Skocz do zawartości
rastablasta

!MATURA - PRZECIEKI

Rekomendowane odpowiedzi

sorki troche nie wyrazilem sie precyzyjnie, chodzi mi o to ze w takim temacie mozna napisac pokrotce historie polski, ze mamy bogate dziedzictwo kulturowe, a z tego co pamietam to medaliony nawiazuja do dzialan w obozach podzczas wojny wiec mysle ze o tym tez nalezalo by wspomniec ?? jesli sie myle, popraw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no, ale nie sadzicie ze cos takiego by pasowalo ?? swoja droga polecam www.gacek.prv.pl tam jest pare ciekawych rzeczy, w kazdym razie mam nadzieje ze jakos to bedzie TRZYMAJCIE SIE (ale i tak licze na taki temat :P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sugerujcie się tymi różnymi pewniakami, na pewno żaden z nich nie będzie. Za darmo nikt wam prawdziwych tematów nie udostępni. Nigdy także nie ma tematów związanych z rocznicą jakichś wydarzeń. W większości województw m.in. małopolskim co rok jest jakiś temat na który można pisać używając "uniwersalnych" lektur typu: Antygona, Lord Jim, Proces, Inny świat, Zbrodnia i Kara, Juma, Kordian, Konrad Wallenrod, Dziady. Najlepiej przygotować tak z 6-8 takich lektur i można być w 98% pewnym że się zda:)

 

Mature pisałem rok temu, z polaka miałem 3, jedyna lekturą jaką przeczytałem była Antygona. :D

 

Powodzenia maturzyści.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no super strona, przygotuje sobie motywy, bo tego mi zabraklo na probnej. Jutro mnie czeka siedzenie nad książkami z 10 godzinek, żeby sobie wszystko przypomnieć i poukładać w główce w jakąś sensowną całość. Myśle, że pisemne zdamy tylko Sajgon dopiero będzie na ustnych, tu jednak przy nie których pytaniach trzeba się wykazać wiedzą. Na zlocie wypijemy za to nie jedną butelczyne bo będzie co oblewać

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TEMATY MATURY2004 POLSKI(pewniaki):

macie trzeba sie w koncu dzielic :twisted: :arrow:

 

1.Andrzej Lepper-romantyk czy pozytywista?

Uzasadnij swój wybór z wykorzystaniem"Chłopów"Reymonta.

 

2."Wszystkie dzieci nasze są"-Majka Jezowska.Twój pogląd

na sprawy antykoncepcji i demograficznego boom´u.

 

3."Mydło lubi zabawę..." Twoje przemyślenia na temat

homoseksualizmu w literaturze polskiej i światowej.

 

4.Zinterpretuj wiersz Jerzego Ushatego-"Kwiaty kurna dla ciebie mom".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muehehehehhehehe :plum:, dobre, dobre :mrgreen:

 

A tak na serio, maturzysci nie przejmujta sie, piszecie jeszcze stara mature - uwierzcie mi - to jest oszustwo grubymi nicmi szyte ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troszke OT:Pytanie mam, jak w wordzie ustawić żeby piszącsciagmi można było tak je "grupować". Niewiem jak to nazważ ale jak ja pisze to ustawiam margines i duza część kartki jest wolna.Chodzi mi o zrobienie tego tak jak to robią na allegro czyli gotowe do wycięcia i linia odziela poszczegulny tekst.Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj bedzie ciezko... ja juz z pola powtarzam XX lecie, ale juz nie mam sily, to jest tak porypane... Lechonie, Tuwimy, wszystko taka kicha, ze az strach :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale bzdurne tematy, mam nadzieje, ze zaden z nich nie bedzie na maturze - do czego tu sie odwolywac do cholery !?

 

Ja wlasnie koncze barok :) tzn. dzisiaj mialem plan zakonczyc spisywanie wszystkich wazniejszych utworow od antyku po wspolczesnosc (krotko sobie streszczalem ich tresc), a nastepnie to czytac :) Bo wiekszosc ksiazek przeczytalem, wiec jedyny problem zapamietac wnioski i te utwory :)

Ale cos leniwy cholernie jestem, ale jak widze inni juz sa daleko - czas sie ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> do roboty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...