Skocz do zawartości
Thomaszek

Athlon 1700XP Palomino - czy cos sie wycisnie?

Rekomendowane odpowiedzi

witam, tez mam takiego procka i u mnie poszedl na 2000+ dalej zasilacz niestety nie wyrabia :( chociaz probowalem u kumpla i poszedl na 2200+ przy temp 52st na Whisperrocku IV, u Ciebie na standardzie powinien pojsc na 2000+, sprobuj podjechac FSB do ilu sie da stabilnie (zalezy od plyty jaka masz) a pozniej probuj mnoznikiem chociaz wczesniej bys musial sie pobawic zeby go odblokowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na swoim wycisnolem 2200+ i chodzil stabilnie teraz mam na 1700+ bo nie mam dobrego chlodznia Jutro ma do mnie przyjechac do domku Abit NF7-S i Zalman CNPS7000A-Cu i zobaczymy co sie da z niego wycisnac. Jedyna rzecza ktora bedzie mogla mnie trzymac to sa pamieci poniewaz mam tylko 333Mhz. Jutro zdam mala relacje z podkrecania:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi sie z 1800+ pare Mhz udalo wycisnac

 

link to topica:

 

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=69201&highlight=

O tak, tu ci musze przyznac racje. Te Palomino 1800+ to normalnie padaczka. Mój Boże. Jedne 1700+ latają na 2,5GHz inne nie chcą wydusić z siebie głupich 200 MHz. Co za los.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno bedziesz potrzebował bardzo solidnego chłodzenia, na standardowym możesz próbować dopóki nie będziesz musiał zwiększać vcore (z doświadczenia wiem że za dużo wtedy nie podkręcisz).

Ameryki coś Ty nie odkrył. Takie doświadczenia prowadzi się od czasów pierwszego Pentiuma (sorry, ale nigdy w zyciu nie kręciłem 286-486 :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko że wyciszniesz

 

może nie będzie to porównywalne z serią Tb JIUHB ale zawsze krok do przodu.

 

a więc ja na swoim Palomino1,7+ pusciłem go na FSB 150 (150*11=1650 - co jest odczytywane przez bios jako 2000+) bez zmiany mnoznika oczywiscie. max wstał jako 2100+ ale niestety Prima nie przeszedł.

 

aha wszystko na standardowym Titanie DB5 czy jakos tak...

 

jakby co to służę pomocą i powodzenia :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapomniałbym nie zmieniałm napięcia - szedł na defaultowym.

 

przy 150*11 = 2000+ temp. idle= 39-43, stres= do 53 i wszystko max stable

przy max 156*11 = 2100+ tylko wstał ale winda już nie

przy nizszych pomiedzy 152-154 winda sie uruchamiała ale Prime wywalał błędy, podobnie z 3dmarkiem którego wywalało na pulpit

 

może jakbym popróbował napiecia, ale mam tylko 300W codegena więc wiem czym to moze grozić. niedługo szykuje się zakup chifeteca to moze jeszcze zawalczę :)

 

 

do Tomaszek

 

moze być różnie ponieważ jak napisałes masz płytę na chipsecie VIA, a nie napisałeś jaki model i może sie zdarzyć iż będziesz miał połączone FSB CPU, RAM, AGP, PCI. w takiej konfiguracji nie można zbyt wysoko podnosić FSB bo może to zaszkodzic pozostałym komponentom tj. karta graf. czy HDD. nie znam się zbyt dobrze na tym który model chipsetu VIA miał już niezależne od siebie FSB CPU i RAM oraz AGP i PCI. ale chyba już kt600 miał niezalezne.

 

jeżeli już zdecydujesz się podnosić FSB rób to małymi skokami, zapuść 3d marka i jak wszystko ok to znowu odrobinę do góry tak co kilka Mhz.

trzeba oczywiscie stale monitorować temp. CPU - staraj się nie przekraczać 60*C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno bedziesz potrzebował bardzo solidnego chłodzenia, na standardowym możesz próbować dopóki nie będziesz musiał zwiększać vcore (z doświadczenia wiem że za dużo wtedy nie podkręcisz).

Ameryki coś Ty nie odkrył. Takie doświadczenia prowadzi się od czasów pierwszego Pentiuma (sorry, ale nigdy w zyciu nie kręciłem 286-486 :) )

Nie czepiaj się bo napisałem co chciał wiedzieć.

 

Co do elborsuko to zobacz jakie on ma chłodzenie. Gdybym miał takie to też bym się mógł chwalić że bez zwiększania vcore wyżej pojadę.

 

Czytajcie uważniej autorowi postu chodziło o standardowe chłodzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój z podpisu śmiga na standard vcore na 1900 xp

w zimie jak bylo w pokoju brrrrr to na 2200 xp na 1.80 vcore stabilnie śmigał a postował na fsb 180 na 1.80 vcore (tyle ile max płyta dała :( ) a teraz to max fsb 170 aha tempy góra 53 ct C na box cooler po godzinie prime!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj 1,7 Palomino MAX stabilnie na FSB150, odpala sie nawet na FSB 164 ale ze mam DDR na 266 to robia sie bledy :( Napiecie bez zmian :) Coolere standardowy aluminiowy za 45 zyla :) temperaturka MAX to 57.

 

PZDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh ja mam palomino 1800+ i za bardzo to go OC nie można. Idzie tylko na 1900+ (1600MHz). Chyba pamięci mam jakieś lipne, bo jak kiedyś miałem tylko jedną kość to kręciłem trochę więcej.

Nie próbowałem jeszcze odblokowywania mnożnika. Jak myślicie warto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój 1700+Palomino bez problemu wstaje na FSB150 (1650mhz) i jest nawet stabilny(10x3dmark pójdzie ale prime 95 wywala się :( i to bez zmiany napięcia, tyle że udaje mi się to tylko z wywalonymi wszystkimi kartami PCI i starym dyskiem twardym bo mobo ma zablokowany dzielnik, a nie wszystkie urządzenia lubią 30mhz na PCI :lol:

Chłodzę proca pentagramem 80cu

 

Po świętach odblokuję mnożnik porobie drut i v-mody i zobaczę ile pójdzie :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...