Skocz do zawartości
MeRBi

Radeon 9800SE@PRO - WALKA ZE ŚCIEMĄ !!!!!!!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Baton - jeszcze nic mi nie odpowiedzieli. Człowiek z PC-Serwis dopiero co pisał że chwilowo nie będzie aktywny na forum. Zadzwonie tam jutro i sie wszystkiego dowiem :)

Ja też mam zamiar zrobić wywiad na ten temat. Z tego co wiem to oni nie pracują w poniedziałki.

 

Spróbuję zadzwonić do PC Project z Krakowa, ale oni mają tylko Sapphire, które są raczej gorsze od Powercolorów ze względu na taktowanie i wentylatorek. Napisże co i jak jutro wieczorem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :) na prosbe kolegi John_doe zamieszczam screeny z FarCry i kieruje do was w jego imieniu pytanie czy to walniete stery (testowlem omegi w 2 czy 3 wersjach), wersja 1.0 far craya czy tez moze mam zwalaone te 4 dodatkowe potoki? jesli chodzi o te arty w far crayu to znikaja po zmanie rozdzialki na 800x600 i powrocie do 1024x768

 

a tu screeny

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

pozdr :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta się przegrzewa. Zmniejsz ustawienia pamieci- gpu. Ale jak to nie pomoże, to zobacz, czy cooler dobrze przylega. Jak nic to nie dało, to masz niestety nie sprawne 4 potoki, a w najgorszym razie uszkodzoną kartę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co słyszałem w Far Cry jest wiele, wiele błędów, więc jako wyrocznia nie nadaję się za bardzo. Jeśli to jest wersja demo to tym bardziej.

Jeśli masz to tylko w Far Cry to można to olać, jeżeli błędy są też w innych aplikacjach, to już gorzej.

Ponieważ przymierzam się do kupna modowalnego Radeona zebrałem mnóstwo informacji o tego typu kartach i korespondowałem z kilkoma ludźmi posiadającymi taką kartę.

Moją opinie wysuwam jednak na w.w.podstawie, a nie z praktyki, dlatego mogę nie być obiektywny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmmmmm z tego co mi wiadomo to 3DM2k3 przechodzi bez problemow i bledow za to 2k1 wywala na pulpit hmmmmm karta kreci sie raczej bardzo slabo bo tylko 400/370 :( to sa informacje o jakich wiem narazie nie ma mozliwosci sprawdzenia karty w innych grach bo mobo mu szlak trafil i jest bez kompa :(

 

tak moglibyscie powiedziec cos na podstawie tylko tych informacji jak bede wiedzial cos wiecej to dam znac :)

 

 

pozdr :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi to wygląda na przegrzanie pamięci, miałem tak samo jak mi zatrzymał sie wiatrak który wiał na radiatory na pamieciach. Chodze sobie po necie patrze jakąś fotke z fajna niebieską otoczką i jak sie przewijało strone to sie zmieniała, pomyślałem ze fajny efekt i bylem ciekaw jak ktoś to zrobił. Dopiero jak luknąłem żę wszystkie obrazki tak mają to już wiedziałem że cos jest nie tak :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kumpel ma zasilke chiefteka 360W wiec chyba nie powinno byc problemu choc cos narzekal na napiecie +12 ze niby lekko za wysokie jest jutro byc moze bedzie mial juz kompa wiec sam powie wiecej na ten temat

 

pozdr :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przez pewnego sprzedawcę na Allegro bardzo się zdenerwowałem i straciłem humor na cały dzień, bo już chciałem u niego kupić, ale postanowiłem przed zakupem jeszcze o coś zapytać. I dobrze zrobiłem, bo okazuje się że dałbym nabić się w butelkę. Zresztą na poprzedniej stronie napisałem już kilka zdań na tematy użytkownika palpatine.

 

Chciałem dodać do tej dyskusji jeszcze kilka faktów.

Wróbel pisał, że kupił karte Powercolor Radeon 9800SE modowalną i nie działa ona dobrze w jego komputerze, co nam opisał na tym forum. Sprzedawca tej karty odpisał, że dostał reklamację karty i ponieważ jest w 100% sprawna winę musi ponosić sprzęt Wróbla, dlatego zwracają mu pieniądze za kartę. I jeszcze jeden ważny cytat "to się czasem zdarza", czyli wynika z tego, że zdarzają się przypadki, że karta nie chce poprawnie działać w komputerze użytkownika. pcserwis to przyznaje i proponuje zwrot ceny karty wg. tego co ma napisane na aukcji, że w ciągu 10 dni można zwrócić kartę.

Mam więc dwa pytania:

1. Do Wróbla - jak to było w rzeczywistości, dostałeś zwrot kasy, jak szybko, były z tym jakieś problemy?

2.Do Palpetine - czy u ciebie można zwrócić kartę w takim przypadku, czy pozostaje na lodzie z niedziałającą kartą?

 

Palpatine chwali się, że sprzedał w zeszłym tygodniu 47 takich kart. I wszystkie się zmodowały, wszystkie bezproblemowo działały u każdego użytkownika?

Sprawdziłem WSZYSTKIE komentarze użytkownika palpetine na Allegro za zeszły miesiąc i nie było ANI JEDNEGO komentarza dotyczącego karty Radeon 9800SE !!!

W ofercie jego sklepu internetowego nie ma nawet takiej pozycji!!!

Za to znalazłem taki kwiatek:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=26136110

Radeon 9200SE 128MB z pamięciami 128bit.

Następny dowód na WIARYGODNOŚĆ tego sprzedawcy. Jeszcze w życiu nie słyszałem o takiej konstrukcji : Radeon 9200SE ze 128-bitowymi pamięciami- śmiech na sali !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akurat jest wersja SE z 128 bit pamiec

NAPRAWDĘ ????!!!!!!

Z tego co wiem to Radeon 9200SE obsługuje pamięci tylko 64-bitowe

patrz tutaj: http://www.ati.com/products/radeon9200/rad...00/compare.html

 

Jeśli się mylę, to zwracam honor i przepraszam.

Ale na 99% się nie mylę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przez pewnego sprzedawcę na Allegro bardzo się zdenerwowałem i straciłem humor na cały dzień, bo już chciałem u niego kupić, ale postanowiłem przed zakupem jeszcze o coś zapytać. I dobrze zrobiłem, bo okazuje się że dałbym nabić się w butelkę. Zresztą na poprzedniej stronie napisałem już kilka zdań na tematy użytkownika palpatine.

 

Chciałem dodać do tej dyskusji jeszcze kilka faktów.

Wróbel pisał, że kupił karte Powercolor Radeon 9800SE modowalną i nie działa ona dobrze w jego komputerze, co nam opisał na tym forum. Sprzedawca tej karty odpisał, że dostał reklamację karty i ponieważ jest w 100% sprawna winę musi ponosić sprzęt Wróbla, dlatego zwracają mu pieniądze za kartę. I jeszcze jeden ważny cytat "to się czasem zdarza",  czyli wynika z tego, że zdarzają się przypadki, że karta nie chce poprawnie działać w komputerze użytkownika. pcserwis to przyznaje i proponuje zwrot ceny karty wg. tego co ma napisane na aukcji, że w ciągu 10 dni można zwrócić kartę.

Mam więc dwa pytania:

1. Do Wróbla - jak to było w rzeczywistości, dostałeś zwrot kasy, jak szybko, były z tym jakieś problemy?

2.Do Palpetine - czy u ciebie można zwrócić kartę w takim przypadku, czy pozostaje na lodzie z niedziałającą kartą?

Baton jeśli jesteś z Warszawy do zapraszam do mnie. Dostałbyś taką kartę, która działałaby na Twoim sprzęcie poprawnie. Nie byłoby problemu, żeby wymienić w razie jakby było coś nie tak...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baton jesli chcesz miec 100% pewnosci ze bedzie u ciebie smigac i nie bedzie zadnych problemów....bierz od kogoś z wawy....pojedziesz sprawdzisz jak dziala i kupisz.....a tal nigdy nic nie wiadomo....niektorzy allegrowicze sa jeszcze wporzo i oddadza kase za karte....ale duzo jest takich co bedzie probowalo zwalic na ciebie, na poczte....i na twoj komp.........tylko nie na karte wiec mozesz miec problem z odbiorem kasy......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem u pcserwis kartę Radeon 9800SE Powercolora i jestem z niej bardzo zadowolony. Co prawda mnie kosztowała 900zł, ale trudno, ceny sprzętu spadają i trzeba się z tym pogodzić.

 

Po tygodniu od zakupu stwierdziłem, że może będę chciał podkręcić kartę. Niestety, ale test na podkręcanie wypadł cienko, więc wysłałem maila do pcserwis, że mam problemy z kartą. Kazali mi ją odesłać. Wysłałem w poniedziałek, w czwartek dostałem drugą, ta już kręciła się dużo lepiej.

Co z tego wynika??? Oni wymienią ci kartę bez względu na przyczynę (przecież moja miała sprawne dodatkowe potoki), byle się zmieścić w terminie 10 dni. I nikt nie robi z tym ŻADNYCH problemów. Tyle, że kosztowało mnie to 7,5zł za przesyłkę i 3 dni bez karty.

 

Moim zdaniem, lepiej trochę przepłacić i kupić u solidnego i sprawdzonego Allegrowicza, niż kupić taniej i użerać się ze sprzedawcą.

 

BATON, weź moje uwagi na poważnie i nie ryzykuj (chyba, że lubisz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zastanawiam sie nad kupnem karty 9800SE@9800Pro. Cały czas zwlekam z nadzieja ze ceny jeszcze spadna. Myślałem o kupnie oryginalnego 9800 Pro ale tak we wrześniu.Po ostatnich zapowiedziach Ati z kartami z 128 bitowymi pamięciami jestem w zakłopotaniu czy jeszcze bedą redeony 9800pro 256 bitowe na rynku w cenie poniżej 1000 zł. Czy raczej teraz kupic wersje se w pcserwis oczywiście modowalną. Co mi rodzicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup poki sa za 800zl , chyba za masz dojscia w jakims sklepie lub sie dogadasz ze sprzedajacymi odnoscie wymiany - wtedy moze byc taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm pc serwis tak?? Ta ich promocja miała trwac do 6 czerwca . Musze sie zastanowic. Jestem studentem i kasa wpada bardzo zadko . Musze dobrze zainwestować zeby miec spokuj z grafa na 2 lata. A co inni tweakowcy sądzą ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba lepiej wydać 800zł na 9800SE@9800Pro niz kupowac za 999 128bitowego 9800Pro ....ktory jest wydajny tylko z nazwy

ale jesli jest ktoś chetny to zapraszam ....do kupienia w Siriusie

http://www.sirius.pl/news.php?id=3583

ale czy nie lepiej jest dolozyc jeszcze sto złotych i kupić pelnowartosciowego GigaByte 9800Pro

http://www.sirius.pl/product.php?action=in...o&id=9171&sid=1

nierozumie polityki ATI tylko 100zł roznicy miedzy 256 bitów a 128 ???

moze mi to ktos wyjaśnić ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.pcprojekt.pl/index.php?c=katalo...ktow&v=d&i=1251

 

http://www.pcprojekt.pl/index.php?c=katalo...ktow&v=d&i=1037

 

Majac do wyboru 9800SE@PRO a powyższe opcje, to wybrałbym jednak pełne 9800PRO.

Zastanawialiście sie, co sie stanie gdy karta modowalna np za pół roku padnie? (niekoniecznie musza to byc te dodatkowe potoki - moze np. padnie wyjscie TV albo cokolwiek) - i co wtedy? Jaka jest gwarancja ze w ramach wymiany dostaniemy rowniez modowalna karte? Zastanowcie sie.

 

Wiem co mowie, bo sam mialem wiele kart modowalnych - najpierw 9500@PRO, potem 9500@9700, potem 9800SE@8 potoków, a wreszcie mam 9700 podrkęcone na pro :)

 

PS. A roznica cenowa miedzy karta 9800 128 i 256 bit jest smieszna i absurdalna.

Za prawie 1000zł mamy... podrkęconego Radeona 9500PRO. Ta karta w ogole powinna sie nazywać 9800@9500PRO brak mi słow...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem u pcserwis kartę Radeon 9800SE Powercolora i jestem z niej bardzo zadowolony. Co prawda mnie kosztowała 900zł, ale trudno, ceny sprzętu spadają i trzeba się z tym pogodzić.

 

Po tygodniu od zakupu stwierdziłem, że może będę chciał podkręcić kartę. Niestety, ale test na podkręcanie wypadł cienko, więc wysłałem maila do pcserwis, że mam problemy z kartą. Kazali mi ją odesłać. Wysłałem w poniedziałek, w czwartek dostałem drugą, ta już kręciła się dużo lepiej.

Co z tego wynika??? Oni wymienią ci kartę bez względu na przyczynę (przecież moja miała sprawne dodatkowe potoki), byle się zmieścić w terminie 10 dni. I nikt nie robi z tym ŻADNYCH problemów. Tyle, że kosztowało mnie to 7,5zł za przesyłkę i 3 dni bez karty.

 

Moim zdaniem, lepiej trochę przepłacić i kupić u solidnego i sprawdzonego Allegrowicza, niż kupić taniej i użerać się ze sprzedawcą.

 

BATON, weź moje uwagi na poważnie i nie ryzykuj (chyba, że lubisz)

Na ile krecila sie pierwsza a na ile druga?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktory wybrać ??? odpowiedz jest tylko jedna 265Bit 9800Pro kosztuje nieco wiecej niz 9800SE@PRO ale nikt nie bierze pod uwage tego ile sie zaoszczedzi na zdrowiu.....kupująć pelnowartosciowego 9800Pro oszczedzamy nerwów...palpitacji serca.....

pozatym ze taki 265Bit 9800Pro kosztuje niecowiecej....mamy pewnosc ze napewno kreci sie duzo wyzej niz kazdy przecietny modowany 9800SE@PRO.....pozatym ........co bedzie za poł roku...kiedy wiekszosc takich modowanych 9800SE@PRO......zejdzie z tego świata.........a tak mamy pewnosc ze gwarancja bedzie zalatwiona tak jak być powinna......

tak wiec przy zakupie starata 200PLN ...ale przyszlościowo duzy zysk.....gwarancja, wieksze mozliwosci OC ....a co najwazniejsze uchronimy nasze zdrowie przed niepotrzebnym stresem i nerwami

PS. a swoją drogą to az strach pomyslec ilu ludzi kupi swojego wymarzonego 9800PRO i nawet sie nie zorientuje ze ktos celowo wcisnąl im 9800Pro ale 128bitów......przecież nie kazdy musi sie na tym znać i nie kazdy wie jak odroznić obie karty od siebie......9800Pro to 9800Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj z tym zaoszczędzaniem na zdrowiu to róznie bywa. Przecież na tym forum było kilka wypowiedzi ludzi którzy kupili pełnego 9800PRO i mieli błędy w grafice od samego początku. To pojedyncze przypadki - ale zawsze.

Ja sam mam to co w podpisie i jestem zadowolony.

Myślę że niema sensu przekrzykiwać się co jest lepsze: 9800SE@PRO czy 9800PRO bo to zależy od osoby. Jedni faktycznie nie mają kasy i chcą SE modowanego, inni mają i kupują pełne PRO.

Jeśli ktoś zamierza kupić i chce poczytać opinie to piszmy wady i zalety jednego i drugiego modelu kart, ale nie piszmy: nie biesz 9800SE@PRO/9800PRO bo to g ó w n o - to nie ma sensu, a i tak ktoś nie dowie się czy warto kupić któryś model czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaaa.... a wie ktos co w ogole znaczy ten nieszczesny skrocik SE ...???

Dzis w sklepie koles wypalil domnie ze seckend edytion kosztuje tyle i tyle.... zbaranialem, chcialem sie smiac ale sobie uzmyslowilem ze sam tez nie wiem....

Pozdrowionka:-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja moge kupic PowerColora 9800SE z pewnej hurtowni za 680PLN, to chyba dobra cena?? Oczywiście bez gwarancji modowalności. W tym tygodniu sprzedaje mojego 9800Pro :baranek: chyba sie załamię..ale co zrobic, kasa potrzebna..jak nie będzie działac na 8/1 to w [gluteus maximus] mam i tak nie mam czasu grać ostatnio za pare miechów sie opchnie i szarpne x800 chyba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...