Skocz do zawartości
rastablasta

!MATURA - PRZECIEKI

Rekomendowane odpowiedzi

kurfa te pewnieki to jedna wielka kicha !!!!!!!

tylko sieja zamet, pamietam jakiego ja mialem stresa przed maturami z tymi pewniakami, nibyu juz wsyztko umialem czego mialem sie nauczyc a tu ciagle naplywaly jakies pewniaki ...... i takie myslenie -a to pewnie i tak sciema olac ten temat,..... ale jezeli taki sie trafi to nie daruje sobie ze sciagi nie zrobilem......

 

powinno sie zamknac ten temat w cholere.

 

pamietam te z jak cala aula na ktorej pisalem polski jeknela po przeczytaniu tematow '''''' buu nie trafione.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewniaki nie pewniaki ja licze ze bedzie cos z wojna jak nie to bedzie zle

U mnie (dolnoslaskie) to potrafia takie tematy wydumac ze siedzisz godzine i myslisz o co chodzi ale mam nadzieje ze sie tym razem nie wykarza :/ Maturzyści wszystkich krajów uczcie sie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tematy matur z polskiego 2004:

1.. Andrzej Lepper - romantyk czy pozytywista?

Uzasadnij swój wybór z wykorzystaniem "Chłopów" Reymonta.

2.. "Wszystkie dzieci nasze są" - Majka Jezowska. Twój

pogląd na sprawy antykoncepcji i demograficznego boom'u.

3.. "Mydło lubi zabawę..." Twoje przemyślenia na temat

homoseksualizmu w literaturze polskiej i światowej.

4.. Zinterpretuj wiersz Jerzego Ushatego - "Kfiotki kurna dla ciebie mom"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz mam 45 motywów literackich wydrukowanych i wycietych :) jutro mykam po tasme swustronna i sklejam :) w niedziele mama mi kieszonki przyszyje i wg alfabetu je poukładam :D ostatnio jednak doszły mnie złe wisci- podobno kuratoruim ma byc u nas w szkole wiec ciezko bedzie :( mam nadzieje jednak ze to fałszywy alarm :) eh licze tylko na to zeby zdac chociazby na 2 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 2 musisz miec 7 punktów, więc to chyba nie jest trudne :wink: Ja też idę z nastawieniem, żeby polski zaliczyć chociaży na 2, bo z angielskim i informatyką problemów nie będzie 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 2 musisz miec 7 punktów, więc to chyba nie jest trudne  :wink:  Ja też idę z nastawieniem, żeby polski zaliczyć chociaży na 2, bo z angielskim i informatyką problemów nie będzie  8)

matura z infy? hm? na czym polega?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Egzamin podzielony jest na 2 części:

1.Praktyczna -> wykonanie prostego programu w visual basic'u

2.Teoretyczna -> 3 pytania na któr trzeba odpowiedzieć (zakres - zamiana liczb z sys. binarnego na dziesiętny i na odwrót, budowa komputera, i reszta banalnych rzeczy :wink: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TEMATY MATURY2004 POLSKI(pewniaki):  

macie trzeba sie w koncu dzielic :twisted:  :arrow:  

 

1.Andrzej Lepper-romantyk czy pozytywista?  

Uzasadnij swój wybór z wykorzystaniem"Chłopów"Reymonta.  

 

2."Wszystkie dzieci nasze są"-Majka Jezowska.Twój pogląd      

na sprawy antykoncepcji i demograficznego boom´u.  

 

3."Mydło lubi zabawę..." Twoje przemyślenia na temat  

homoseksualizmu w literaturze polskiej i światowej.  

 

4.Zinterpretuj wiersz Jerzego Ushatego-"Kwiaty kurna dla ciebie mom".

1. "Jestem za a nawet przeciw" - zinterpretuj słowa znanego Polaka Lecha Wałęsy w odniesieniu do znanych Ci utworów literackich.

2. Pudzianowski- Herkules naszych czasów. Odnieś jego osiągniecia (dźwiganie ciężarówki na barana, podnoszenie walizek wypełnionych bardzo ciężką kupą, rzut fortepianem na odległość) do osiagniec mitycznego Herkulesa.

3. " A ona naj*bana tańczyła na stole a my napi*rdoleni o żesz qrwa ja pi*rdole" - wykorzystując ten znany cytat opisz bogactwo języka polskiego w całej swojej okazałości. Przedstaw także inne znane cytaty popierające tezę : " [...] iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytania:

1) jak sie nazywasz

2) co to za egzamin

3) podaj dzisiejsza date

no to macie juz pewniaki...

czlowieczku, prosze Cie nie odzywaj sie juz.
chyba nie skumales: nie ma zadnych pewniakow a jesli nawet ktos je zna, to z bardzo nielegalnego zrodla i raczej nie bedzie ich rozpowszechnial; to co napisalem to sa jedyne pewne pytania; i mozesz mi wierzyc: tez zdawalem mature i zaden z "pewniakow" nie pojawil sie na niej;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam bawily - od poczatku wychodzilem z zalozenia, ze mature tak czy srak, kazdy musi zdac, wiec w czym problem ? :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TEMATY MATURY 2004 (pewniaki):

 

Pudzianowski - Herkules naszych czasów. Odnieś jego osiągniecia (dźwiganie ciężarówki na barana, podnoszenie walizek wypełnionych bardzo ciężką kupą, rzut fortepianem na odległość) do osiagniec mitycznego Herkulesa.

 

Język polski:

 

"Pan Tadeusz" jako utwór nieśmiertelny. Opisz swój stosunek do literackiego arcydzieła, wychodząc od tezy, głoszącej że "There can be only one".

 

Matematyka:

 

Udowodnij, stosując odpowiednie założenia, w dowolnym zbiorze kwadratów można wskazać trójkątny okrąg o co najmniej dwóch środkach.

 

Biologia:

 

Na przykładzie koleżanki/kolegi przedstaw podstawowe funkcje układu rozrodczego ssaków.

 

Historia:

 

Oceń wpływ Andrzeja Leppera na ruchy narodowowyzwoleńcze Mulatów w Polsce.

 

Geografia:

 

Wykaż, że najkrótsza droga prowadzona z Kaliningradu do Moskwy wiedzie przez polski korytarz tranzytowy i nie przechodzi przez Białoruś ani Litwę.

 

Chemia:

 

Za pomocą drożdży, wody i cukru wykaż substytucyjność przemysłu monopolowego w Polsce. Uwaga: załóż, że przemysł winiarski i siarkowy są komplementarne.

 

Fizyka:

 

Podaj przynajmniej dwa przykłady rozwiązań dylatacji czasu w środkowej europie (wskazówka: rozważania rozpocznij od pokazania, że w Polsce jest możliwa praca 18 godzin na dobę przy zachowaniu 8 godzinnego odpoczynku)

 

Wiedza o społeczeństwie:

 

Wykaż, na podstawie wybranych przykładów z życia gospodarczego (powodzie, inwazja Talibów w Klewkach, samoistny opad radioaktywny ze złóż uranu w Górach Sowich), że Leszek Balcerowicz musi odejść.

 

Muzyka:

 

Udowodnij, że o ile zaśpiewanie przez Edytę Górniak hymnu polskiego jest przestępstwem (konstytucyjnie chroniona godność pieśni państwowej), to nie jest nim pijacki ryk kibiców w knajpie ani bzycznenie komórki Idea w ważnych chwilach (np. gdy dzwoni Gruby albo Parówa).

 

W-F:

 

Opracuj metodę treningu pozwalającą grać w Mistrzostwach Świata drużynie piłkarskiej składającej się jedynie z Jerzego Dudka (bramkarz) i Emmanuela Olisadebe (napastnik). Wskazówka: wykaż skuteczność metody gry z pominięciem drugiej linii.

 

 

 

HA HA HA HA macie pewniaki

 

btw. jezeli nie masz wtykow w drukarni/oswiecie koledzy itp, to raczej nie znajdziesz pewniakow, nie wiem jak sie mozna lodzic (sp) ze ktos je opublikuje na forum w internecie i to za darmo

lepiej zrob wieces sciag jak ci sie uczyc nie chce badz na nauke jest juz zapozno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HA HA HA HA macie pewniaki

 

btw. jezeli nie masz wtykow w drukarni/oswiecie koledzy itp, to raczej nie znajdziesz pewniakow, nie wiem jak sie mozna lodzic (sp) ze ktos je opublikuje na forum w internecie i to za darmo

lepiej zrob wieces sciag jak ci sie uczyc nie chce badz na nauke jest juz zapozno

dziadek sluchaj, my zeyjemy w innych czasach niz ty i wiemy ze matury sie kseruje, wczesniej sa w PDFach....

 

a co to jest oswieta?

 

to jakis okrzyk radosci? O! ŚWIĘTA ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po 1. zeby miec 2 musisz miec 12 pkt

 

a po2. zeby ci zaliczyli muszisz miec jedno zadanie na 8 pkt zrobione

 

 

sciagnijscie sobie maturki ze stron OKE

 

oto punkatcja:

 

0 - 11 ndst

12 - 15 dop

16- 21 dst

22 - 26 db

27-30 bdb

31 - 32 -> kujon :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja powiem tak:

0-11 debil

12-15 dalej debil

16-21 ciagle debil

22-26 looz

27-30 prawidlowo

31-32 fajnie

 

prawda taka, ze zeby dostac z matury z maty 1,2,3 to trzeba byc leszczem po prostu :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

HA HA HA HA macie pewniaki

 

btw. jezeli nie masz wtykow w drukarni/oswiecie koledzy itp, to raczej nie znajdziesz pewniakow, nie wiem jak sie mozna lodzic (sp) ze ktos je opublikuje na forum w internecie i to za darmo

lepiej zrob wieces sciag jak ci sie uczyc nie chce badz na nauke jest juz zapozno

dziadek sluchaj, my zeyjemy w innych czasach niz ty i wiemy ze matury sie kseruje, wczesniej sa w PDFach....

 

a co to jest oswieta?

 

to jakis okrzyk radosci? O! ŚWIĘTA ?

co do PDF - tylko ze ty tch PDF'ow na oczy nigdy nie zobaczysz, wogole twoj post jest bez sensu, przeciez napisalem ze daja je do drukarni i to jest prawda, a w jakim formacie je tam przynosza to mnie to nie interesuje. ale bezsensowny post, lepiej sie zapisz na jakies korepetycje z czytania ze zrozumieniem, lub myslenia.

co do mojej ortografii - pewnie 80proc uzytkownikow zrozumiala o jaka oswiate chodzi, ale niestety ty nie zrozumiales, jak juz wspomnialem zapisz sie na korepetycje.

ja sie na ortografie nie zapisze bo jej nie potrzebuje, znam ja wystarczajaca dobrze, zeby wyrazic swoja opinie, a pism w jezyku polskim nie mam zamiaru pisac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taaa, tyle ze nic nie idzie do drukarni, najpierw jedt pdf, a w kurtoriach drukuja i kseruja, prosze nie kloc sie bo wiem

 

MeHOw: cii ja z polaka na 3 licze :)

 

6. z majcy faktycznie dobry ktos dostanie slatego bylo ":P"

 

a z matmy chce miec 4, niestety watpie ze bedzie sie dalo odpisywac wiec musze zasluzyc na nia sam :)

 

poza tym dostac 3 z matury "ogolnej" a "poszerzonej" to jest roznica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...