Skocz do zawartości
MeRBi

Radeon 9800SE@PRO - WALKA ZE ŚCIEMĄ !!!!!!!!!

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie wyniki następujące 3dk01 - 14121 a 3dk03 - 3845, na standardzie czyli proc podkręcony a grafa 380/680. A po podkręceniu musze sie przyznać że nie sprawdzałem :roll: . ale działa bez zadnych dodatkowych radiatorów i serwowicher tez ma standard. Tez mam zamiar kupić radiatorki i sprawdzić ile poleci. A wyniki na tych ustawieniach napisze jak z roboty wyjde :D . Tak ze wyniki wieczorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie cos ten 9800se wogole nie spelnia moich oczekiwan.

3d 01 - 10800 :( qrwa o so chosi.... ?????

w 3d 03 nie pamietam teraz ile wyszlo ....

 

ale ogolnie jestem rozczarowany ta qpa.

biorac pod uwage cene/wydajnosc (4x1) ... to chyba najwieksza porazka zaraz po 5200 ultimate ...

 

p.s.

dlaczego osiagam taki maly wynik jak na te karte ?

ma ktos jakies pomysly.. ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 3dmarku2k1 masz mało bo twój proc ma FSB 133Mhz. A na wuniki tego marka ma bardzo duzy wpływ FSB i timingi pamięci. Chociaż ja mam timingi lipne 3-3-3-7. Podkręć proca na FSB 166MHz i sprawdz. Powinien ci się podkręcic bez problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nakrecalem proca na 166 .. ( 11 * 166 )

( napiecie podniosilem do 1.85 )

 

ale wtedy mam pelno artefaktow na ekranie ..

a z karty graficznej wydziela sie dziwny pisk.. cokolwiek by to mialo znaczyc :)

 

czy to sprawa za slabego zasilacza ?

czy moze za slaby cooler na procesorze ( temp wzrosla do 60 stopni...)

 

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamieci 400-tki

 

 

p.s.

 

juz nie mam sily do tego kompa

 

zaczelo sie jakis miesiac jak mi bylo malo fps-ow na gf440 mx

 

 

mowiono zmien karte bedzie lepiej ;)

i kupilem 5200 128bit ultimate ...co za szit...

po 1 dniu wymiana na 9550 xt ( bardzo dobry wybor ;) :D:D

 

okazalo sie ze nie moge na niej osiagnac dobrych wynikow bo mam slabe pamieci i stara plye gl ..( agp * 4 )

 

mowiono : zmien plyte i pamieci i bedzie super...

 

zmienilem na nf7 z pamieciami 2 * 256 ddr 400 puszczone w dualu

i przy okazji wymienilem gecuba 9550 xt - > na 9800se 256bit

 

pomyslalem ze to juz bedzie wypas .....

niestety jakos perfomance mnie nie zabil :D :D :D

 

takze jestem lzejszy o troche $$ i troche mnie to wku......ilo

cena/perfomrance tragiczny .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

pozniej plyta zpamieciami 9 stara chodzilana AGP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie wiem czemu masz tak kiepsko.. W tle wszystko powyłączane? Zaden p2p w tle nie działa jak testy robisz? Stery do płyty głownej najnowsze? A pamiątki na symchro z procem? Naprawde ciekawe..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gtR:

 

Podaj swoją PEŁNĄ konfigurację. Jaki sprzęt dokładnie masz, na jakich ustawieniach, taktowaniach działa.

 

Bo Athlon 1,7 na default w spółce z 9800SE czery potoki to nie jest gigant wydajności

 

http://www.benchmark.pl/artykuly/zestawien...wydajnosci.html

 

http://www.benchmark.pl/artykuly/zestawien...PU_2/wykres.gif

 

Powyższe zestawienie (drugi link) daje JAKIEŚ pojęcie o wydajności kart. Czteropotokowy 9800SE wypada tak sobie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

seryjnie :

 

Abit NF7

proc AMD Athlon 1.7 + ( AGOIA ) , 11* 133 , 1.75 V

pamieci : 2 * 256 ( ddr 400 cl 2.5 )

PowerColor R9800 SE ( 4x1 ) 256 bit 128 Mb DDR

 

 

a jak nakrecalem proca to :

1.85 V , 11 * 166 i pamieci : ddr333 cl2 ( 6 4 4 2 )

 

przy takim nastawieniu proca pojawil sie problem artefaktow i moj radeon zaczal wydawac dzwiek ( cichy pisk )...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakończyliśmy testy kart Xpertvision Radeon 9800SE 128MB 256bit, taktowanie standart 380/600Mhz, bezproblemowo można podnieść do 380/680Mhz, pamięci 2,8ns Hynix (na takich ustawieniach wszystkie były taktowane). Wszystkie wyselekcjonowane przez nas karty nie wyświetlają błędów w grafice po odblokowaniu 4 dodatkowych potoków. Dodatkowo do karty dodano dwie PEŁNE GRY: Spellforce (2xCD) oraz Chaser (2xCD). Cena karty wyselekcjonowanej to 765zł + koszta wysyłki (ubezpieczona przesyłka kurierska - 20zł przy przedpłacie na konto), można też odebrać osobiście.

 

Posiadamy również karty, które nie przeszły testów w 100%, ponieważ generują minimalne i trudno zauważalne błędy, np. kropka wielkości kwadratu o boku 1mm we wszystkich testach, albo trudno zauważalna pozioma kreska pojawiająca się czasami w grze Far Cry lub pojedyncze błędy przy włączonym antyaliasingu (bez niego wszystko ok). Ponieważ nie są to 100% modowalne karty sprzedajemy je po cenie zakupu, czyli za 695zł.

 

Wszystkie karty ( 100% modowalne i te nie w pełni modowalne) objęte są 23 miesięczną gwarancją na standartowe parametry karty oraz 10-dniową rękojmią - co oznacza, że jeżeli karta nie spełnia Państwa oczekiwań lub nie chce prawidłowo działać w Pańskiej konfiguracji lub z jakiegokolwiek innego powodu można ją zwrócić i otrzymać zwrot ceny karty (bez kosztów wysyłki).

 

To tyle, jeżeli chodzi o odpowiedź na pytania kierowane do nas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

patryk355- chyba nie umiesz czytać :|

 

NIE ODPOWIADAM NA PRYWATNE WIADOMOŚCI !!!

 

CHCESZ OTRZYMAĆ ODPOWIEDŹ: PISZ NA MAILA:

poczta@pcserwis.neostrada.pl

 

A na tej płycie głównej ta karta się nie odpali, a jak nawet to ryzykujesz uszkodzenie swojego sprzetu jak i karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili mam 9500@pro@380/650, procek to Thorton 2000+@2200MHz przykladowe osiagi to 3DM2001se ~14000, 3DM03 ~4300, Aquamark3 ~36000pkt. Zastanawiam sie czy warto sie przesiasc na modowalnego 9800se@pro. Mam kupca na karte i musialbym dolozyc jakies 180zl

Jak uwazacie warto czy nie warto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość robot

a teraz ja opisze sowja przygode z xpertvision 9800se@pro

 

wiec dokladnie przestestowalem karte , i jednak musze stwierdzic ze ma ona uszkodzone potoki . nie widac tego we wszystkich grach ale jednak sa one . zalaczam screeny z gry sacred oraz z 3dmarka 2003 . artefakty wystepuja po kilku-kilkunstku minutach . w 3dmarku 2003 widac je tylko w tescie nature i tylko na tym zlowiu z screena przy wlaczonym antyaliasingu x 4 i x 6 . gdy nie uzywa sie AA lub tylko na poziomie x2 wszystko jest ok . w grze sacred zjawisko nasila sie im dluzej sie gra i tez tylko przy wlaczonym AA . podczas gry bez tego jest wszystko OK . na 4 potokach nie ma problemow wogole . zajelo mi to sporo czasu i prob zeby ustalic o co wogole chodzi . wiec nie dziwie sie pcserwisiowi - bo kto mialby czas na tyle testow roznych ustawien itp , w far cry np nie bylo zadnych artow ale za to no colin 04 potrafil sie zawiesic . UT 2004 tez chodzil bez problemow . wszystko zalealo od konkretnych ustawien itp . wiec radze naprawde dobrze testowac sowje karty zanim stwierdzicie ze nie maja artefaktow , mi to zajelo prawie tydzien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taki problem. karta radeon 9800SE Powercolor. zainstalowane Omegi 4.6 i w grach ogolnie spoko ale w aplikacjach 2D jakies dziwne rzeczy sie robia.

 

Konfiguracja bartek 2500+, epox 8Rda, dual 2x256, jedynie zasilaka jakas slaba. ale przy aplikacjach 2d karta nie pobiera takiej mocy czyli to nie zasilacz.

 

oto jak to wyglada patrz- "Onet.pl - Polski Portal Internetowy......", to sie dzieje tez na np. prawy przycisk myszy w xp, poczatek gry far cry wybor gry (2D), zamykanie windows itp.. czy kros sie spotkal z czym takim? moge wymienic karte ale czy to wina karty? achaa karta nigdy nie krecona ma 2dni.

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cosik takiego..

 

mozesz sprobowac przelaczyc na 16-bit palete kolorow w windowsie

i powinny zniknac.

 

albo zainstaluj orginalne sterowniki gdzie masz 4 potoli i wyszttko bedzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktos chcial sie pobawic timingami a nie chce narazie wgrywac zmodyfikowanego biosu to mozna zmieniac timingi programem ATi Tray Tools :)

Zakladka Overclocking --> Timings 2

 

Nie zauwazylem spadku podkrecalnosci pamieci a przybylo mi 180 punktow w 3DMark03 ( testowane kilka razy )

 

Normal 5708

187.7

35.9

32.5

38.2

 

Timingi PRO 5884

190.3

37.9

33.9

38.7

 

Timingi PRO jakie ustawilem

 

 

tWrL = 1.0

tCAS = 4

tCMD = 0 clock

tSTB = equals tWrL + 1/2 clocks

tRcdRD = 5

tRcdWR = 3

tRP = 5

tRAS = 10

tRRD = 4

tR2W = CL + 3

tWR = 3

tW2R = 2

tR2R = 2

tRFC = 22

tRBS = CL + 3

tERST = CL - 1

tQSREQ = CL - 0.5

Potestujcie u siebie i napiszcie czy gorzej kreca sie pamieci :)

Programik tutaj http://mr-1677.v-mirror.spb.ru/atitray/attsetup.exe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów.

Jestem tu nowa i do tego kobieta, ale to wcale nie oznacza, że nie moge interesować się tym wszystkim, co inni użytkownicy tego forum. Ale nie o tym chciałam napisać. Chciałam wszystkich ostrzec.

 

Niedawno kupiłam taniego Radeona 9800PRO firmy Sapphire. Cena była okazyjna - 999zł. Tylko tak samo, jak niska była cena, tak samo i jakość na równie niskim poziomie. Karta generowała mi błędy przy wyświetlaniu grafiki, co prawda nie były to jakieś błedy przy wyświetlaniu, ale pojawiają mi się szachownice w niektórych grach, np. w Farcry, na plaży, gdzie kolor piasku przechodzi na zielonkawy. Mój chłopak stwierdził, że to może być przegrzewanie się chipu, więc zmieniłam oryginalny wentylator na cudeńko od Revolteca. Tzn, chciałam zmienić, bo po zdjęciu oryginalnego radiatorka stwierdziłam że:

 

Przy jednym z "kwadracików" obok chipa graficznego było coś lutowane.

 

Mój chłopak stwierdził, że chyba zakupiłam wersję Radeon 9800SE, którą ktoś sprzętowo przerobił na PRO. Mam więc pytanie - czy to możliwe?

Nie chce podawać od kogo kupiłam ten sprzęt, bo nie mam dowodów, że sprzedawca mnie oszukał, więc nie chce żucać bezpodstawnych oskarżeń, ale mam podejrzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maggie--> Myśle że foto karty ze zdjetym radiatorem duzo by wyjaśniło ...zapodaj zdjecie to moze powiemy ci w czy problem i czy karta byla modowana.....mozliwe ze kupilaś karte po servisową......bo nie sądze aby komuś sie chcialo modować 9800SE@PRO skoro dużo łatwiej jest wgrac sterowniki ktore same zmodują karte.....bez użycia lutownicy....pozatym nie wiem czy mozna sprzętowo zmodowac SE@PRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

paolowawa ktos poto zrobil moda lutownica zeby sprzedac kilkaset zlotych drozej :( Moda lutownica mozna zrobic na 99.9% :( Tak samo jak w 9500@9700 kiedy na poczatku ludzie modowali lutownica :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maggie--> Myśle że foto karty ze zdjetym radiatorem duzo by wyjaśniło ...zapodaj zdjecie to moze powiemy ci w czy problem i czy karta byla modowana.....mozliwe ze kupilaś karte po servisową......bo nie sądze aby komuś sie chcialo modować 9800SE@PRO skoro dużo łatwiej jest wgrac sterowniki ktore same zmodują karte.....bez użycia lutownicy....pozatym nie wiem czy mozna sprzętowo zmodowac SE@PRO

Nie mam możliwości zrobienia zdjęcia, przynajmniej nie w tym tygodniu.

A czy komuś się chciało ? Za ponad 200zł, bo taka jest różnica pomiędzy 9800SE@PRO a oryginalnym PRO to wielu by się chciało. Pomyśl, czy ty kupiłbyś Radeon 9800PRO, gdy sprzedawca przy kupnie mówi ci, że aby karta działała prawidłowo, to musisz zainstalować specjalne sterowniki - to z daleka by pachniało szwindlem - nikt nie kupiłby takiej karty za 999zł !!!

 

Mój chłopak twierdzi, że można sprzętowo zmienić 9800SE na PRO przez lutowanie jakiś rezystorów - i to właśnie tak wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maggie--> Myśle że foto karty ze zdjetym radiatorem duzo by wyjaśniło ...zapodaj zdjecie to moze powiemy ci w czy problem i czy karta byla modowana.....mozliwe ze kupilaś karte po servisową......bo nie sądze aby komuś sie chcialo modować 9800SE@PRO skoro dużo łatwiej jest wgrac sterowniki ktore same zmodują karte.....bez użycia lutownicy....pozatym nie wiem czy mozna sprzętowo zmodowac SE@PRO

Jak to nie? Nawet dla 200-300 zł zysku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że nie będę mogła zrobić foto, bo jutro odsyłam tą kartę tam, gdzie ją kupiłam i żądam zwrotu kaski. W końcu jest prawo konsumenckie, które mówi, że w 10dni od daty zakupu można zrezygnować z zakupu bez podawania powodów.

 

Wolę kupić sobie modowalnego Radeona 9800SE bo ponad 200zł taniej i nikt mi nie wciśnie kitu, że to super tani oryginalny 9800PRO. Przynajmniej wiem co kupię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maggie--> Myśle że foto karty ze zdjetym radiatorem duzo by wyjaśniło ...zapodaj zdjecie to moze powiemy ci w czy problem i czy karta byla modowana.....mozliwe ze kupilaś karte po servisową......bo nie sądze aby komuś sie chcialo modować 9800SE@PRO skoro dużo łatwiej jest wgrac sterowniki ktore same zmodują karte.....bez użycia lutownicy....pozatym nie wiem czy mozna sprzętowo zmodowac SE@PRO

Jak to nie? Nawet dla 200-300 zł zysku?
I do tego roboty tez nie duzo :D, jasne ze warto!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...