Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem dziś dysk Seagate SATA 120GB.

 

Dysk ma strasznie głośne głowice (np. przez cały czas kopiowania plików między partycjami słychać to).

 

Zastanawiam się między zwrotem i wymianą, ale czy jak wymienię to co jest bardziej prawdopodobne w tych dyskach - że będzie cichy czy znowu głośny egzemplarz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda lezy po srodku :)

Ja mialem do czynienia z 2 120GB barakami i dopiero ta ostatnia byla cicha. Kumpel zakupil 2 i od razu trafil na zaje... ciche.

Po prostu mieliscie pecha :/ W moim przypadku to juz normalka :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam u mnie tez bardzo glosno :cry: Zawiodlem sie na Seagate i juz mam zamowionego Samsunga 160GB P80 :wink: Jednak zastanawiam sie powaznie nad wyciszeniem tej Barki...Podwiesze go jakos na gumkach zeby chociaz nie przenosil drgan na bude bo w nocy spac nie moge :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciche i chłodne są dwa SATA:

samsung

hitachi 7k250 - szybszy od samsunga ale potrafi niektóre obudowy (np. moją) wprawić w nieprzyjemne wibracje - robi się dość głośno. Mój 7k250 leży sobie na macie i jest cichutko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak mozesz podmien na samsunga i bedziesz zadowolony :-D

Zamierzam to dziś rano zrobić :)

Z doświadczenia z tym sklepem myślę że chyba nie będzie problemów.

 

Edit: dysk wymieniony, głowic w ogóle nie słychać 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda lezy po srodku :)

Ja mialem do czynienia z 2 120GB barakami i dopiero ta ostatnia byla cicha. Kumpel zakupil 2 i od razu trafil na zaje... ciche.

Po prostu mieliscie pecha :/ W moim przypadku to juz normalka :/

Jasne.. kwestia tlkyo czy beda tak samo ciche za 1,5 roku... tym bardzijebiorac pod uwage to ze pochodza z tej samej serii...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to dyski są najgłośniejszym elementem mojego kompa, ale za to są wydajne.

Tyle ze małe :)

:lol: :lol: 8) :!:

70 Gb to wcale nie jest mało, a filmy i muzykę trzymam na płytach.

Jak zabraknie mi miejsca, to dokupię jakiś tani 200Gb dysk, a na Raptorkach pozostanie system.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ispider ja akurat nie lubie przeszukiwac CD to spox :) Pozatym dane na cd moga zniknac w ciagu 2-3 lat , na lipnych CDr nawet szybciej.

Nie grzeją ci sie Raptorki ? :) i pewno sporo Cie kosztowały ??

 

BTW. sam zamierzam dokupic sobie HDD - wybór padł na ST3160023AS - 160 GB SATA . Podobno ten dysk obsługuje już technologie NCQ , niby kontroler na NF7 S nie obsługuje tego ale tak na przyszłość:)) Tu test dysku: http://www.tomshardware.pl/storage/20040123/index.html

I co myślicie?? Znalazłem gdzies w necie informacje ze dopiero te 200GB obsługuja NCQ i juz zupełnie nie wiem czy moze sprzedac swoja 80Gb i kupic jednak 200GB ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...