Skocz do zawartości
MeRBi

Radeon 9800SE@PRO - WALKA ZE ŚCIEMĄ !!!!!!!!!

Rekomendowane odpowiedzi

wina zasilacza to raczej to nie jest-kupiłem specjalnie do tej karty Modecoma 350W GTF (PFC) i nikt mi nie powie że jest za słaby tym bardziej że posiadam tylko jeden dysk 40gb i zwykły cd-rom.Na konfigurację komputera też bym nie zganiał-ustawiłem nawet wszystko na deuflaut w biosie i to samo, a stery to chyba z 20 razy rózne wgrywałem-moim zdaniem ewidentnie jest coś nie tak z kartą.Co do testów to 3d mark 2003 i 2001 już na pączątku wyświetlją arefakty nawet podczas ładowania obraz się psuje w far cry podobnie już w menu obraz się wali :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, ale dałem dup Y. 2 "strony" wcześniej napisałem że wraz z przejsciem z procesora Athlon 2000+ na Durona 800 wynik w Marku spada z ~4000 do ~1400. Nie zwróciłem uwagi i testowłaem przy włączonym AA i AZ na maxa, co oczywiście wpłynęło aż tak na wynik. Na defaulcie jest 3600, więc ok. W związku z tym oczywiście prawdą jest że 3DMark 2003 nie zależy w dużym stopniu od proca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ile jest takich aukcji ze koles pisze....

"100% pewnosc ze uda sie odblokowac 4 dodatkowe potoki"

ktos mysli sobie acha karta nadaje sie do modu......kupuje

odbokowywuje......a tutaj...caly ekran w kratke.......dzwoni do kolesia.....a ten mu mowi ......ze daje 100% gwarancje na to ze uda sie odblokowac.....ale nie daje gwarancji i pewnosci ze po odblokowaniu potoki bedą sprawne.......swego czasu kiedy na Allegro byla masa tych kart.......prawie kazdy mial to napisane........ale po mailu albo telefonie okazywalo sie ze to jedna wielka sciema

Co innego jesli ktos ma napisane ze potoki po odblokawniu są sprawne....nie ma artefektów i karta jest 100% Radeonem PRO...

niektorzy uczciewie to mowią inny sciemniają ze az milo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koles ma juz jeden komentarz za nie mala aukcje , no ale to o niczym nie swiadczy jeszcze , w sumie ktos z wawy moglby go sprawdzic , bo cena bardzo atrakcyjna , tylko ciekawe jak z ewentualnymi zwroatmi gdyby bylo cos nie tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do "zaryzykowania"... ;) Kilka osób z Warszawy już się interesuje i mam nadzieję, że zaraz się jakieś komentarze pojawią... Kartę przed kupnem można u mnie przetestować dowolnym benchmarkiem, ja je wymęczyłem już nieźle, a trafiłem dobrą serię bo nawet ładnie się kręcą. Na jednej pamięci poszły na 760 MHz, a na kilku miałem 720 MHz czyli nieźle. Ale co najważniejsze 8 potoków działa i nie wywala krzaków...!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena raczej taka sama, gdyż nie zarabiam wiele na jednej karcie, a liczę na większą ilość sprzedanych i w ten sposób dopiero się to opłaci... Zresztą i tak jest najtaniej... :) A prowizja na allegro daje pozytywy, które też są ważne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testuje tak: 3DMarki, Aquamark, kilka gierek odpalonych oraz "DX9 Real-Time High-Dynamic Range Image-Based Lighting". Jest to programik, który jest bardziej czuły na krzaki od innych benchmarków. Po podkręceniu pamięci za wysoko 3DMark nic złego nie pokazywał a ten wyświetla od razu jakieś dziwne źródła światła, których wcześniej nie było. I jako jedyny wyświetla całkowicie skopaną grafikę, jeśli 4 dodatkowe potoki nie działają poprawnie. Nie ma żadnej szachownicy ani kropek, tylko od razu błędnie wyświetla i renderuje te latające kulki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do "zaryzykowania"... ;) Kilka osób z Warszawy już się interesuje i mam nadzieję, że zaraz się jakieś komentarze pojawią... Kartę przed kupnem można u mnie przetestować dowolnym benchmarkiem, ja je wymęczyłem już nieźle, a trafiłem dobrą serię bo nawet ładnie się kręcą. Na jednej pamięci poszły na 760 MHz, a na kilku miałem 720 MHz czyli nieźle. Ale co najważniejsze 8 potoków działa i nie wywala krzaków...!!

Bardzo dziwne, w opisie aukcji napisano "Prezentowana karta graficzna jest całkowicie nowa i nierozpakowana z 2 letnią gwarancją do zrealizowania w firmie w Warszawie". To jak ty je męczyłeś? Bez rozpakowywania? Zdalnie? Bo jeżeli jednak ją rozpakowałeś, to opis aukcji jest niezgodny z prawdą.

A co jeśli, karta nie będzie poprawnie działać w moim komputerze? Czy jest możliwość zwrotu? Z tego co piszesz, to nie ty dajesz gwarancję na kartę, tylko nieznana firma w Warszawie.

 

Standartowo karta ma zaniżone w stosunku do oryginalnego Radeona 9800PRO taktowanie rdzenia i pamięci 325/580, co oznacza pamięci o czasie dostępu rzędu 3,3ns. Z tego co pisał Lumperator na karcie Powercolora, której taktowanie jest identyczne jak w wersji PRO, pamięci 2,8ns dają się podkręcić na mak.700Mhz, to jakim cudem u ciebie pamięci dają się tak wysoko przetaktowywać.

 

Piszesz też, że zapewniasz stały kontakt posprzedażny. Tylko, że oprócz maila, nie poadajesz żadnego innego bardziej wiarygodnego kontaktu, choćby nr telefonu.

 

W opisie aukcji napisałeś, że karta ma 128MB pamięci 128-bitowej. Jeśli to prawda, to wydajność tej karty musi być dużo gorsza, niż wersji 256-bitowej, stąd i taka cena.

 

Zapraszasz do ryzykowania, ja wolę uczyć się na błędach innych, więc nie skorzystam. Za dużo tu niewiadomych i sprzeczności.

 

Z dobrze poinformowanych źródeł wiem, że idzie nowa obniżka cen na kart Powercolora. Ja się chwilowo wstrzymuję, poczekam na nową cenę i wtedy się skuszę. I raczej u bardziej wiarygodnego i sprawdzonego, choć droższego sprzedawcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yyy... niestety ale czytałeś nie moją aukcję. Ja mam karty Power Color 9800SE 256-bit. Rozpakowane i przetestowane przeze mnie osobiscie, gwarancja wystawiona przez hurtownię w której były brane, czyli tak jakbyś w sklepie ją dostał, z tym że nie idziesz z nią do sklepu tylko do hurtowni. Jeśli ktoś się zastanawia i ma wątpliwości a jest z Warszawy to nie ma problemu żeby u mnie na własne oczy przekonał się co sprzedaję... Nie wiem skąd wywnioskowałeś że chodzi o tamtą aukcję, mój post był pod komentarzami do mojej aukcji a nie tej, o której była mowa wcześniej..........

numer mojej aukcji to 26172555

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee tam... zaniżam od razu... ;) po prostu mam troche 9800SE@PRO i chciałbym nie wyciągając za dużo kasy od ludzi, umożliwić im zakup dobrej grafiki za rozsądną cenę. Sam miałem do tej pory FX5950 i powiem szczerze, że nie widzę różnicy w grach a nawet FarCry chodzi lepiej troche... Pozatym jak większość forumowiczów lubię mieć coś więcej, niż to za co zapłaciłem... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Bo mam w swoim miesice pewny sklep i moge w nim kupic Radeona 9800SE@Pro firmy Yuan za 750zl. Ode mnie biora tylko 50zl wiecej:D Sprzedawca gwarantuje, ze na 100% sie moduje a jak nie to od reki wymiana na nowo albo zwrot kaski. Powiedzcie mi prosze czy warto?? Ten Yuan jest na Samsungach 2,8ns. Czy ktos wie jakie on ma taktowania? Prosze o szybka odpowiedz bo chce kupic jutro albo pojutrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konkor -> nic osobistego.

No proszę- pojawiła się konkurencja dla PCSerwisu- to dobrze- konkurencja jeszcze nikomu nie zaszkodziła (nie licząc monopolistów  :wink: ).

Jak widać my nie jesteśmy monopolistą, a jedynie sprzedajemy duże ilości takich kart (ponad 100sztuk sprzedanych). Oczywiście każdy ma możliwość wyboru u kogo kupi, do niczego nie jest zmuszany, a nawet więcej - po zakupie, w ciągu 10 dni może zrezygnować z zakupu bez podawania przyczyny.

 

A w ramach walki z konkurencją w dniach od 03.06.2004r do 06.06.2004r. obniżamy cenę na karty Powercolor Radeon 9800SE 128MB modowalne na

_______________________________________________________799zł,_____________________________________________________

ale tylko dla czytelników tego forum i bez pośrednictwa systemów aukcyjnych i tylko dla nowych klientów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie, ze ma 256-bit. Poza tym napewno sie odblokuja dodatkowe potoki, bo karta jest testowana, a w przypadku jakichkowliek artefaktow bede mial ode reki wymiane. Nie wiem tylko jakie taktowanie ma ta karta. Na stronie producenta podaja 380/600, ale tam sa pamieci 3,3ns, a ten ktory ja kupuje ma samsungi 2,8ns. Czy moze to miec wplyw na inne standardowe taktowanie pamieci? A poza tym nie wiem wlasnie jak jest z podkrecaniem karty. Czy ktos ma moze taka karte i moglby powiedziec jak sie podkreca? Na karte od razu kupuje silencera i mam w zwiazku z tym pytanie. Czy mozna zalozyc radiatory na pamieci, gdy mam zalozonego silencera? Bo jesli tak to tez od razu kupie radiatorki Cu na pamiatki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko na mnie- mechl!n zły, mechl!n niedobry bo wylookał na allegro konkurencyjną aukcję. :wink: :wink: :wink: -joke-

 

PCSerwis -> chyba macie we mnie klienta (za te 799zł). Tylko czy w ramach "zemsty" za to co napisałem wyżej nie zostanę potraktowany po macoszemu? :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe... :) przynajmniej obniżyłem cenę... ale i tak zapraszam do mnie, jeśli ktoś się zastanawia... daję także kilka dni na przetestowanie karty, oprócz sprawdzenia u mnie jeśli ktoś jest z Warszawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie na ktore nikt nie odpowiedział - kieruje je do osób sprzedających karty modowane (PsCerwis i Konkor)

 

Czy jeżeli np. za pół roku padnie nam karta (obojętnie, czy to te potoki, czy coś innego) to czy w ramach wymiany gwarancyjnej dostaniemy karte która się moduje? (czyli ma sprawne 8 potoków)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie na ktore nikt nie odpowiedział - kieruje je do osób sprzedających karty modowane (PsCerwis i Konkor)

 

Czy jeżeli np. za pół roku padnie nam karta (obojętnie, czy to te potoki, czy coś innego) to czy w ramach wymiany gwarancyjnej dostaniemy karte która się moduje? (czyli ma sprawne 8 potoków)?

Jeśli karta padnie i będzie nadawała się do wymiany, to jeśli załatwisz gwarancję przeze mnie, postaram się wymienić na 8-potokową (oczywiście jeśli takie jeszcze będą dostępne)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli karta padnie i będzie nadawała się do wymiany, to jeśli załatwisz gwarancję przeze mnie, postaram się wymienić na 8-potokową (oczywiście jeśli takie jeszcze będą dostępne)...

Bardzo rozsądna propozycja......ale co innego mowic teraz.....a co innego jak rzeczywiscie taka karta padnie......moj kumpel tak kupil 9700.....koles dawal slowo ze na 1000% wgra sobie bios od 9700Pro i bedzie cacy......oczywiscie karta sie zmodowala bez artefektów.....wszystko chodzilo 2 tygodnie.....a po tym czasie..........kolesia juz nie bylo.....telefon nieaktualny.......poprostu zapadl sie pod ziemie....a kumplowi zostal spalony 9700 i gwarancja.....ktora mogł sobie tylko wsadzić w buty

ale jesli byloby tak jak mowisz i wymienilbys karte bez problemów na 8 potoków...tesz sprawnych....to jak najbardziej.....rozsądne załatwienie sprawy........powaznie i uczciwie

PS a jeszcze mam pytanie....wymiana od reki czy po 3 tygodniowym servisie ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli karta padnie i będzie nadawała się do wymiany, to jeśli załatwisz gwarancję przeze mnie, postaram się wymienić na 8-potokową (oczywiście jeśli takie jeszcze będą dostępne)...

Bardzo rozsądna propozycja......ale co innego mowic teraz.....a co innego jak rzeczywiscie taka karta padnie......moj kumpel tak kupil 9700.....koles dawal slowo ze na 1000% wgra sobie bios od 9700Pro i bedzie cacy......oczywiscie karta sie zmodowala bez artefektów.....wszystko chodzilo 2 tygodnie.....a po tym czasie..........kolesia juz nie bylo.....telefon nieaktualny.......poprostu zapadl sie pod ziemie....a kumplowi zostal spalony 9700 i gwarancja.....ktora mogł sobie tylko wsadzić w buty

ale jesli byloby tak jak mowisz i wymienilbys karte bez problemów na 8 potoków...tesz sprawnych....to jak najbardziej.....rozsądne załatwienie sprawy........powaznie i uczciwie

PS a jeszcze mam pytanie....wymiana od reki czy po 3 tygodniowym servisie ????

Raczej od ręki, czyli po sprawdzeniu czy nowa się moduje. Nie miałbym interesu w tym, żeby karte trzymać dłużej niż to jest potrzebne... Nie gwarantuje oczywiście podkręcalności kart. Jeśli ktos spali ją przez dodatkowe podkręcanie to nigdzie nie uzyska gwarancji. Tym bardziej, że na standardowym chłodzeniu podkręcona karta po pół godzinie pracy jest baaardzo gorąca, i raczej nie polecam robienia tego bez dodatkowego chłodzenia, choćby jakiegoś wentylatora skierowanego na grafikę. Jak wiadomo PowerColor i tak daje dość wysokie taktowanie w standardzie, więc po odblokowaniu 4 dodatkowych potoków karta jest bardzo wydajna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjaśnie skąd moje pytanie o gwarancje.

Otóż w krakowie jest sklep, w którym można kupić modowalne 9800SE na 8 potoków 256-bit, tyle tylko że pamieci 3,3 i domyslne taktowania 325/275. No i taka karta modowalna ma w tym sklepie gwarancje uruchomieniową. Co oznacza, że sklep gwarantuje poprawne zmodowanie karty bez artefaktów, i jeżeli w ciagku kilku dni okaze ze karta nie jest sprawna, to wymieniają, ale nie dają pełnej gwarancji na te potoki takiej jak na karte - tzn jeżeli coś padnie np za 3 miesiace, to dostajemy karte niemodowalną. Dlatego pytam jak jest w innych sklepach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...