Skocz do zawartości
MeRBi

Radeon 9800SE@PRO - WALKA ZE ŚCIEMĄ !!!!!!!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Lumperator Krak to fajne miasto :)

 

Dzwoniłem właśnie do nich, powiedzieli, że mają kilka testowanych egzemplarzy PowerColora :) w super-hiper-ultra-niskiej cenie 700 zł/szt  :twisted:

http://www.pcprojekt.pl/forum/viewtopic.ph...?t=3766&start=0 Akurat dyskusja na forum konkurencji Bitu :D Tam jestem Aqua :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rozmawialem z tym sklepem z Krakowa i zamowilem u nich karte :D Kosztuje ok 740zl, a sprzedawca powiedzial mi, ze onie sprowadzaja takie serie co sie moduja i, ze mieli tylko nieliczne wypadki, ze sie karty nie chcialy modowac. W razie czego oczywiscie moge karte wymienic bez problemu. Mile bylo dla mnie rowniez, ze wysylaja karte kurierem, za pobraniem od razu na nastepny dzien po zlozeniu zamowienia, a sama wysylka kosztuje tylko 14zl. Jaka bedzie karta przekonam sie we wtorek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zakładał ktoś z Was Arctic Vga silencer na Radeona PowerColor 9800Se . Chodzi mi głównie o coppershim który jest wokół jądra.Czy Arctic bedzie przylegał do właśnie do niego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silencer mocno przykrecasz śróbkami od tyłu i nie ma bata - musi przylegać. Rdzeń jest mnien wiecej na wysokosci ramki, więc wystarczy by dobrze przylegal do radiatora. Założyłem na mojego

Sapphira i podkręcanko uległo znacznej poprawie (oczywiscie mowa o VPU). Nie ma obawy, na kartach PowerColor też bedzie dobrze. Śledź karty odkrecamy, a w to meijsce przykrecamy podwójny śledź dodany do Silencera.. Co prawda, sam Silencer nie styka się ze śledziem, ale wydmuch powietrza jest jak najbardziej odczuwalny (goracy oczywiście ^_^). Jednak warto uzbroić R9800 w taką fajna zabawkę. Miłe dla oka i pożyteczne dla karty.

 

A tak zamieniając jeszcze słowo z Pinkim - masz podbnego procka do

mojego. 2,5 GHz dopiero przy 1.85V. Jesteś z tego zadowolony ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rozmawialem z tym sklepem z Krakowa i zamowilem u nich karte :D Kosztuje ok 740zl, a sprzedawca powiedzial mi, ze oni sprowadzaja takie serie co sie moduja i, ze mieli tylko nieliczne wypadki, ze sie karty nie chcialy modowac. W razie czego oczywiscie moge karte wymienic bez problemu.

Serie, które się modują..... HAHA, dobre. Naprawde dobre. Sam pracowałem w sklepie do niedawna i wiem z doświadczenia, czego to sprzedawca nie powie, żeby klienta zwabić... Ciekawe co na to kolega z PC Serwis napisze.... Chodzi mi o te MODOWALNE SERIE.... Extra sprawa normalnie..... :wink:

 

PS.: Większość kart na pierwszy rzut oka się moduje. Może to im wystarczy... Ale np. po włączeniu AA lub Anizo już nie widać nic oprócz szachownicy. Miałem też sztukę, która we wszystkich testach chodziła ok, a TYLKO w Painkillerze znikały kwadraty z tekstur... Uważaj, serio...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też rozmawiałem z tym sklepem z Krakowa, bo chciałem od nich wykupić wszystkie karty. Ale już nie chce tego zrobić. Dlaczego???1. Oni tych kart NIE TESTUJĄ. Dają tylko możliwość zwrotu, jeśli karta nie działa, tak jak powinna. Masz więc ok.15-20% szans, że trafisz na dobrą, już widzę te kilkukrotne przesyłki w celu wymiany na inny egzemplarz. My każdą kartę testujemy i wyłapujemy 95% niemodowalnych. Dlaczego 95%, a nie 100%? Bo nikt nie jest wstanie wyłapać WSZYSTKICH BŁĘDÓW, nawet tych najdrobniejszych, dlatego czasem, ale rzadko zdarza się, że mimo wszystko karta ma jakieś błędy, oczywiście bezproblemowo wymieniamy taką kartę lub zwrot gotówki wg. zasad opisanych na aukcjach Allegro.

2. Prawdopodobnie ich karty pochodzą od dużego dystrubutora z Krakowa, który jest oddziałem większego dystrybutora z Warszawy. Jeżeli tak jest to szansa, że dostaniesz od nich za pierwszym razem kartę modowalną spada do 0.5%. Domyśl się dlaczego. My też sprzedajemy karty nie testowane za 695zł. Patrz nasze aukcje na Allegro.

3. Obniżki cen nie będzie, bo zostały pojedyncze sztuki, następna dostawa za miesiąc, może wtedy cena bedzie niższa. Poza tym po ostatniej obniżce ceny coraz mniej się to opłaca - dlaczego tak jest opisałem w tym poście - http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=73130&start=0

 

Nie piszcie do mnie prywatnych wiadomości, tylko na nasz mail poczta@pcserwis.neostrada.pl. Nie mam czasu na chodzenie na forum, bo całymi dniami testujemy grafiki, już mnie oczy od tego bolą. Na maile wysłane na firmową skrzynkę odpowiada inna osoba z działu handlowego. Przepraszam wszystkich , którzy nie dostali odpowiedzi i proszę o ponowny kontakt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

" My też sprzedajemy karty nie testowane za 695zł. "

na 100 % sprzedajecie te karty ktore nie przeszly testow :) no ale o tym pewnie kazdy wie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

" My też sprzedajemy karty nie testowane za 695zł. "

na 100 % sprzedajecie te karty ktore nie przeszly testow :) no ale o tym pewnie kazdy wie:)

Ale przynajmniej sprawdzone, że wogóle działają.... :wink: Niestety wogóle się nie opłaca kupić takiej chyba... 3500 w 3Dmarku 2003... A modowalna niewiele droższa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

" My też sprzedajemy karty nie testowane za 695zł. "

na 100 % sprzedajecie te karty ktore nie przeszly testow :) no ale o tym pewnie kazdy wie:)

 

Masz rację, to są karty, które nie przeszły testów.

Powinienem do razu tak napisać, żeby wszystko było jasne.

Dzięki za wskazanie nieścisłości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko zamowilem juz karte z tego krakowskiego sklepu. Mam gwarancje, ze w razie jakichkolwiek problemow po odblokowaniu potokow moge karte od razu wymienic wiec nie ryzykuje. Chcialem karte kupic w PCSerwisie, ale powiedzieliscie, mi ze beda dopiero za 2 tyg, a tyle bez kompa nie wytrzymam, bo juz sprzedalem stara karte:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silencer mocno przykrecasz śróbkami od tyłu i nie ma bata - musi przylegać. Rdzeń jest mnien wiecej na wysokosci ramki, więc wystarczy by dobrze przylegal do radiatora. Założyłem na mojego

Sapphira i podkręcanko uległo znacznej poprawie (oczywiscie mowa o VPU). Nie ma obawy, na kartach PowerColor też bedzie dobrze. Śledź karty odkrecamy, a w to meijsce przykrecamy podwójny śledź dodany do Silencera.. Co prawda, sam Silencer nie styka się ze śledziem, ale wydmuch powietrza jest jak najbardziej odczuwalny (goracy oczywiście ^_^). Jednak warto uzbroić R9800 w taką fajna zabawkę. Miłe dla oka i pożyteczne dla karty.

 

A tak zamieniając jeszcze słowo z Pinkim - masz podbnego procka do

mojego. 2,5 GHz dopiero przy 1.85V. Jesteś z tego zadowolony ?

Co do odkrecania sledzia to chyba w rev3 jest tylko jeden sledz z dziurkami i nie trzeba oryginalnego zdejmowac...

 

A procek to Thorton 2000 a nie Barton M wiec chyba ok :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja 2,5 miecha temu kupiłem w krakowskim Bicie - po prostu na chybił trafił Sapphire 9800SE. Miałem szczęście bo się zmodowała i chodzi ok, żadnych artefaktów (przy włączonym AA i AZ oczywiście). Szkoda że wtedy nie wiedziałem że należy brać jak najszybsze pamięci... Ale trudno 3.3 ns - mogło być gorzej :)

Oczywiście te 0,5% (że się zmoduje bez błędów), które wyżej wymienił pcserwis to oczywiście przegięcie w drugą stronę :) Myślę że szansa jest dużo większa. Zresztą nie wiem czy to był Pinki czy kto inny, ale brał 4 sztuki z Bitu i 3 dały się zmodować (chyba było w tym wątku gdzieś wcześniej o tym).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie...

Gdy kupowalem swoja karte na sklepie byly jeszcze 4 sztuki, dzien po mnie kupil je bodajze Rav i w sumie 4 sztuki idealnie sie zmodowaly :P

 

2.  Prawdopodobnie ich karty pochodzą od dużego dystrubutora z Krakowa, który jest oddziałem większego dystrybutora z Warszawy. Jeżeli tak jest to szansa, że dostaniesz od nich za pierwszym razem kartę modowalną spada do 0.5%.

Ale mielismy farta :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze antyreklama dziala :P Wszystkie 4 byly Power Color Pinki? Czy probowaliscie wymieniac ta co sie nie chciala modowac? Bo mi facet obiecal, ze wymieni jesli wykryje jakiekolwiek arty po modzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, ale bardziej by mi chodzilo o jakis sklep, bo to jednak sporo pieniedzy i boje sie, ze z gwarancja moga byc problemy. A kupowal ktos juz cos od kolesia podanego przez Pinkiego? Mozesz robot troche sprecyzowac o kogo Ci chodzi?

Zakupiłem kartę od kolegi Konkor i po całym dniu mogę stwierdzić, że karta działa dobrze z 8 potokami. Z procesorem ustawionym na 1.5 GHz miałem 5008 pkt w 3dmark2k3, sterowniki omega.

Fajnie się gra w Colin'a 4 w 1280 x 960 x 32@100 Hz FSAA 6x :))

Quake 3 w 1600 x 1200 ma średnią > 200 FPS :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Zauważyłem bardzo nie pojace zjawisko w ut. Wystepują błedy. Testowałem na 4 sterach jako Se i pro i cały czas to samo . Co ciekawe błędy występuja tylko jak włacze filtrowanie anizotropowe.

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem u pcserwis kartę Radeon 9800SE Powercolora i jestem z niej bardzo zadowolony. Co prawda mnie kosztowała 900zł, ale trudno, ceny sprzętu spadają i trzeba się z tym pogodzić.

 

Po tygodniu od zakupu stwierdziłem, że może będę chciał podkręcić kartę. Niestety, ale test na podkręcanie wypadł cienko, więc wysłałem maila do pcserwis, że mam problemy z kartą. Kazali mi ją odesłać. Wysłałem w poniedziałek, w czwartek dostałem drugą, ta już kręciła się dużo lepiej.

Co z tego wynika??? Oni wymienią ci kartę bez względu na przyczynę (przecież moja miała sprawne dodatkowe potoki), byle się zmieścić w terminie 10 dni. I nikt nie robi z tym ŻADNYCH problemów. Tyle, że kosztowało mnie to 7,5zł za przesyłkę i 3 dni bez karty.

 

Moim zdaniem, lepiej trochę przepłacić i kupić u solidnego i sprawdzonego Allegrowicza, niż kupić taniej i użerać się ze sprzedawcą.

 

BATON, weź moje uwagi na poważnie i nie ryzykuj (chyba, że lubisz)

Na ile krecila sie pierwsza a na ile druga?

ta pierwsza karta ledwie wyciągała 400/355Mhz, ale druga już śmiga na 420/370, zupełnie stabilnie na standartowym chłodzeniu. Zaopatrzyłem się w miedziane radiatorki na pamięci, niedługo je zastosuje i wtedy zobacze na ile pamiątki pójdą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mam nową karte i ................. nowy problem :x

Karta jest napewno modowalna (czyt. nie mam powodu by nie wierzyc sprzedawcy że tak nie jest). Wszystko kulturalnie śmiga, zero artefaktów itp ale jeżeli tylko włącze anizo i aa to od razu mam białe kropki w pixel shader (zarówno na 4 potokach jak i na 8 ) . Wszystko inne które go nie używa śmiga aż miło. Narazie mam dwa pomysły dlaczego tak jest:

 

1) Wcześniej przez miesiąc mialem karte nvidia (gf2mx :lol: ). Co prawda sterowniki wywaliłem ale chyba coś kiepsko bo mam te kropki...

2) Mało prawdopodobne ale może procesor karty sie przegrzewa. Chłodzenie standardowe a na wc zmienie dopiero w sobote o ile karta bedzie działac poprawnie.

 

Miał ktoś tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mam nową karte i ................. nowy problem  :x  

Karta jest napewno modowalna (czyt. nie mam powodu by nie wierzyc sprzedawcy że tak nie jest). Wszystko kulturalnie śmiga, zero artefaktów itp ale jeżeli tylko włącze anizo i aa to od razu mam białe kropki w pixel shader (zarówno na 4 potokach jak i na 8 ) . Wszystko inne które go nie używa śmiga aż miło. Narazie mam dwa pomysły dlaczego tak jest:

 

1) Wcześniej przez miesiąc mialem karte nvidia (gf2mx  :lol: ). Co prawda sterowniki wywaliłem ale chyba coś kiepsko bo mam te kropki...

2) Mało prawdopodobne ale może procesor karty sie przegrzewa. Chłodzenie standardowe a na wc zmienie dopiero w sobote o ile karta bedzie działac poprawnie.

 

Miał ktoś tak?

każdy tak ma - nieprzejmoj sie tym !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tz jak? Musze system przeinstalować czy jak?

nie poprostu te kropki tam mają być !(tak jak ktos juz wczesniej napisal)

u mnie są i na 8x1 i na 4x1 !

i testowalem juz na: DNA4.5 4.4, Omegi4.5 4.4, Cat4.5 4.6 3.10 3.9, ForSage4.5 4.6 hehe !

nawet na normalnych radkach 9800PRO tez wystepują te kropeczki !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...