Skocz do zawartości
MeRBi

Radeon 9800SE@PRO - WALKA ZE ŚCIEMĄ !!!!!!!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio spotkał mnie mały zonk jak grałem w gierkę Beyond Good & Evil.

Otóż niektóre tekstury "szarpały", widać to na poniższym screenie:

[tu byl obrazek]

 

A tak wyglądać powinno. Klikałem fotosy by uchwycić moment z "szarpaniem" i bez.

[tu tez]

W instrukcji readme jest taki ustęp :

 

Radeon series (ATI issue):

On these cards you can experiment occasional flickering on static shadows or textures.

This is a known issue.

 

Jak na początku topica pisałem mam radka 9800SE->PRO, boję się czy potoki nie są walnięte,

chociaż nic na to nie wskazuje w innych benchmarkach i grach.

Zatem pytanie do WAs :

1. Czy macie podobne zjawiska na kartach ATI ?

2. Czy wyszedł może patch, który ten problem naprawia?

 

Z góry wielkie THX za odzew.

[/url]

mialem to samo !

pamietam ze naprawilem to wylaczajac jakas opcje w setupie gry ale juz nie pamietam jaka bo to dawno bylo

 

ps ta gierka to najlepsza przygodowka w jaka gralem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AndyN, mozę Cię to zaciekawi. Doszły mnie słuchy, że w

PCSerwis mogą pojawić się Radeony 9800 Pro 256bit od... MSI !

Mało tego, nówki na dwuletniej gwarancji za 850 zł. Tylko teraz

pytanie - jakie to ma pamięci. 

Narazie mają urlop - do 23 sieprnia.

Czyli zabawa w modowanie przestaje mieć sens. Chyba, że ceny modowalnych SE mocno spadną ....

 

A tak na marginesie w PCSerwis dostępne są od czasu do czasu

Athlony Mobile FQQ4C 1.45V. Już nie trzeba dzownić do Cioci z

USA :) Są w Polsce, legalnie ze sklepu :)

Tak, widziałem, nawet przez moment pomyślałem, czy nie warto ....

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam mojego radka juz ze 2 miesiace nic z nim nie robilem oprócz ustawienia 8 potoków, jednak od kilku dni ni stąd ni zowąd zaczęły się pojawiać mi artefakty!! A nigdy wcześniej ich nie bylo nie wim co robic!! Farcry chodzil super teraz żenada nfs underground to samo 3d mark tez co mam zrobic ??? Czyżby karta padła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maly offtopic :czy ktos wie czy na dzis dzisiejszy pc serwis ma bartki mobile bo na www nie widze nic a chlopaki z pc serwis beda dopiero we wtorek....

zlozylem zamowienie w siriusie i zaeaz po wyslaniu zamowienia okazlao sie ze wlasnie znikly.. a mam dos siedzenia na zakupionym awaryjnie duronie... wiec cos moze da sie przyspieszyc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AndyN, mozę Cię to zaciekawi. Doszły mnie słuchy, że w

PCSerwis mogą pojawić się Radeony 9800 Pro 256bit od... MSI !

Mało tego, nówki na dwuletniej gwarancji za 850 zł. Tylko teraz

pytanie - jakie to ma pamięci.

Hynix 2.8ns, r360:

 

http://www.msi.com.tw/program/products/vga...ail.php?UID=576

 

http://www.overclockers.co.nz/ocnz/review....000r9800pro0105

 

http://translate.google.com/translate?u=ht...Flanguage_tools

 

R360 jednak bez czujnika temperatury. Niedawno na allegro poszła taka karta za 650zł- chyba taka, bo nie było zdjęć drugiej strony PCB i w opisie nie było mowy o MSI tylko nazwa 9800XXL. Aktualnie jest taka jedna na allegro- wywoławcza zdaje się 750zł.

 

Jakieś mieszane uczucia mam jak patrzę na tą kartę- wygląda raczej jak jakiś noname niż MSI...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

A tak na marginesie w PCSerwis dostępne są od czasu do czasu

Athlony Mobile FQQ4C 1.45V. Już nie trzeba dzownić do Cioci z

USA :) Są w Polsce, legalnie ze sklepu :)

 

W jakiej cenie :?:

Przeglądałem ich ofertę i nie widziałem mobilnych :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniem dzisiaj do PC Service i co sie dowiedzialem?

 

W przyszlym tygodniu ma byc dostawa Radeonow 9800SE modowalnych do 9800PRO.

 

I DO TEGO JAKA CENA !!!

 

Ma byc ponizej 700zl. Tylko nie wiadomo jakiej firmy beda karty, prawdopodobnie Xpertvision, niestety.

Poczekamy, zobaczymy.

bo jak na razie w ich cenniku http://www.pcserwis.neostrada.pl/cennik.htm#Karty graficzne

karta Xpertvision Radeon 9800SE>Pro w cenie 761zl

 

Jezeli cena bedzie ponizej 700zl, to chyba znow mamy sporo taniej niz za Radeon 9800PRO 256bit 128MB, na allegro znalazlem najtaniej za 889zl

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=30622479,

czyli o ok.200zl drozej, niz SE>PRO,

czyli znow sie oplaca kupic tansza wersje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hyyyy mam pytanko... nakleilem na swojego rada tzn na pamiatki BGA 2,8 ns te revolteci alu, mam wielki wiatrak z tylu obudowy kompa na karte i procek wieje... czy takie chlodzenie na ramy przy taktowaniu 700 styka ? czy mam sie spodziewac posypania artów w najblizszym czasie ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tiaaa

ale ja slyszlaem ze te kosci sie grzeja bardziej niz na innych kartach na tych samych pamiątkach ! boje sie ze przesadze i ze mi szlag karte trafi 700 zeta ulica nie chodzi a ja nie mam zamiaru znowu przez miesiac ciulac pieniedzy na nastepna grafe ... i przez ten miesiac przesiadac sie znow na rive tnt2 ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już wszystko zalezy od karty. Musisz sam testować. O Ramy bym sie nie martwił, bo 714 Mhz to bardzo delikatny overclocking w przypadku założonych na nie radiatorów i dobrego chłodzenia obudowy, poza tymnie przekraczas specyfikacji pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ups, nie zwróciłem uwagi ;)

Co do VPU( nie GPU ;))- to wszystko zależy od tego, do ilu chcesz podkręcić rdzeń ( i o ile stopni chcesz mieć chłodniejszy). Tylko jak wiesz, każda ingerencja w kartę powodujemożliwą utratę gwarancji ( ja np. tylko zamieniłem pod radiatorem bliżej niezidentyfikowanego gluta na pastę OCZ Ultra 5+). Większość poleci ci Silencera rev 3. A ja doszedłem do wniosku, że jeżeli karta nie jest zbyt głośna, to nie ma sensu jej zmieniać chłodzenia dla tych dodatkowych 20 Mhz, bo wzrost wydajności 5% mnie zupełnie nie obchodzi i jest nieadekwatny do wzłożonych pieniedzy. Jak już, to bym ci polecam Silencera Rev 4 "1" ( lub "3" jak chcesz zrobić mod), ale zastanaów się tylko, czy aż tak potrzebujesz tego wydatku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. kupilem sapphira 9800 se. karta jest na czarnym pcb ze standardowym czarnym chlodzeniem ati. czestotliwosc to 325/580. po odblokowaniu nie ma prawie artefaktow(wydawalo mi sie, ze widze cos w dwoch demkach z grami w 3dmarku 2k3, ale nie wiem czy nie bylo to moje urojenie, w kazdym razie byly to bledy bardzo male. drugi blad w advanced pixel shader w 2k1 zawsze w jednym miejscu - na styku wody i powietrza pojawia sie doslownie kilka zlych pixeli, ktore po ulamku sekundy znikaja). karta ma 12329/3343 3d markow bez odblokowania potokow i 14663/4887 po odlbkowaniu potokow. po podkreceniu do 380/640 bez artow uzyskuje 5486/15221 3dmarkow. czy to sa dobre wyniki? dodam ze mam agp x4 i troche zawalony system :? w doomie 3 1024 high detale aax4 i far cry high det 1024 aa high nie zauwazylem artow. moge oddac karte, tak wiec pytanie:zostawic, czy oddac. pozdrawiam.

 

P.S. czy jak krece karte i nie widze artefaktow, to znaczy ze nie grzeje sie za bardzo? czy stosowanie find max mem i find max core w ati tool jest w 100 % bezpieczne?

P.S. 2 czy to sa artefakty(te biale slady na kratkowanej podlodze)?http://narthax.w.interia.pl/doom.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych:

 

dostalem wczoraj maila o takiej tresci:

 

"Karty są właśnie w trakcie rygorystycznych testów wg.procesury opisanej na aukcji: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=30704909

Myślę, że nasze poprzednie doświadczenia z tego typu kartami (do tej pory sprzedaliśmy ponad 200sztuk modowalnych kart) pozwoli na odsianie 99% kart z niesprawnymi dodatkowymi potokami. Pozostały 1% to tzw. trudne błędy, których nie da się wykryć w trakcie godzinnego testu, dlatego dajemy użytkownikowi dodatkowo 10dni na zwrot lub wymianę karty, w razie wystąpienia problemów.

 

Od wtorku 07.09.2004r. karty Xpertvision Radeon 9800SE 128MB 256bit z pamięciami 2,5ns Hynixa testowane na modowalność będą dostępne w ofercie naszego sklepu za 720zł."

 

 

Zastanawiam sie, czy nie sprzedac swojego Radeona i nie zakupic takiej karty. Te pamieci 2.5ns SHY5DU283222 AF-25 TRASZNIE KUSZA, bo przeciez one defaultowo chodza z max.800Mhz zegarem, a nie tak jak poprzednie HY5DU283222 AF-28 na max.700Mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie GPU jak GPU ! Hmm nie chcem ruszac chlodzenia na procku karty... to grozi utrata gwarancji... na tym standardwoym alumioniowym chlodzeniu do ile bezpiecznie krecic mozna ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie, czy nie sprzedac swojego Radeona i nie zakupic takiej karty. Te pamieci 2.5ns SHY5DU283222 AF-25 TRASZNIE KUSZA, bo przeciez one defaultowo chodza z max.800Mhz zegarem, a nie tak jak poprzednie HY5DU283222 AF-28  na max.700Mhz.

A co masz teraz !?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=31080644

skoro jest na R360 to chyba wszystkie beda dzialaly na 8 potokach :?:

a to ze zdjecia to nie jest PCB od R300 :?:

 

Edit#1

napisalem do goscia:

czy mam rozumiec ze wszystki karty dzialaja bez artefaktow na 8. potokach ale Pan nie udziela na to gwarancji?

 

Witam

Dokladnie tak, kart testuje na wymienionych na aukcji programach i jesli nie wystepuja artefakty to karte przeznaczam do sprzedazy. Oczywiscie na karte niepodkrecana ( 4 potoki renderujace ) jest pelna 12-to miesieczna gwarancja.

 

Edit#2

Dostalem real photo i ta karta ma PCB od R300 (takie samo mialem w Radeonie 9500).

Bedzie sie to jakos przyzwoicie krecilo :?: (wiem ze nie jestescie jasnowidzami ale chce wiedziec czy to wogole nadaje sie do OC)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym skmentować aukcję do której link został zamieszczony powyżej. Facet nie udziela gwaracni na poprawne modowanie Radka = karta wyświetla artefekaty. Na moje pytanie czy istnieje możliwość zwrotu gdyby karta jednak wyświetlała arty odpowiedział następująco:

 

"przykro mi ale niema takiej mozliwosci"

 

Jest to moje prywatne zdanie ale myślę, że poprze je większość użytkowników forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla wszystkich co by chcieli kupic radka 9800se@pro od tej firmy:

http://onet.allegro.pl/show_item.php?item=30726439 (pewnie poza allegro jakies 50zl) ale mniejsza o to proponuje uwazac i bardzo dokladnie doptac sie o gwaranj itd. co jesli bedą arty przy sprawdzaniu grafy poniewaz raz (przed zakupem mojego se@pro w pcserwis- gdzie grafa chodzi ok) chciano mnie wprowadzic w błąd w firme ''SEA-BIS'' ktorej link dalem na allegro (jeszcze nie sprzedawali niby sprawdzonych) powiedziano mi ze wszystko sie ladnie moduje zero artow ale po dluzszej rozmowie na gg dowiedzialem sie ze czasami jakies kropki (nie na sloniach w 2k3 ale w gierkach) ale to wina sterów:) itd.

 

Przeprasza, nie wyrazilem sie do konca jasno do PCserwis nie mam zadnych zastrzezen :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla wszystkich co by chcieli kupic radka 9800se@pro od tej firmy:

http://onet.allegro.pl/show_item.php?item=...30726439(pewnie poza allegro jakies 50zl) ale mniejsza o to proponuje uwazac i bardzo dokladnie doptac sie o gwaranj itd. co jesli bedą arty przy sprawdzaniu grafy poniewaz raz (przed zakupem mojego se@pro w pcserwis chciano mnie wprowadzic w błąd (jeszcze nie sprzedawali niby sprawdzonych) powiedziano mi ze wszystko sie ladnie moduje zero artow ale po dluzszej rozmowie na gg dowiedzialem sie ze czasami jakies kropki ale to wina sterów:) itd.

No i nadal twierdzę, że np. białe kropki na słoniu w teście Pixel Shader 2.0 w 3D Marku 2003 to wina sterów - pojawiają się nie tylko na Radeonie 9800SE zmodowanym i niezmodowanym, ale również na Radeonie 9800PRO i GF 5900XT.

Poza tym nie mamy firmowego numeru GG, tylko prywatne, które podajemy tylko znajomym, więc jak mogłeś rozmawiać z nami na GG? Chyba, że jesteś naszym znajomym, ale ja cię nie znam. Poproszę o wyjaśnienie tej kwestii.

Sorry, ale z twojego tekstu wynika, że to raczej Ty wprowadzasz innych forumowiczów w błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do szanownego przedmówcy:

Pan może mi powie (bo nikt inny nie jest skory) Do jakiej częstoliwości mogę maksymalnie podnieść prędkość GPU (lub VPU) aby była ona bezpieczna tzn taka przy której procesor karty nie ulegał zmeczeniu ew. nie padł mi po roku użytkowania na zawyżonych częstotliwościch. Mowa tutaj o karcie 95% modowalny XpertVison R9800SE@PRO (na standardowym chlodzeniu GPU)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...