Skocz do zawartości
MeRBi

Radeon 9800SE@PRO - WALKA ZE ŚCIEMĄ !!!!!!!!!

Rekomendowane odpowiedzi

A co powiecie na grafiki XpertVision Radeon 9800SE?

Właśnie dostaliśmy dostawę takich kart do testów no i początki są obiecujące, zwłaszcza, że karty są trochę inne, niż te, które testowaliśmy dwa miesiące temu, wyglądają inaczej, bardziej solidnie. Przewidywana cena selekcjonowanek karty z gwarancją poprawniw działających wszystkich ośmiu potoków to

__________________________________________________ 730zł_________________________________

Grafiki mają pamięci identyczne jak te z Powercolorów czyli Hyniks model HY5DU283222 AF-28, obudowa BGA, czas dostępu 2,8ns.

Tylko taktowanie pamięci jest trochę zaniżone , bo tylko 600Mhz, ale wszystkie testowane karty mają ustawienia poniesio9ne ustawienia rdzenia/pamięci na 380Mhz/680Mhz.

Oczywiście jak zwykle możliwość wymiany lub zwrot kasy w terminie 10dni od zakupu i dostawa max. 2dni robocze od zamówienia (w praktyce , nie tylko w obietnicach).

Chłopaki właśnie siedzą i testują je, bo przyszło tylko 80 sztuk, z czego przewiduje, że przynajmniej 10 powinno się zmodować. Ja sam biorę jedną na weekend w celu "zamęczenia na śmierć".

 

+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To aż tak już staniały te karty, czy tylko Wy robicie konkurencję?

;-)

Owszem, trochę staniały, ale to głównie my opuściliśmy swoją marże o połowę, a także jest lepszy finansowo układ z dystrybutorem, dlatego taka cena.

Poza tym widziałem tańsze oferty na Allegro, 709zł za Powerolora, ciekawe czy z gwarancją na odblokowane dodarkowe potoki, bo w opisie aukcji nie ma o tym ani słowa (sam opis też jakiś dziwny, jakby nie od tej karty).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te PowerColory można dostać za mniej niż 700 zł, ale wtedy wiele się nie zarabia. Ja dopłaciłem trochę za pewność odblokowania potoków, które sprawdzał Konkor. Chłopak trochę zarobił, a ja mam kartę wydajnościowo droższą o 300 - 400 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym widziałem tańsze oferty na Allegro, 709zł za Powerolora, ciekawe czy z gwarancją na odblokowane dodarkowe potoki, bo w opisie aukcji nie ma o tym ani słowa (sam opis też jakiś dziwny, jakby nie od tej karty).

Myślisz o TEJ ?

 

Było już o niej pisane.

 

Nieścisłości są. Piszesz "Grafiki mają pamięci identyczne jak te z Powercolorów czyli Hyniks..." a w tamtej aukcji gość pisze, że powerColory mają Samsungi. Jakie są faktycznie memki na powercolorach?

 

"...Tylko taktowanie pamięci jest trochę zaniżone , bo tylko 600Mhz..."- z tego wnioskuję (bo nie chce mi się czytać wstecz :oops: ), że powercolory mają taktowanie wyższe (prawdopodobnie 680MHz właśnie). A tamten pisze "Częstotliwość fabrycznie ustawioną na 600 MHz..."

 

Proszę o uświadomienie nieuświadomionego :wink: .

 

UPDATE: wszystko jasne- gość ukradł z benchmark.pl opis karty YUAN 9800SE:

http://www.benchmark.pl/artykuly/recenzje/...uan_9800SE.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślisz o TEJ ?

 

 

Nieścisłości są. Piszesz "Grafiki mają pamięci identyczne jak te z Powercolorów czyli Hyniks..." a w tamtej aukcji gość pisze, że powerColory mają Samsungi. Jakie są faktycznie memki na powercolorach?

 

"...Tylko taktowanie pamięci jest trochę zaniżone , bo tylko 600Mhz..."- z tego wnioskuję (bo nie chce mi się czytać wstecz  :oops: ), że powercolory mają taktowanie wyższe (prawdopodobnie 680MHz właśnie). A tamten pisze "Częstotliwość fabrycznie ustawioną na 600 MHz..."

 

Proszę o uświadomienie nieuświadomionego  :wink: .

To w aukcji , do której podajesz link jest masę nieścisłości. Trochę o kartach Powercolor wiem, bo nie chwaląc się sprzedaliśmy ponad 150 modowanych sztuk, o niemodowalnych nie wspominając.

 

Więc fakty są takie: zarówno na Powercolorach jaki na XpertVision są pamięci Hyniks HY5DU283222 AF-28 o czasie dostępu 2,8ns, tylko że na tych pierwszych pamięci są taktowane 680Mhz, a na drugich 600Mhz, przy czym na tych drugich częstotliwość daje się podnieść do 680Mhz bez żadnych konsekwencji. To co pisze "tamten" to są totalne bzdury, jego opis zupełnie nie pasuje do sprzedawanego towaru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak- dzięki- już wiem- znalazłem źródło jego opisu (benchmark.pl).

 

Heh- i pomyśleć, że gdybyś czytał PW to od dwóch (nie pamiętam dokładnie) tygodni byłbym posiadaczem 9800SE :D 8) :wink: .

Jeśli więc zdecyduję się na tego XV nie popełnie tamtego błędu- będę pisał na maila.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślisz o TEJ ?

 

 

Nieścisłości są. Piszesz "Grafiki mają pamięci identyczne jak te z Powercolorów czyli Hyniks..." a w tamtej aukcji gość pisze, że powerColory mają Samsungi. Jakie są faktycznie memki na powercolorach?

 

"...Tylko taktowanie pamięci jest trochę zaniżone , bo tylko 600Mhz..."- z tego wnioskuję (bo nie chce mi się czytać wstecz  :oops: ), że powercolory mają taktowanie wyższe (prawdopodobnie 680MHz właśnie). A tamten pisze "Częstotliwość fabrycznie ustawioną na 600 MHz..."

 

Proszę o uświadomienie nieuświadomionego  :wink: .

To w aukcji , do której podajesz link jest masę nieścisłości. Trochę o kartach Powercolor wiem, bo nie chwaląc się sprzedaliśmy ponad 150 modowanych sztuk, o niemodowalnych nie wspominając.

 

Więc fakty są takie: zarówno na Powercolorach jaki na XpertVision są pamięci Hyniks HY5DU283222 AF-28 o czasie dostępu 2,8ns, tylko że na tych pierwszych pamięci są taktowane 680Mhz, a na drugich 600Mhz, przy czym na tych drugich częstotliwość daje się podnieść do 680Mhz bez żadnych konsekwencji. To co pisze "tamten" to są totalne bzdury, jego opis zupełnie nie pasuje do sprzedawanego towaru.

 

 

To znaczy że podwyższając taktowanie z 600 do 680Mhz pamięci otrzymamy taktowanie stadardowe powercolorka i tym samym wydajnościowo XpertVision do podkręcenia będzie goszy od niego :x

z drugiej strony za taką cenę można to jakoś przeboleć :wink:

 

ps.czekam na modowalne karty z niecierpliwością od 2 tygodni tak jak i pozostali i nic mi nie przeszkodzi aby tą kartę nabyć :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, dopiero dzisiaj te karty dostaliśmy!!!

Wolałbym najpierw je trochę pomęczyć, żeby nie powtórzyła się historia sprzed 2 miesięcy , gdzie karty firmy XpertVision musieliśmy wycofać ze sprzedaży po po dłuższej pracy w "ekstremalnych warunkach" karty wywalały się. Te które teraz dostaliśmy wyglądają inaczej - solidniej, ale nie chciałbym zepsuć dobrej opinii, jaką cieszy się nasza firma przez zbyt szybkie wprowadzenie do obrotu niepewnego towaru. Już raz "daliśmy ciała" z kartami Powercolor, gdzie okazało się, że testy na modowalność kart okazały się niewystarczające i klka osób było trochę zdenerwowanych, nie chcę, aby historia się powtórzyła. Przez weekend poddamy torturom kilkanaście egzemplarzy i wtedy zaoferujemy je, bądź też nie.

 

Sprawdzę również podatność na podkręcanie, ale cudów się nie spodziewam, inny, chyba trochę mniej wydajny wentylator na chipsecie daje dużo do mysłenia. Poza tym zawsze sugerowałem, aby kart nie podkręcać, bo się bardzo grzeją i mogą się w łatwy sposób uszkodzić. Zmierzyłem zysk jaki można uzyskać w 3D marku 2003 po zmodowaniu - przyrost ok.30% wydajności i przy dodatkowym podkręceniu karty na 420/370Mhz - zysk ok.6%. Nie pamiętam już konkretnych wartości, bo to było dość dawno i na kartach PowerColor, ale obiecuję, że do poniedziałku wyduszę wszystko co mogę z tych XpertVision-ów i napiszę o wynikach.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, dopiero dzisiaj te karty dostaliśmy!!!

Wolałbym najpierw je trochę pomęczyć, żeby nie powtórzyła się historia sprzed 2 miesięcy , gdzie karty firmy XpertVision musieliśmy wycofać ze sprzedaży po po dłuższej pracy w "ekstremalnych warunkach" karty wywalały się. Te które teraz dostaliśmy wyglądają inaczej - solidniej, ale nie chciałbym zepsuć dobrej opinii, jaką cieszy się nasza firma przez zbyt szybkie wprowadzenie do obrotu niepewnego towaru. Już raz "daliśmy ciała" z kartami Powercolor, gdzie okazało się, że testy na modowalność kart okazały się niewystarczające i klka osób było trochę zdenerwowanych, nie chcę, aby historia się powtórzyła. Przez weekend poddamy torturom kilkanaście egzemplarzy i wtedy zaoferujemy je, bądź też nie.

 

Sprawdzę również podatność na podkręcanie, ale cudów się nie spodziewam, inny, chyba trochę mniej wydajny wentylator na chipsecie daje dużo do mysłenia. Poza tym zawsze sugerowałem, aby kart nie podkręcać, bo się bardzo grzeją i mogą się w łatwy sposób uszkodzić. Zmierzyłem zysk jaki można uzyskać w 3D marku 2003 po zmodowaniu - przyrost ok.30% wydajności i przy dodatkowym podkręceniu karty na 420/370Mhz - zysk ok.6%. Nie pamiętam już konkretnych wartości, bo to było dość dawno i na kartach PowerColor, ale obiecuję, że do poniedziałku wyduszę wszystko co mogę z tych XpertVision-ów i napiszę o wynikach.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

więc czekam z niecierpliwością do poniedziałku na wyniki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xpertvision to ta sama konstrukcja co Yuan. Moj kumpel ma Yuana i bezproblemowo odblokowaly mu sie potoki, choc karta kreci mu sie duzo gorzej niz moj Power Color, bo zaledwie na 390/340

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche inny jest ten Xpert Vision względem Power Color. Przypatrzcie się kondensatorom czy innym elementom na karcie. Zdjecie jest od pcserwisu zamieszczone parenscie stron wcześniej.

 

Update- pcserwis wżucił lepsza fotkę, to ja tą wywalam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

próbował już ktoś robić vmody na swoich kartach thttp://www.rojakpot.com/default.aspx?location=3&var1=108&var2=0utaj dobry art. ,modowana tu karta wygląda jak powercolor9800se

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem nie :P Większy radiator, większy wiatrak ( imho cichy dosyć w PC), inne kondesatory, kolor laminatu, jakieś trochę inne elementy- od choćby koło radiatora takie metalowe "coś"- od lewej strony obok 3 małych konsesatorków- w PC większy jest większy, czy też od góry przy dużych kondesatorach ( rózne) w EV nie ma kondesatorka. Ale czy to źle? Za ta cenę tylko brać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po całonocnych testach głównie na grze Far Cry (przeszedłem po raz kolejny) doszedłem do takich wniosków:

1. Najnowsze sterowniki Omega usuwają błąd w grze Far Cry, który powodował, że po włączeniu w Windowsie antyaliasingu w grze tekstury na skałach robiły się czarne.

2. Karty XpertVision bez problemu działają na ustawieniach 380Mhz rdzeń i 340Mhz pamięć i 8 potoków renderujących, czyli ustawienia identyczne jak w oryginalnym Radeonie 9800PRO.

3. Karty XpertVision dają się podkręcać, ale ich podatność na podkręcanioe jest podobna, jak kart Powercolor, jedną udało mi się przetaktować stabilnie na 420Mhz/740Mhz i tą katowałem przez pół nocy. Karta grzeje się nieźle, ale mam w kompie zainstalowany dodatkowy wentylator, który wywiewa gorące powietrze na zewnątrz, tak więc nie było problemu. Możliwość podkręcania zależy niestety od egzemplarza, bo inna karta dała się podkręcić tylko na 405Mhz/700Mhz.

4. Wentylator na karcie bezproblemowo daje się zdjąć, wystarczy palcem ścisnąć zaczepy z tyłu karty i same wychodzą, a właściwie wystrzeliwują. chip umieszczony na karcie to niestety R350.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przewidywana cena selekcjonowanek karty z gwarancją poprawniw działających wszystkich ośmiu potoków to

__________________________________________________ 730zł_________________________________

:roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyslalem juz maila , moja karta sprzedana :) czekam na nr konta. mam nadzieje ze beda jakies dla ludzi z tweaka i nie trzeba bedzi eczekac jak wszystkie pojda na allegro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalozylem Silencera i radiatorki na moja karte i masakra :D Ale to sie kreci :) Tylko 730zł za grafe + 100zł za chlodzonko :twisted: ale teraz jestem spokojny :) Na luzie 420/760 :) Na rdzeniu powyzej wyskakuja rozne swiatelka w tym demku z kulkami Rthdribl 1.2 ( najlepsze do testow ) a pamieci narazie nie dawalem wiecej, wole potestowac na tym zegarze :D Wczesniej na pamieciach max bylo 730 :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...