Skocz do zawartości
MeRBi

Radeon 9800SE@PRO - WALKA ZE ŚCIEMĄ !!!!!!!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Hello to all

Od dłuższego czasu przyglądam się toczącej tu dyskusji (i nie tylko tej) i po dłuższym namyśle kupiłem takiego radka (XpertVision 128mb 256bit 380/300) Jest to druga karta tego producenta bo pierwsza była nie w pełni "kompletna" (ale to już inna bajka) W obecnej zrobiło mi się takie coś jak tu http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=74360 i mam takie pytanie czy ktoś wie co to jest i czy z czymś takim się spotkał. Bo mi się wydaje że karta odwiedzi serwis... Pozdroofka

po co piszesz tegoposta....przeciez w tamtym temacie masz jasno napisane co sie stalo........pozatym nie wyjasnileś jednej rzeczy....czy podobna sytuacja ma miejsce przy 4 potokach czy tylko przy 8......jesli tylko przy 8 to znaczy ze kupiles nie modowanego Radka 9800SE......jesli przy 4 to uwalona pamiec........w sumie to 95 % stawiam na karte....reszta to gniazdo AGP lub os innego.......a moze poprsotu bledy w wyswietlaniu grafy wyskakują bo karta sie strasznie grzeje.....sprawdzales chlodzenie........sprawdz chlodzenie, prace karty przy 4 potokach, i daj znac.......jesli pomoglo to znaczy...ze albo chlodzenie....albo jest niemodowana.........albo wymiana na nową....oczywiscie jesli ci go przyjmą na servis.......w wielu sklepach mogą wymienic takiego radka ale nie muszą....w koncu w gwarancji nie masz napisane ze musi sie modowac.......moze ale nie musi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Zakupiłem w PCSerwis modowanego radka - wszystko mi ladnie smiga - tzn na to wyglada po 4 godzinach meczenia. Ale... Po zamontowaniu Omeg i odblokowaniu dodatkowych potoków zaczalem sie bawic Arifact testerem. I taka smieszna sprawa wyszla. Jak wlacze kompa to wszystko OK - zadnych błędów. Ale jak  zapuścilem 3dmarka i po jego zakonczeniu zrobilem test - to artifact test oszalał. Nie wiem co jest. Jak reset zrobilem - to ok. Pogram chwile np w Painkillera - i artifact tester pokazuje bledy. Jak mu dam FindMaxCore - to zjezdza z czestotliwoscia rdzenia do 300 - a i tak bledy sa. Nie sprawdzalem tego z 4 potokami - wczoraj karta przyszla dopiero.

Wiem ze sporo osob z tego forum kupilo takie karty w pcserwisie. czy ktos ma takie problemy (w sumie moze to nie problem - moze to po prostu jakis blad w programie)

W innych grach i benchmarkach nie widzialem zadnych bledow --ZADNYCH-- !! !! !!

 

I jeszcze pytanie - czy jak przykleje radiatorki - to potem w razie ewentualnego uszkodzenia serwis nie bedzie chcial mi przyjac karty?

Sytuacja dość dziwna, przyznam szczerze, że jeszcze mi się taka nie zdarzyła. Wiem na pewno, że sterowniki Omega nie są pozbawione błędów, przykład gra Far Cry, trudno mi powiedzieć, czy to wina karty, czy sterowników, ale raczej skłaniałbym się do tego drugiego. Oczywiście możemy kartę wymienić, jeżeli tylko będziesz chciał.

Jeżeli chodzi o radiatorki, to do reklamacji karta nie może nosić śladów modyfikacji. Jeżeli masz radiatorki , które dają się odkleić, to nie ma sprawy - odklejasz, czyścisz z kleju i po sprawie, gorzej, jeżeli radiatorków nie daje się zdjąć, takie reklamacje przyjmowane są jako warunkowe - wszystko zależy wtedy od producenta, czy uzna reklamacje, czy nie.

 

No i sie wyjaśniło. Karta jest w porzadku - i to najlepszym. Gorzej ze mna - bo w opisanym wyzej przypadku grajac w Painkillera zeby podgladac ilosc klatek jakie generuje grafa - wlaczylem frapsa. Niby nic - ale w gornym rogu w tescie AtiTool rowniez pokazywal ilosc klatek generowanych - i to to kur... powodowalo ze Artifact test pokazywal bledy bo "latajace" cyferki mialy wplyw na wyswietlany obraz....

 

Tylko sie nie zaśmiejcie na amen ze mnie. :ploom:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja cały czas powtarzam (i pisałem o tym wyżej) żeby nie sugerowac się programami typu AtiTool i ArtifactTester, bo są zawodne - a najlepszym artfact testerem są nasze własne gały, ot co :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem. Dostałem dzis Radeona 9800SE/Pro od pcserwis.

Zainstalowałem omegi (8 potoków odblokowało sie). Nastepnie zapusciłem 3d marki w 2001 : 15500 pkt , w 2003 5400 pkt. Myśle ze to ciut za mało . Konfig kompa na dole .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wynik ok jak na ten komp , tymbardziej za grafa nie krecona , ja na podobnym sprzecie o radku 9700@ na 380/660 mam 5000 punktow okolo .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem. Dostałem dzis Radeona 9800SE/Pro od pcserwis.

Zainstalowałem omegi (8 potoków odblokowało sie). Nastepnie zapusciłem 3d marki  w 2001 : 15500 pkt , w 2003 5400 pkt. Myśle ze to ciut za mało . Konfig kompa  na dole .

jesli podany wynik jest zrobiony na 9800SE@PRO i defaultowych zegarach od PRO tzn 380/680 to wszystko jest najnajbardziej ok...dla przykladu podam ci wyniki z tesu Herculesa 9800@9800PRO...na komputerze

CPU: AMD Athlon XP 3200 +

M/B: Asus A7N8X (nForce2 400) with nForce 2.45 driver

RAM: Samsung PC-2700 DDR SDRAM 512MB x 2

HDD: Western Digital 400JB 40GB ATA-100 7200 rpm

PSU: Zalman 400W

OS & API: Windows XP Professional SP1, DirectX 9.0a

NVIDIA Detonator: Catalyst 3.7

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Wiec jak sam widzisz wszystko jest jak najbardziej OK...wyniki są w normie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to jest norma, w końcu 0,15 um i 110 milionów tranzystorów i do tego takie taktowania....z resztą w następnym tygodniu sam się o tym przekonam (oby mój Tracer wytrzymał!!) :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otrzmałem wiadomość, że nie ma sensu wżucać Silencera, tak przynajmniej w emailu pisało. A jak wiesz, jakby co oni umywają ręce, jak coś zwalisz mechanicznie ( w jaki sposób ty chcesz te radiatorki na pamięciach umieścić? Bo chyba nie taśmą obustronną- mi po takim zabiegu wiatraczek od TX-a spadał z karty grafiki imho b. lekki i malutki, dobrze, że nic się nie stało ( spore radiatory rozproszyły ciepło)).

 

A jak tam Pinki z dźwiękiem wiatraka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ja testuje zrobiłem z 5 petli 3dmarka03.Włączyłem Farcry'a .Wskoczyłem do wody i widze delikatna (ledwo ja widac) szachownice. No nic jednak 4 dodatkowe potoki nie sa sprawne .Wyłaczyłem kompa na 30 minut i znowu odpalam Farcry'a "nurkuje" i nie ma szachownicy. Co mam robić oddać ją czy prosic o zwrot kasy a takie nadzieje miałem zwiazane z tą karta.Moze jeszcze jest jakas szansa ze to był bład gry lub sterów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ja testuje zrobiłem z 5 petli 3dmarka03.Włączyłem Farcry'a .Wskoczyłem do wody i widze delikatna (ledwo ja widac) szachownice. No nic jednak 4 dodatkowe potoki nie sa sprawne .Wyłaczyłem kompa na 30 minut i znowu odpalam Farcry'a "nurkuje" i nie ma szachownicy. Co mam robić oddać ją czy prosic o zwrot kasy a takie nadzieje miałem zwiazane z tą karta.Moze jeszcze jest jakas szansa ze to był bład gry lub sterów.

moze jej zaciepło ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiatraczek jest w miare cichy ale nie nadaje sie do OC...

 

Czemu niby nie ma sensu dawac Silencera? Radiatorki oczywiscie na tasmie "Każdy z ośmiu radiatorów zaopatrzono w dwustronną taśmę samoprzylepną o podwyższonej termoprzewodności."

 

http://www.cooling.pl/product_info.php?products_id=440

http://www.cooling.pl/product_info.php?products_id=389

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamieci albo rdzen sie przegrzewa , u kumpla bylo to samo , pogral dluzej i takie coe tez wystepowalo , dopiero po zainstalowaniu nadmuchu na karte ustalo , teraz jeszcze ma otwarta bude i zero problemow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiatraczek jest w miare cichy ale nie nadaje sie do OC...

 

Czemu niby nie ma sensu dawac Silencera? Radiatorki oczywiscie na tasmie "Każdy z ośmiu radiatorów zaopatrzono w dwustronną taśmę samoprzylepną o podwyższonej termoprzewodności."

 

http://www.cooling.pl/product_info.php?products_id=440http://www.cooling.pl/product_info.php?products_id=389

tez tak myslalem nat tymi radiatorkami - ale czy potem wejdzie silencer - bo te radiatorki sa chyba wysokie(15mm)

 

p.s czemu alu a nie cu ? - róznica w cenie jest niwielka !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 radiatorki trzeba skrocic o 2-3mm :) Nie wiem czy dobrze slyszalem itd ale cu chyba powinno sie dodatkowo jakos chlodzic, slabiej oddaja cieplo? Akurat mam slaby obieg powietrza w budzie... Moze sie myle, zreszta jaka bedzie realna roznica miedzy al a cu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do "zaryzykowania"... ;) Kilka osób z Warszawy już się interesuje i mam nadzieję, że zaraz się jakieś komentarze pojawią... Kartę przed kupnem można u mnie przetestować dowolnym benchmarkiem, ja je wymęczyłem już nieźle, a trafiłem dobrą serię bo nawet ładnie się kręcą. Na jednej pamięci poszły na 760 MHz, a na kilku miałem 720 MHz czyli nieźle. Ale co najważniejsze 8 potoków działa i nie wywala krzaków...!!

No ja zaryzykowalem i jestem zadowolony karta bez artefaktow (druga bo w pierwszej juz u siebie w domu sie dopatrzylem. Dokladnie 0 problemow z wymiana bylo) Takze jezeli o mnie chodzi to polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok. do końca nie jest to wyjaśnione(chyba że niedokładnie przeczytałem) a to "coś" pojawiło mi się na 4 potokach i to mnie martwi, karty nie kręciłem, co do grzania to nie wydaje mi się żeby to było przyczyną(grzeje się tak jak poprzednia). Też stawiam na karte bo agp na 100% jest sprawne (poprzednia czegoś takiego nie generowała) a poza tym nie jestem pierwszą osobą z czymś takim - jedno jest pewne spróbuje z servisem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie moze doświadczenia z wymianą lub zwrotem karty do pc serwice??

 

Druga rzecz pisałem wcześniej o problemie z szachownicą?? Co myślicie na ten temat??

z góry dzięki za sugestie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz/ zadzwoń najlepiej do pcserwis i nie trać czasu z tym problmem na forum, bo sprawa jest oczwista- karta nie spełnia twoich wymogów i jeżeli sie dobrze dogadasz, to kartę ci wymienią na nową ( z tego, co zrozumiałem, to nie robią żadnego problemu, jeżeli to nie będzie sprzęt uszkodzony mechaniczne...no właśnie- z tą śrubą może być różnie- pamietam, że ktoś miał problemy ze zwrotem Geforce FX 5900XT właśnie ze względu na tą śrubę...bodajże w sirius....w sumie mają do tego pełne prawo).

 

No i jeszcze co do szachownicy- to wydaje mi się, że nie jest to spowodowane sterownikiem. Ten efekt się pojawia wyłącznie przy nie sprawnych potokach...chociaż tu moze być milion innych możliwości, ale chyba jednak to wina potoków. Przy zbyt gorącej karcie, grafika by ci przycinała na moment ,ew. artefakty, kropki, różnokolorowe kwadraty......nie wiem...próbuj. Ja bym jeszcze sprawdził w innym komputerze, czasu zaoszczędzisz na ew. niepotrzebnej konfiguracji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...