłowe połączenie pomiędzy hostami testującym i testowanym. Umożliwia on także sprawdzenie jaki część pakietów przesyłanych pomiędzy tymi dwoma hostami jest gubiona oraz jaki jest czas ich przesłania.

 

Ping korzysta z protokołu ICMP. Często nazwą 'ping' określa się też same pakiety wysyłane (ICMP Echo Request) i odbierane (ICMP Echo Reply) przez ten program.

 

Podstawowym błędem popełnianym przez większość użytkowników programu ping jest założenie, że jeśli zdalny komputer nie odpowiada na pingi, to nie działa. Można zakazać odpowiedzi na pakiety ICMP Echo Request (np. używając firewalla), przez co zdalny komputer nie będzie wysyłał pakietów ICMP Echo Reply. Powoduje to, że program ping wyświetli informację, o nieosiągalności zdalnego komputera.

 

Blokowanie wysyłania pakietów ICMP Echo Reply jest jedną z metod ochrony przed atakiem włamywaczy sieciowych. Analiza pakietów pozwala nie tylko dowiedzieć się czy pod danym adresem IP znajduje się działający komputer, ale również poznać jaki system operacyjny na nim działa.

 

Niemniej większość publicznie dostępnych serwerów obsługuje pakiety ping. W takiej sytuacji aplikacja ping pozwala na sprawdzenie poprawnego działania sieci komputerowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...