Skocz do zawartości
REPTILE[333]

GF4ti4200 czy Radek 9600?

Rekomendowane odpowiedzi

witam!

 

 

na dniach chciałbym kupić karte graf. i chciałbym się dowiedzeić w co Waszym zdaniem lepiej zainwestować - GF4 TI 4200 ew. 4600 (chyba różnią się tylko podrkęceniem (?) czy Radeona 9600 128mb Saphire Full. ?

 

Ten radek ma zgodność z dx 9 ale jak widzialem testy to tylko w AA brał GF a w innych to był słąbszy. Więc co lepiej kupić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obydwie karty sa dobre.GF4TI zapewni ci lepszą wydajność w DX 8.1, natomoast R9600 to najtańsza grafa która zapewni ci w miare konfortowa gre w gry pod DX 9.0, dotego zazwyczaj (zalezy od pamięci) można go podkręcić z 325/400@400/500 i wtedy wydajnoscia podchodzi do R9600PRO.Ja bym raczej brał R9600 zwłacza że masz gware i można dostac w dosc atrakcyjnej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"]witam!

 

 

na dniach chciałbym kupić karte graf. i chciałbym się dowiedzeić w co Waszym zdaniem lepiej zainwestować - GF4 TI 4200 ew. 4600 (chyba różnią się tylko podrkęceniem (?) czy Radeona 9600 128mb Saphire Full. ?

 

Ten radek ma zgodność z dx 9 ale jak widzialem testy to tylko w AA brał GF a w innych to był słąbszy. Więc co lepiej kupić?

Zależy jaką masz resztę sprzętu, na ilę chcesz grafę itd. Zamiast 9600 lepiej pomysleć o 9600Pro, ale jak domyślam się Twoja kasa to ok 500zł, więc może ew. 9500@Pro?

Z resztą poczytaj tutaj http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=700...ghlight=500z%B3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

reszta sprzetu to 256 400 twinmos i bartek 2500@2100mhz, mobo nf7 2.0

 

wiem ze Radek jest komp. z dx9 ale nawet w dx9 przegrywal z gf4ti w testach na benchamrku (bez AA). Co do mojej kasy, to chyba wezme karte z allegro a tam za 400-420zl można by kupić 4ti4200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"]reszta sprzetu to 256 400 twinmos i bartek 2500@2100mhz, mobo nf7 2.0

 

wiem ze Radek jest komp. z dx9 ale nawet w dx9 przegrywal z gf4ti w testach na benchamrku (bez AA). Co do mojej kasy, to chyba wezme karte z allegro a tam za 400-420zl można by kupić 4ti4200

Wytlumacz mi jedno, jakim cudem Radek 9600 przegral z Gf4Ti skoro GF nie obsluguje DX9??. A ja i tak Ci polecam kupno Radka 9600 pro, najlepiej FIC-a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"]chyba jednak wezme gf

a może z ESC to ?

Creative Labs GeForce FX5600 128MB Ultra TV&DVI

RAMDAC: 400 MHz; pamięć wideo: 128 MB; Pamięci: 128 bit; wyjście TV, wyjście DVI; Obsługiwane standardy: DirectX 9.0, OpenGl 1.4; gwarancja: 24 miesiace

cena netto: 467 cena brutto: 569 z

 

jest to Ultra II - w niezłej cenie. W sumie lepsza niż 4ti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, zmieniasz grafe, biorac 4ti pozostaniesz w srodowisku Dx8, ktory powoli odchodzi w niepamiec :lol: Dozbieraj kaski wskocz na dx9 z jakas dobra karta a nie R9600, jezeli juz cie bieda dusi to hapaj Fx 5600 tylko jezeli na bank jest to ultra II, a z wielkim zalem polece Tobie ti4600 no ale ten dx mnie rozprasza :x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalezy w przypadku jakiej grafy, sa to tyllko roznice w rozdzielczosciach, w sumie nic wielkiego, noi w zaleznosci od karty kilka niewilkich FPS'ow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze zastanowilbys sie nad ti4600? Pamiatki 2,8ns. wykrecisz zajebiscie a i w dx9 nie jest z nim najgorzej.

Tylko skad to wiesz ? Jak nie obsłguje DX 9.0 ? :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej moze poczekac jeszcze gdzies z miesiac, gdy zadomowia sie u nas nowe Radeony i GForcy??. Ceny na pewnio pojda w dol :D

Mam nadzieje, ze zartujesz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...