Skocz do zawartości
salomon

Co wybrac 2xDSL 1 Mbit, czy Polpak 2mbit?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie co bedzie lepszą opcą na 30 i wiecej osób. 2xDSL 1Mbit, czy 1x Polpak 2Mbit.

 

Wiem ze 2xDSL nie dam mi sumarycznie 2 Mbit'ow(tak przynajmniej gdzie przeczytałem) wiec co bedzie lepsze na taką siec...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jasne ze jesli nie wchodza w gre koszty to polpak jakies 2700 pln na miecha a jesli wcgodza to 2xdsl jakies 960 pln na miecha

choose the best option for you

To moze niech se zalozy 3x dsl 1mbit :?: :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Galileusz

3 x DSL 1 Mbit.

 

Przeciez siec amatorska nastawia sie na sciaganie a nie na wysylanie.

 

Wazniejszy jest download niz upload.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> 4x2Mbps polpaka i polaczyc logicznie w 8mbps wtedy bedzie mial 8mbps download i upload.

 

Jesli chodzi o pierwsze pytanie to jak masz pieniadze zasponsoruj kolegom internet jesli nie masz - bierz dsl. Btw masz pojecie za co sie bierzesz ?? Bo pytanie brzmi jak bys niemial zielonego pojecia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie za pieniądze które musiałbyś płacić lepiej wziąć 2xdsl albo nawet 3.

Bo jeśli to podzielisz logicznie portami itp to będzie wszystko chodziło dobrze i nikt nie będzie narzekał że www sie nie otwiera albo nie da sie grać w gry na necie.

Ja mam 2x DSL i na jednym www i poczte. Na drugim jest p2p i ftp z czego do gier pasmo 200kbits wydzielone i chodzi pięknie.

Jak weźmiesz polpak to będzie większe obciążenie łącza. naprzykład 5 osób zapoda emule i Ci tak zapcha łącze że www nie będzie chciało ruszyć. Dlatego lepsze będzie raczej dsl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie za pieniądze które musiałbyś płacić lepiej wziąć 2xdsl albo nawet 3.

Bo jeśli to podzielisz logicznie portami itp to będzie wszystko chodziło dobrze i nikt nie będzie narzekał że www sie nie otwiera albo nie da sie grać w gry na necie.

Ja mam 2x DSL i na jednym www i poczte. Na drugim jest p2p i ftp z czego do gier pasmo 200kbits wydzielone i chodzi pięknie.

Jak weźmiesz polpak to będzie większe obciążenie łącza. naprzykład 5 osób zapoda emule i Ci tak zapcha łącze że www nie będzie chciało ruszyć. Dlatego lepsze będzie raczej dsl.

Jak masz to zrobione?? Spiete w jedna siec ?? czy do kazdego jest oddzielna siec??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam inne pytanie:

Jak mozna utowzyc polacznei 2xdsl dla jednej sieci?? Jak sie do tego zabrac??

MOze jakis opis gdzies na necie ??

Potrzeba do tego bramy z agregacją pasma (min. 2xWAN). Podział obciążenia rozkłada się wtedy zazwyczaj równomiernie na wszystkie łącza WAN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak to zrobic bez specjalnego routera/bramy tylko np na zwyklym pentium 166 z linux-em

jak zawsze nie smiertelne google... na linuxie wszystko sie da :wink:

szukaj pojec 'source routing' i przeszukaj archiwum pl.comp.os.linux.sieci ... temat nie jednokrotnie walkowany...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 x DSL 1 Mbit.

 

Przeciez siec amatorska nastawia sie na sciaganie a nie na wysylanie.

 

Wazniejszy jest download niz upload.

Ale jak upload bedzie zapchany to download dramatycznie spada.............i robia sie pingi do wp.pl po 3000........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie za pieniądze które musiałbyś płacić lepiej wziąć 2xdsl albo nawet 3.

Bo jeśli to podzielisz logicznie portami itp to będzie wszystko chodziło dobrze i nikt nie będzie narzekał że www sie nie otwiera albo nie da sie grać w gry na necie.

Ja mam 2x DSL i na jednym www i poczte. Na drugim jest p2p i ftp z czego do gier pasmo 200kbits wydzielone i chodzi pięknie.

Jak weźmiesz polpak to będzie większe obciążenie łącza. naprzykład 5 osób zapoda emule i Ci tak zapcha łącze że www nie będzie chciało ruszyć. Dlatego lepsze będzie raczej dsl.

jedna wielka bzdura. Kiedys mialem polpaka z ktorego zrezygnowalem z powodu niebotycznego abonamentu i teraz mam 2XDSL. Po prostu nieporownanie. A jak dobrze ustawisz limity to polpaka 2mbit nie zapcha ci mulem te 5 osob.........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 x DSL 1 Mbit.

 

Przeciez siec amatorska nastawia sie na sciaganie a nie na wysylanie.

 

Wazniejszy jest download niz upload.

Ale jak upload bedzie zapchany to download dramatycznie spada.............i robia sie pingi do wp.pl po 3000........

Przecież można użyć jakiegoś programu do traffic shaping'u, np: cfos :>, i chyba wtedy się nie zapcha? ;].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 x DSL 1 Mbit.

 

Przeciez siec amatorska nastawia sie na sciaganie a nie na wysylanie.

 

Wazniejszy jest download niz upload.

Ale jak upload bedzie zapchany to download dramatycznie spada.............i robia sie pingi do wp.pl po 3000........

Przecież można użyć jakiegoś programu do traffic shaping'u, np: cfos :>, i chyba wtedy się nie zapcha? ;].

 

na debianie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież można użyć jakiegoś programu do traffic shaping'u, np: cfos :>, i chyba wtedy się nie zapcha? ;].

 

na debianie??

Jasne, np. HTB i konfigurujesz jak chcesz... Jak ktoś wyżej napisał pod Linuxem da się wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze to glupio zabrzmi ale podajcie mi link gdzie moge przejzec sobie oferte z POLPAKU łacz synchronicznych SDLS bo jak wpisuje sobie www.polpak.pl to stronka z maszynami do robienia woreczkow wyskakuje a na stronie tp nie znlazlem zadnych linkow dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej, to 1Mbps dla siebie i 1Mbps dla kumpli - a zrzutka na 2x 1Mbps :]

 

Ale na 30 osób to jest w sumie kiepsko, bo jak się podzieli po równo transfery to z 2Mbit wychodzi jakieś 70kbit - a to jest niewiele lepsze od modemu.

 

Wszystko zależy jak ludzie będą ssać z netu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie za pieniądze które musiałbyś płacić lepiej wziąć 2xdsl albo nawet 3.

Bo jeśli to podzielisz logicznie portami itp to będzie wszystko chodziło dobrze i nikt nie będzie narzekał że www sie nie otwiera albo nie da sie grać w gry na necie.

Ja mam 2x DSL i na jednym www i poczte. Na drugim jest p2p i ftp z czego do gier pasmo 200kbits wydzielone i chodzi pięknie.

Jak weźmiesz polpak to będzie większe obciążenie łącza. naprzykład 5 osób zapoda emule i Ci tak zapcha łącze że www nie będzie chciało ruszyć. Dlatego lepsze będzie raczej dsl.

jedna wielka bzdura. Kiedys mialem polpaka z ktorego zrezygnowalem z powodu niebotycznego abonamentu i teraz mam 2XDSL. Po prostu nieporownanie. A jak dobrze ustawisz limity to polpaka 2mbit nie zapcha ci mulem te 5 osob.........

Czy ja wiem że to taka bzdura?? Dałem dla przykładu tylko 5 osób... sieć na pewno będzie większa bo wyobraź sobie Polpak 2Mbps na 5 osób 8O.

W poprzedniej sieci miałem polpaka 2Mbps na 200 osób i była taka porażka że transfer przez połowe czasu ściągania wynosił 0 a pingi po 200ms i 30% utrat pakietów do internetu...

Teraz mam 3xDSL 1mbs na 100 osób i jestem dużo bardziej zadowolony.

1 DSL jest na www,ftp 2 DSL jest na p2p a 3 DSL jest dla gier i jest miodzio, pingi cały czas 17ms, transfer teraz z www mam 85-100kB/s non-stop.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...