Skocz do zawartości
MeRBi

Radeon 9800SE@PRO - WALKA ZE ŚCIEMĄ !!!!!!!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Dostalem dzis mojego radka. Przesiadka z R9500 64MB @PRO@380/650

Na poczatek zrobilem bardzo krotki test oba marki, bez modowania, sam bylem ciekaw jak 9800se ma sie do modowalnego 9500pro. Przejdzmy do konkretow, karte nie modowalem tylko podkrecilem do 400/700.

Platforma testowa: niestety procek musialem obnizyc za cieplo mu, kupie nowy cooler, ale teraz tylko A2600+(12,5x166) za pare dni bedzie przy 11,5x200. Plyta Epox na KT600, 512 Twinmos, CL2,5.

 

Wyniki:

3DM01se - 11800

3DM03 - 3880

 

Wyniki nie duzo gorsze od mojego poprzedniego modowalnego R9500@pro, co pozytywnie zdumiewa.

To dla osob, ktore pytaly sie, o wyniki nie modowalnych.

Zabieram sie za testy po modzie do PRO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla wszystkich, którzy jeszcze zauważyli tego wątku: http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=806...er=asc&&start=0

 

Jak najbardziej na temat i jak na razie merytorycznie i bez kłótni ... ;)

POSTY "EKSPLOATACYJNE" DOTYCZĄCY TYCH KART PISZCIE W TYM TOPIKU: http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=806...er=asc&&start=0

JEGO TEMAT JEST DUŻO LEPSZY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na aukcji PCSerwis jest wyraźnie napisane, iż w cenie 715 zł

klient otrzyma produkt modowalny w małymi przekłamaniami

w grafice. Pewnie teraz niektore osoby zadają sobie pytanie, jaki

jest sens kupować takiego Radka tańszego o niespełna 80 zł ?

 

Po pierwsze 80 zł to kasa, która u jednych czeka na nowe radiatory

a u innych decyduje o całym sprzęcie. Druga sprawa dotyczy

samego antyaliasingu. Zazwyczaj Radki w 99% modowalne mają

problem w niektórych testach AA6x. Tylko nie każdy na siłę

potrzebuje tego AA. Ja osobiscie gram w 1024 bez AA i w ogóle

nie narzekam, podczas gdy inna osoba nie wyobraża sobie grania

ze "schodami". Dlatego w tej cenie otrzymuje sie produkt bardzo

atrakcyjny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, należy nadmienić że niektórzy te przekłamania mają gdzieś, mimo kilku artów etc. są zadowoleni bo za tą cenę to jest i tak dużo. Ja osobiście też mam delikatną szachownicę ale w niektórych miejscach. Przykład: Thief 3 dobrze to widać na ostrzu gdy podejdzie się do źródła światła (pochodnia, kominek) jednakże nie przeszkadza mi to gdyż w takich grach jak Farcry, Painkiller, Collin 4, (3dmark03) efekt nie występuje lub jest słabo widoczny. Wracając do ceny, różnicę 80zł + ok 20-30zł mozna przeznaczyc właśnie na chłodzenie i poprzez oc zwiększyć wydajność karty przybliżając tymsamym wyniki do pełnego pro który aktualnie w najtańszych sklepach kosztuje ok 1040zł. Nadmienię że swojej karty nie kupowałem w pcserwis ale dużo wcześniej i troche drożej, mimo tego jestem z niej bardzo zadowolony.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.Mam taką grafikę jak w podpisie i chciałem sprawdzić czy niewyświetla artefaktów.Ściągnełem Ati tool 0.0.18 i włączyłem na Scan for Artifacts.Jak długo musi być włączonyten test żeby być pewnym że karta nie wyświetla artefaktów.

Są jeszcze jakieś lepsze programy do sprawdzania takich rzeczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej ludzie to dowiem sie wkoncu jakim cudem szanowny przedmowca na GFX5600 wykrecil prawie 14K na 3dmarku 2001 a ja nawt 13500 nie moge ???...

/XpertVision Radeon 9800SE@PRO 378@400-600@700

Wydaje mi się, że za bardzo go podkręciłeś, u mnie na default miał 14900 a poodkręceniu na 400/700 tylko ok.150 pkt więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dopiero po 22 wsadzilem radzia do pc i narazie wynik z 2k3:)

Proc 11x133(2000+) zapomnialem zmienic:), grafa bez o/c wszystko standartowe w sterach nic nie zmienialem na wydajnosc itd. a windows Me jeszcze po FX i cat 4.3 + riva tuner

2k3 4890pkt

Narazie wszystko ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Należy też dodac, ze sporo osób katuje swoje grafy, wygrzewa

pamiątki i zapuszcza 3Dmarka nie wzracajac uwagi na drobne

artefakty wynikłe z przeholowania w taktowaniu. Takie karty

sa bardzo dobre dla osób, które mają "gdzieś" przekłamania

w grafice a jedynym słusznym wyznacznikiem w ich życiu jest

3DMark :) Ale bez przesady. Jak wyskoczy trochę ziarnistosci

w AA6x i Anizo16x to można sobie darować. Z resztą płacąc

ponad 200 zł mniej chyba mozna sobie darować ten antyaliasing

(a przecież taka karta prawie niczym się nie różni od pełnego Pro!)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

YYY co zabardzo podkrecilem ??? Proca czy karte ?

Jesli odpowiecie to powiedzcie jeszcze co mam zrobic zeby w 3DM 01 wycisnac te 15000 bo kurde kumpel na radku 9700 pro i z podobnym konfigiem wyciska 15500...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siedzialem długo przy pc troche pograłem i narazie artow nie ma z aa i bez. Wszystko fajnie poza tym czyms co jest na gpu:) grafa sie grzeje a mam otwartą bude i 1 wentyl ktory dmucha tylko na grafe, dlatego narazie nie podkręcam dopiero jak kupie chlodzonko zaczne o/c.

 

Mam pare pytan nie wiem czy dobre do tego tematu ale nie wiem gdzie walnąc.

1.Co wnoszą nowe stery u ati? poprawiają błedy w grach czy wydajnosc bo narazie mam cat.4.3 poniewaz sąnajnowsze na win ME.

2.jak wyłączyc vpu recover czy jakos tak bo slyszalem ze czasami są problemy z tym.

-Jeszcze jakies istotne uwagi?

 

Vault musisz cos kombinować ja narazie nie wiem ile mam pkt w 2k1 ale 15k to chyba bez probelmów powinno byc hm. chociaz moze to jednak przez to niskie fsb :roll:

 

A co do fx5600 i 14k w 2k1 to troche był wykręcony :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka moich uwag co do jakości chłodzenia na 9800SE@Pro XpertVision i osiąganych przez tę kartę temperatur.

 

Zaraz po kupnie karty nie zmieniałem wentyla na GPU na mój bloczek gdyż najpierw chciałem sprawdzić czy nie ma artefaktów. Zmodowałem sterownikami Omega, nakleiłem folią termoprzewodzącą od Rosio z tego forum radiatory na pamięci. Wiedziony ciekawością nakleiłem czujnik temperatury z Aerogate2 na radiator pamięci. To co zobaczyłem trochę mną wstrząsnęło - przy obciążeniu karty Far Cry temperatura radiatora przekraczała 65C :!: Temperatura radiatora na GPU dochodziła do 53C :!: (A na razie nie kręciłem, jedynie taktowanie pamięci ustawiłem takie jak w Pro - 340 MHz) Nakleiłem czujnik temperatury na drugiej stronie PCB w miejscu gdzie jest GPU. Przy Far Cry temperatura tego miejsca przekraczała 65C :!: To ile musiał realnie mieć GPU :?:

 

Nie zauważyłem artefaktów po zmodowaniu. Ostrożnie, żeby nie było śladów na bolcach mocujących (odpukać, ewentualna wizyta w serwisie kiedyś, oby nie :!: ) zdjąłem radiator (GPU - R350), przesmarowałem rdzeń pastą OCZ, założyłem bloczek.

 

Po tych zabiegach temperatura na drugiej stronie PCB w miejscu GPU przy obciążeniu Far Cry nie przekracza 35-36C :!: Prawie 2 razy mniej :!: :!: 8O

 

Testując osiągi karty z taktowaniem pamięci doszedłem do 370 MHz (x2=740 MHz) - nawet 5 MHz więcej dawało artefakty w 3DMark01. Z rdzeniem doszedłem do 450 MHz - jak na razie na więcej zabrakło mi odwagi.

 

Teraz jadę na: rdzeń - 381; pamięci - 339

 

Chciałem ostrzec wszystkich, którzy bawią się w OC XpertVision korzystając ze standardowego jej chłodzenia i nie zakładając radiatorów na pamięci, i nie zapewniając dobrego przewiewu w budzie, że NAPRAWDĘ DUŻO RYZYKUJĄ. Ta karta grzeje się potwornie i może być trwale przegrzana/uszkodzona bez dobrego chłodzenia. A jest szansa, że przyjdzie lato tego lata i w pokojach i obudowach zrobi się cieplej. Ryzykujecie stratę 750 zł (?) i coraz rzadszego egzemplarza modowalnej karty.

 

LEPIEJ ZAINWESTOWAĆ W LEPSZE NIŻ STANDARDOWE CHŁODZENIE. Ten wentyl na 9800SE jest mniejszy niż ten z ATI9500, które miałem wcześniej :!: 8O

 

Nie mam pewności oczywiście, że wszystkie się tak grzeją, chyba słusznie zakładam, że tak jest. Więc weźcie mój post pod uwagę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem.

Postanowilem postawic na nowo windows Me (bo win 2000pro bede mial dopiero jutro) i [ciach!]o zadna gra nie chce mi sie odpalic np.

far cry odpalam robi sie czarny ekran cos nacisne wychodzi do windowsa, nfs underground wywala ze nastapil jakis blad i nastąpi zamknięcie speed.exe.

Moze macie jakies pomysly stery cat4.3 @ riva tuner scipts(8x1)

bez moda jest to samo.

Wszystkie stery od mobo, grafy są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andy N Ja to juz gdzies czytalem.... albo to moze moje Dejavu :) Ja wlasnie robie modding budy to znaczy wentyl z przodu (ciagnie) i wentyl stylu (wyciaga), a co do FSB to 166 to male fsb ??? 200 na kt400 chyba bedzie ciezko wyciagnac...

Ma ktos jeszcze pomysly na 15K ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przetestowalem te timingi i sa troche szybsze od tych PRO :) Normalnie robie 5884 a po zmianie na twoje mam az 5947 ;) czyli cale 63 marki wiecej :D Mi na 800 zawsze wyskakuja odrazu arty :(

Co do twoich timingow to powoduja u mnie artefakty o wiele wczesniej niz bios od PRO :(

dzieki za timingi od pro i przetestowanie tych tutaj

nie trzeba samemu robic :lol:

 

mam jednak pytanie

podajecie w timingach takie wartosci:

 

tWrL = 1.0tCAS = 4tCMD = 0 clocktSTB = equals tWrL + 1/2 clockstRcdRD = 5tRcdWR = 3tRP = 5tRAS = 10tRRD = 4tR2W = CL + 3tWR = 3tW2R = 2tR2R = 2tRFC = 17tRBS = CL + 3tERST = CL - 1tQSREQ = CL - 0.5

no i mam zonka, bo jak uruchomilem ati tray tool to jest mozliwosc

zmiany parametrow do tR2R jak pamietam (nie wszystkie - o to chodzi)

 

jednak wole zmienic BIOS, zeby na stale timingi zmienic

zgralem elegancko biosik winflasherem i potraktowalem go raBiT'em

ale tam tez mam mozliwosc zmiany tylko niektorych z podanych wyzej

parametrow

 

tak wiec czy zmieniac tylko to co jest dostepne czy inaczej modyfikujecie

BIOS ? a moze ma ktos linka do optymalnego BIOSU pod 9800SE@Pro

zeby samemu ni kombinowac tylko winflasherem go wgrac

 

ps. jeszcze pytanie czy lepiej wgrac zmodyfukowany BIOS od 9800se

czy oryginalny od 9800Pro (i jesli tak to ktory?)

 

ps2. wiem, ze temat jest poruszany ale ja sie pogubilem i chyba juz nie

tylko ja :oops: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bios od pro daje artefakty, bios od pinkiego jest super jeśli chcesz to go moge podesłać

jesli bylbys tak mily i wystawil inka

badz podeslal do mnie na maila to bede bardzo wdzieczny :D

 

adres podeslalem na maila

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sobie testuje potoczki wydają sie sprawne na 100% ale byłem zdziwiony jak odpalilem nfs underground przy odblokowanych potokach(8x1) 1024x768 wszystko full i min mam kolo 20fps i max 55 chyba bylo ale max mnie nie obchodzi, bez odblokowania potokow min jakies 18-20fps i max 35-40 podczas gdy n a fx min mialem 27-28 i max jakies 40.

Ta sama sytuacjia jest w the simpsons H&R na radku mam 50-90fps bez aa i anizo a na fx mialem powyzej 50fps z aa2x i anizo4x

a bez bylo czasami ponad sto.

O co z tym chodzi? CZy ktos mial takie probelmy?

 

a stery omegi 4.7 i WIN 2000pro SP4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem test u siebie :) Pierwsza trasa w Go Underground :)

1280x1024x32 AA6xT ( to chyba z 12X bedzie :D ) Anizo16x, w sterach na max jakosc, w grze tez max jakosc oprocz motion blur i light trails bo na tym grac sie nie da, rozmywa obraz :(

 

R9800SE@PRO 400/740 ( bo cieplo :( ) DNA 4.7 i Athlon 2200MHz :)

 

FRAPSLOG

2004-07-21 17:18:08 - Speed

Frames: 4382 - Time: 135005ms - Avg: 32.458 - Min: 24 - Max: 43

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do SE>Pro.

Przeczytajcie to: http://www.rojakpot.com/default.aspx?locat...var1=113&var2=0

 

I Wam też radzę... synom marnotrawnym, zapatrzonym w czarną magię FX!

Czytajcie, czytajcie ! Może to zmobilizuje zatwardziałym dżiforsowców,

że między Ti4200 a 6800 jest czarna dziura.

No ja to bym sie tym testem to tak za bardzo nie podniecal. Wydaje mi sie ze radek w jego oczach byl lepszy bo tanszy, a to, niestety, nie jest pelnia szczescia. fx5900 jest w podobnych cenach (a nawet miejscami tanszy) i da sie go przerobic na fx5950 ultra. Tak wiec strata nvidii sie niweluje, chociaz nie watpie ze 'prawdziwa' ultra na pewno nadrabia pamiecia, przez co przerobiona by byla troszke slabsza niz radek xe@pro. W kazdym razie, na pewno nie powiedzialbym ze jest tam gdzies czarna dziura.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...