Skocz do zawartości
mateusz012

Temporal Anti-Aliasing

Rekomendowane odpowiedzi

To nowy rodzaj AntiAliasingu u ATI. Prawdopodobnie zawita wraz z wejściem R420. Oczywiście od dawna był w sterach ale nikt o nim nie wiedział. :wink: Działa Na kartach DX9 czyli od R3xx. Testowałem to na sterach 4.2 i 4.4 z czego na 4.2 widziałem znacznie wydajniejszy AA. Nie wiem czemu na 4.4 działa słabo ale jeszcze nie przetestowałem do końca.

 

Jak uruchomić na Cat4.2:

 

1. Uruchamiamy RegEdit

2. Wchodzimy: HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMCurrentControlSetControlClass{4D36E968-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}\0000Settings

 

(miejsce pogrubione może u was się nieznacznie różnić :wink: )

 

3. Następnie klikamy np. na TVContrastDefaultNTSC i tworzymy Wartość ciągu o nazwie: TemporalAAMultiplier. Po utworzeniu dajemy mu wartość 2 lub 3. Chłopaki z servisu BEYOND twierdzą, że lepiej dać 2. 8)

 

4. Następnie wchodzimy do Panelu sterowania i dajemy Vsync - zawsze włączone

 

5. Dajemy restart kompa (konieczne)

 

Od teraz mamy nowy AA.

 

Jak uruchomić na Cat4.4:

 

1. Tak jak wyżej

2. Szukamy: HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMCurrentControlSetServicesati2mtagDevice0

 

3,4,5 - tak jak wyżej.

 

Ma to być szybszy AA oraz ładniejszy! Wszystko okaże się w praniu! :)

 

A tutaj link do progsa testującego poprawność działania nowego AA:

 

http://www.users.on.net/triforce/d3d_fsaav...saaviewer-5.zip

 

Jeśli po włączeniu AA4x i uruchonmieniu FSAAviewer5.1 widzisz w pierwszym kwadracie nieruchome 4punkty to znaczy, że masz nadal stary AA. Temporal Anti-Aliasing ce<span style="color:red;">[ciach!]</span>e się tym, że w każdym FPS ma zupełnie inne położenie (w tym kwadracie będziesz widział szybkie mrowienie punktów).

 

Od razu mówię, że nVidia (wraz z nv40) nie ma tego AntiAliasingu pownieważ nie obsługuje programmable sample pattern.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc po przetestowaniu stwierdziłem, że na Cat4.4 Temporal Anti-Aliasing nie działa. Ostatnie stery na jakich działa to Cat4.3! Potwierdzam, że zdecydowanie lepiej wygląda ustawiając T-AA 6x2 niż 4x3. Ale. Potestujcie u siebie i sami zobaczcie. Wydajnościowo napewno lepiej! :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie ściągam omegi 4.2 :) i będę zaraz walczył i włączę sobie TAA hahaha.

kojak_ct najbardziej mnie dziwi dlaczego trzeba włączyć Vsync bo to mi się z deka nie widzi .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.beyond3d.com/forum/viewtopic.ph...6d7dae08ed81dfb

 

Tu macie topic o tym, jak dla mnie gdyby ATI uważało że ta funkcja jest sprawna, i nie robi żadnych kłopotów to poprostu udostępniła by ją w sterach... Ale z drugiej strony Historia z R9500->9700 :?

 

W każdym razie ja czekam aż to będzie mniej kłopotliwe, nie chce mi sie ściągać wcześniejszych CAT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche pytanie nie zwiazane z tematem ale nie chce zakladac nowego watku, jakie w/g was sa najlepsze stery do Radeonow? Ja uzywam Omegi 2.5.22 i wyniki takie co w podposie. Wydaje mi sie ze 3DM03 mam troche za malo bo jak patrze to co ma J-A-J-O to ma gorsza grafike a ma 6k :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche pytanie nie zwiazane z tematem ale nie chce zakladac nowego watku, jakie w/g was sa najlepsze stery do Radeonow? Ja uzywam Omegi 2.5.22 i wyniki takie co w podposie. Wydaje mi sie ze 3DM03 mam troche za malo bo jak patrze to co ma J-A-J-O to ma gorsza grafike a ma 6k :|

masz nizsze fsb to dlatego, 3dmarki sa bardzo czule na wydajnosc pamieci u ciebie chodzi na 300 a u niego na 366, poza tym na jakich ustawieniach testowales grafe ?? moze on mial inne stery przylukaj i sie go zapytaj jak i co mial ustawione najlepiej przez pw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche pytanie nie zwiazane z tematem ale nie chce zakladac nowego watku, jakie w/g was sa najlepsze stery do Radeonow? Ja uzywam Omegi 2.5.22 i wyniki takie co w podposie. Wydaje mi sie ze 3DM03 mam troche za malo bo jak patrze to co ma J-A-J-O to ma gorsza grafike a ma 6k :|

masz nizsze fsb to dlatego, 3dmarki sa bardzo czule na wydajnosc pamieci u ciebie chodzi na 300 a u niego na 366, poza tym na jakich ustawieniach testowales grafe ?? moze on mial inne stery przylukaj i sie go zapytaj jak i co mial ustawione najlepiej przez pw

A pozatym zobacz że moja karta na rdzeniu ma więcej niż XT, a na pamięciach tylko 20 mhz mniej. Na standardowym taktowaniu mam coś koło 4,200~4,400 - nie wiem dokładnie, bo tylko raz odpaliłem karte na default :D

 

UPDATE:

Co do sterów to zawsze instaluje nowe Omegi, niezależnie czy wynik mi spada czy nie, poprostu już wole miec te kilka FPS mniej w jakiejś tam grze, niż jakaś inna miała np. sypać błędami. Obecnie jade na Omegach 2536b.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:arrow: Nierealny

 

Prawdopodobnie nie działa dla tego, że źle wpisałeś do rejestru. To jest tak, że co stery to inne miejsce wpisania! Wpisz może tu: HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMCurrentControlSetControlVideo{9F8DFB31-A616-4BD1-B108-B6FA3428E63C}\0000Settings. To pogrubione to u Ciebie może być inaczej. Kwestia sterów. U każdego inaczej! Jeśli to nie pomoże to wyszukaj w rejestrze: AntiAliasSamples Pewnie znajdziesz kilka (ok 4-6wpisów) i tam dopisuj to co trzeba. Najpierw w jednym, jak nie zadziała to kasujesz z pierwszego i wpisujesz w drugi aż zadziała. Aha. Zauważyłem u siebie, że w Control Panel musisz mieć włączone np. 4x bo inaczej nie zadziała!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działa :) a  tutaj link, który super objaśnia jak uaktywnic TAA:http://www.elitebastards.com/page.php?page...ad=1&comments=1

wg tego co przytoczyl >nierealny< dużej różnicy to to nie ma :lol:

pozdr

Jak to nieduza roznica - mnie wydaje sie calkiem spora... Skoro np TAAx2 daje efekty wizualne AAx4 przy wiekszej niz AAx4 liczbie klatek to chyba dobrze, nie :?: I porownanie w Colinie 04 2xTAA vs 4xAA roznica 30kl/s :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest szybszy! 8) Chodzi o to, że włączając w sterach AA2x działa z prędkością 2x a wygląda jak 4x (2x2T). :wink: Cieszę się, że ATI robi coś dla swoich klientów. I pewnie to będzie jedna z rewolucji w nadchodzących sterach. Pewnie jeszcze nie w 4.5 ale być może już w 4.6. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niby jest wlaczone, w tym programie 1 kwadrat ( migaja) vsync on (radek 9600 pro i Omegi 4.4b) i gdy wlaczam CALL OF DUTY nie widze zadnej roznicy :o mam ustawione na 4x w opcjach karty i wyglada tak samo jak wczesniej a nawet gorzej :o ???? co radzicie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co radzimy??? Hmm

 

Nie chcę byc niemiły :wink: ale może poczekaj jeszcze te kilka dni aż wyjdą nowe stery. Myślę, że w nich będzie nowy AA. A nastąpi to pewnie po premierze R420. Pozatym, żeby TemporalAA dobrze wyglądał musisz mieć przynajmniej 60FPS. Na jakimś serwisie wyczytałem, że minimum to te 30FPS. Obstawiam jednak te 60. Nie chce za bardzo nic prorokować albo wymyślać niewiadomo czego bo ten AA dla mnie nie jest tak dobrze znany. 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...