Skocz do zawartości
tekch

Płyta ECS L7S7A2 + Athlon XP 2200 +

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem tutaj nowy więc serdecznie wszystkich witam ;) ... Nie należe do znawców sprzętu i zostawiam tą robote innym i w związku z tym mam pytanie do wszystkich uzytkowników tego forum .... mianowicie mam zamiar zakupic taki zestaw jednak nie wiem czy dobrze ze sobą będa współpracować i czy będzie potrzebny update biosu :/ To chyba moje główne problemy z którymi się do Was zgłaszam ... Jeśli macie na myśli jakies inne kombinacje płyty z prockiem w tej cenie to również czekam na Wasze sugestie ... ale tylko w tych granicach cenowych gdyż się ucze i nie mam stałych dochodów ;P

 

Bede bardzo wdzięczny za pomoc ! Pozdrawiam i miłego wieczoru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz wszystko opisane

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=71628
To jest dzisiejszy temat kilka postow nizej - a wystarczylo troszke poszukac. Ale teraz mysle ze bedziesz pamietal o SEARCH.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupilem tą plyte + athlona 2400+ w zeszle wakacje i do tej pory nie bylo zadnych problemow oprocz tego http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=70284

jesli chodzi o mnie to w tej chwili wolalbym zainwestowac w cos opartego na nforce2 ultra...

wlasnie zbieram na http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=5172

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam L7S7A2 i spokojnie odpala siena FSB 215 MHz, obsługuje spokojnie każdego athlona łacznie z bartonami FSB333. u mnie zero problemów, jedyny problem miałem jak procek siemocno grzał, okazało się że po wgraniu biosu cheepomana chb127 nie zrobiłem clear-cmos :oops: , wyczyściłem i działa pięknie.

 

coś mi sieobiło o uszy że ASRock K7S8X nie ma zablokowanego PCI ale to raczej czyjaś niewiedza bo sam chipset to obsługuje. ASRock K7S8XE na SIS 748 jest trochęlepszy, minimalnie wyższa wydajność i gwarantowana obsługa FSB 200 ale cena 200zł, wersja E+ ma serial-ata ale kumpel narzeka, to jego druga K7S8XE+ i jest gorsza od pierwszej, ostatnio komp mu zwisł.

 

i ECS ma lepszy BIOS niż asrocki chyba że wgra sięoverclockersie to się wyrównuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jest zmjana mnoznika i napięć (procek, pamięc) w tych płytach ??

I czy jak włoze 2kośći ramu to beda obslugiwały fsb 400 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, 2 kości pójdą 400 czy nawet 480 MHz, z tym nie ma problemu.

a mnożik ustawia sie zworką koło procka, jak ktośnie zmienia mnożnika 20 razy dziennie to nie przeszkadza że jest zworka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam problem bo sieciówka niby jest ok ale nie zaciaga pakietów czyli nie widzi netu. Mamy net poprzez D-link router sprzetowy. Na releteku w tej płycie włozonego w pci jest ok , na wbudownej SIS pupa. Ma ktos pomysł jak to rozwiązać?? Mam 2 takie płyty i obie dziewiczo tak mają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepna się pod temat mój Xp 1,7 nie chce przekroczyć bariery 15,G (nawet z napięciem 1,9V) na tej płycie. Teraz ustawiłem go 7,5*193 ale napięcie płyta ustawia mi na 1,5V i dzieją się dziwne rzeczy (bios chipo pci usawiłem na 35) wie ktoś jak temu zaradzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niektóre mnożniki działają dziwnie niestety. na 8.5 czy 10 spokojnie przekraczam 1.8GHz a na 9.5 czy 9 poniżej 1600 komp nie wstaje.

a żeby było śmieszniej płyta padła w niedzielę ot sama z siebie, po prostu nagle komp sam sięwłączył i czarny ekran (sam tzn. był wyłaczony i nagle bez wciskania guzika zaczęły wiatraki pracować itp :lol: ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niektóre mnożniki działają dziwnie niestety. na 8.5 czy 10 spokojnie przekraczam 1.8GHz a na 9.5 czy 9 poniżej 1600 komp nie wstaje.

a żeby było śmieszniej płyta padła w niedzielę ot sama z siebie, po prostu nagle komp sam sięwłączył i czarny ekran (sam tzn. był wyłaczony i nagle bez wciskania guzika zaczęły wiatraki pracować itp :lol: ).

Jeżeli to do mnie 9wydaje mi się że tak) to niebyłbym taki pewny czy na tej płycie / tym procku przekroczę 1,5GHz (testowałem fsb od 100 do 233) i nic zawsze okolo 1480 to maksimum. A procek to JIUHB więc 2GHz powinien przekroczyć. I teraz jeszcze to napięcie, które spadło o 0,1V (to nie zasilacz bo inne są sprawne poprosu zamiast DUT zrobił się DL :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak ja przestawilem procka na 11,5x175 to mi napiecie spadlo na 1,46 ( trefny ten Huntkey 300 albo po prostu nie wyrabia :-) ) - Teraz mam Athlon 1800+ prawieMobile :-) A tak wogole udalo sie komus uruchomic na niej IRDA ?? Aha z instrukcji wynika zeby dostac mnoznik np 12,5 trzeba wiecej zworek tak ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...