Skocz do zawartości
anglia-men1

potrzebna pomoc w IS7

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem :

Po podniesieniu MHz dla procesora nie wykrywa mi napedu HDD na sacie !!

Mam tylko 1 naped HDD 120 GB baracuda z 8 Mb

Jak sie to dzieje :

Plyta jak wyzej

Procesor P4 3 GHz z magistrala 800 MHz BOX

Ram PC 2700 512 MB

HDD baracuda sata !!!!!!

Jak weide do biosu i podniose mnoznik to niestety nie wykrywa mi po restarcie HDD nawet jesli skok jest o 5 MHz przy podnoszonych i obnizanych napieciach i przy standardowych zawsze to samo !!

Wgralem naj nowszy bios ze strony Abit-a i dalej to samo !! czy nie da sie krecic procesora na tej plycie z dyskiem na sata ( wpety byl na sata 1 i sata 2 zawsze to samo )

Jesli sie da to jak tego dokonac moze jakis biosik spreparowany jest dobry do tego !! czy plyta padnieta ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to sie nazywa zeczowa pomoc !!!!! Wielkie dzienki juz dziala !

Ale swoja droga to nie moge podkrecac agp i pci przez to ze mam hdd na sata ??

I pytanie nr 2 jakie jest max napiecia ktore wyczyma p4 z orginalnym wentylatorem teraz mi chodzi 220 x 15 przy 1,65v stabilnie i tak okolo ( wiem ze kazda partia prockow kreci sie inaczej ) powinien isc taki p4 3 GHz ??

 

Dzienki za pomoc i szybka odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak po kotroler SATA wintegrowany w i875C/i865PE jest tak skopany ze nawet lekkie podniesienie PCI zaburza prace dysków... niestety musial bys kupic oddzielny kontroler SATA na PCI i wtedy sie bawic w podkrecanie AGP/PCI które i tak daje mało a dwa nie jest wskazane tak wiec imo gra nie warta swieczki no chyba ze przekraczasz FSB powyzej 300mhz wtedy blokada PCI/AGP nic nie da... i czestotliwosci pojda w gore. Co do proca to przy dobrym chlodzeniu ~3.5-3.6Ghz powinien robic do 1.75V ale imo przy temp nie przekraczajacej 50C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmmm dobre hlodzenie czyli zapewne mowa o wodnym bo jakos nie moge znalesc kulerow do p4 do amd sa tego tony a dla p4 kiszka !! a sa wogole jakies inne jak sie spali org ?? a i jeszcze jedno jaka jest szansa spalenia p4 przez podniesienie napiecja jak kuler nie wyrobi z odprowadzeniem ciepla ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

np Zalman 7000 chcesz tweakowac a nie wiesz o tym ze niezablokowany agp/pci powoduje takie efekty?

masz odblokowany mnoznik w P4 ?

a poza tym pisz tak by mozna to czytac bo robisz 100 bledow na 100 słow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze robie tyle lub tylko tyle bledow bo nie mieszkam w pl od 7 roku zycia ale jesli ktos chce to mozemy pogadac po angielsku !!!!! to moze kazdy mnie zrozumie hi hi hi

A tak pozatym mnoznik raczej mam zablokowany bo w biosie nie mam takiej obci no chyba ze nie wiem gdzie tego szukac

To ze sie nie znam na p4 to przyczyna ze tu zadaje swoje pytania i chce sie dowiedziec czegos wiecej na forum ale ....

Kolejne czy ten zalam to wentylatorek ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...