Skocz do zawartości
Angelika

Szybkie uruchamianie komputera

Rekomendowane odpowiedzi

co zrobić zeby komputer się szybciej uruchamial? W autostarcie mam zaledwie 2 pliki.. wiec.. a mimo to sie strasznie dlugo uruchamia komp.. :/ chodzi mi konkretnie o moment zanim dojdzie do tego "Zapraszamy" :P nie wiem jak to wytlumaczyc :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz kupic plyte na 4 procesory AMD 64bit + 2 dyski na raidzie Raptorki 10.000rmp jakies 2GB ramu najszybszego na rynku. No i do tego sys operacyjny DOS. Wtedy bedzie sie odpalal w oka mgnieniu :D

 

 

btw. kolejny "inteligentny" temat :D

I love you bejbe :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz kupic plyte na 4 procesory AMD 64bit + 2 dyski na raidzie Raptorki 10.000rmp jakies 2GB ramu najszybszego na rynku. No i do tego sys operacyjny DOS. Wtedy bedzie sie odpalal w oka mgnieniu :D

 

 

btw. kolejny "inteligentny" temat :D

I love you bejbe :P

Jak możesz być taki okrutny... ;)

 

A tak BTW to chyba w ten sposob tracimy userow... No ale na to pytanie nie ma odpowiedzi... Bo przecież nie ma jak "ztłikować" BIOSU itp... Można ostatecznie wyłączyć sprawdzanie czy w stacji FDD jest dyskietka co daje AŻ 1 sek. szyciej... ;)

 

no i drugie BTW: ten topic powinien być na "podstawowe zagadnienia" jeśli go do topicow zaliczać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co zrobic zeby sie uruchamialo to PRZED tym "Zapraszamy" bo poszniej to juz szybko

czytaj co sie pisze !!!

 

1. podaj konfig

2. ile ci sie uruchamia ?

 

pozatym ...

Windows XP OPTYMALIZACJA .:Tips &Tricks dla Newbie:.

przydatne "tricki" dla XP

 

echh ciezki user sie zapowiada ...

 

PS: jezeli wogule masz XP ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze ona ma "zapraszamy" jako tapete na pulpicie ?

Zapomniałem napisać : :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

@Shiz: co jej z wyłączania usług jak jej chodzi o "przed ekranem zapraszamy" czyli POST BIOSU no i ładowanie windy ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sid POSTA sie nie da szybciej przejsc a jak sie juz zacznie ladowac system to sie chyba uruchamiaja uslugi wiec zyby siem szybciej ladowalo to czeba czesc wylonczyc. A zapraszamy to jest przed samym wejsciem do systemu. A samo ladowanie widny to wlasnie skraca sie przez wylanczanie uslug mistrzu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

naprawde nie macie nic doroboty? wszyscy ubolewają jak na innych forach krąży opinia, że tłik jest pełny zblazowanych oszołomów. proponuje siedzieć cicho jak nie macie nic wartościowego do powiedzenia

(wypowiedź nie do wszystkich skierowana)

 

Winda może być już zakiszona konkretnie kolejnymi "usprawnieniami", dysk moze być pofragmentowany, sterowniki mogą "trzymać" start przez chwilę (u mnie tak jest na niektórych sterach do nforsa)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojejq jejq, przepraszamy sir Afeen juz nie bedziemy  :roll:

Tak, już nie będziecie :evil:

:banan: :wink:

 

Co do uruchamiania to:

prawym -> mój komputer -> właściwości -> sprzęt -> Menedżer urządzeń -> Odnajdź na liscie (kontrolery IDE ATA/ATAPI -> Kliknij w obydwa kanały (najpierw w podstawowy, potem w pomocniczy) -> ustawienia zaawansowane -> ustaw w "typ urządzenia" z "automatyczne wykrywanie" na "brak".

Powinno pomóc.

Daj znać co i jak 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sid POSTA sie nie da szybciej przejsc a jak sie juz zacznie ladowac system to sie chyba uruchamiaja uslugi wiec zyby siem szybciej ladowalo to czeba czesc wylonczyc. A zapraszamy to jest przed samym wejsciem do systemu. A samo ladowanie widny to wlasnie skraca sie przez wylanczanie uslug mistrzu.

Te, nie lubie niewyjaśnionych spraw :P A raczej chciałbym tutaj zakończyć pokojowo ;) Zależy o które "Zapraszamy" jej chodzi... Mi chodziło o to co sie wlacza przed wyborem usera ;) Mistrzu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jesteście co niektórzy pomocni! Uruchamianie to może by tak zacząć od biosu? - nawet nikt jej o to nie zapytał. Teraz to już raczej nie ma znaczenia bo po postach typu "kolejny inteligentny temat" lub "no to pa" początkujący uczestnik zazwyczaj wymięka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...