Skocz do zawartości
Smartek

Jaka powinienem miec teraz temperature procka?

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie...

mam bude Tracera Davinci + turbina wyciagajaca powietrze + wiatrak z przodu (wciagajacy), na procku siedzi volcano 11 (NIE PLUS [+] !! ) obroty na polowe (az szkoda mowic ze nie wiem ile to RPM [czy w czym tam to sie mierzy]). I pytanie jakie MNIEJWIECEJ temperatury powinienem miec w IDLE i STRES? Aktualnie moj komp jest w serwisie i udalo mi sie sprawdzic (jesli Temp2 to procek w Speedfan), ze mam az ok 57C!! dodam, ze "posmarowalem" proca oryginalna pasta od V11. Troche mnie te temperatury martwia.

Z gory dzieki za odpowiedz

pozdro ;)

 

ps - jesli byl taki temat to przepraszam, ale z wyszukiwarek z phpbb2 jakos nie umiem korzystac :lol:

 

--edit--

zapomnialem dodac:

mobo - MSI K7N2 Delta-L

proc - AMD Athlon 2500+ Barton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temp za wysoka , nawet jak na minimalne obroty . Sprawdz czy dobrze zamontowales radiator . Ewentualnie zobacz czy dobrze przylega do procesora . Dobrz by bylo jakbys mial jakas paste z domieszka srebra , bo ona o wiele lepiej przewodzi cieplo niz te , ktore sa dodawane do zestawow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temp za wysoka , nawet jak na minimalne obroty . Sprawdz czy dobrze zamontowales radiator . Ewentualnie zobacz czy dobrze przylega do procesora . Dobrz by bylo jakbys mial jakas paste z domieszka srebra , bo ona o wiele lepiej przewodzi cieplo niz te , ktore sa dodawane do zestawow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w stersie to jakies 55 to max a na luzie stakim chlodzeniem to 40 nie powinno przekraczac daj mu troche obrotow moze to go boli

Ale ja bym biosa zmienil albo na innej plycie sprawdzil :!:

Jeśli podczas montazu cos nie zostalo nie dorobione to bedzie to blad pomiaru bo to jest nie mozliwe zeby takie temperatury mial, u mnie odrazu po wyjsciu ze sklepu tego nie bylo na box

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, przyjechal z serwisu i .. jest LEPIEJ!

na najmniejszych obrotach:

IDLE - 44-45C

STRESS - 48-52C

 

na srednich obrotach

IDLE - 41-42C

STRESS - 47C (dziwne, prawie w ogole sie nie wahalo?)

 

na maksimum:

 

IDLE - 38-40C

STRESS - 44-46C

 

I teraz pytanie, czy jak bedzie chodzil na minimalnych/srednich obrotach (niepotrzebne skreslic) czy moge spokojnie podkrecic mojego bartka 2500+ @ 3200+ ?

Z gory dzieki za odpowiedz/i

pozdro ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy bedziesz mogl podkrecic na 3200+ to zalezy od tego jaka to jest serja proca moze byc dobra i osiagniesz 3200 przy Vcore 1,65V a jak bedzie kiepska to mozesz otrzymac to dopiero przy nap. 1,8V i wtedy bedzie ci sie grzal a widac teraz ze on lubi sie grzać Podejrzewam ze masz kiepska paste bo slabo wiatraczek :!: ci studzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czlowieku powiem ci tak co ty sie uwzieles na te wolne obroty ty go zniszczysz :evil: Wszyscy staraja sie obnizyc temperature a ty kombinujesz zeby byla jak najwyzsza bo ci wiatrak zaglosno chodzi czy co :?: Zastanow sie co ty robisz :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czlowieku powiem ci tak co ty sie uwzieles na te wolne obroty ty go zniszczysz   :evil: Wszyscy staraja sie obnizyc temperature a ty kombinujesz zeby byla jak najwyzsza bo ci wiatrak zaglosno chodzi czy co  :?: Zastanow sie co ty robisz  :!:

Chyba slusznie sie sie uniosles. Smartek, jesli meczy Cie glosnosc, to kup sobie Zalmana 7000. Albo bierz http://www.4max.pl/produkt.asp?g=24&gg=19&id=367, albo http://www.4max.pl/produkt.asp?g=24&gg=19&id=542

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...