Skocz do zawartości
tantalize

FDD do amigi 600

Rekomendowane odpowiedzi

Każdy 2,5 calowy dysk będzie pasował.

Ale możesz też podłączyć zwykły dysk tylko będziesz go musiał mieć na zewnątrz bo do środka niestety nie wejdzie. Tak miałem w swojej A600 i wszystko pieknie działało - dysk był 100 megowy i w sumie do tego komputera mi wystarczał :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowana wiekszość gierek chodziła. Nie wiem jak teraz jest bo nie używam Amigi od paru lat ale z sieci można ściągnąć dużo ciekawego softu. Z tego co wiem to starsze gierki były przerabiane/przystosowywane do odpalania z HDD więc z grami nie powinno byc źle.

Zawsze gorzej sytuacja wyglądała z demkami. Tu z kolei sporo wymagało żeby je uruchamiać z dyskietki.

 

edit:

Mam taki monitor jakiego szukasz - lezy na strychu od paru lat więc musiałbym go sprawdzić czy jest na chodzie. Jak ostatni raz go używałem to działał bez problemu. Zresztą tą Amigę 600 też jeszcze mam. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz. W sumie tą Amigę też mogę oddać za friko. Jak komuś się przyda to dla mnie nie ma problemu. Tylko mówię, muszę ten sprzęt sprawdzić bo był dano nie używany - leży na strychu (ogrzewania nie ma i mogło się coś porobić przez te parę lat). Z Amigą był tylko jeden problem. Miałem do niej podłączoną klawiaturke od PC i tam trzeba było wyciągnąć złącze od oryginalnej klawiatury żeby to podłączyć i to złącze mi gdzieś wsiąkło. Ale jak by się okazało że moja Amiga jest w porządku to mógłbyś to złącze przełożyć z tej Amigi co masz i wszystko by działało. U mnie jest dobra stacja dyskietek i wszystko inne też było w porządku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych dwoch Amig, moglbym zlozyc jedna dobra (wlasnie czyszcze dokladnie szczoteczka wszystkie klawisze, obudowe juz wypolerowalem ;) ). Jak juz bedziez wiedzial co i jak daj znac na pw lub na e-mail:

 

 

 

pozdrawiam i jeszcze raz dzieki za zainteresowanie :)

Edytowane przez tantalize

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno, zauwazylem ze kabelki ktore powinny byc podlaczone  do diod led sa oderwane, czy to moze byc przyczyna nie dzialania fdd? Jaki dysk 2.5" moge wlazyc do tej amigi?

Kabelki do LED nic nie maja wspolnego z dzialaniem stacji.

A jakie sa objawy uszkodzenia stacji dysków?

Dysk najlepiej do 4GB, najmniej klopotów (pewne ograniczenia standardowego filesystemu i scsi.device), oraz pamietaj aby nie tworzyc wiekszych partycji niz 2GB

ps.

Dlaczego zawsze omijają mnie takie "okazje". Z checie tez bym sie pisał na taka Amige i monitor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli masz w domu komputerek lub sprzet firmy Atari i nie wiesz co z nim zrobic, daj znac

A więc daję znać - lezy u mnie i kurz zbiera coś takiego jak ATARI 520STf. Sprawne, bo jakiś czas temu udało mi się partyzancką metoda podłączyć monitor VGA i jest obraz. Natomiast co, to wciąż żądał włożenia dyskietki systemowej (a skąd ja mam ja <span style="color:red;">ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span></span>!). Nigdy nie używałem ATARI to i nie wiem jak toto działa. Nie ma do niej myszki tylko sam komputer. Chcesz? Oddam za darmo; może Tobie się przyda. Jestem z Poznania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...