Skocz do zawartości
Darcon

Ogólnie o pingach.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam kilka pytan dotyczacych gry przez net np. enemy territory jak mozna zmniejszyc ping bo mam duzy i nie da sie grac wacha sie kolo 280-500 tak w poludnie a rano kolo 8.00 mam ino 50-100 od czego to zalezy i jak to mozna zmienszyc czy zmniejszenie detali pomzoe !! ???

thx za odp. pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra a jeśli np mam problem z ping'ami w AA? Jest taka sprawa jak sprawdzam misje to mam pingi na poziomie 100-150. Ale jak zaczynam grać to ni cholery nie chcą sie ustabilizować i przyjmują wartości od 10-450. Nie mam pojecia o co moze chodzić. Nie wyświetla mi się część textur a aktualizacja punkbustera też nic nie dała. Może admin swinia poblokował mi porty :|. Macie pojęcie o co może chodzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm ciekawe...

1286182[/snapback]

Procesor byl zbyt zajety grafika i nie nadarzal wysylac pakietow. Ostatnio zrobilem eksperyment. Odpalilem Q3 na Linuxie w trakcie kompilacji jakies softu (zuzucie procesora - 99% przez kompiler). W efekcie mialem jakas jedna klatke na sekunde (czasami skoczylo do 40), standardowy ping (60-90), ale dla innych graczy wygladalo to tak jakbym gral na pingu rownym 600 ;) Edytowane przez KrzychuG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor byl zbyt zajety grafika i nie nadarzal wysylac pakietow. Ostatnio zrobilem eksperyment. Odpalilem Q3 na Linuxie w trakcie kompilacji jakies softu (zuzucie procesora - 99% przez kompiler). W efekcie mialem jakas jedna klatke na sekunde (czasami skoczylo do 40), standardowy ping (60-90), ale dla innych graczy wygladalo to tak jakbym gral na pingu rownym 600 ;)

1286198[/snapback]

 

No dobra ale jak gramy w LANie to wszystko jest ok pełen wypas (jeżeli można taki uzyskać na geforce MX400 64MB :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Mam dziwny problem , gdyż na niektorych serwerach do cs'a oraz innych gier mam strasznie duże pingi. Z moim łączem wszystko jest OK, bo admin sieci oblukał moje łącze i wszystko jest w najlepszym porządku. Gdy wpisze w Start > Uruchom "ping IP serwa gdzie mam duze pingi w grze -t" mam pingi takie jakie powinny być. Dziwne bo tylko ja mam taki problem w sieci. Nie wiem czym to może być spowodowane :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolny procesor, zajmuje sie gra przez co nie nadaza wysylac pakietow i ping sie powieksza.

 

Przynajmniej tak sadze ;]

1375861[/snapback]

Procesor AMD 64 2800+ to jest za wolny procesor ?? Napewno nie !! To musi byc czym innym spowodowane. Karta graficzna GF 6800 LE , 512 RAM'u. Windows XP z SP2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wpisz net_graph 3 w konsoli i powiedz jaki masz choke i loss. stawiam na to ze genialny steam przestawil ci rate. wpisz w konsoli "rate 25000"

jak nie pomoze to sie pomysli.

1376180[/snapback]

Skasowałem config.cfg i z ustawiniami standartowymi loss 30 :/ Cos opciąza mi net ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Loss 30, to sie przeciez grac nie da! Wgraj defaultowy cfg i potem zobacz. Jesli sie nie zmini, to sprobuj sie pobawic komendami. Chociaz w moim przypadku zazwyczaj jedynie zwiekszalo to ping. Ale podobno da sie ustawic optymalnie, tzn. zeby bylo mniej niz na defaulcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Loss 30, to sie przeciez grac nie da! Wgraj defaultowy cfg i potem zobacz. Jesli sie nie zmini, to sprobuj sie pobawic komendami. Chociaz w moim przypadku zazwyczaj jedynie zwiekszalo to ping. Ale podobno da sie ustawic optymalnie, tzn. zeby bylo mniej niz na defaulcie.

1376475[/snapback]

Probowałem standartowymi ustawieniami dalej to samo. Dodam że nie dzieje sie to na wszystkich serwerach. Bawiłem sie komendami ale nic nie daja. Wydaje mi sie to moze cos obciaz u mnie internet od mojej strony, gdyz inni z sieci maja dobre pingi , admin mowi ze wszystko jest w najlepszy porzadku , jestem nawet przydzielony do 1 switch , zwiekszyl priorytet do portow z ktorymi laczy sie gra cs. Te problemy istnieja rownież w innych gracz :-|

 

UPDATE: Z rana oraz poźnym wieczorem pingi są takiej jakie powinny być.

Edytowane przez Eden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

start->uruchom i tam sie wpisuje tracert oraz ip. Z tym, ze niewiem czy to dziala do serwerow gier. Bo jakby nie patrzec, to przy serwerach gier sa jeszcze porty podane. Szczerze, to nigdy nie musialem sprawdzac takcih rzeczy, poniewaz nie mialem takich problemow. Jak mam duzy ping, to oznacza, ze sasiad cos zasysa i tyle. Ale pamietam ze w topicu o CS:S byla wlasnie mowa o tym. Chyba sa jakies programy do tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...