Skocz do zawartości
Aeroo

R360 jak rozpoznac?

Rekomendowane odpowiedzi

Czy moze jakos rozpoznac czy ma sie do czynienia z radeonem 9800pro na r360? bo normalnie maja r350 troszke patrzylem tu na forum o tym ale konkretnie to nic nikt nie wie? moze jest jakis sprawdzony sposób numery jakies czy cos?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha i powiem ze to co zamowilem to jest na samsungach a tam podaje ten user numery dla hynixów. licze ze ktos sie pofatyguje i napisze bo jutro bede bo to karte jechal ze 10 kilosów w jedna a nie chce jej przywiesc i sie w domu okaze ze tor 350 a ja bralem r360.(chodzi mi o spsob bez sciaganie radiatora)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w aida 32 idzie sprawdzic ekran-->procesor graficzny i tam jest cos takiego

 

Właściwości procesora graficznego

Karta wideo ATI Radeon 9800 Pro (R350)

Nazwa kodowa procesora graficznego R350

Urządzenie PCI 1002 / 4E48

Liczba tranzystorów 117 milion(ów)

Technologia wykonania 0.15u

Typ magistrali AGP

Rozmiar pamięci 128 MB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w aida 32 idzie sprawdzic  ekran-->procesor graficzny i tam jest cos takiego

 

Właściwości procesora graficznego  

Karta wideo ATI Radeon 9800 Pro (R350)

Nazwa kodowa procesora graficznego R350

Urządzenie PCI 1002 / 4E48

Liczba tranzystorów 117 milion(ów)

Technologia wykonania 0.15u

Typ magistrali AGP

Rozmiar pamięci 128 MB

[gluteus maximus] - jak miałem bios od PRO to pokazywało R350 (poza tym trza najnowszą AIDĄ - starsza po zmianie biosa też pokazywałą R350) ...

Chyba nie ma pewnej metody ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie poddalem nie moge sciagnac radiatora z mojego saphirka. Sciskam te #$@@ kołki i nie chce wyskoczyc:/ Cos czuje ze dopiero jak zalatwie blok na gpu to zobacze jaki mam chipset :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie poddalem nie moge sciagnac radiatora z mojego saphirka. Sciskam te #$@@ kołki i nie chce wyskoczyc:/ Cos czuje ze dopiero jak zalatwie blok na gpu to zobacze jaki mam chipset :D

Te kolki sa podone do tych jakie sie stosuje w samochodach. Najpierw szpilka, igla lub czyms podobnym wypychasz taki bolec ktory jest w tym koleczku, jak juz Ci wyjdzie to sciskasz koleczki i delikatnie je wypychasz. W ten sposob masz radiatorek w lapie :wink: 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

R 360 jest robiony w jakims innym proc technologicznym ( inny izolator pomiedzy tranzystorami ,tscm czy cuś takiego) i mozna go wyżej taktować ( tak jak 9600pro i 9600xt)

Mylisz pojęcia R360 w 0.15mm , natomiast procesor w 9600xt tp RV360 i jest w technologi 0,13mm stąd wyższe taktowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o to czy 0.15 czy 0.13 ,tylko o materiały wykożystane do produkcji czipa kolego dagber . W radkach 9600xt i 9800xt mimo że są produkowane w dwóch wielkościach ( 0,13 i 0,15 i nie milimetra :) tylko mikrometra ) użyto innego materiału do izolacji między warstwami tranzystorów, dzięki czemu można je taktować wyzej niż odpowiadające im wersje pro. Ten nowy materiał nazwali t... coś tam chyba, nie pamiętam dokładnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te kolki sa podone do tych jakie sie stosuje w samochodach. Najpierw szpilka, igla lub czyms podobnym wypychasz taki bolec ktory jest w tym koleczku, jak juz Ci wyjdzie to sciskasz koleczki i delikatnie je wypychasz.  W ten sposob masz radiatorek w lapie  :wink:  8)

LoL nie zauwazylem tego. Dzisiaj rano szybka akcja cyrkiel i szczypce i moim oczom ukazal sie R360 :twisted: :twisted: zleapowalem standardowy coolerek ( czekam na blok) i nalozylem Arctica Ceramique. ZObaczymy o ile podskoczy max core.

 

PS. Aida pokazywal ze mam R350

 

Update:

Szok po powyzszych zabiegach w atitoolu przy find max core dojechal do 470 Mhz i go wylaczylem bo troche spekalem :] (poprzednio max 410)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Cards with RAM with the following markings tend to have R360 cores. Thus far these have all been found on Sapphire cards.

 

- Samsung 8E-GC2A 2.8ns RAM 404 batch

- Hynix HY5DU283222A F-28 410A or 411A

 

These cards generally have all had R360 cores. So likewise, the newer ones may also have them, but once more, no guarantee."

 

Pozdrawiam :)

 

UPDATE

 

Check the default heatsink fan. The older cored ones used to be attached using metal golden spring loaded pushpins. The newer ones use black plastic centre pole pushpins as illustrated below. Thus far I've seen three cards with this new HSF configuration and all had R360 cores.

 

Mowiac po polsku i w skrocie:

- metalowe, zlote kolki przy coolerze = R350

- plastikowe, czarne kolki przy coolerze = R360

 

Aha - wszystko powyzsze tyczy sie Sapphire Radeon 9800Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o to czy 0.15 czy 0.13 ,tylko o materiały wykożystane do produkcji czipa kolego dagber . W radkach 9600xt i 9800xt mimo że są produkowane w dwóch wielkościach ( 0,13 i 0,15 i nie milimetra :) tylko mikrometra ) użyto innego materiału do izolacji między warstwami tranzystorów, dzięki czemu można je taktować wyzej niż odpowiadające im wersje pro. Ten nowy materiał nazwali t... coś tam chyba, nie pamiętam dokładnie

a świstak siedzi ...

Gigi - jego R350 lata nawet 520 ...

Mój R360 lata max 495

(obie grafy zmodowane z WC, rdzeń max co przechodzi 3DMarka) ...

i co ??

To że R9800XT lepiej się kręcą od 9800 / 9800PRO to nie tylko zasługa rdzenia ... ale i PCB - mająlepsze zasilanie i wyższe napięcie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...