Skocz do zawartości
MeRBi

Radeon 9800SE@PRO - WALKA ZE ŚCIEMĄ !!!!!!!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Ja również zdecydowałem się na zakup Powercolora 9800SE :)  

Przymuszony brakiem gotówki zdecydowałem się na zakup na allegro za mozliwie niską cenę: http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=26403262

Ja by dość mocno uważał na tego gostka. Też chciałem u niego kupić, bo skusiła mnie niska cena. 699zł to naprawdę sporo taniej niż gdzie indziej. Zagadałem sprzedawce na GG i pytam, co będzie, gdy karta po zmodowaniu będzie wyświetlać artefakty, na co dostałem odpowiedź, że zmodowanie karty POWODUJE UTRATĘ GWARANCJI. Facet myślał, że modowanie Radeona 9800SE robi się lutownicą. Trochę się zdenerwowałem, bo to nie bardzo w porządku, na co zostałem obrzucony bluzgami i wyzywiskami. Niezłe podejście do potencjalnego sprzedawcy.

 

Jeżeli będziesz miał czarno na białym zapewnienia podobne do tych, jak opis przedmiotu pasuje do rzeczywistości, to ja bym nie ryzykował. Opis karty na aukcji wogóle nie pasuje do karty Powercolor, to jest opis do kart Sapphire. Sprawdź jego komentarze, 4 negatywne w ciągu ostatniego tygodnia. Facet wypowiadał się już na tym forum i stwierdził

... ale bzdury wypisujecie a co drugi to lepszy cwaniak.  

 

to ja wystawiam te aukcje i odpowiadam od razu na wszystkie pytania :  

- odblokowanie potokow nie oznacza utraty gwarancji !

- dlubanie przy karcie lutownica = utrata gwarancji (baton nic nie mowil o odblokowaniu tylko cos krecil o "lutowaniu")

- nie mozna reklamowac karty podajac jako powod ze po odblokowaniu potokow pojawiaja sie smieci, producent nie daje gwarancji na poprawne dzialanie po odblokowaniu i my jako dystrybutor rowniez

- baton to konkurencja z allegro, ktory sprzedaje inny towar, poniewaz na forum ss czy innym allegro nie ma szans - probuje zwrocic na siebie uwage tutaj

 

sprzedalismy w zeszlym miesiacu 47 sztuk - nie bylo ani jednego zwrotu. liczba przeprowadzonych transakcji i status super sprzedawcy nie bierze sie z powietrza, ale weryfikują to kupujący. nikt nie zmusza nikogo do kupna tej karty, natomiast pokazywanie palcami na zasadzie "zobacz jaki ten fiat punto jest do [gluteus maximus], renault jest lepszy" to poziom piaskownicy...

 

to tyle, pierwszy i zapewne ostatni raz wypowiadam sie na waszym forum...

 

- palpetine

z czego wynika, że sam sobie przeczy.

Przeczytaj sobie ten wątek:

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=716...=asc&&start=360

 

i zastanów się nad wiarygodnością tego sprzedawcy. Wg. mnie bardzo mu jej brakuje. Fakty są niepodważalne i świadczą same o sobie.

 

I jeszcze przeczytaj moją odpowiedź, która jego wiarygodność bardzo podważa:

 

Chciałem dodać do tej dyskusji jeszcze kilka faktów.

Wróbel pisał, że kupił karte Powercolor Radeon 9800SE modowalną i nie działa ona dobrze w jego komputerze, co nam opisał na tym forum. Sprzedawca tej karty odpisał, że dostał reklamację karty i ponieważ jest w 100% sprawna winę musi ponosić sprzęt Wróbla, dlatego zwracają mu pieniądze za kartę. I jeszcze jeden ważny cytat "to się czasem zdarza",  czyli wynika z tego, że zdarzają się przypadki, że karta nie chce poprawnie działać w komputerze użytkownika. pcserwis to przyznaje i proponuje zwrot ceny karty wg. tego co ma napisane na aukcji, że w ciągu 10 dni można zwrócić kartę.

Mam więc dwa pytania:

1. Do Wróbla - jak to było w rzeczywistości, dostałeś zwrot kasy, jak szybko, były z tym jakieś problemy?

2.Do Palpetine - czy u ciebie można zwrócić kartę w takim przypadku, czy pozostaje na lodzie z niedziałającą kartą?

 

Palpatine chwali się, że sprzedał w zeszłym tygodniu 47 takich kart. I wszystkie się zmodowały, wszystkie bezproblemowo działały u każdego użytkownika?

Sprawdziłem WSZYSTKIE komentarze użytkownika palpetine na Allegro za zeszły miesiąc i nie było ANI JEDNEGO komentarza dotyczącego karty Radeon 9800SE !!!

W ofercie jego sklepu internetowego nie ma nawet takiej pozycji!!!

Za to znalazłem taki kwiatek:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=26136110

Radeon 9200SE 128MB z pamięciami 128bit.

Następny dowód na WIARYGODNOŚĆ tego sprzedawcy. Jeszcze w życiu nie słyszałem o takiej konstrukcji : Radeon 9200SE ze 128-bitowymi pamięciami- śmiech na sali !!!

Z takim podejściem do klienta, już widzę rozwiązanie wszlkich problemów, które mimo wszystko zdarzają się w użytkowaniu tych kart. Na pewno wszystkie zostaną załatwione na korzyść .... sprzedawcy.

 

Ja kupiłem kartę, gdzie indziej, nie powiem gdzie, żeby nie robić autoreklamy, zapłaciłem sporo więcej, ale mimo wszystko jestem zadowolony. Ja nie miałem problemów, ale obserwując forum widzę, że inni, którzy mieli jakiś problem, zostali załatwieni pozytywnie. I za to się płaci. Nie tylko niska cena się liczy. Zapłacisz mniej, a potem będziesz użerał się ze sprzedawcą - to nie dla mnie, szkoda nerwów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupować. Za taka cenę są WYŁĄCZNIE nie modowalne 9800 SE i to jest 100% wał. Nie dajcie sie nabrać, bo potem mozecie żałować....acz nawet bez modu ta karta przy cenie ok. 690 zł jest udaną inwestycją, tylko się odrazu nastawcie, że z nowych potoków nici :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm.. no to teraz daliście mi do myslenia :? Faktycznie patrząc na przedstawione przez was fakty sprawa wygląda podejrzanie.

 

Ale chyba jednak sprubuję kupic tą kartę... Jak juz pisałem pofatyguję sie do nich osobiście więc dokladnie sie o wszystko wypytam zanim kupie karte. Jak dostane gwarancje na to że karte da sie zmodowac to wezme ją. Jak coś bedzie nie tak to po prostu wymienię ja na inny egzemplarz.

 

W zasadzie to nie mam innego wyboru... no chyba że znacie jakieś inne miejsce gdzie można kupić modowalnego Radka 9800 SE w cenie do 800 złotych max, na wiecej po prostu mnie nie stać :?

 

A tak BTW. to palpetine wystawił kolejną aukcję na allegro w której tym razem wyraźnie pisze żę sprzedaje modowalne 9800 SE @ PRO. Tym razem za 709 złotych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz na mysli te szachownice?

To przypomina to ale jest bardziej wyrazne. Jakby co drugie pole bylo szarawo-biale cos w tym stylu.Jak juz pisalem na medium detalach (domyslnych tego nie widze ale na jak wezme na maxa to juz wyraznie widac zalamywanie sie textur.

Mysle ze to moze byc sprawa chlodzenia bo strasznie sie skubana grzeje wlasnie szukam jakiegos dobrego sklepu z coolerami (najpewniej Arctic cooling bo z postow tutaj wynika ze dobrze sie sprawuje) i radiatorkami na pamiec. Wiecie moze gdzie mozna dostac je za rozsadna cene?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz na mysli te szachownice?

To przypomina to ale jest bardziej wyrazne. Jakby co drugie pole bylo szarawo-biale cos w tym stylu.Jak juz pisalem na medium detalach (domyslnych tego nie widze ale na jak wezme na maxa to juz wyraznie widac zalamywanie sie textur.

Mysle ze to moze byc sprawa chlodzenia bo strasznie sie skubana grzeje wlasnie szukam jakiegos dobrego sklepu z coolerami (najpewniej Arctic cooling bo z postow tutaj wynika ze dobrze sie sprawuje) i radiatorkami na pamiec. Wiecie moze gdzie mozna dostac je za rozsadna cene?

1. To nie kwestia chodzenia

2. Przy malych detalach nie wlączone są pewne wlasciwosci, ktore przy wyższych są uruchamiane.

Np. Gdy dasz wszystko na low w grze FarCry wogóle nie korzysta z pixel shader i nie ma artów. Jak tak mialem z jedną ze swych kart, od razu daem na full, pozornie żadnych artów, a później patrzę na wodzie lekko widoczna bialawo-niebieskawa szachownica, tak samo przy polyskujących powierzchniach.

Z szachownicą nic nie wyczarujesz ja dwa razy mialem kartę z artami i żadne kombinacje z jakimiś opcjami w rejestrze nie dawaly skutku. :( 3.Obniżenie taktowania także nic nie daje, więc jeśli chcesz mieć 8 potoków sprawnych wymień na inną :x [/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO niestety w PCSERWIS nie ma juz kart modowalnych i stwierdzili ze mialem czas na wymiane 10 dni wiec teraz jestem troche ugotowany.

 

A z tymi artefaktami to roznie bywa nieraz sa bardziej widoczne nieraz mniej a karta strasznie grzeje wiec i tak musze kupic jakies chlodzenie bo moze niewytrzymac w ktoryms momencie. Pech chcial ze akurat we wszystkich sklepach jakie sprawdzam brak jest AC :? i nie wiadomo kiedy bedzie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótka piłka z mojej strony:

Ściema czy nie?  http://allegro.pl/show_item.php?item=27192370

Kusząca propozycja, ale az dziwne ze wszystkie szt. co ma ida na 8 potokach... :? Jesli to prawda i ludzie to potwierdza to sam bym sztuke sobie sprawil, w koncu bym mial upragnione pamiatki 2.8, a i moze karta jest na R360...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejrzyj nastepnym razem pare ostatnich stron zanim znowu tak dowalisz Q. Od jakiegos czasu toczy sie tu dyskusja odnosnie kart od tego sprzedawcy wiec zadaj sobie chociaz tyle trudu, by przeczytac ostatnie posty i samemu odpowiedz na to pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściema. Nie gwarantuje poprawnego działania, to niech spada na drzewo.

 

Powinnien napisać 9800SE@PRO + gratis szachy dziadka  :lol:

:lol: :lol:

Ale cena coś atrakcyjna, nieprawdaż?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wysokiej ceny to http://www.allegro.pl/show_item.php?item=27276199 :lol:

 

Napisalem maila czy za taka cene testuja podatnosc na moda...

 

WITAM, JAK NAPISALISMY W OPISIE KARTY SA NOWE , NIEUZYWANE ORAZ NIETESTOWANE. PODALISMY TO JAKO SWEGO RODZAJU CIEKAWOSTKE BO MOZNA BY TAK NAPISAC JAK JEDEN SPRZEDAWCA NA ALLEGRO ZE TO ON JEST W POSIADANIU TYCH KILKU PROCENT KART KTÓRE MOZNA ODBLOKOWAC! JEZELI TRAFISZ NA KARTE KTÓRA DA SIE ODBLOKOWAC TO ZAROBISZ OKOŁO 1000 ZŁ RÓZNICY POMIEDZY TA KARTA A 9800 PRO., A JEZELI NIE TO MASZ I TAK NORMALNA CENE ZA TA KARTE. POZDRAWIAM.

Oczywiscie stosownie odpisalem :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś się skusi http://www.allegro.pl/show_item.php?item=27403845

cena 777zł 8O

jest uczciwa jak za testowane karty podatne na modowanie

ZOBACZYMY kto kupi od niego i wypowie się na forum co i jak :)

 

 

ps. to nie jest żadna reklama, nie sprzedaje tego na allegro :!:

:idea: [tak na wszelki wypadek do moderatorów forum tweaka ] :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż a ja z kolei dostałem zupełnie inną odpowiedz od palpetina. Pisałem juzo tym wczesniej... Na mojego maila z zapytaniem czy są to wyselekcjonowane karty i przetestowane pod kątem wyświetlania artefaktów po zmodowaniu otrzymałem odpowiez żę jak najbardziej TAK. A ponadto jeszcze udzielają gwarancji na to że karta bedzie działać sprawnie... Jak narazie minął tydzień a karty nadal nie mam :? . Ciekawe gdzie leży prawda... Jedni się dowiaduja że gwarancji na moda nie ma inni żę jest. Do mnie np dzwonił człowiek który też zakupił kartę na tej licytacji i wcześniej telefonicznie również zapewniono go o gwarancji na moda. Straszne zamieszanie. Ciekawe co z tego wszystkiego wyniknie. Z tego co wiem jak narazie z 21 osób które wygrałe tą licytacje jeszcze nikt karty nie dostał w swoje ręce więc wszystko jest nadal pod znakiem zapytania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest sens w przypadku mojego konfiga zmienić moje Ati 9500@9700 na 9800SE@9800Pro?

 

Procek nie byłby chyba wąskim gardłem, bo potrafi biegać na 12,5x200. Reszta sprzętu w podpisie

 

Te moje Ati 9500@9700 w niektórych grach wyświetla małe artefakty - da się grać. W innych grach obraz jest OK

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi

Ponawiam pytanie

 

Warto wymieniać na moim miejscu? Te ATI 9500 sprzedam, więc część pieniędzy odzyskam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rdzenia nie sprawdzalem jeszcze. Ale wejdz sobie na podana przez Hausnera aukcje i tam jest napisane, ze karta ma pamieci 2,2ns i jest podany numer, ktory gosc ma na pamieciach. Jak to zobaczylem to looknalem na swoje pamieci i ja mam taki sam numer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...