Skocz do zawartości
MeRBi

Radeon 9800SE@PRO - WALKA ZE ŚCIEMĄ !!!!!!!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Roon7 ---> fajnie, wszystko sie zgadza tylko nie kazdy ma mozliwosc jezdzenia po gieldach/znajomego w hurtowni/itd selekcionowania ilustamnastu egzemplarzy (swojemu szczesciu nie wierze bo go nie mam). Nie wszyscy maja czas, mozliwosci i nie mieszkaja w duzym city...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz nie długo u mnie w mieście będą Sapphire R9800 PRO za 990zł. Wpadne tam, przelukam który jest na r360 (o ile znajde) i będę miał git karte. Już drugi raz sie przejechałem na "modowaniu" potoków i mam już dość. Na szczęście straciłem tylko koszta przesyłki.

 

Pozdro dla Analfabety za karte :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz nie długo u mnie w mieście będą Sapphire R9800 PRO za 990zł. Wpadne tam, przelukam który jest na r360 (o ile znajde) i będę miał git karte. Już drugi raz sie przejechałem na "modowaniu" potoków i mam już dość. Na szczęście straciłem tylko koszta przesyłki.

Pozdro dla Analfabety za karte :P

Dałbyś jakiś namiar.......podeslesz mi adres tego sklepu na PW....nie bede ukrywac ze 9800Pro na R360 za 990zł to okazja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz nie długo u mnie w mieście będą Sapphire R9800 PRO za 990zł. Wpadne tam, przelukam który jest na r360 (o ile znajde) i będę miał git karte. Już drugi raz sie przejechałem na "modowaniu" potoków i mam już dość. Na szczęście straciłem tylko koszta przesyłki.

Zgadza się, już niedługo na rynku będą nowe modele kart Sapphire Radeon 98000PRO 128MB 128bit. Mozńa o nich poczytać tutaj: http://pclab.pl/art10134.html. Myślę, że to dopiero jest mina !!!

 

Co do Radeonów 9800SE wersję modowane można już dostać za 800zł, tylko jaka jest gwarancja, że karta jest modowalna?

 

Trudno na cokolwiek się zdecydować,bo:

1. Radeon 9800SE kosztuje ok.750zł, ale można z dużym prawdopodobieństwem trafić na model niemodowalny, a wtedy wydajność "pod psem"

2. Radeon 9800SE modowalny - wydajność jak Radeon 9800PRO, ale jaka gwarancja, że karta jest naprawdę modowalna?

3. Radeon 9800PRO 128bit - cena nieznana, ale podejrzewam, że wydajność też dużo niższa niż pełna wersja

4. Radeon 9800PRO 256bit - super wydajność, tylko cena powyżej 1100zł, stanowczo za duża, ale może spadnie, tylko kiedy?

 

I co tu wybrać? Jak na razie najbardziej skłaniam się do modowalnego Radeona 9800SE, mogę nawet przepłacić do 50zł, byle mieć naprawdę modowalnego Radka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz nie długo u mnie w mieście będą Sapphire R9800 PRO za 990zł. Wpadne tam, przelukam który jest na r360 (o ile znajde) i będę miał git karte. Już drugi raz sie przejechałem na "modowaniu" potoków i mam już dość. Na szczęście straciłem tylko koszta przesyłki.

Zgadza się, już niedługo na rynku będą nowe modele kart Sapphire Radeon 98000PRO 128MB 128bit. Mozńa o nich poczytać tutaj: http://pclab.pl/art10134.html. Myślę, że to dopiero jest mina !!!

Kolego no nie rób ze mnie debila. Ja mówie o normalnych radkach a nie tych krojonych. To będzie Sapphire R 9800 PRO 256bit na pamięciach BGA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najnowsze wieści dotyczące super tanich Radeonów z firmy Sapphire !!!. Dokładnie na 9 czerwca przwidywana jest dostawa kart Radeon 9800PRO w wersji 128-bitowej. Przewidywana cena 990zł. Czyżby zbieg okoliczności??? Co Adasi???

Ja już wiem, że na pewno nie kupię tej karty, po podejrzewam. że jej wydajność będzie na poziomie niemodowalnego Radeona 9800SE, a cena dużo wyższa. Sapphire schodzi na psy !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

John_doe -> w sumie moze i masz racje ,ale ... ja nie szwedalem sie po sklepach i po gieldach a ustrzelilem radusia na allegro :D .

a zeby bylo smieszniej to nawet nie zawracalem sobie glowy czy ma R360 czy tez R350 bylema happy ze jest normalny Pro i bedzie dzialal i tyle.

wstyd sie przyznac :oops: ale przeoczylem topic o modzie pro@xt.

baton nie przeplacaj przyczekaj juz zaczynaja sie pojawiac radki 9800 pro za przystepna cene ponizej 1000,- ot co robi wiesc o x800 ludzie sprzedaja 9800pro i przypalaja sie na x800 no ale coz jak sie ma flote :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj zaczyna mnie to wkurzać, mam znajomka w sklepie i sie pytałem czy to będą te 256bit i mi powiedział że napewno tak...

Przpraszam, jeżeli Cię zdenerwowałem, ale nie to było moim zamiarem. Przeczytałem sobie posta nt. nowych kart Sapphire, a potem skontaktowałem się ze znajomym, który pracuje w firmie komputerowej. On potwierdził mi to co napisałem. Więc, żeby się nie naciąć, spytaj swojego znajomka, czy te karty będą w wersji OEM, czy też pudełkowe. Jesli OEM i jeszcze od pewnego dystrybutora na literkę A... to już zacznij oglądać się za czymś innym.

I nie denerwuj się, złość piękności szkodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze radzę ci - sprawdź. Od znajomego dostałem info o czymś takim:

Sapphire Radeon 9800 PRO Atlantis 128MB DDR (128bit) TV&DVI, bulk - cena 990zł - przewidywana dostawa 9 czerwca - za dużo faktów się zgadza.

No a jeśli jesteś w stanie potwierdzić, że to nie są te karty, tylko prawdziwe Radeony 9800PRO 256bit, to myślę, że warto poczekać do tego 9 czerwca, to już za 2 tygodnie. Czy mógłbyś w miarę szybko zamieścić dokładne info na temat tych kart? Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalezy skąd jesteś :P

 

Bliższe informacje podam kiedy karty pojawią sie w sklepie, w środe w drodze na angielski wpadne tam i sie podpytam jeszcze na wszelki wypadek... W razie co zostaje Hercules 9800 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opolskie:) tylko czasu brak na takie wyprawy :) ... co ty z tym herkulesem? przeciez w podpisie masz cos innego :)

 

zreszta zaczynamy wszyscy przesadzac, dobieramy grafiki jak kiedys dobieralo si eserir antkow xp 1700+ :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie a ja mam taki problem: w 3d marq wszystko gra w battlefield tez ale jak wlacze cmr04 to mam dwa pionowe paski szachownicy mniej-wiecej 1cm szerokosci : / czy jest na to jakas rada?

tylko nie piszcie ze wymienic karte ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim wymienisz karte :wink: moze zacznij od reinstalki aterow i DX,

ja mialem taki myk ze niby wszystko bylo ok ale jak odpalilem FarCry to piekny obraz ale tylko do momentu az sie nie poruszylem.

Pikseloza masakra , normalnie malo nie dostalem zawalu a cisnienie 250,

i juz widzialem sie w serwisie z ta kata, zmniejszalem zegar na karcie , podkrecalem chlodzenie , zmienialem ustawienia gry z max na low i dalej to samo. heh jako ostatnia deske ratunku przeinstalowalem DX i .... dziala miodzio,..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno robilicie test Aquamarkiem 3 swoich 9800SE@PRo

czy po ustawieniach AA *6 i kiliknieciu na test zauwazyliscie cos czego nie powinno byc ( u mnie pojawily sie wielkie krzaki)

 

a jak jest u was ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno robilicie test Aquamarkiem 3 swoich 9800SE@PRo

czy po ustawieniach AA *6 i kiliknieciu na test zauwazyliscie cos czego nie powinno byc ( u mnie pojawily sie wielkie krzaki)

 

a jak jest u was ???

o jaki test ci chodzi ??

test ustawien ??

gdzie to jest ?

 

bo mi AA6 ANIZO16 - przechodzi bezproblemowo !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wchodzisz w setings ustawiasz aa na max'a i iprzycisk na tym samym ekranie test

umnie jest wszystko OK !

 

tylko jest takie cos ze jak odpalam artifact tester i daje Software Testing

to na 4x1 wykrywa mi okolo 2-3artefaktów

a na 8x1 tez mi wykrywa 2-3 artefakty - mozecie mi to wytlimaczyc

te artefakty wykrywa jedynie na bitmapie Artifact Tester 3 Set

 

na pozostalych bitmapach nie wykrywa zadnych artefaktów w 4x1 jak w 8x1

 

p.s wogole nie krecone

 

 

 

Bitmap set: Artifact Tester 3 Set

Set pimpblood test object successful.

Loading bitmap0

Recording pixels for bitmap0

Testing bitmap0

Checking bitmap0

Bitmap0 reported 0 artifacts.

Loading bitmap1

Recording pixels for bitmap1

Testing bitmap1

Checking bitmap1

Bitmap1 reported 0 artifacts.

Loading bitmap2

Recording pixels for bitmap2

Testing bitmap2

Checking bitmap2

Bitmap2 reported 0 artifacts.

Loading bitmap3

Recording pixels for bitmap3

Testing bitmap3

Checking bitmap3

Bitmap3 reported 0 artifacts.

Loading bitmap4

Recording pixels for bitmap4

Testing bitmap4

Checking bitmap4

Bitmap4 reported 3 artifacts

 

mozecie mi odpowiedziec ?

 

UPDATE:

Niewiem jak to sie stalo ale ArtifactTester5 juz nie pokazuje bledów !

dlatego jest to juz nieaktualne ! niewiem jak to sie stało ze sie naprawilo !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem coraz bardziej sczesliwy bo nowa karta nie robi zadnych problemów ! wszystko slicznie chodzi na odblokowanych potokach !

zauwazylem tylko jedno - moze to jest dziwne ale wzrosła mi temperatura na NB(w stanie spokojnym) - pracuje na Omegach na Cat4.5 !!

 

aha - te kropki u slonia w tesie PixelShader 2.0 tez umnie wystepują(ale tylko z wlaczonym AA) ! ! ale chyuba to jest wina sterów ! wiec sie niemartwie - chyba ze sie myle !!!

 

p.s apropos - na orginalnych R9800PRO tez te bilae kropki wystepują ?

 

p.s 2: mozecie mi podac jeszcze jakie programy moge uzyc do testowania ??

narazie uzylem tego wszystkiego:

3DM2k0SE

3Dm2k3

Aquamark3

ArtifactTester5

Real Time High Dynamic Range Image Based Lighting Test (rthdribl_1_2)

FarCry

ShaderMark2e

GunMetalBenchmark

Battlefield 1942

 

macie cos jeszcze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeby było jasne raz na zawsze:

NA ATI KROPKI NA SŁONIACH W FSAA MAJĄ BYĆ.

Jest to po prostu wina algorytmów FSAA, ze te kropki sie pojawiają.

Na kartach 8potokowych (np 9700) też się pojawiają.

Myślałem, że to wszyscy od dawna wiedzą ;)

 

A kto nie wierzy niech kuknie TUTAJ 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeby było jasne raz na zawsze:

NA ATI KROPKI NA SŁONIACH W FSAA MAJĄ BYĆ.

Jest to po prostu wina algorytmów FSAA, ze te kropki sie pojawiają.

Na kartach 8potokowych (np 9700) też się pojawiają.

Myślałem, że to wszyscy od dawna wiedzą ;)

 

A kto nie wierzy niech kuknie TUTAJ 8)

Dziwne... u mnie na moim modded 9800SE nie ma niczego w FSAA <zdziwko> na słonikach. Syf miałem, ale na niemodowalnym(białe kropki).

Na wypadek sprawdzę jeszcze raz. Jadę na Omega.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bliższe informacje podam kiedy karty pojawią sie w sklepie, w środe w drodze na angielski wpadne tam i sie podpytam jeszcze na wszelki wypadek... W razie co zostaje Hercules 9800 :P

Czy pamiętasz o sprawdzeniu tego infa o Radeonach PRO?

Wg. moich sprawdzonych informacji 9 czerwca mają pojawić się nowe karty Sapphire:

 

Sapphire Radeon 9800 PRO Atlantis 128MB DDR (128bit) TV&DVI, bulk

C9200258 [11016-01-10] - przewidywana cena 990zł

http://www.abcdata.pl/produkt.asp?pid=C9200258

 

Sapphire Radeon 9800 PRO Atlantis 128MB DDR TV&DVI, lite retail

C9200251 [21016-00-20] - przewidywana cena 1150zł

http://www.abcdata.pl/produkt.asp?pid=C9200251

 

 

Sapphire Radeon X800PRO Atlantis 256MB DDR TV&DVI, retail

C9200259 [21034-00-40] - przewidywana cena 2250zł

http://www.abcdata.pl/produkt.asp?pid=C9200259

 

 

Ta pierwsza to okrojona wersja Radeona 9800PRO w wersji OEM - 128-bitowa magistrala do pamięci podobno daje wydajność na poziomie niemodowalnego Radeona 9800SE - a cena dużo wyższa - czyli totalna mina!

 

Druga to normalna karta Radeon 9800PRO w wersji BOX - czyli 256 bitowa magistrala pamięci, tylko ta cena.

 

Trzecia na najnowsza karta Radeon X800 - długo oczekiwana, tylko ta cena!!!

 

Ceny jakie podaje dystrybutor są z kosmosu, nie wiem na jakiej marży oni to liczą, sklep podaje dużo niższe.

 

Jeżeli w twoim sklepie druga wersja będzie za 990zł to rezygnuje z zakupu modowalnego Radeona 9800SE za 820zł, bo się nie opłaca.

Ale jeśli nie, to nie stać mnie na wywalenie 1150zł , wolę zapłacić 820zł, nawet gdybym musiał wymienić kartę to dodatkowe koszta przesyłki na poziomie 15zł (liczę już dwie), czyli razem 835zł w porównaniu z 1150zł - róznica 315zł jest nie do pogardzenia.

Jeżeli ktoś uważa , że ponad 300zł różnicy nie jest warte zastanowienia, to już jego sprawa.

Inaczej ma się sprawa, gdyby pełne Radeony 9800PRO były za 990zł, no to wtedy warto dorzucić te 170zł i mieć spokój (pod warunkiem, że sprzedawca nie zrobi szwindla i nie wciśnie modowalnego Radka jako wersję PRO, bo i o takim przypadkach się słyszy)

 

Pozdrawiam i liczę na szybkie info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...