Skocz do zawartości
snaj*

2 barracudy -> POWAZNY PROBLEM !

Rekomendowane odpowiedzi

Dwie baraki jak w podpisie no i po jakims czasie od odpalenia mam fazke ze mi pod Windowsem jeden dysk sie wylacza.

80 jest na mastera z systemem, 120 na slave - w ogole nie uzywana, obie na jednej tasmie.

No i w logach pod Win2kPo mam :

Bład - disk :

Sterownik wykrył błąd kontrolera na DeviceHarddisk1DR1.

Blad - atapi :

Na DeviceIdeIdePort0 został wykryty błąd parzystości.

Informacja - Removable storage Service :

Otrzymano powiadomienie USUNIĘCIE dotyczące interfejsu urządzenia dla urządzenia:

\\?IDE#DiskST3120026A______________________________3.06____#4a35315439534c462020202

02020202020202020#{53f56307-b6bf-11d0-94f2-00a0c91efb8b}

 

niektore sie powtarzaja, ale konczy sie to zniknieceim 120 z systemu qwa ?!

 

Dlaczego ?! Nie mam wirusa, nic dziwnego w systemie, zadnego removable service ! To samo dzialo sie jak mialem 120 ale potem uspokoilo sie, nie wiem czemu :/

 

Czy wina jest podpiecie do jednego kontrolera ?!

Mial juz ktokolwiek taki problem bo ja juz kur... dostaje ?! :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyski nowe, tasmy 80tki tez dobre, wszystko docisniete. Seatool nic nie wykazuje. System nie jest freezowany tylko dysk znika, czasami pojawia sie komunikat zwiazany z tym ostatnim bledem w logach, czasami nic nie ma tylko dysk znika.

Teraz odczepilem jeden cdrom i polaczylem 120 na innej tasmie jako slave. Za cholere nie kumam czemu BIOS mial znow problemy z wykryciem dysku !? :? cdrom widzial a hd za nic, nie pomagaly zonglowania zworkami. Dopiero jak sam walnalem autodetect to znalazl dysk. Dziwne historie :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

snaj*: a za system reczysz ... moze tu aspi swiruje?

jesli wszytko co ci napisalem wczesniej jest sprawne

to juz nie wiem ... trudo mi pilotowac to zdalnie

ty musisz byc najlepszym >lekarzem< swego sprzetu

ja moge ci tylko wskazowki >co bym sprawdzil<

zazwyczaj w takich sytuacjach to napiecie -> zle zagniciona rurka

we wtyczce albo uszkodzona tasma (pamietaj nowe to nie znaczy sprawne)

czasem zimny lut puszczal na zasilaniu elektroniki dysku

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyski sprawdzane lacznie na 3 czystych win2k - co do systemu recze glowa ;]

Zasilacz to samo - bez przesady al HK to nie codegen. A moj komp (wbrew temu co mam w podpisie obecnie nie jade na OC) nie stanowi specjalnego obciazenia dla niego.

Dyski to samo.

I jesli to nie jest wina MOBO - kontrolera bo jakby nie bylo ten soltek ma juz swoje latka, t moze naprawde zjebala sie tasma :/ Byla na swoj sposob dosc mocno wyginana, hmmm trza chyba zakupic nowa :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe nie trzeba thx :) W Whitestoku jeszcze mozna je gdzieniegdzie ;] kupic. Raczej nie bedzie problemu - i oby to byl jedyny problem w tej sytuacji :/

mam okolo 10 tasm w szufladzie ... mysle, ze to nie 'jedyna' rzecz ktorej nie sprawdziles polegajac na wlasnej rutynie

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety tu sie mylisz. Tasme rowniez wczesniej bralem pod uwage, ale nie sadzilem ze jej wada wywolywalaby tego typu bledy, zwazywszy ze kopiowania itp odbywaja sie bez przeklaman i z max speedem - wiec widzisz teoria tasmy jest troszke naciagana :/ A dysk wylacza sie w momencie omletnego nieuzywania.

Pozostaje MOBO i kontroler, BIOS. Zreszta wszystko sie okaze do jutra poludnia mysle no max wieczora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety tu sie mylisz. Tasme rowniez wczesniej bralem pod uwage, ale nie sadzilem ze jej wada wywolywalaby tego typu bledy, zwazywszy ze kopiowania itp odbywaja sie bez przeklaman i z max speedem - wiec widzisz teoria tasmy jest troszke naciagana :/ A dysk wylacza sie w momencie omletnego nieuzywania.

Pozostaje MOBO i kontroler, BIOS. Zreszta wszystko sie okaze do jutra poludnia mysle no max wieczora.

Czyli cieńko znasz windowsa 2000 jak widzę wpis błąd parzystkości w evemtlogu to ciach shurdown i nowa taśma:) to klasyczny komunikat w win2k kiedy wiadomo że taśma uwalona albo błąd sterów made in via corp a wtedy używa się via ide filter jednakże 98 % takich komunikatów w win 2k świadczy o uwalonej źle zamontowanej taśmie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe tak sie sklada ze win2k znam praktycznie na wylot. Nie znam jak widac (jesli sie nie mylisz) wszystkich zaleznosci miedzy jej errorami a sprzetem. Coz do tej pory byl spokoj.

Ostatni experymentem bedzie zamienienie tasm od cdromow i dyskow. And we will see.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe tak sie sklada ze win2k znam praktycznie na wylot. Nie znam jak widac (jesli sie nie mylisz) wszystkich zaleznosci miedzy jej errorami a sprzetem. Coz do tej pory byl spokoj.

Ostatni experymentem bedzie zamienienie tasm od cdromow i dyskow. And we will see.

czlowieku te same objawy co ty super transfer ten błąd i często blue screeny podczas bootowania potem zmienialem taśmy jak się pojawial ten wpis i bylo oki pozatym jak mowię via też sterownik do ide bywa często problemem i daje ten problem z parzystością dlatego mowię taśma zmienić jak niepomoze to stery od ide zmień

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszukaj w forym koles mial taki sam problem z dwoma dyskami seagate ..to samo mu sie dzialo...pewni jakis blad kontrolera cholera wie ...... A moj dysk Seagate jedzie  do Holandi :0 bo juz mnie w ku rr ...

ja mam dwa i nie mialem problemu ... masz problem?! 8)

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i juz po wszystkiemu :)

Zamienilem kable dla cdromu i hdkow i jednego romu w ogole nie wykrywal. Wiec wasza teoria byla juz calkeim pewna :)

Dzisiaj zakupilem tasme, zapodalem do kompa i mam 2hdd i 2cdki ;]

THX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...