Skocz do zawartości
MeRBi

Radeon 9800SE@PRO - WALKA ZE ŚCIEMĄ !!!!!!!!!

Rekomendowane odpowiedzi

przez wasze wypowiedzi...rozumiem jedno....wymiana pasty na rdzeniu....moze byc 99% powodem odmowienia przyjecia karty na servis??? nie wiem jak wy do tego podchodzicie....ale 75% ludzi wymienia tą gume do zucia......wiec kazdy traci gwarancje....dla mnie to glupota

 

PS ale swoją drogą, napisze wam teraz moj przypadek ktory temu przeczy....kiedys kiedy mialem pierwszego ABITA nf7-s

pierwsza rzeczą ktorą zrobilem jak kupilem plyte byla wymiana chlodzenia chipsetu na niebieskiego zalmana.....oraz naklejenie złotego na SB..klejem z kompletu , nie musze wam mowic ze jak tym klejem sie przykleji to juz na amen, i ostatnie to bylo naklejenia radiatora na mofsety..rowniez klejem ze zlotego zalmana.......wiec przed oddaniem plyty....zdjecie radiatorów z SB i mofsetów nie wchodzilo w rachube gdyz nie dalo rady tego ruszyc a co dopiero odklejić i wyczyscic klej aby nie bylo nic widac..........jeszcze byl wgrany modowany bios d10b4.....ale zostawilem wszystko jak bylo......i oddalem mobo na servis.....po 14 dniach pojechalem po plyte i ku mojemu zdziwieniu byla zrobiona......mysalem ze na 100% odmowią mi reperacji plyty bądz kazą sobie za nią slono zaplacić.....odebralem plyte i jedyną rzeczą ktora rzucila sie oczy byl zdjety niebieski radiator ktory byl zastąpiony standardowym wiatrakiem ktory jest od nowosci...oraz wgrany zostal officjalny bios d19....jedyne co koles powiedzial to ze jak juz krece to zeby na chipsecie byl radiator z wiatrakiem a nie pasywne chlodzenie.....a najciekawsze bylo to moj niebieski zalman zaginął w naprawie....w zamian dostalem abitowskie standardowe chlodzenie chipsetu......i nic mnie to nie kosztowalo........

wiec kwestia gwarancji jest sprawą wzgledną.....duzo zalezy od servisanta i szczescia.................ktorego wszystkim zycze......jak bedą oddawac swoj sprzet na servis...............ale to nie znaczy ze zycze wam czestych potyczek z servisem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Servisant w sklepie ma malo do powiedzenia gdyz on tego nie naprawia, lecz sprzet wysyla do dystrybutora/producenta.

Dziwie sie ze Ci to wyreklamowali :)

Watpie aby jaki kolwiek dystrybutor przyjol taKie cos do servisu :)

Dziwna sprawa :)

 

QRDE czemu wszyscy w podpisach macie ATI 9800? Dawali gdzies zadarmo i sie niezalapalem czy jak? moze ktos wziol 2 na degustacji i pomyslal o mnie ? :)

Ah pora cos kupic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

QRDE czemu wszyscy w podpisach macie ATI 9800? Dawali gdzies zadarmo i sie niezalapalem czy jak? moze ktos wziol 2 na degustacji i pomyslal o mnie ? :)Ah pora cos kupic :)

hehehe kiedys plułem sobie w twarz...kupilem go za 1600 kiedy kosztowaly 2000PLN,bo koles dostal go w ramach splaty dlugu i potrzeboiwal kasy, a potem wyszly 9800SE @ PRO ......wiesz jaki bylem zły....ze dalem sie zrobic w jajko.....ale wgralem bios od PRO, potem od XT i w ten sposob jakos......poprawilem sobie tym humor.....a teraz za Chiny ludowe bym go nie oddal.....a swoją drogą szukaj....z tego co wiem jeszcze sa do kupienia....problem w tym ze są zazwyczaj w takiej samej cenie lub drozsze od zwyklego 256bitowego 9800PRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz w tym Herculesie R360?

jak go kupowalem to nikt nie slyszal jeszcze o r360......byly tylko r300...natomiast r350 to byla taka nowosc jak teraz x800xt pe, ale jestem zadowolony na powietrzu z silencerem jak podpisie.....w stadarcie na tym swiecacym wiatraczku i miedzianych radiatorkach 430/365

PS. Nie jestem pewny albo moge sie mylić...chyba nie bylo Herculesów 9800 non pro na r360 ??? przynajmniej nigdzie o tym nie slyszalem, jedno jest pewne wszystkie Herculesy 9800, i 9800Pro są na kosciach 2.8ns....{jedynie 9800SE AIW byly na 3.3ns}jak by ktos z was widzial albo znal kogos kto ma do sprzedania 9800 non pro albo 9800Pro dajcie znac......jestem zainteresowany kupnem....acha intersuje mnie tylko na niebieskim PCB

 

Znalazlem 9800 są dostepne..ale nie ma w magazynie....trzeb poczekac ale do kupienia

Karta ATI Radeon Hercules 9800 128MB - 1449.00PLN tylko gdyby nie ta cena 8O

http://www.apollo.pl/do_cmd_win.php?menu=s...cmd=show_detail

http://www.proline.pl/shop.php?prodid=4845...0305f3132384d42

ciekawą propozycją jest tesz HIS, tylko nie wiem na jakich jest kosciach 2,8 - 3,0 -czy 3.3ns

Karta ATI Radeon HIS 9800 128MB ICE-Q - 959.00PLN

http://www.apollo.pl/do_cmd_win.php?menu=s...cmd=show_detail

 

nie chce wrzucac za duzo linków ale widac ze 9800non pro od herca są tylko są droższe od Szafirów 9800Pro

swoją drogą to jestem troch w szoku.....kupilem karte jak ledwo co weszla do sklepow ....mam ją prawie rok <bez kilku miesiecy> a cena sie trzyma....nawet tak duzo nie stracilem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co ? to mi sie wcale nie podobba..., to co kupilem karte modowalna, i po zmodowaniu mial z niej powstac r9800pro TAK CZY NIE ? No to jesli tak to... moja obudowa jest przewiewna bo ja zmodowalem i zalozylem dwa wentylatory, bude uszczelnuilem, ale pamieci grzeja sie prawie tak samo jak wczesniej ! Ba i co ja mam zrobic ? jak mi niedlugo radek padnie bo pamieci sie "zmecza" ? Rada na to to przykleic radiatory !, ale niemozna bo trace gwarancje jak nie uda mi sie usunac pasty... ktos ma jakis pomysl co tu zrobic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tasma ... a jakie ona ma wlasciwosci termoprzewodzace ? czy mowisz o tym zeby jakos tasma klejaca poprostu do karty przykleic ? :P

Aaa i skad sciagnac Ati to Nvidia opengl wrapper ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tasma ... a jakie ona ma wlasciwosci termoprzewodzace ? czy mowisz o tym zeby jakos tasma klejaca poprostu do karty przykleic ? :P

Aaa i skad sciagnac Ati to Nvidia opengl wrapper ?

Taśma termoprzewodząca Scotcha. Po zdjęciu radiatorów palcem się ją ściera i ślad nie zostaje. Mój pierwszy XpertVision po takiej operacji został wymieniony w serwisie bez pytania (oczywiście nie podkręcanie było powodem odesłania - była od razu walnięta).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tasma ... a jakie ona ma wlasciwosci termoprzewodzace ? czy mowisz o tym zeby jakos tasma klejaca poprostu do karty przykleic ? :P

Aaa i skad sciagnac Ati to Nvidia opengl wrapper ?

8O

 

To specjalna dwustronna taśma termoprzewodząca, która, jak sama nazwa wskazuje przewodzi ciepło. O tyle lepsza od kleju termoprzewodzącego, że łątwo odkleić radiatory nią przyklejone. Nie pozostawia śladów - sam z nie korzystam.

 

Mam ją od Rosio z tego forum. Gdzieś na tym forum jest wątek o tej taśmie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tasma ... a jakie ona ma wlasciwosci termoprzewodzace ? czy mowisz o tym zeby jakos tasma klejaca poprostu do karty przykleic ? :P

Aaa i skad sciagnac Ati to Nvidia opengl wrapper ?

Taśma termoprzewodząca Scotcha. Po zdjęciu radiatorów palcem się ją ściera i ślad nie zostaje. Mój pierwszy XpertVision po takiej operacji został wymieniony w serwisie bez pytania (oczywiście nie podkręcanie było powodem odesłania - była od razu walnięta).

Jesli mozna spytać - co było z kartą ? Tzn jak padła ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli mozna spytać - co było z kartą ? Tzn jak padła ?

Nie padła, od razu była padnięta. W Windowsie po zapuszczeniu czegoś w 3D (na 4 potokach, nawet niezbyt wymagającego) po dwóch-trzech minutach był reset i po restarcie kaszana już na pulpicie Windows. Nie pomagały kolejne restarty (nie był to więc problem temperatury). Pomagało dopiero wyłączenie kompa i odczekanie 5 minut. Co ciekawe problem nie występował pod linuksem, gdzie nie korzystam na razie z 3D (brak sterowników). Dostałem drugą (oryginalne, nierozpakowane przez dystrybutora opakowanie, pierwsza była w rozerwanej folii), i ta jest już taka jak w podpisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jesli mozna spytać - co było z kartą ? Tzn jak padła ?

Nie padła, od razu była padnięta. W Windowsie po zapuszczeniu czegoś w 3D (na 4 potokach, nawet niezbyt wymagającego) po dwóch-trzech minutach był reset i po restarcie kaszana już na pulpicie Windows. Nie pomagały kolejne restarty (nie był to więc problem temperatury). Pomagało dopiero wyłączenie kompa i odczekanie 5 minut. Co ciekawe problem nie występował pod linuksem, gdzie nie korzystam na razie z 3D (brak sterowników). Dostałem drugą (oryginalne, nierozpakowane przez dystrybutora opakowanie, pierwsza była w rozerwanej folii), i ta jest już taka jak w podpisie.

Aha, thx za odp :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba w sklepach elektronicznych (tych dobrych) mi powiedzieli ze we wrocq mozna ja kupic w robotroniku na ulicy Polaka i kolo dworca na dworcowej w jakims sklepie cos sie na A zwie ... jaka przewodnosc maja te tasmy w porownaniu do np pasty slikonowej lub miedzianej lub srebrnej ??? pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie zakupilem radeona 9800 SE xper vision 128 mb (256bit) nie znam sie kompletnie na zabawie z karta graficzna zainstalowalem stery z plytki no i dziala co mam dalej zrobic zeby sprawdzic jaka to faktycznie karta czy ma ta 256bit szyne no i jakie stery do niej zainstalowac zeby chodzila poprawnie nie chce narazie modowac bo po co ale jak kiedys zachce i bedzie taka mozliwosc to co mam zrobic pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha moj komp to 2400+ czyli 2GHz 512 ramu kingston (333MHz) plytka gigabyte GAV7-A dysk WD 80 GB ata 100 8 MB cache no i ten radeonik 9800 se ktorwego kupilem za 650zl

256bit to on na pewno jest (o ile wiem takich kastratów 128bit SE to nikt jeszcze nie produkuje) ale w tej cenie to masz prawie na pewno wersję niemodowalną. A co do modowania to przeczytaj cały wątek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha moj komp to 2400+ czyli 2GHz 512 ramu kingston (333MHz) plytka gigabyte GAV7-A dysk WD 80 GB ata 100 8 MB cache no i ten radeonik 9800 se ktorwego kupilem za 650zl

256bit to on na pewno jest (o ile wiem takich kastratów 128bit SE to nikt jeszcze nie produkuje) ale w tej cenie to masz prawie na pewno wersję niemodowalną. A co do modowania to przeczytaj cały wątek.
Oj produkuje, produkuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jenot - takie pytanie - jak Ci sie ten zasilacz sprawuje ? Bo ja mam taki sam i musze powiedzieć, że ładnie działa i stabilnie trzyma napięcia... A, że to nie jest high-end ( ;) ), to jestem ciekaw, czy to odosobniony przypadek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to i tak luzik jak na 128 bit a ile w 3dm2001 ? i z jakim sprzetem ???, tak wogole to jeszcze sapphire produkuje kastratow SE z szynką :P 128 bit i jeszcze jakas firma chyba x-power ale co do tego to nie jestem pewny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz sprawdzic czy zmodowana ? sciagnij progza albo riva tuner albo aida 32 (ten progz jest prostszy sprawdz we wlasciwosciach procesora graficznego (ekran->procesor graficzny-> liczba potokow pikseli czy masz 8 czy 4m, zreszta jak zainstalowales omegi z softmodem to nawet sprawdzac nie musisz :) ale 11K to faktycznie malutko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jenot - takie pytanie - jak Ci sie ten zasilacz sprawuje ? Bo ja mam taki sam i musze powiedzieć, że ładnie działa i stabilnie trzyma napięcia... A, że to nie jest high-end ( ;) ), to jestem ciekaw, czy to odosobniony przypadek.

Widzisz mój sprzęt - trochę tego jest, a ostatnio dołożyłem jeszcze zdobyczny Fujitsu DynaMO 270MB SCSI, drugi dysk 80GB WD 8MB cache i zero problemów. A stabilność jest dla mnie najważniejsza. Próbowałem jeszcze Mercury 400W, ale ten Linkworld jest lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...