Skocz do zawartości
OLAF_SKARPA

NFS: UNDERGROUND 2

Rekomendowane odpowiedzi

(...) mam stałą fps 30 i za nic w swiecie nie moge jej zwiększyc.czyzby pozostalosc po konsoli?

A co na konsoli 30fps jest ?

Tam nie ma licznika fps, ale żeby 30 było to wątpię.... jak już to 60 (50 dla pal) jeśli probowałeś na najniższych ustawieniach i też 30 to znaczy że tak ma być, mam nadzieję że w full chociaż do 60 bedzie ograniczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm ogolnie jestem narazie na nie , łądniejsze postacie , mapy (miasta) i samochody IMO narazie gorsze , auta z traffica maja tak mocne swiatła ze niewidac co to jedzie .. (nie wiem czy to uznac za + zamiezone "oslpeienie" czy za - ), miasto wydawało mi sie jakies takie qfadratowe ;) , spodobał mi sie ten efekt kropel deszczu na kamerze .. czekam na fulla .

 

P.S. gralem w rozdzialce 1024x7xx wszystkie detale właczone i oczywiscie ustawione na najwyzsze , gra płynna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie jest słabo. Demko bardzo przypomina NFS:U. Mało istotnych zmian moim zdaniem. Samochody ruchu ulicznego są tak biedne i mało zróżnicowane że szkoda gadać. Wprowadzenie car audio czy podnoszone drzwi zamiast otwieranych to zbędne jak dla mnie bajerki. I jeszcze car audio koniecznie. Jak się nawrzuca do bagażnika wielkie ważace kilkanaście kilogramów wooferów i wzmacniaczy to na pewno zdecydowanie wpłynie na poprawienie osiągów auta. Osobiście nie jestem zwolennikiem robienia z samochodu samolotu (spojlery level 7, wloty level 10 itp), migającego wszystkimi kolorami tęczy. Strasznie mi to przeszkadzało w "jedynce" że te wszystkie "skrzydła" trzeba pozakładać żeby ukończyć gre. Owszem części do tunningu optycznego z levelu 1 były nawet ładne. Wolałbym żeby było więcej możliwości jeżeli chodzi o poprawienie osiągów samochodu.

Nie zgadzam się jednak z opiniami ludzi którzy na podstawie dema już przekreślają gre. Zwłaszcza jeżeli mówią o słabej grafice, a mają tylko efekty dx8. Na dobrą sprawę programiści mogliby zapomnieć o posiadaczach kart z dx8 i gra mogłaby się wogóle nie odpalać. Ciekaw jestem jakie wtedy byłoby oburzenie tychże użytkowników.

Co do uszkodzeń to niewiem czy będą czy nie ale w rejestrze jest taki wpis:

HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREEA GAMESNeed for Speed Underground 2 Demog_CarDamageEnable

Jeżeli chodzi o czarny ekran to u mnie pomogła wyłączenie jedynie "light trails" w opcjach video i już wsztystko cyka nawet a AA i AF.

Tak czy inaczej myśle że warto poczekać na fulla.

Pozdrowiska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) mam stałą fps 30 i za nic w swiecie nie moge jej zwiększyc.czyzby pozostalosc po konsoli?

A co na konsoli 30fps jest ?

Tam nie ma licznika fps, ale żeby 30 było to wątpię.... jak już to 60 (50 dla pal) jeśli probowałeś na najniższych ustawieniach i też 30 to znaczy że tak ma być, mam nadzieję że w full chociaż do 60 bedzie ograniczenie.

tak na konsoli jest stała fps;]

 

jeżeli nie wierzysz to odpal sobie np. vice city , tam masz mozliwosc wyłączenia limitu fps;] jak go nie wyłączysz to powyzej 30 nie będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak komus ta gra sie moze podobac... Wszystko blyszcace i nic nie widac... Fizyka zerowa praktycznie. Kierownicy nie da sie ustawic dobrze, lata cala.

Gre traktuje tak samo jak czesc pierwsza - wiejski tuning i nic wspolnegi z samochodami.

Wole zdecydowanie LiveForSpeed I Ryśka Burnsa

 

Prosze nie sugerowac sie moja wypowiedzia mam prawie 30 lat a ta gra ma target dla 10-20 latkow.

"zajawkowa maxymalnie wyjebioza"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samodobro nie wiesz co mowisz/piszesz,przeczytaj moja recke to moze sie oswiecisz,a pewnie nie grales w multi ani nawet w quuick race ani drifta tylko free roam i sie wypowiadasz bez sensu.Grafika przebija wszystkie samochodowki.Nie sciemniaj ludzi ze nie ebdziesz jej wciagal,powiem wiecej - ty ją sciagniesz.Sory,ale denerwuje mnie cos takiego :/

co to za tekst "przeczytaj moją reckę to moze się oswiecisz" 8O :lol: myslalem ze ze stołka spadnę , kolega Samodobro wyraził własne zdanie i uargumentował je po swojemu a to ze to zdanie jest inne niz opinia hydro nie znaczy ze musicie zaraz na niego wskakiwać z jakims dziecinnymi tekstami :twisted: to ma byc dyskusja na poziome ...jesli ktos cos mówi to to argumentuje a nie przepychanka słowna "ty się nei znasz jestes taki i owaki"

 

P.S. Ja własnie sciągam demo i jesli będzie kicha to nie zostawię na nim suchej nitki , i nie piszcie mi tu o shaderach , wiem ze są lepsze na kartach z full obslugą dx9 ale i na dx8 da sie ladne efekty zrobic (Prince of Persia SoT czy np leciwy juz 3dmark 2001 )...na dobrą grafikę składają sięnie tylko shadery ale takze geometria obiektów, jakosc i styl tekstur , generalny design grafiki itp i itd, shadery stanowią tylko fragment calosci, przykładowo wolę grac w Metal Gear Solid 2 na piecu (swietny design i efekty cząsteczkowe , shadery uzyte w stopniu niewielkim jesli wogole) niz w pierwszego Wolfsteina na enginie Source z super shaderami (zakładając ze mialbym np gf6800) .....łapiecie aluzję mam nadzieję ..shadery to nie wszystko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myslalem, ze bede tym pierwszym, ktory wie o demie i ze Wam to przekaze... a tu goscie juz graja i krytykuja ile wlezie...

mi sie dopiero sciaga... skrytykuje jutro :D

 

ktos prosil o linka:

http://gamesdomain.yahoo.com/pc/need_for_s...rground_2/files

 

jest jeszcze na gamersshell.com ale cos mi tam nie chce sciagac z zadnego mirrora dzisiaj... a na stronie EA cos nie widze tego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpowiem hurtowo, bo widzę, że wywołałem święte oburzenie.

 

pewnie nie grales w multi ani nawet w quuick race ani drifta tylko free roam i sie wypowiadasz bez sensu.Grafika przebija wszystkie samochodowki.Nie sciemniaj ludzi ze nie ebdziesz jej wciagal,powiem wiecej - ty ją sciagniesz.Sory,ale denerwuje mnie cos takiego :/

grałem we wszystkie możliwe tryby poza multi.

uważasz, że są miodne? pierwsza trasa w starym NFS:U była kilkukrotnie ciekawsza i miodniejsza.

nie mam 15 lat, żeby prażyły mnie gierki tylko z powodu faktu, że można pojeździć bryczkami za kilkaset tysięcy dolców. mnie interesuje przyjemność z grania - nie mam czasu na szajs. a tutaj MOIM ZDANIEM mamy do czynienia z szajsem. koszmarnym sequelem całkiem przyjemnej gierki, w którą trochę pograłem. miałem nadzieję, że druga część wniesie jakieś nowinki. a to miasto? jeśli uważasz, że w quick race można przejechać inną trasą niż jest wytyczona (nie licząc skrótów, które rzucają się same w oczy), to gratuluję głupoty. ta gra jest jeszcze bardziej ograniczona niż poprzednia część. bo UDAJE, że do dyspozycji masz całe miasto, a tak naprawdę z tego co zdążyłem się zorientować są to tylko trasy, które się łączą pojedynczymi nitkami. nijak się to ma do miasta chociażby z GTA - a GTA wyszło w którym roku? mam chyba prawo wymagać czegoś więcej, a przynajmniej tego, co obiecano w zapowiedziach? bo jak na razie wygląda to na czcze przechwałki. powiem więcej: sporo elementów tras się powtarza (budynki, rzeźby, nawet wodospad jest chyba dwa albo trzy razy) - a powierzchnia miasta, którą mamy do dyspozycji w demku wcale nie jest taka ogromna.

i na koniec: skoro jest to taki przełom, to wytłumacz mi jedną rzecz: jedziesz mnie za to, że TWOIM ZDANIEM grałem tylko we free ride. a czym się ta gra różni od poprzedniej części w innych trybach? tym, że w drifcie się jeździ po mieście, a nie po wytyczonym placu? faktycznie - przełom 8O

 

niebęde komentował tego komentarza ja to samo moge powiedziec o RBR idz i sobie graj tam w to co grasz nadal najpierw zobacz jak gierka wygląda na dx9 a pózniej komentuj mam obok siebie 2 kompy jeden na radku 9600 pro drugi na gf ti4200 i różnica pomiędzy grafiką jest kolosalna jak zobaczysz to uwierzysz a według mnie w demie wymiata drift uliczny jest boski już udziugałem 268tys ciężko jest ale próbuje dalej

za to ja skomentuję: poczytaj słownik ortograficzny, zamiast "udźgiwać" setki tysięcy punktów w drifcie.

ja wierzę, że różnica między grafą DX8 a DX9 jest kolosalna. ale to nie jest powód, dla ktorego gra ma wyglądać GORZEJ niż poprzedniczka. kumasz czaczę ziom?

 

Nie zgadzam się jednak z opiniami ludzi którzy na podstawie dema już przekreślają gre. Zwłaszcza jeżeli mówią o słabej grafice, a mają tylko efekty dx8. Na dobrą sprawę programiści mogliby zapomnieć o posiadaczach kart z dx8 i gra mogłaby się wogóle nie odpalać. Ciekaw jestem jakie wtedy byłoby oburzenie tychże użytkowników.

nie byłoby żadnego oburzenia. skoro gra faktycznie by wymiatała pod każdym względem (grafika!) to zrozumiałbym, że do jej odpalenia potrzeba DX9 i koniec. nie płakałbym. ale skoro gra rusza na kartach z DX7, to nie rozumiem, dlaczego na DX8 wygląda KOSZMARNIE. nic tego nie usprawiedliwia. nawet lenistwo programistów. bo z każdego ciach!a można zrobić łakomy kąsek, jeśli je zawinąć w ładny papierek. a stosowanie DX9 bez opamiętania jest właśnie takim zabiegiem. tym bardziej, że na screenach z gry, ani tym bardziej na filmikach, nie widzę NIC, co usprawiedliwiałoby tak kolosalne różnice w grafice. te same efekty można uzyskać na kartach z DX8 - dobry przykład to choćby ten 3DMark2001, czy DOOM3.

 

i jeszcze jedno: ktoś napisał, że to najlepiej wyglądająca samochodówka jaka wyszła. ten ktoś kłamie.

albo po prostu nie widział chociażby Colina 2005, czy chociażby XPandRally.

 

a co do filmiku: czy mi się zdaje, czy w momencie zrobienia bączka coś nagle chrupie? te budynki coś mi za bardzo przeskakują momentalnie. to jest właśnie to, o czym pisałem, co zaobserwowałem u siebie: gra ma spierdzielony i to mocno engine. podobnie było zresztą z jedynką. tam też chrupało, nawet na nie wiem jak mocnym sprzęcie. ale znam ludzi, którzy twierdzili, że nie chrupie, bo tego nie widzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samodobro nie wiesz co mowisz/piszesz,przeczytaj moja recke to moze sie oswiecisz,a pewnie nie grales w multi ani nawet w quuick race ani drifta tylko free roam i sie wypowiadasz bez sensu.Grafika przebija wszystkie samochodowki.Nie sciemniaj ludzi ze nie ebdziesz jej wciagal,powiem wiecej - ty ją sciagniesz.Sory,ale denerwuje mnie cos takiego :/

co to za tekst "przeczytaj moją reckę to moze się oswiecisz" 8O :lol: myslalem ze ze stołka spadnę , kolega Samodobro wyraził własne zdanie i uargumentował je po swojemu a to ze to zdanie jest inne niz opinia hydro nie znaczy ze musicie zaraz na niego wskakiwać z jakims dziecinnymi tekstami :twisted: to ma byc dyskusja na poziome ...jesli ktos cos mówi to to argumentuje a nie przepychanka słowna "ty się nei znasz jestes taki i owaki"

Nie oto mi chodzilo,fakt,kazdy moze miec wlasne zdanie,ale chodzilo mi o to,ze koles narzeka na grafike,a prawda jest taka,ze roznica miedzy DX8 a DX9 w trej grze,wynosi jakies 80% wygladu gry,podobnie jak miedzy Dx7 a 8,czyli krotko mowiac,jego argumenty nas (osob,ktore sie z nim nie zgadzaja) nas nie przekonuja a i tak sie w gre zaopatrzy,jestem tego pewien i oto mi tez chodzi a nie o to,ze koles sie zle wypowiedzial o grze (choc i tak sie nie zna :P),pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1024 i wszystko na maxa , średnia fps 16 :E

chyba sie załamie :wink:

spartolony system albo sparotlili silnik :lol:

na pewno silnik gry spieprzony - i to na maksa.

może zoptymalizowali to pod DX9? :lol:

ciekaw jestem, jak ta gra wygląda na FX5200, który posiada obsługę DX9.

ktoś instalował? 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tego czarnego ekranu. To sciagnolem sobie najnowsze omega drivers i mam wszytsko ok tera. http://www.omegadrivers.net/

 

Co do samej gry to... ehhh... tekstury na drodze wyglada jak w U1. Nadal te kanciate zakręty. A kolorków i światełek jak w samochodzikach w wesołym miasteczku :lol: , mogli by przy mecie wate cukrową sprzedawać :).

Ale tak na serio jak ktoś lubi dyskoteki to sie zakocha w tej grze :D tylko za duzo nie grajcie bo oczoplasu dostaniecie. Spróbuje usunąć jakieś efekty specjalne to moze nie będzie to wyglądało jak Star Wars :D. Smiga bo smiga... jak jedynka no bo niby dlaczego nie ma smigac ? Jakis lepszy engin ? No moze wiecej swiatełęk jest ;-) A tak ogólnie to :

Use protective BINOCULARS (Fallout 2) :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie oto mi chodzilo,fakt,kazdy moze miec wlasne zdanie,ale chodzilo mi o to,ze koles narzeka na grafike,a prawda jest taka,ze roznica miedzy DX8 a DX9 w trej grze,wynosi jakies 80% wygladu gry,podobnie jak miedzy Dx7 a 8,czyli krotko mowiac,jego argumenty nas (osob,ktore sie z nim nie zgadzaja) nas nie przekonuja a i tak sie w gre zaopatrzy,jestem tego pewien i oto mi tez chodzi a nie o to,ze koles sie zle wypowiedzial o grze (choc i tak sie nie zna :P),pozdro

no to powiedz mi specjalisto, co USPRAWIEDLIWIA tak ogromne różnice w grafice?

widzisz gdzieś tam załamania światła, refrakcję, shadery 2.0, zaawansowane cienie i tym podobne drobiazgi? jeśli tak, to pokaż mi to na screenie z gry.

o nic więcej Cię nie proszę.

a w grę nie będę się wbrew Twym wyobrażeniom zaopatrywał: już od dłuższego czasu wystarczają mi demka żeby ocenić, czy gra mi się spodoba czy nie. na razie ani razu mnie instynkt nie zawiódł. może Cię to zdziwi, ale pamiętam czasy C64, pamiętam czasy 286, pamiętam czasy dyskietek. i kiedyś też byłem młody i grałem we wszystko co mi wpadło w ręce, a nawet jeśli nie grałem, to musiałem to mieć. teraz mam tylko te gry, które mogę wcześniej wypróbować. wypróbowałem NFS:U2 i dziękuję bardzo. nie odpowiada mi w tej grze nic. żeby panienki były ładniejsze. ale nie. nie dość, że brzydsze, to jeszcze chodzą, jakby je jakiś psychopata nabił na pal od dupska po czubek głowy.

ogólnie kupa.

i masz rację: nie przekonasz mnie. nie jestem małolatem podniecającym się efektami DX9 - bo wiem, że te same rezultaty (z małymi wyjątkami - vide FarCry czy DOOM3) można uzyskać na DX8. ale powiedz mi jedną rzecz: czy różnica między DX8 a DX9 w FarCry na detalach High jest też tak uderzająca jak w NFS:U2? nie? a dlaczego? zastanawiałeś się kiedyś nad tym?

widziałeś Prince of Persia? dlaczego ta gra może wyglądać ślicznie u mnie, a NFS:U2 nie?

nadal nie kumasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1024 i wszystko na maxa , średnia fps 16 :E

chyba sie załamie :wink:

spartolony system albo sparotlili silnik :lol:

ja stawiam na system...u mnie na podobnym sprzecie (o ile twoj jest tez podobnie krecony) mam ok 25-30 fpsow...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NFS:U to nie jest gra samochodowa, to pusta zręcznościówka. Grą samochodową można było nazwać serie NFS do NFS:HP2 włącznie. Jak dla mnie powinni kontynuować serie NFS:Porsche zamiast tego badziewego Undergrounda

Otóż to. Miałem nadzieje, ze w NFS:U 2 zmieni sie model sterowania, ale zamiast tego twórcy gry postanowili pojść całkowicie w strone arcade :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż to. Miałem nadzieje, ze w NFS:U 2 zmieni sie model sterowania, ale zamiast tego twórcy gry postanowili pojść całkowicie w strone arcade :?

arcade było NFS:U

tutaj jest to zupełnie dla mnie niezrozumiały sposób sterowania - a szczególnie działanie gazu, hamulca i ręcznego.

zamiast swobodnie jeździć i czerpać z tego przyjemność, tak jak było w NFS:U, co jest wyznacznikiem arcadówek, tutaj zastanawiałem się, co robię źle: czy gaz za mocno wciśnięty, czy hamulec, a może ręczny za długo przytrzymany? próbowałem drugi raz i zupełnie inaczej. dlaczego samochody zachowują się różnie w tych samych warunkach i sytuacjach? takie urozmaicenie?

ja podziękuję

 

dobra

jak dla mnie EOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

samoDobro

każdy gra w to co lubi i co mu się podoba popatrz tylko ile jakiej gry sprzedano na swiecie

jak do tej pory zadna samochodówka nie przebiła NFSU i tak będzie z 2 częscia NFSU2 a twoja

opinia jest tylko twoją opinią i niech tak pozostanie, poprostu wypowiedziałes swoje zdanie, i ja to szanuje.pozd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poddaję się - przyznam że gdy odpaliłem frapsa, przeraziłem się - 30fps przy ścianie (i ani grama więcej), spadki do 12 fps (!) przy starcie z 3ma przeciwnikami. Średnio podczas jazdy 20 kilka...

1280x1024 wszystko na full bez AA i anizo. Omegi 4.9. Ci, którzy macie w miarę podobne konfigi - jak u Was? Widocznie już czas zmienić grafikę :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poddaję się - przyznam że gdy odpaliłem frapsa, przeraziłem się - 30fps przy ścianie (i ani grama więcej), spadki do 12 fps (!) przy starcie z 3ma przeciwnikami. Średnio podczas jazdy 20 kilka...

1280x1024 wszystko na full bez AA i anizo. Omegi 4.9. Ci, którzy macie w miarę podobne konfigi - jak u Was? Widocznie już czas zmienić grafikę :lol:

To cos masz nie tak u mnie w tej rozdzielczosci lepiej chodzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...