Skocz do zawartości
MeRBi

Radeon 9800SE@PRO - WALKA ZE ŚCIEMĄ !!!!!!!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Wreszcie przypnmnela do mnie paczka z USA z moim Radkiem a dokladnie Radeon 9800SE powercolor 380/680 256bit 128mb 2,8ns hynix.

Przed zmodowaniem mialm w 3dmarku03(v350) ok 3333 markow, po zmodowaniu(omega) ok 5555. Na arzie nei wystapily zadne artefakty- gram non stop w far cry i wszystko ok. Nie podkrecalem karty

 

reszta sprzetu: a64 2800+ 512kb , 512mb 400mhz cl2-5 geil ram, WinXP pro, dx9.0c, zasilacz powmax demon 580W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mógflby ktos zapodac screny z bledów generownych przez grafe modowalna ale z bledami albo jakies linki? chodzi mi o szachownice, krzeaki, kwadraciki. jak to wyglada i na ile przeszkadza. bo mam do kupienia grafe wlasnie z jakimis kwadracikami rózowymi co niekiedy sie pojawiaja i chce zobaczyc jak to wyglada i czy to btac i czy bedzie w grach przeszkadzac. z góry dzieki. pozdro

 

ok mam 9800SE z allegro z pcserwis.. przez miesiąc wszystko bylo ok, ale jakis czas temu po wlaczeniu komputera wyswietlala szachownice, po kilku minutach gdy sie karta rozgrzala bylo wsio ok, teraz mam to ciagle, po kazdym odpaleniu kompa karta musi sie rozgrzac, najczesciej odpalam nfsu2 zeby przelecialo wszystkie intra i troche gry, pozniej res kompa i dziala. nie wiem od czego to, dlaczego musze ja rozgrzewac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@santos:

Paskudny zrzut. Chyba nikt nie chciałby tego oglądać na swoim kompie. Zauwarzyłem, że na 3/4 problemów z 9800SE;) pomaga dobry zasilacz. Lepiej będzie jak ktoś z PC Serwis'u się wypowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak jest w koncu z tym oryginalnym wentylatorem od XV 9800SE?? Mozna go zdjac spokojnie i zalozyc cos lepszego?? Bo z tego co czytalem to na kroccach jest on smarowany jakas farba czy czyms podobnym i to sie wiaze jakos z gwarancja :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam klopocik... i nie wiem co mam z nim zrobic.

Sprawa wyglada nastepujaco//// Mialem GF4 Mx 440 dzis wsadzilem XV 9800 SE PAMIECI 2.5 ns CZERWONY LAMINAT/// Oczywiscie wczesniej wywalilem stery od Nvidii wyczyscilem system i zainstalowalem

CATALISTY&SOFT MOD i odpalilem MARKA 2001 Wszedzie szachownica :cry: a najlepszy byl dla mnie wynik == cale 8400 punktow :evil: .

Panowie w czym tkwi problem?? czy powinienem uzyc OMEG a jesli tak to ktore sa najlepsze....

Ps... NIE MOGE ZMIENIC w ustawieniach karty na AGPx8 tzn suwak przesuwam ale po restarcie powraca do ZERA

 

POMOCY--- ps... sprzet jak w podpisie....

PSU== FORTON 300gtf60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

mam ogromniasty problem z Radkiem 9800se Xpervisoin, prze 3 misiące uzytkowania sprawował sie dobrze poza niewilkimi niekiedy błedami w wyświetlanej grafice, zmieniałem stery i było dobrze, potem zaczął sie troszke krzczyć ale nie rażąco najczęściej błędnie wyświetlał kolorki ale to mu przechodziło(mam zasiłke 350W) Teraz za to od grając w NFS undergroun 2 sie coś zwaliło gram sobie tak gram aż tu nagle widzę pełno pasków, trójkątów niedoroboinych tekstur i nie idzie grać!!!Wszystko tak zameszane że nie wiedziałem i (nie widziałem) gdzie jadę.Cóz myśle sobie pewnie stery poszły, przeinstalowałem i nic,no wywalimy sytem i zainstalujemy ponownie.Właczam 3dmarka 2003 a tu taki sam obraz jak w NFS2U dalej sprawdzam artifact testerem a tu artefakty jak byk!!!Ale skąd skoro nie podręcałem tej karty??? Więc wyjmuje karte lece do kumpla bo moze mam AGP walnięte u niego to samo!!!No to biore karte pod światło i sie przyglądam (Bo cztałem że mozna jak się dobrze przypatrzec jakieś dziwnie wygladające rzeczy zobaczyć, oczywiście w to za bardzo nie wierzyłem) a tu szok...... 8O Patrze na pamięci i zobaczyłem na jednaj kości tj. jakiś zaciek jakby byla plamka i zrbiony przez nia zaciek. o co tu chodzi bo nie mam pojęcia???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja z Tą kartą zwariuję. Gdy ustawię w ustawieniach kart graficznej na maksymalna jakość a nie wydajność to jest wszystko dobrze bo w tej chwili tak zrobiłem i nie artefaktów żadnych nie ma ale przez chwile tak nie powinno być dodatkowo zdefaultowałem biosa. Teraz działa nie rozumiem tego ale na pamieci i tak jest podejrzanie wyglądająca mi plama?Może ktoś ma podobne doświadczenia (karta jest na orginalnych sterach o bo boje sie dać nowsze bo znowu mi się obraz skopie.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i znowu jest kaszka przez chwile bylo oki a jak komputer pochodził przez pare godzin i właczylem nfs2u to sie wszystko skisiło.Błedy jak cholera.Nawet na gg przy ikonkach mi jakis rozowy kolor pokazuje, chociaz ten kolorek rozowy to juz jest od niepamietnych czasow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sensei - nie gadaj glupot, zdjecie cooleranie moze wizac sie z utrata gwarancji (zadnej plomby nie ma...). Jesli tylko niczego nie uszkodzisz, to nie ma sie czym martwic. W razie czego zakladasz cooler spowrotem i oddajesz do serwisu i nie maja prawa ci nie przyjac karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze że sie panowie tu znacie na radkach 9800 se wiec powiec cie mi czy prz odblokowaniu dodatkowych potoków zwieksza sie pobór mocy bo mam zasiłke megabajt300W i niewiem czy odpali mi ta karta z 4 a niemyślac już o 8, prosze o odpowieć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sie 2 razy zastanowil zanim bym odpalil ta karte na tej zasilce - chociaz patrzac na twoj konfig to wymienilbym reszte spzretu ;] Ta karta bedzie sie tam marnowala...chociaz moze nie do konca. Ale nad zasilka bym powaznie pomyslal, karta swoje waty pobiera...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze że sie panowie tu znacie na radkach 9800 se wiec powiec cie mi czy prz odblokowaniu dodatkowych potoków zwieksza sie pobór mocy bo mam zasiłke megabajt300W i niewiem czy odpali mi ta karta z 4 a niemyślac już o 8, prosze o odpowieć

Zwiększa się pobór mocy, i to bardzo. A zasilacz to powinieneś zmienić dla własnego bezpieczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sensei - nie gadaj glupot, zdjecie cooleranie moze wizac sie z utrata gwarancji (zadnej plomby nie ma...). Jesli tylko niczego nie uszkodzisz, to nie ma sie czym martwic. W razie czego zakladasz cooler spowrotem i oddajesz do serwisu i nie maja prawa ci nie przyjac karty.

Nie gadam glupot, tylko mam pisemne potwierdzenie ze zdjecie oryginalnego chlodzenia z XV 9800SE wiaze sie z utrata gwarancji na podstawie punktu 7a Karty Gwarancyjnej wg. PcSerwis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sensei - nie gadaj glupot, zdjecie cooleranie moze wizac sie z utrata gwarancji (zadnej plomby nie ma...). Jesli tylko niczego nie uszkodzisz, to nie ma sie czym martwic. W razie czego zakladasz cooler spowrotem i oddajesz do serwisu i nie maja prawa ci nie przyjac karty.

Nie gadam glupot, tylko mam pisemne potwierdzenie ze zdjecie oryginalnego chlodzenia z XV 9800SE wiaze sie z utrata gwarancji na podstawie punktu 7a Karty Gwarancyjnej wg. PcSerwis.

A to ciekawe, bo PCSerwis na lamach forum pisal, ze jesli zrobi sie to umiejetnie a potem zalozy spowrotem bez sladu tego zabiegu i odda na gwarancje to nie bedzie problemu...

Trzeba by spytac ich o oficjalne oswiadczenie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sensei - nie gadaj glupot, zdjecie cooleranie moze wizac sie z utrata gwarancji (zadnej plomby nie ma...). Jesli tylko niczego nie uszkodzisz, to nie ma sie czym martwic. W razie czego zakladasz cooler spowrotem i oddajesz do serwisu i nie maja prawa ci nie przyjac karty.

Nie gadam glupot, tylko mam pisemne potwierdzenie ze zdjecie oryginalnego chlodzenia z XV 9800SE wiaze sie z utrata gwarancji na podstawie punktu 7a Karty Gwarancyjnej wg. PcSerwis.

A to ciekawe, bo PCSerwis na lamach forum pisal, ze jesli zrobi sie to umiejetnie a potem zalozy spowrotem bez sladu tego zabiegu i odda na gwarancje to nie bedzie problemu...

Trzeba by spytac ich o oficjalne oswiadczenie...

Nam nie zależy, aby komukolwiek robić problemy z gwarancją, pod warunkiem, że zachowane są pewne zasady i myślę, że wielu użytkowników tego forum może to potwierdzić. Jeżeli dokonujesz modyfikacji, zrób to tak, aby można je było cofnąć i nie było ich widać. Wg. warunków gwarancji wszelkie modyfikacje, a więc również zdjęcie wentylatora jest złamaniem tych warunków. To teoria. W praktyce tego typu praktyki bardzo łatwo zamaskować. Wszelkie reklamacje odsyłamy do producenta i to on decyduje o uznaniu lub nie reklamacji. Dlatego do reklamacji należy przekazywać sprzęt z usuniętymi wszelkimi śladami modyfikacji.

Przypadek użytkownika Sensei jest zupełnie inny. Na tym forum zataił, że nie reklamował karty, tylko chciał sprzęt zwrócić i żądał zwrotu pieniędzy. Oczywiście o tym, że dokonał modyfikacji karty, przez zdjęcie wentylatora nas nie poinformał, ponieważ jest to złamanie warunków zwrotu sprzętu. Wentylator został zdjęty w ten sposób, że na chipie pozostały pozostałości kleju, co powoduje złe przywieranie chipu do wentylatora. Niestety, ale takie działanie zostało przez nas potraktowane jako próba oszustwa, ponieważ Sensei doskonale wiedział, że warunkiem zwrotu jest brak śladów używania sprzętu (przysłał wymagane w warunkach oświadczenie o rezygnacji z zakupu, więc musiał przeczytać warunki zwrotu)

W takim przypadku nie widzę powodów do patrzenia przez palce na działania użytkownika, który w stosunku do nas nie jest uczciwy. Do tego żądanie "nie życzę sobie żadnych wpisów do gwarancji", też jest śmieszny, bo niby dlaczego. Taki wpis zabezpiecza mnie przed kolejnymi "wrogimi działaniami".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz z zupelnie innej beczki ;)

 

Pojawily sie na Allegro Radki9800se XpertVision z pamieciami 2.5ns Hynix. Czy ktos moze cos o nich powiedziec?

 

I takie pytanko do panow z PCSerwis - czy mozna sie jeszcze przed swietami spodziewac modowalnych 9800se@pro?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem po świętach Radka 9800SE modowalnego z pamięciami j/w. W pierwszej kolejności wywaliłem oryginalny wiatrak (kość ATI360) zmieniłem na silencera + radiatory na pamiątki. Na parametrach PRO chodzi super.

Mam pytanie gdzie znajdę bios do XepertVision dla wersji PRO w techPawerUP można znaleść tylko bios do SE w/w producenta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem przy prubie zmainy biosu wywala mi komunkat

ERROR

BLOCK PROTECT NOT DISABLET, STATUS=0E

i wywala mnie, niewazne jaki bios wezme zawsze ten sam error

Parametr -f w flashromie nnic nie daje tez mi wywala ten komunikat

karta XV9800SE z rdzeniem R360 moduje sie z omegami super tylko biosu nieumiem zmienic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ATiTool jest.

Nie wiem na ile on jest wiarygodny ale swietnie sie go obsluguje w locie.

Z mojego 1-dniowego doswiadczenia z nim jest raczej wporzadku bo gdy wykazal arty to odrazu w grach sie pojawialy.

Czyli jezeli u niego przejda taktowania to w grach nie ma szans zeby sie pokazaly.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam radeona 9800se xpertvision i po odblokowaniu dodatkowych 4 potoków pojawiły się artefakty ( szachownica z kropek) ale tylko w funkcjach pixel sheadera 2.0.Za pomocą programu "ati trial tools" zmieniłem wersje sheadera na 1.4 i wszystko chodzi ok.Co prawda efekty sheadera 1.4 są nieco gorsze niż 2.0 ,ale wgrach praktycznie nie widać różnicy.Uwaga! najnowsze "ati trial tools" żle zmienia wersję sheadera(proponuję stary).Tak więć z niektórymi problemami można sobie poradzić. Kombinujcie. POWODZENIA!!!! :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość h2opolomatti

Siema

Jestem posiadaczem Randka sapphira 9800 pro atlantis. jak moge sprawdzic czy jest 256 bit czy 128 bit ?? Ostatnio mam z nim maly spadek wydajnosci! Goscie mi mowia ze to wina sp2 tak jak u kumpla. Ma takie mizerne osiagi ze chce mi sie kapa za okno wyzucic!! 4800 w 3d 03 <lol2> po podkreceniu proca (athlon 64 3200+939) i zlekka grafiki idzie na 5800 i dalej juz nie! a normalny wynik czyli najwyzszy jak go nie krecilem to 6343. wiec jak moge sie dowiedziec czy to nie 128 bit?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość h2opolomatti

128 bitowce maja pamieci tylko po jednej sxtronie karty a 256 bitowce maja po 2 na gorze i po 2 po bokach

1712200[/snapback]

Ok thx na naecie tez widzialem stronke na kturej byly 2 zdjecia randkow

1 z czarnym kwadratowy radiatorem to jest wtedy wersja 128 bit

a 2 zdjecie to srebrny radiator w kasztalcie rombu to jest wersja 256 bit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie / prośbę

właśnie zamontowałem sobie r9800se xpertvision ale z dużym chłodzeniem (na pamięci) nie taki jak jest na www producenta

zainstalowałem najnowsze omegi @pro

i w ati toolu znajduje mi artefakt

1 kropeczka

czy to coś poważnego ?!

Edytowane przez hauti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...