Skocz do zawartości
MeRBi

Radeon 9800SE@PRO - WALKA ZE ŚCIEMĄ !!!!!!!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Wlasnie kupilem PowerColor R9800SE@PRO 128MB za 730zł w krakowskim Bicie :) Mozna sie dogadac z szefem na wymiane jak cos bedzie nie tak, ja mialem farta i odrazu trafilem na karte modowalna :)

 

Narazie cos slabo sie kreci ale walcze :) 400/700 full stabilne ;) Za taka kase bomba :)

 

No i mam pytanko, zrobilem wstepnie test w 3DMark03 i czy wynik 6000 przy taktowaniu 400/700 i procku 2.2GHz jest w normie czy cos mam zrabane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mam pytanko, zrobilem wstepnie test w 3DMark03 i czy wynik 6000 przy taktowaniu 400/700 i procku 2.2GHz jest w normie czy cos mam zrabane?

wynik jest w normie....chociaz powinno byc jakies 100-150 punktow wiecej...ale to jest do poprawienia.....pobaw sie ustawieniami karty..oraz sterownikami

a tak przy okazji 400/700 to kiepski wynik......nawet jak na 9800se....jesli trafilbys dobry model, albo nawet sredni...to 420-430 rdzen oraz 710-720 z radiatorami na pamieciach.......

zauwazylem ze nic tak nie zwieksza wyniku w 3dmarku jak krecenie karty...wystarczy podkrecic o jakieś 10-15Mhz i wynik od razu idzie do gory.......u mnie np. krecenie procka o 300MHz to jak podrecenie radka o jakieś 20MHz ......szczegolnie w wersji 2003 bardzo liczy sie grafika i jej takowanie....procek w zasadzie jest nieistotny......kumpel wymienil procka 2400+ na 3200+ i wyobraz sobie wyraz jego twarzy kiedy wynik podskoczyl mu o 250pkt.......a jak powiedzialem mu aby podkrecil karte o 5% to mial 440pkt......wiec to najlepiej świadczy o tym jak wazna jest grafika w 3dmarku.......

a tak przy okazji spytam - masz radiatory na pamieciach?

zamontuj radiatory i spokojnie mozesz jeszcze pojechac z taktowaniem pamieci......a co do rdzenia.......to ja bym jeszcze mu wrzucil jakies 10-15MHz.....chyba ze sypie artefektami.......wtedy pozostaje inne chlodzenia albo inny egzeplarz karty

przy ilu MHz sypie bledami?

acha wez sciagnij sobie ATI Tool

http://atitool.ocfaq.com/

i uzyj opcji Find Max Core oraz Find Max Mem, wtedy zobaczysz jakie jest jej graniczne taktowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to miła niespodzianka - w PC Serwis karty za 799zł, gdybym wstrzymał się 2 dni zaoszczędziłbym 40zł... Jakoś przeżyję. Z samej karty to jestem strasznie zadowolony, podkręcona lightowo na 425x750 (radiatorki na Mem w drodze - by Johny44) wyciąga na Bartku @2300 18,5k w 3DMarku2001SE. Po przesiadce z R9500 to spoooora różnica.

Obsługa w sklepie bardzo miła i fachowa, moim zdaniem w tym momencie nie ma lepszej opcji dla chcących kupić grafę do 800zł.

Myślę, że zupełnym bezsensem jest ryzykować i szukać na Allegro okazji przy cenie mniejszej o 50zł, jak i co najmniej tak samo głupie jest kupowanie Radeona 9800/9800pro/9800XT (o Nvidii to nawet nie wspomnę) bo to absolutna strata pieniędzy. Nie, żebym tu jakoś specjalnie zachwalał PC Serwis, ale po prostu wyrażam swoją, moim zdaniem obiektywną opinię. Za tym sklepem przemawia przede wszystkim DUŻA liczba sprzedanych kart i zadowolonych kupujących jak i to że nie są na rynku od miesiąca i z pewnoscią (przy takim podejściu do klienta) jeszcze długo na nim pozostaną. To jedno (zaraz za Malibu PC - ten sklep to jest po prostu wzór) z najlepszych miejsc do zakupów w Wawie, szkoda że tak daleko trzeba jechać. Jeśli chodzi o mnie to z pewnością nie był to ostatni mój zakup w PC Serwis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to miła niespodzianka - w PC Serwis karty za 799zł, gdybym wstrzymał się 2 dni zaoszczędziłbym 40zł... Jakoś przeżyję. Z samej karty to jestem strasznie zadowolony, podkręcona lightowo na 425x750 (radiatorki na Mem w drodze - by Johny44) wyciąga na Bartku @2300 18,5k w 3DMarku2001SE. Po przesiadce z R9500 to spoooora różnica.

Radziłbym nie przesadzać z przetaktowaniem. Jeżeli karta się spali z tego powodu, może być problem z realizacją gwarancji. Wszystkim zalecam umiar i rozsądek, a nie będziemy mieli kłopotów - zarówno sprzedający jak i kupujący.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pinki: Jakie masz pamięci na tej karcie. Ja też kupiłem w Bicie, tyle że Sapphire, 2 miechy temu. Wtedy wiedziałem tylko żeby brać 256bit, o pamięciach nie wiedziałem, no i niestety ma 3.3ns. Ale i tak nieźle bo trafiłem w pełni sprawny egzemplarz po odblokowaniu - żadnych artefaktów. W ogóle wtedy to chciałem 9600XT, ale nie mieli, powiedzieli żebym brał 9800se, jak nie będe zadowolony to mi bez problemu wymienią na 9600XT(jak dostawa dojdzie). Sami byli ciekawi czy da się zmodować tą kartę. Acha - rdzeń niestety R350. A jaki masz u siebie?

Za kartę wtedy dałem 790zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jeżeli np. za pół roku padnie nam karta (obojętnie, czy to te potoki, czy coś innego) to czy w ramach wymiany gwarancyjnej dostaniemy karte która się moduje? (czyli ma sprawne 8 potoków)?

Wg. opisu aukcji na allegro gwarancja na modowalność jest gwarancją rozruchową 10 dni. Teoretycznie. Praktycznie, do czasu, gdy karty będą dostępne, będą wymieniane na modowalne. A jeśli nie będą już dostępne, to i producent nie będzie miał na co wymienić, więc zmuszony jest dać kartę lepszą, np wersję PRO.

 

Dlatego wszystkich proszę o umiar i rozsądek w przetaktowywaniu, ewentualnie dokonywanych modyfikacjach kart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wina zasilacza to raczej to nie jest-kupiłem specjalnie do tej karty Modecoma 350W GTF (PFC) i nikt mi nie powie że jest za słaby tym bardziej że posiadam tylko jeden dysk 40gb i zwykły cd-rom.Na konfigurację komputera też bym nie zganiał-ustawiłem nawet wszystko na deuflaut w biosie i to samo, a stery to chyba z 20 razy rózne wgrywałem-moim zdaniem ewidentnie jest coś nie tak z kartą.Co do testów to 3d mark 2003 i 2001 już na pączątku wyświetlją  arefakty nawet podczas ładowania obraz się psuje w far cry podobnie już w menu obraz się wali :(

Może to nie wina zasilacza, ale na pewno winę ponosi twój sprzęt. Karta , którą nam odesłałeś jest w 100% sprawna i daje się modować bez artefaktów. Może karta nie chce współpracować z twoim sprzętem, którymś z jego elementów, lub masz niewłaściwe ustawienia w BIOS-ie. To się czasem zdarza, dlatego każdy ma 10 dni na sprawdzenie sprzętu. W twoim przypadku zwrot sprzętu zsoatł przyjęty, a pieniądze, które zapłaciłeś za kartę wkrótce wpłyną na twoje konto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjaśnie skąd moje pytanie o gwarancje.

Otóż w krakowie jest sklep, w którym można kupić modowalne 9800SE na 8 potoków 256-bit, tyle tylko że pamieci 3,3 i domyslne taktowania 325/275. No i taka karta modowalna ma w tym sklepie gwarancje uruchomieniową. Co oznacza, że sklep gwarantuje poprawne zmodowanie karty bez artefaktów, i jeżeli w ciagku kilku dni okaze ze karta nie jest sprawna, to wymieniają, ale nie dają pełnej gwarancji na te potoki takiej jak na karte - tzn jeżeli coś padnie np za 3 miesiace, to dostajemy karte niemodowalną. Dlatego pytam jak jest w innych sklepach.

Zapomniałeś chyba dodać, że jesteś ściśle związany z tym sklepem, a nawet jesteś moderatorem forum na stronie tego sklepu. A może się mylę?

http://www.pcprojekt.pl/forum/viewforum.ph...aa7e76658091b17

kto tu jest moderatorem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W najbliższym czasie nie będę mógł udzielać się na tym forum, ponieważ zaczął się sezon urlopowy, połowa składu firmy na urlopie lub na chorobie, nie będę miał czasu, muszę selekcjonować karty graficzne.

Wszystkie pytania i sugestie proszę kierować na maila : poczta@pcserwis.neostrada.pl lub telefonicznie : 0-22 664 664 3

 

POZDRAWIAM WSZYSTKICH FORUMOWICZÓW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hyhy - a to wyszstko dzięki mnie Pinki :) Gdyby nie ja - chyba byś nigdy tej grafy tak tanio nie załatwił (w krakowie w tym czasie) :P więc powinieneś mi na kolanach dziękować ;)

 

PS. Odpowiedz dla michał_anioł - pamiatki to Hynixy 2.8 ns :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pinki: Jakie masz pamięci na tej karcie. Ja też kupiłem w Bicie, tyle że Sapphire, 2 miechy temu. Wtedy wiedziałem tylko żeby brać 256bit, o pamięciach nie wiedziałem, no i niestety ma 3.3ns. Ale i tak nieźle bo trafiłem w pełni sprawny egzemplarz po odblokowaniu - żadnych artefaktów. W ogóle wtedy to chciałem 9600XT, ale nie mieli, powiedzieli żebym brał 9800se, jak nie będe zadowolony to mi bez problemu wymienią na 9600XT(jak dostawa dojdzie). Sami byli ciekawi czy da się zmodować tą kartę. Acha - rdzeń niestety R350. A jaki masz u siebie?  

Za kartę wtedy dałem 790zł.

Pamieci jak w kazdym? PowerColor R9800SE Hynix 2.8ns :) Co do rdzenia to nie zdejmowalem coolerka ale AIDA ( Everest ) podaje R350 :( Okaze sie jak bede montowal Silencera :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie przesadzajmy z tym taktowaniem :) Czy domyslne taktowanie wersji PRO 380/680 to malo? :D

 

Karta strasznie sie grzeje :( Trzeba chlodzonko zmodyfikowac :) Polecam te karty, dogadajcie sie w sklepach w waszej okolicy i dostaniecie SE@PRO za 730zł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kure - tak myślałem, szkoda że nie kupiłem tego PowerColora :baranek: Mój Sapphire ma standartowe taktownie 325/550. Strasznie mało. Ile jestem w stanie z tego wycisnąć (przy założeniu że dołoże dodatkowe radiatory na pamięci)?

 

Mnie osobiście wydaję się że przy dobrym chłodzeniu możesz 360/650 wyciągnąć (jak sie uda to 380/680 - ale wątpię - szkoda pamiątek) Nio cóż - nie można być w gorącej wodzie kompanym :P

 

PS. A ja czekam na mojego Sapphire X800 PRO 256 DDR :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kure - tak myślałem, szkoda że nie kupiłem tego PowerColora :baranek: Mój Sapphire ma standartowe taktownie 325/550. Strasznie mało. Ile jestem w stanie z tego wycisnąć (przy założeniu że dołoże dodatkowe radiatory na pamięci)?

 

Mnie osobiście wydaję się że przy dobrym chłodzeniu możesz 360/650 wyciągnąć (jak sie uda to 380/680 - ale wątpię - szkoda pamiątek) Nio cóż - nie można być w gorącej wodzie kompanym :P

 

PS. A ja czekam na mojego Sapphire X800 PRO 256 DDR :D

Kupiles tutaj czy sprowadzasz z USA ? ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kure - tak myślałem, szkoda że nie kupiłem tego PowerColora :baranek: Mój Sapphire ma standartowe taktownie 325/550. Strasznie mało. Ile jestem w stanie z tego wycisnąć (przy założeniu że dołoże dodatkowe radiatory na pamięci)?

 

Mnie osobiście wydaję się że przy dobrym chłodzeniu możesz 360/650 wyciągnąć (jak sie uda to 380/680 - ale wątpię - szkoda pamiątek) Nio cóż - nie można być w gorącej wodzie kompanym :P

 

PS. A ja czekam na mojego Sapphire X800 PRO 256 DDR :D

Kupiles tutaj czy sprowadzasz z USA ? ?

U nas - trzeba wspierać Polską infrastrukturę gospodarczą (ufff ale mądre słowa - zmęczyłem się :P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas - trzeba wspierać Polską infrastrukturę gospodarczą (ufff ale mądre słowa - zmęczyłem się :P)

Święte słowa........żeby tylko kazdy mial takie podejście do tego tematu.......niestety nie zawsze to mozliwe........czasami lepiej wspierać zagranice......wiadomo z jakiego powodu...CENA....oraz dlatego ze niektore produkty są w POLSCE "NOT AVAILABLE"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jakby na to nie patrzeć - sami jesteśmy sobie winni - sprzedawcy podnoszą cenę, bo niewielu z nas tak naprawdę kupuje sprzęt u nich, ale oni też są sobie winni np. taki X800 PRO powinine kosztować jakieś 399$ tymczasem w przeliczeniu na dolary 2300 zł wychodzi nam jakies 575 $ !!! Toż to chore, a gdzie LITOŚĆ dla zwykłego śmiertelnika ?? Obniżcie trochę ceny to nie będziemy kupować za granicą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka faktow oraz pytanie odnosnie powercolorow :).

Jako ze przewinely sie przez moje palce 4 sztuki z jednej serii (tak ,z bitu ;), i zmodowaly sie 3 na 4! :) ,cos mi sie wydaje ze panowie z pcserwisu chyba trafili wyjatkowo lipne skoro jedna na 20 sie moduje :), ale cos mi sie wydaje ze pcserwis troszku przesadzil :).

Jedno ,karty sie slabo podkrecaja ,gpu do okolo 390-405 w zaleznosci od sztuki ,memorki 350-360 (oczywiscie mowie o standardowym chlodzeniu).

Ale z drugiej strony skoro ze tak powiem "fabrycznie" dostajemy Pro to niema zabardzo naco narzekac :).

A teraz pytanie, kolo radiatora od gpu znajduje sie taki mikro-malutki przelacznik, stricte dwa przelaczniki,wie ktos do czego to sluzy ? :))).

BTW, jak ktos z kraka lub okolic zainteresowany karta ktora sie moduje to mozna bic na PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:arrow: POPIERAM :arrow:

 

ale swoją droga sprzedawcy mają inną strategie.....wolą sprzedac wiecej za mniej.....np. 100xRadeonów 9800Pro i na kazdym zarobić 30 dolarów....a w Polsce.....sprzedawca sprzedaje tylko 30 sztuk i na kazdym zarabia na czysto 100$.....w jednym i drugim przypadku oboje mają podobny zysk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"]Kilka faktow oraz pytanie odnosnie powercolorow :).

Jako ze przewinely sie przez moje palce 4 sztuki z jednej serii (tak ,z bitu ;), i zmodowaly sie 3 na 4! :) ,cos mi sie wydaje ze panowie z pcserwisu chyba trafili wyjatkowo lipne skoro jedna na 20 sie moduje :), ale cos mi sie wydaje ze pcserwis troszku przesadzil :).

Jedno ,karty sie slabo podkrecaja ,gpu do okolo 390-405 w zaleznosci od sztuki ,memorki 350-360 (oczywiscie mowie o standardowym chlodzeniu).

Ale z drugiej strony skoro ze tak powiem "fabrycznie" dostajemy Pro to niema zabardzo naco narzekac :).

A teraz pytanie, kolo radiatora od gpu znajduje sie taki mikro-malutki przelacznik, stricte dwa przelaczniki,wie ktos do czego to sluzy ? :))).

BTW, jak ktos z kraka lub okolic zainteresowany karta ktora sie moduje to mozna bic na PW.

Zgadza sie, w Bicie maja extra modowalne karty za 730zł :) Jesli ktos z Kraka to leciec i kupowac :)

Moja z Bita tez podobnie sie kreci, trzeba zamontowac radiatorki i silencera bo temperatura w budzie w porownaniu do 9700 ( silencer ) podskoczyla o kilka stopni, na procku tez :( ( buda otwarta ) Grzeje sie strasznie ale warto za taka cene :) Przelaczniki chyba do wyjscia TV NTSC/PAL czy cos :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z innej beczki: po wgraniu omega driver 2.5.44 soft-mod kazda gra ktora odpalam zawiesza sie juz w glownym menu, to samo z 3dmarkiem03.

Wszedzie jest napisane ze na niemodowalnosc karty wskazuja liczne artefakty, szachownice i inne duperele podczas benchmarkow. Czy to oznacza ze moj radek ma tak bardzo skopane te dodatkowe potoki czy moze chodzi tu o cos innego ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:arrow: POPIERAM :arrow:

 

ale swoją droga sprzedawcy mają inną strategie.....wolą sprzedac wiecej za mniej.....np. 100xRadeonów 9800Pro i na kazdym zarobić 30 dolarów....a w Polsce.....sprzedawca sprzedaje tylko 30 sztuk i na kazdym zarabia na czysto 100$.....w jednym i drugim przypadku oboje mają podobny zysk

I tu się bardzo mylisz. Marża sprzedawcy podzespołów komputerowych jest na poziomie 5%, marża dystrybutora jest na podobnym poziomie. To, że ceny niektórych podzespołów na zachodzie są niższe niż u nas są spowodowane innymi czynnikami, np. cłem i polityką fiskalną. Mam nadzieję, że to się niedługo zmieni, w końcu jesteśmy w Uni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"]Kilka faktow oraz pytanie odnosnie powercolorow :).

Jako ze przewinely sie przez moje palce 4 sztuki z jednej serii (tak ,z bitu ;), i zmodowaly sie 3 na 4! :) ,cos mi sie wydaje ze panowie z pcserwisu chyba trafili wyjatkowo lipne skoro jedna na 20 sie moduje :), ale cos mi sie wydaje ze pcserwis troszku przesadzil :)

Wyciągasz takie wnioski po przetestowaniu 4 sztuk? Masz chyba troszeczkę na bakier ze statystyką. Albo masz szczęście, albo słabo je testowałeś. Oczywiście może się zdarzyć, że np.50% kart daje się modować. My mamy chyba troszeczkę lepszy punkt odniesienia po sprawdzenia ponad 700 (!!!) sztuk. Z naszych wyliczeń wynika, że max 15% kart działa bez zarzutu po zmodowaniu.

Nie pomyliłem się - przetestowaliśmy ponad 700 sztuk, z tego niewiele ponad 100 sztuk było sprawnych. Oczywiście zdarzało się, że z pudła 20sztuk modowąło się np. 12, ale i tak że 1 sztuka. Kwestia szcżęścia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z innej beczki: po wgraniu omega driver 2.5.44 soft-mod kazda gra ktora odpalam zawiesza sie juz w glownym menu, to samo z 3dmarkiem03.

Wszedzie jest napisane ze na niemodowalnosc karty wskazuja liczne artefakty, szachownice i inne duperele podczas benchmarkow. Czy to oznacza ze moj radek ma  tak bardzo skopane te dodatkowe potoki czy moze chodzi tu o cos innego ??

Proponuje sprawdzić zasilacz, i to wcale nie jego moc, a stabilność napięć, zwłaszcza 5V. Kilkakrotnie zdarzało się, że 100% modowalna karta nie działa na sprzęcie ze słabym JAKOŚCIOWO zasialczem.

Ja osobiście mam w domku zasilacz 250W, Athlon XP 2000+, 2 dyski 40GB i 80GB, nagrywarkę, SB Live i Radeon 9800SE>Pro działa bez zarzutu. Tyle , że zasilacz to Enlight.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co sie orientuje to nie ma 9800 SE na R360, wszystkie są na R350, R360 mozna trafić Szafry 9800PRO i podobno niektore 9800 non pro ale te ktore byly produkowane jako ostatnie serie

Ja mam R360 w swoim 9800SE i to co mówisz nie pokrywa sie z rzeczywistością w tym wypadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z innej beczki: po wgraniu omega driver 2.5.44 soft-mod kazda gra ktora odpalam zawiesza sie juz w glownym menu, to samo z 3dmarkiem03.

Wszedzie jest napisane ze na niemodowalnosc karty wskazuja liczne artefakty, szachownice i inne duperele podczas benchmarkow. Czy to oznacza ze moj radek ma  tak bardzo skopane te dodatkowe potoki czy moze chodzi tu o cos innego ??

Proponuje sprawdzić zasilacz, i to wcale nie jego moc, a stabilność napięć, zwłaszcza 5V. Kilkakrotnie zdarzało się, że 100% modowalna karta nie działa na sprzęcie ze słabym JAKOŚCIOWO zasialczem.

Ja osobiście mam w domku zasilacz 250W, Athlon XP 2000+, 2 dyski 40GB i 80GB, nagrywarkę, SB Live i Radeon 9800SE>Pro działa bez zarzutu. Tyle , że zasilacz to Enlight.

moj zasilacz to Feel ESP-300ATXSP4, napiecie 5V jest troche mniejsze( 4.83) ale stabilne, natomiast napiecie 12V waha sie pomiedzy 12.86-12.92

Mam Athlon XP 2500+,2 dyski 40BG i 120GB, nagrywarke, DVD, SB Audigy no i tego radka. Bez soft-moda wszytko chodzi ok.

EDIT: zapomnialem dodac ze wersja tego zasilacza to 2.03 czyli chyba ta lepsza,a jesli chodzi o pomiary napiecia to zrobilem je za pomoca programu Asus Probe 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...