Skocz do zawartości
Smartek

WIEEELKI Problem z kompem - NIE URUCHAMIA SIE!!!

Rekomendowane odpowiedzi

NO WLASNIE, zmienilem bude, przelzoylem sam wszystko... pierwszy raz w zyciu :P.. zmienilem tez wiatraczek na volcano 11... posmarowalem pasta delikatnie na tym srebrnym, zalozylem i wszystko ladnie powkladalem do nowej budki, ale efekt szokujacy, wlaczam ja, a tu mi WSZYSTKO MIGA, LCD w kompie, katoda, kolorowy wiatraczek w zasilaczu... monitor sie nie uruchamia i na dodatek cos pika (w obudowie ofkorz - pewnie spiker)... nie mam pojecia co zrobic, przynosilem stary zasilacz - efekt ten sam... o co tu chodzi? probowalem tez odpinac katode/dyski/cdromy i inne rzeczy, ale ciagle to samo... czyzbym uszkodzil w jakis sposob bartonika? :/

PROSZE O SZYBKA pomoc, teraz pisze z "zapasowego" kompa

pozdro ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz te male kabelki od budy czy je dobrze podlaczyles,sprawdz karte i kabel od monitora cze dobrze wpiety.

pamieci pewnie nie wyciagales bo po co??

zdajmij nowego coolerka z procka i obadaj czy z rdzeniem wszystko oki i czy pasta sie nie rozplynela po calym procku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób to "coś" pika? Ile i jakich sygnałów? Tak w ogóle to sprawdź spokojnie jeszcze raz wszystkie połączenia, szczególnie kartę i pamięci.

Pika bez przerwy.. az nie wylacze zasilania :P (to chyba oczywiste...)

Polaczenia wszystkie sa OK, karta graficzna jest OK, pamieci nie ruszalem, bo i po co?

 

sprawdz te male kabelki od budy czy je dobrze podlaczyles,sprawdz karte i kabel od monitora cze dobrze wpiety.  

pamieci pewnie nie wyciagales bo po co??  

zdajmij nowego coolerka z procka i obadaj czy z rdzeniem wszystko oki i czy pasta sie nie rozplynela po calym procku.

Te kabelki mi najbardziej prawdobopodne sie wydawaly, ale podlaczylem wszystko ok (wczesniej sobie spislame gdzie co jest na starej budzie) podlaczalem nawet kabelki ze starszej budy (postawilem bude obok i podlaczylem :)), kabel od monitora jest na sruby, wiec na pewno ok...

Pamieci nie wyciagalem.

A z tym coolerem to bede musial zrobic, a co jesli sie pasta rozplynela?

pozdro ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tak:

Jakies 2 miechy temu czyscilem kompa(wszystkie czesci na wierzchu, CPU, grafa,ram itp) no i Zajelem sie czyszczeniem coolera. Po godzinie skladam sprzet wszystko ladnie podlaczone i tez slysze tylko: iooo ioooo ioooo ioooo i musialem takze wylaczyc zasilanie aby przestalo pikac. Okazalo sie ze bios cos zglupial i wylanczal mi zasilanie procka bo takie pikanie to oznacza (bynajmniej u mnie) włączenie CPU OVERHEATING PROTECTION czyli zabezpieczenie przed spaleniem. Jakos udalo mi sie odpalic kompa i wejsc do biosu. W biosie odczyty (temp, napiecia) byly OK. Postanowilem zmienic cooler na titana d5tb ktorego mialem w szafie :) No i gdy titan juz spoczął na procku kompik ladnie odpalil :) Nie wiem jaki ma bios ten MSI(AMI czy AWARD) ale zawsze mozesz sprobowac zalozyc inny cooler, np. BOX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD Athlon 2500+ Barton

MSI K7N2 Delta-L - mobo

 

Co tu wiecej podawac?

pozdro ;)

o widzisz panie podales wszystko co trzeba teraz ;)

 

podpiopełeś dodatkowa zasilanie na które wskazuje poniższa fotka ??

 

 

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja radze zeby nie szukaćzworki clear cmos bo on na tej płycie jes tz tego co pamietam gdzies na drugim koncu 9nie przy bateri) to wyjmij baterie na 2min !!! i spowrotem włóż zadziała jak clear cmos a jak to nic nieda to powyjmuj wszystko z kompa i włóż jescze raz .A jescze pytanko !!! Czy wentylator podpiołeśw dobre miejsce ?? do cpu fan ??? jeśli pod inne to okmp moze nie wystartować , poszukaj innego gniazda i podepnij i zobaczymy(jest ich kilka wiec prubuj do kazdego)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, juz pisze ze swojego kompa, otoz coniektorzy mieli racje - obudowa zwierala z plyta glowna.. wyjalem - podpialem na pajaka i zadzialalo.. zamocowalem all jeszcze raz i jest spoko... teraz tylko JEDEN MALY problem.. otoz przy nacisnieciu przycisku POWER speaker systemowy wydaje jeden dluugi pisk - ok. 1,5 sek. Co to oznacza? Dodam, ze wszystko pieknie mi teraz dziala

pozdro ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie ten standardowy... :)

Juz sie dowiedzialem - ten pisk wydawal wbudowany LCDek do budy..., wszystko bylo ok, komp wstawal ale sam sie wylaczal - dzisiaj rano o 9:00 pojechal do serwisu :(

pozdro ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...