Skocz do zawartości
MeRBi

Radeon 9800SE@PRO - WALKA ZE ŚCIEMĄ !!!!!!!!!

Rekomendowane odpowiedzi

A probowales najnowszego biosa do MOBO wgrac ??? Epoxy nie sa zbyt stabilne...

Biosik z 12 lutego 2004 wgralem pare dni po zakupie plyty i zainstalowaniu systemu. Wlasnie skonczylem ukladanie kabli w budzie. Zrobilem porzadek. Teraz dyski maja swoja linie, cd drive'y swoja, karta graficzna swoja. Zresetowalem BIOS, ustawilem na nowo i... czekamy :) Zobaczymy, czy cos sie zmieni...

 

A teraz to ide spac... do pracy jutro trzeba ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 dni nieobecnosci i już kilka stron do przodu :)

 

Często gnoi się SE za to, że nie potrafi poprawnie wyrenderować

grafiki z AA. Ktos wspomniał, ze wydając 700+ zł powinno się

otrzymac produkt nieskazitelny. Spoko, ale 700 zł z kawałkiem

to nie jest dużo. Z resztą karty wysokiej klasy POWINNY mieć

sprzętowo ustawiony AA (tj... nie do wyłaczenia). Wtedy wiadomo

że ma sie do czynienia z kartą wysokiej klasy. Należałoby też

stworzyć 3DMarka zgodnego z nowym standardem (na starszych

kartach automatycznie ustawiałby AA). A tak ciagle tłuczemy się

przy tych ustawieniach ręcznych. Antyaliasing jak ma być to ZAWSZE.

Ja jak mam wyłaczony to nawet nie chce mi sie nie chce

wchodzić w ustaiwenia sterowników. Dobra karta, to szybka karta...

nawet w AA. Jak wszystko jest cacy, a na AA się wali, to żaden

to high-end.

 

Obecną sytuacje mozna porównać do gier, które potrafiły niegdyś

obsłuzyć karty Soft 3D i akceleratory Voodoo. Mieliśmy wówczas do

czynienia z pixelozą i odpowiednio skutecznym zatarciem granic

miedzy pixelami. Porzucono wreszcie tryb softwerowy. Tak jest po

dziś dzień. Tylko teraz widzimy więcej i przeszkadzaja nam inne pixele.

Trzeba poczekać, by najnowsze gry (a przy tym akceleratory) korzystały

ze wspólnie opracowanego standardu AA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz byla ta akukcja, ale boja wiem czy warto ? 12msc gwarancji pisemnej karta chyba przywieziona z zagranicy, u nas mozna kupic za 919zł na allegro brawkomp dostajemy w sumie identyczna karte tyle ze bez zbednych programów i gierek ale za to 24msc gwarancji i fakture. A co bedzie jak tamta karta Ci padnie a byla kupiona za granica? bedziesz czekal ponad miesiac na reklamacje ? moim zdaniem gra nie warta swieczki :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez tak myśle a teraz czytałem byl banner na forum ze jezeli kupujesz z loginem forum tweka kupujesz za 930 zł bodajrze. Wiec lepiej ze sklepu tweka :) Wiesz jak jest na allegro moze miec koles 10000 pozytywów a ty akurat dostaniesz jakiegos Lipnego.

ps. watpie zeby ta cena była z zagranicy to poprostu koles bierze z jakiejsc dobrej hurtowni :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedys kupilem voodoo2 za 400 zlotych, i byla to maszynka do zabijania, teraz na karte ktora by byla powalajca musialbym kupic 2x gf6800ultra max detale w doom3, szczerze ? Paranoja ! I glupota tych ludzi ktorzy wydaja setki zlotych czy tez dolarow zeby dostac te pare markow w benchmarkach, ja podkrecam i kupuje w okazjach a 700 zlotych to kupa kasy ! do grecji na 2 tyg mozesz pojechac, poznac nowych ludzi, odkryc nowe miejsca, miec wspaniale przygody...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

700 zlotych to kupa kasy ! do grecji na 2 tyg mozesz pojechac, poznac nowych ludzi, odkryc nowe miejsca, miec wspaniale przygody...

... załapać syfa i mieć pamiątkę do końca życia... ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

700 zlotych to kupa kasy ! do grecji na 2 tyg mozesz pojechac, poznac nowych ludzi, odkryc nowe miejsca, miec wspaniale przygody...

... załapać syfa i mieć pamiątkę do końca życia... ;-)

To sie nazywa WEGETACJA za 700zł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko czy aby odblokowac radeona 9800se xpert vision musze zalozyc radiatory na pamieci i zmienic chclodzenie ?? jak odblokowac to jakich najlepiej sterow uzyc ??

czytaj a potem pytaj

sterowniki ...najlepiej Omegi ... http://www.omegadrivers.net/

radiatorki i chlodzenie ....nie jest niezbedne....ale dobrze je zamontowac.....bo przy zegarach od PRO karta juz sie niezle grzeje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok sprawdzilem na sterach omegi i mam kwadraciki w grach a w winie mam na ikonach takie kreski wiec z tego wynika ze nici z odblokowania 4 potokow pytanko jak najskuteczniej podkrecic karcine jezeli zaloze radiatorki na pamieci i ten mega wentylator ze sledziem wylotowym powietrza co jest na allegro za 69 zl http://www.allegro.pl/show_item.php?item=28640458

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chlodzenie raczej nic nie da......masz zwalone potoki...wymieniaj karte....bo jak zdejmiesz oryginalne chlodzenie.....to stracisz gwarancje....i wtedy bedziesz plakac

 

PS poczytaj ten topic.....

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=806...f65584dd24902df

on jest dla osob ktorych karty sie nie modują

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kazdy kto chce zalozyc radiatory do pamieci BGA tzn te od radkow 9800/se/pro (kosteczki 1x1cm) a ma karte na gwarancji najlpeiej niech kupi tasme termoprzewodzaca fachowo w sklepach nazywa sie ona blona klejaca i jest produkowana przez firme 3M koszt jednej nalepki (starcza na 4 kosci) to ok 5 zeta, nie brudzi kosci po zdjeciu i nie musicie sie bac ze nie uznaja wam gwarancji (jak nie daj Boze) karta wam padnie :)

Ja kupilem i miedziaki wlasnej produkcji zalozylem :) wszystko gra swietnie jeszcze tylko nawieka z boku na karte i bedzie OC Heaven :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn. też już 2 czy 3 razy, po włączeniu kompa po dłuższej przerwie, cały ekran był w czarne pasy. Podejrzewałem zasiłkę, ale Chief 420 powinien sobie radzić. Pozatym nie jest to z pewnością wina sterów, bo takie artefakty są jeszcze przed załadowaniem Windy, od razu po uruchomieniu kompa i ich położenie ani kształt się nie zmieniają nawet po wejściu do windowsa. Trudno powiedzieć skąd się to bierze, przecież w DOS'ie nie są aktywne dodatkowe potoki bo Omegi się jeszcze nie załadowały... i dlaczego ponowne uruchomienie zawsze pomaga ? Aha, karta chodzi na nominalnych ustawieniach jak PRO, są radiatorki na pamieciach i miedziany radiator od CPU na rdzeniu, wszystko chłodzone AC aktywnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie... ja też tak mam na swoim radku PowerColor 9800SE@PRO z PCSerwis. Jest to zjawisko niezwykle rzadkie. Lecz niepokojące... wcześniej miałem niemodowalny, na którym tak samo się działo... Z początku myślałem, że dlatego, że mam dwa systemy (na winXP mam 8 potoków, na Win98 tylko cztery, by mniej się grzała karta). Dzieje mi się to zazwyczaj po wyłączeniu kompa z winszmaty 98.

Kartę mam od. ok 5 miechów. i zdarzyło się to może z 7-8 razy.

Jeśli ktoś wie dlaczego się tak dzieje niech się odezwie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podejrzewam ze problem moze tkwić w kondesatorach tantalowych ( stabilizatory napięcia na pamięciach). Wystarczy ze jeden kondesator jest z innej seri i mogą wyniknąc problemy.

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do chlodzenia do zauwazylem ze wstawienie Arctica rev3 zlikwidowalo artefakty jakie mialem np. w FAR CRY na max detalach )arty pojawialy sie mniej wiecej po godzince jak sie karta rozgrzala i to bez przetaktowania). teraz rdzen chodzi spokojnie na 430 i arty sie juz nie pojawiaja.

A co do tych paskow w dosie takze zauwazylem podobne objawy ale jak do tej pory zdarzylo sie to 2 razy na 3 miesiace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja juz załozylem arctica rev3(narazie bez polerki:( ) na radzia i jest juz duzo lepiej rdzen poszedł bez artow na 420mhz duzo/mało??(arctic bez polerki i zwykla biala pasta)

 

Moze jeszcze w tym tygodniu kupie radiatorki na mem to sie powbawie:)

 

ALe zauwazyłem ze temp. proca i NB spadła o jakies 4-5stopni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio spotkał mnie mały zonk jak grałem w gierkę Beyond Good & Evil.

Otóż niektóre tekstury "szarpały", widać to na poniższym screenie:

Dołączona grafika

 

A tak wyglądać powinno. Klikałem fotosy by uchwycić moment z "szarpaniem" i bez.

Dołączona grafika

 

W instrukcji readme jest taki ustęp :

 

Radeon series (ATI issue):

On these cards you can experiment occasional flickering on static shadows or textures.

This is a known issue.

 

Jak na początku topica pisałem mam radka 9800SE->PRO, boję się czy potoki nie są walnięte,

chociaż nic na to nie wskazuje w innych benchmarkach i grach.

Zatem pytanie do WAs :

1. Czy macie podobne zjawiska na kartach ATI ?

2. Czy wyszedł może patch, który ten problem naprawia?

 

Z góry wielkie THX za odzew.

[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich wiem, że te pytanie było już bardzo wiele czasu, ale ja szukałem i nie znalazłem chodzi mi o to, która karta z radonów 9800Se oprócz PowerColor moduje się najlepiej na 8 potoków pytałem się już na Przykutym, ale jeszcze mi nikt nie odpowiedział, a ja musze odpowiedz dać dziś, bo jutro go kupuję. Ziemniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ziemniak nie masz gwarancji ze odblokujesz dodatkowe 4potoki i bedzie wszystko ok. Mając 2 karty wyprodukowana jedna za drugą ta sama seria itd. Jedna moze miec sprawne potoki po odblokowaniu i super sie krecic a druga moze byc na maxa do [gluteus maximus] prawie bez o.c i nici z odblokowania potokow.

 

ALe zeby miec jakies szanse na odblokowanie potokow muisz miec karte fabrycznie nową, bo nie fabrycznie zapakowana dla mnie =

brak mozliwosci odblokowania potokow zeby nie bylo artow:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jakiś konkretny model.Ziemniak

Zrozum, że nikt Ci tego nie powie!

 

Każdy EGZEMPLARZ musi być przetestowany pod kątem modowalności. I albo się zmoduje albo nie. Czysty przypadek. A jak karta była sprawdzana w sklepie/hurtowni i się nie moduje (a kolesie udają, że nie wiedzą o czym mowa gdy słyszą "modowanie") to kupisz niemodowalną. Jeśli karta jest w fabrycznym/oryginalnym opakowaniu (nie otwierane w hurtowni/sklepie) to może masz 10-20% szans że się zmoduje.

 

Ale trzeba to sprawdzić

 

Chyba, że kupujesz 9800SE z gwarancją modowalności na Pro. Wtedy sklep testuje karty pod względem modowalności i sprzedaje je drożej niż zwykłe SE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AndyN, mozę Cię to zaciekawi. Doszły mnie słuchy, że w

PCSerwis mogą pojawić się Radeony 9800 Pro 256bit od... MSI !

Mało tego, nówki na dwuletniej gwarancji za 850 zł. Tylko teraz

pytanie - jakie to ma pamięci.

 

Narazie mają urlop - do 23 sieprnia.

A tak na marginesie w PCSerwis dostępne są od czasu do czasu

Athlony Mobile FQQ4C 1.45V. Już nie trzeba dzownić do Cioci z

USA :) Są w Polsce, legalnie ze sklepu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...