Skocz do zawartości
bigzzgib

speedfan kontrola obrotów

Rekomendowane odpowiedzi

zmniejszam sobie na noc obroty fana na procku do 50% i chciałbym ustawić żeby po przekroczeniu powiedzmy jakieś krytycznej temp np 60 stopni obroty się zwiększały do 100% a po obniżeniu poniżej np 50 spadały do 50%. Da się tak wogóle zrobić speedfanem bo nie widziałem tam takiej opcji. I naczym polega funkcja "automatic fan control"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wlasnie robi automatic fan control :D Na ktorejs zakladce masz takie editboxy z 10% i guziczkami +/-, tam se to ustalasz. Nie mam tu speedfana ale poszukaj jeszcze. Inna sprawa ze tego nie uzywalem bo mi plyta nie pozwala, tzn ustawic moge ale poprostu nic sie nie dzieje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

nie chciałem zaśmiecać nowym wątkiem więc dopisze się tutaj :wink:

 

mam problem z regulacją obrotów wentylatorka w obudowie za pomoca speedfana.

 

w biosie pokazuje całkiem dobrze:

CPU fan speed: ~2800

CHASSIS fan speed: ~2600

 

ten wentylek w obudowie to jakis coolermaster za 20 zł podłączony na 3-pinową wtyczke do płyty głownej

 

natomiast w speedfani'e sytuacja wyglada tak:

http://www.dami.pl/~kuba/sf.jpg

 

i problem w tym ze regulacja tym Speed02 zmienia predkosc dwóch wentylatorków na raz - na procesorze i w obudowie.

ja potrzebuje regulacji osobno tego i tego, bo whisperock na procku dziala bardzo cicho a odgłos coolermastera jest nie do zniesiena przy maxymalnych obrotach, dlatego chce troszke spowolnic tego drugiego :wink:

 

ma ktoś może jakiś pomysł ?

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie towrzyć nowych tematów napiszę tutaj:

 

Mam Intel Pentium IV 570 na płycie Intela D925XCV - wentylator intelowski

 

Zainstalowałem speedfana 4.28. Poproawnie wskazuje odczyt temperatury i obrotów wentylatora, tylko jest jedno ALE... Nie potrafię nim kontrolowac obrotów wentylatora - jaką wartość nie ustawię, on wciąż kręci sie tak samo...

 

Obroty wentylatora można zmieniać na 100% ponieważ robię to Intel Desktop Control Center (chociaż w tym programie mogę kontrolować obroty jedynie w zakresie 2090 do 2500 RPM, jesli ktoś wie dlaczego nie mogę zjechać niżej z obrotami chętnie poczytam...). Czy ktoś może mi powiedzieć gdzie jest problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem, nic się nie zmienia.

 

Zastanawia mnie czy przypadkiem ten program intela jakoś go nie blokuje. Bo jeśli ja ustawię w biosie że wentyl ma się kręcić non stop na maxa to tym programikiem intela i tak mogę go zjechać do tych 2090 RPM...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy można ustawić tak speedfana żeby przy jego uruchomieniu automatycznie zmniejszał obr wentyla :?:Aha i dlaczego moge reg. tylko obr na wentylu podł. pod gniazdo dla CPU :?:

mobo takie jak w syg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy można ustawić tak speedfana żeby przy jego uruchomieniu automatycznie zmniejszał obr wentyla :?:

Można, do tego właśnie służy ten program. Konfiguracja -> Prędkości -> ustaw wartość min i max dla wybranego wentyla.

 

Aha i dlaczego moge reg. tylko obr na wentylu podł. pod gniazdo dla CPU :?:

mobo takie jak w syg

Na stronie domowej producenta Speedfana jest lista wspieranych płyt, tam odnajdź swoją i poczytaj co ludzie piszą o możliwościach kontroli prędkości wiatraków na tej MoBo.

 

Pozdrawiam. Wesołych Świąt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie tworzyć nowego tematu zapytam tutaj. Czy zna ktoś może program który steruje częstotliwoscią procka? Chodzi mi mniej więcej o to żeby procek w idle schodził nizej niż pozwala na to C'n'Q powiedzmy tak do 400MHz. Zna ktoś program gdzie moge takie coś ustawić żeby automatycznie (albo i nie - bez róznicy) spadała częstotliwość?

Edytowane przez el_gringo_dado

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...