Skocz do zawartości
MeRBi

Radeon 9800SE@PRO - WALKA ZE ŚCIEMĄ !!!!!!!!!

Rekomendowane odpowiedzi

RivaTuner http://www.guru3d.com/rivatuner/

AIDA w najnowszej wersji zmienila nazwe na EVEREST Home Edition

lub Pro w zaleznosci od wersji http://www.lavalys.com/products.php?lang=en

 

a tak na przyszlos najpierwsz szukaj na forum a dopiero potem pisz posty...to o co pytasz bylo poruszane 1000 razy...nie rozumie tesz jak nie mozna zlalesc w sieci rivatunera...tylko wpisac w przegladarce rivatuner

 

to jaka wersje omegi mam zainstalowac zeby sie przekonac

wszystko znajdziesz tutaj ...pierszy post

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=806...er=asc&&start=0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha moj komp to 2400+ czyli 2GHz 512 ramu kingston (333MHz) plytka gigabyte GAV7-A dysk WD 80 GB ata 100 8 MB cache no i ten radeonik 9800 se ktorwego kupilem za 650zl

256bit to on na pewno jest (o ile wiem takich kastratów 128bit SE to nikt jeszcze nie produkuje) ale w tej cenie to masz prawie na pewno wersję niemodowalną. A co do modowania to przeczytaj cały wątek.

i tu sie mylisz, widzialem kastraka :) 9800SE 128BIT cena 571zł gdzie nie powiem bo lisek zabronil podawac linki do konkurencji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tu sie mylisz, widzialem kastraka :) 9800SE 128BIT cena 571zł gdzie nie powiem bo lisek zabronil podawac linki do konkurencji :)

To by była raczej przestroga a nie reklama.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kazda karta serii 9800se da sie zmodowac ! Tylko nie kazda po modzie wyswietla poprawny obraz ! Jak niezmodujesz to zobaczysz czy jest w pelni (lub czy wogole) radkiem z odblokowanymi 4oma poprawnymi potokami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytajac to wszystko to mozna zwariowac mam zamiar wlasnie w tej chwili kupic R9800se Xpert Vision na allegro za 699 tylko odpowiedcie mi szczerze na pytanie:

CZY TA KARTA JEST WARTA SWIECZKI NAWET BEZ TYCH 4 POTOKOW?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytajac to wszystko to mozna zwariowac mam zamiar wlasnie w tej chwili kupic R9800se Xpert Vision  na allegro  za 699 tylko odpowiedcie mi szczerze na pytanie:

CZY TA KARTA JEST WARTA SWIECZKI NAWET BEZ TYCH 4 POTOKOW?

a nie lepiej dokoptować 160 zł i mieć FULL PRO z pamięciami Samsunga 2.8 ns + gwarancja 3 lata ? Wydaje mi się że warto! :twisted:

Sklep "PPHU KOMSAD" - link: http://www.computer.istore.pl/sklep,740,74...n,116358,0.html

 

Myśle że czas zabawy z "SE" powoli przestaje być opłacalny... :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIe polecam juz nikomu 9800SE, mam znajomych w 2 sklepach komputerowych i od kilku dostaw kumpel testuje wszystkie 9800SE i ani jednego nie znalazł sprawnego Expert Vision na czarnym PCB jak i na czerwonym, sam musialem zamówic Pro :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIe polecam juz nikomu 9800SE, mam znajomych w 2 sklepach komputerowych i od kilku dostaw kumpel testuje wszystkie 9800SE i ani jednego nie znalazł sprawnego Expert Vision na czarnym PCB jak i na czerwonym, sam musialem zamówic Pro :(

Widocznie już ktoś przed nimi przetestował i wybrał te "modowalne". Zostały tylko te "niemodowalne" i dlatego ich trud idzie na marne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PowerColor 9800SE@PRO kupiony w PCSerwis nieco ponad miesiac temu. Sprzet jak w podpisie. System operacyjny Windows 2003 Server, sterowniki Omega Catalyst na 4.7. Odblokowane 8 potokow, nie ma problemow w DirectX (9.0c), ale przedwczoraj i dzis jak wrocilem z pracy i wlaczylem komputer, to caly ekran pokryty byl pionowymi i poziomymi paskami (kropeczkami). Wyglad analogiczny do tego, co na obrazku (tutaj juz jest po restarcie... pulpit byl ok, ale w Total Commanderze dostalem cos takiego).

 

Dołączona grafika

 

Pytanie: Co sie dzieje?! Cos sie przegrzewa?! (komputer odpalany byl po ok 18 godzinach bezczynnosci) Jednak walniete potoki?! Nie wyrabia Chieftec 360W?!

 

Z gory dzieki za info...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sprawdze, bo nie mam jak :( A poza tym ten motyw pojawil sie dopiero drugi raz w zyciu i do tego niespodziewanie. To nie jest tak, ze jak wlacze, to mam problem z wyswietlaniem grafiki. Stalo sie raz - myslalem, ze przypadek. Drugi raz, to juz cos wiecej...

 

Wygladaloby to na potoki, bo bios i ekran ladowania ida bez artefaktow. Dopiero pulpit sie chrzani. Ciekawe, ze dopiero twardy reset pomaga.

 

Tak czy inaczej bede sprawdzal na razie system. Pod lupe idzie pamiec RAM i zasilacz. Boje sie jednak, ze te potoczki moga sie powoli sypac. Najdziwniejsze, ze w DXie jest ok, a karta ani razu nie byla i nie jest przetaktowywana. Wszystko tak, jak z pudelka plus odblokowane potoki...

 

Czekam jednak na inne ciekawe propozycje wyjasnienia tej sprawy..

Pozdrowienia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PowerColor 9800SE@PRO kupiony w PCSerwis nieco ponad miesiac temu. Sprzet jak w podpisie. System operacyjny Windows 2003 Server, sterowniki Omega Catalyst na 4.7. Odblokowane 8 potokow, nie ma problemow w DirectX (9.0c), ale przedwczoraj i dzis jak wrocilem z pracy i wlaczylem komputer, to caly ekran pokryty byl pionowymi i poziomymi paskami (kropeczkami). Wyglad analogiczny do tego, co na obrazku (tutaj juz jest po restarcie... pulpit byl ok, ale w Total Commanderze dostalem cos takiego).

 

Dołączona grafika

 

Pytanie: Co sie dzieje?! Cos sie przegrzewa?! (komputer odpalany byl po ok 18 godzinach bezczynnosci) Jednak walniete potoki?! Nie wyrabia Chieftec 360W?!

 

Z gory dzieki za info...

Powiedz jeszcze czy pasy pojawiają się za każdym razem czy sporadycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz jeszcze czy pasy pojawiają się za każdym razem czy sporadycznie.

Jak juz napisalem sytuacja zdarzyla sie DWA razy w zyciu tzn. dzis i przedwczoraj. Za kazdym razem komp byl odpalany po dluugiej przerwie (ok. 18 godz.). Za kazdym wylaczenie kompa i wlaczenie pomagalo. Za drugim razem po takiej operacji kreseczki pojawily sie tylko w tym miejscu na obrazku. Po kliknieciu na ikonkach zniknelo...

 

Tak wiec na razie - sporadycznie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... miałem podobny problem z poprzednim xpertem tylko że pasy wywalało niemalże za każdym razem, pomagało wyjęcie i ponowne włożenie karty do agp, niestety na niezbyt długo. W końcu karta poszła na reklamację.

Twój przypadek jest troche dziwny ram i zasiłka raczej odpada, grafy nie kręciłeś może stery.. bo to wskazuje że z pamięciami może być coś nie tak... nie ma sensu gdybać musisz obczaić czy pasy pojawiają się spoardycznie czy też nie, jeśli nikt nic nie wykombinuje a efekt pozostanie pozostaje servis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez tak mam, ale tylko i wylacznie po tym jak zrzuce gre NWN na pasek (alt+tab). wyglada na to, ze to wina sterow. Kiedys mialem podobnie z 9500@pro, pomoglo zainstalowaie na czysta partycje new systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba sie pozbylem tego efektu. Odinstalowalem omegi, zainstalowalem DX9c, potem oryginalne stery ATI, na nie znow omegi z modem. jak narazie po alt+tab przy NWN nie ma tych bledow. Byly tylko po zrzuceniu NWN do paska, przy Total Commander. Zobaczymy dalej czy sie znow pojawia. Obstawiam, tak jak mowilem iz to problem sterownikow, dokladnie "zabrudzenia" systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamietam, podobny motyw mialem za czasow posiadania Radeona 8500. Wtedy okazalo sie, ze wina byla po stronie zasilacza Codegena. Moze tym razem tez, o to chodzi?! Na razie odlaczylem nagrywarke - zawsze to jakis zysk na mocy.. Teorie o problemie z zasilaczem potwierdzac moze jeszcze inny motyw. Otoz raz na jakis czas komputer zatrzymuje mi sie podczas POSTa. Zawias na twardo! Wyglada na to, ze najprawdopodobniej Chief przy wlaczaniu nie rozwija pelnej mocy i nie wyrabia w zasilaniu systemu. Chyba czas podociskac wszystkie wtyki do konca... Acha! Sprawdzilem pamiec systemowa przy pomocy GoldMemory i jest OK, tak wiec ten element odpada.

 

W ostatecznosci sprobuje podmiany sterownikow na normalne modowane ATI (softmoded). W sumie nadchodza juz Catalysty 4.8, wiec moze na nie poczekam. Jesli chodzi o serwis, to sprzedawca, w moim przypadku pcserwis, bedzie mial tutaj ostateczne slowo. No i otwarte pozostaje pytanie, czy w ramach uwzglednienia reklamacji dostalbym karte modowana (ktora kupilem i za ktora zaplacilem), czy tez nie... Na razie jednak trzymam kciuki i zobaczymy co dalej... Dam znac jak sie cos wyjasni, bo na razie to nic nie wiadomo... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W podpisie masz zasilacz Chieftec dualfan....wiec problem mocy raczej odpada, nie popadajmy w histerie. mam ten sam zasilacz, pociagnie on znacznie wiecej niz jeden maly radek 9800 ;)

Jak napisalem wyzej, zrob tak z sterownikami, mi narazie pomoglo.

Mam system od ponad pol roku, mocno obciazonyprogramami, juz setki ich zmian. Kilka zmian sterow. To wszystko, mimo, ze czyszczony kazdorazowo system i tak zawsze zostawi jakies bruzdy,pewnie byla to tego wina. jak narazie po operacji opisanej wyzej ...jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK. Sterowniki zmienilem na Catalysty 4.7 z softmodem. Do tego co mam w podpisie dorzucic nalezy dwa wentylatorki w budzie (Arctic Cooling Pro TC 80x80). Tyle urzadzen pobiera prad z zasilacza. Najpredzej wlasnie winilbym ten element, bo nawet przed paroma minutami mialem twardy zawias w czasie POSTu biosa.

 

Zobaczymy, czy artefakty sie pojawia w ciagu najblizszych dni. Ja tym czasem wylacze kompa, podociskam wtyczki i zresetuje bios. Zawsze cos :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...