Skocz do zawartości
steryd123

otwarcie serwerowni

Rekomendowane odpowiedzi

mam dostep do szybkiego lacza 10mbps ktore jest prawie wogole nie wykorzystywane tzn jesli idzie o upload to jest wykorzystywane w mniej niz 4% a download w 15-20% takze drzemia w nim jeszcze olbrzymie nie wykozystane mozliwosci lacze oczywscie dzierzawka z cirem do tego za nieduze pieniadze (jak na takie lacze) bo ze znizkami bo to lacze w szpitalu ekstra miejsce na podziemna serwerownie taka z prawdziwego zdarzenia oprocz zasilania energetycznego z elektrowni wlasna kotlownia i cos co wytwarza prad :wink: rowniez no bo w trakcie operacji nie moze zabranac go... takze nawet specjalnie upsy nie bylyby potrzebne przyjmniej nie o takiej mocy. polozenie szpitala w centrum miasta wiec blisko glownych wezlow tpsa itp wiec pingi nie duze. zastanawiam sie czy nie zakupic sprzet i nie postawic serwerowni tzn z 2 szafy rackowe po 42-42 U i kilka serwerow moze nawet jakies dedykowane uzywane serwery takie 1u z p3 1ghz na allegro widzialem za okolo 2400 pln ups rackowy 3u i switche to nie duzze koszta bo rzedu 3000pln w/w szafy uzywki widzialem za okolo 800pln za 2 szafy najgorsze do 1600 pln za 2. koszt sprzetu z 4 serwerami na poczatek to okolo 15000-18000 wiec nie tak tragicznie.pytanie jest nastepujace czy ktos ma jakies doswiadczenia w podobnej branzy pracowal w podobnej firmie itp. czy jest duzo chetnych na podobne uslugi czy bedzie zainsteresowanie ze strony klientow ??? :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalezy od cen.

Ja sam bym chetnie pokozystal z twoich uslug (serwerek klanowy) jezeli bylaby to jakas rozsadna propozycja.

Poza tym wiesz sklepy tez lubia miec wszystko polozone na dobrym, szybkim i "bezpiecznym" laczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak: idealne miejsce na serwerownię, wystarczy, że powiesz klientowi, jak energetycznie zabezpieczona jest sieć i juz go masz w kieszeni. Sprawy stabilności usługi są dla klienta ważniejsze niż prędkość. 10 Mbit wystarczy w zupełności by zapewnić "dostep do internetu" dla 12-15 klientów. Mam tu na myśli takich ludzi/firmy, które potrzebują nie tylko chronionej, bezawaryjnej poczty, stałego dostępu do Worldnetu, ale także np. mozliwości utrzymywania sklepu internetowego. Do tego dochodzi bezpieczna lokalizacja - wiadomo szpital, nikt sie nie włamie, jest bezpiecznie dla łącza i sprzętu.

Co do wyposażenia. Fajnie jakbyś miał dostęp do w miarę tanich serwerów DEDYKOWANYCH. Samemu coś stawiać z różnych części to na dłuższą metę porażka. Nagle się okaże, że coś co jest niby stabilne przy dłuższej pracy i obciążeniu nagle zaczyna sie gryźć z innym podzespołem. Niestety miałem takie przypadki. Lepiej zakupić powiedzmy używane Compaq lub HP, "gigowe" p3 wystarczą, z macierzą + solidne zasilacze. Koszty nie będą duże, jak mówiłeś sam ok. 2,5 k. Wszycho może być na [brzydkie określenie na linuksa]u choć dla takich usług fajnie by było użyć Novell Netware, ale to juz wydatek na licencję 3-4 tysiące.

Ja bym na Twoim miejscu wchodził w to. Z tym , że jeszce musiałbym być absolutnie pewien co do OBECNEJ JAKOŚCI istniejącej tam sieci. Głównie mam na myśli to czy jej infrastruktura nie jest nadwątlona przez ciepło/ wilgoć/kurz, a także czy wiarygodny i solidny jest obecny provider.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a powiedz mi ile mozna miec przychodu miesiecznie od takich 12-15 klientow biznesowych???bo musze wiedziec jak to sie bedzie mialo do moich kosztow bo "cos" szpitalowi odpalic bede musial a i dzialalnosc zalozyc tez :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tylko skrzynki ( ok. 10-12) + net ok. 512/768 kbit, pula powiedzmy 4 zew. IP to jak w kij dmuchał możesz brać min. 350 zeta od firmy. Jeśli 256 kbit, 1-2 zew. IP + jedna skrzyneczka ( coś takiego idealnie nadaje się dla sklepu, który realizuje zamówienia do hurtowni przez oprogramowanie biznesowe) to ok. 120-150 zeta.Pamiętaj, że w Twoim przypadku argumentem jest stabilność łącza i o to musisz dbać. Wyrobienie sobie renomy solidnością nawet za cenę początkowych niedużych zysków to podstawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stary, a czy ty wiesz, ze szpital raczej nie bedzie mogl Ci dzierzawic swojego lacza? O ile dobrze pamietam (moja mama jest kierownikiem urzędu pracy) i kiedyś mieli na zbyciu parenascie P2 266mhz no i stwierdzilem, ze bym to chetnie odkupil po normalnej cenie. Stwierdzila, ze prawo zabrania im sprzedawania swoich rzeczy i moga jedynie to oddac innym instytucjom, w tym wypadku policji. Nie wiem wiec, czy nie bedzie podobnie z laczem szpitalnym.

 

pozdr

MeHow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stary, a czy ty wiesz, ze szpital raczej nie bedzie mogl Ci dzierzawic swojego lacza? O ile dobrze pamietam (moja mama jest kierownikiem urzędu pracy) i kiedyś mieli na zbyciu parenascie P2 266mhz no i stwierdzilem, ze bym to chetnie odkupil po normalnej cenie. Stwierdzila, ze prawo zabrania im sprzedawania swoich rzeczy i moga jedynie to oddac innym instytucjom, w tym wypadku policji. Nie wiem wiec, czy nie bedzie podobnie z laczem szpitalnym.

skoro mogli mi powierzyc w zarzadzanie czesc pieniedzy szpitalnych to mysle ze nie bedzie problemu z laczem :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu nie chodzi o zarzadzenie pieniedzmi, chodzi o czerpanie korzysci z lacza szpitalnego. Najpierw sie tego dowiedz, bo mowie Ci na 99%, ze nie uda Ci sie, gdyz bedzie to niezgodne z prawem. Ewentualnie nieswiadom faktu dyrektor zgodzi sie, a potem bedziesz musial zwinac interes.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) MeHow ma oczywiscie racje. Nie mozesz uzyc lacza budzetowki. Zwlaszcza, ze wiekszosc szpitali jest polaczona jako noncomercial user do POl34/155/622 czy jak to sie tam teraz nazywa i w umowie jest kategoryczny zakaz komercyjnego wykorzysywania

2) Abstraciach!ac od tego faktu:

a) Duzy plus za zabezpieczenie energetyczne. Po moich przebojach z tym zwiazanych to bardzo wazne a trudne do zapewnienia (czego jest przykladem nasz aktualy Datacenter ktory dal [gluteus maximus] pieknie mimo teoretycznie dobrych zabezpieczen)

B) brak drugiego lacza praktycznie dyskfalifikuje z powaznych zastosowan. Zwlaszcza jesli to jest lacze tak jak podejrzewam akademickie (czytaj: z absolutnie fatalnym wyjsciem w tpnet)

c) najbardziej przykry. Wez poprawke na jedno - mieszkasz w Polsce kraju z<span style="color:red;">[ciach!]</span>ej infrastruktury i kniotow prawnych. Dzieki temu za cholere nie przebijesz cenowo duzych amerykanskich czy niemieckich firm ktore na dodatek dzierzawia sprzet. A wieksze firmy bez urazy ale raczej wybiora WDC niz nieznana firemke korzystajaca z piwnic szpitala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No witam... mam pytanie:

 

Serwerownie? Ale czego ?

 

-WWW / FTP

-Gier

-Hub DC++

 

I jeszcze milion rzeczy jest :] do zrobienia

 

No sprawa jest prosta: Łącze przeogromne, można niezłą kaske zbić z tego ... tylko co na to prezesostwo szpitala ? :wink:

 

Ja jestem za serverm (tak najbardziej) Counter-Strik'a (o admina bym się pokusił) Jak by co to służe pomocą w konfiguracji :)

 

Co do WWW/FTP wiem, że dobrze się na tym zna Noose

 

No cóż .... narazie tyle :)

 

Pozdro i GL w robocie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

serwerownie www/ftp,kont poczty, moze shell`e,

z dyrekcja bede rozmiawial sa mi dluzni przysluge i to spora bo inwestuje ich pieniadze na rynku kapitalowym oraz jestem jednym ze sponsorow w szpitalu roznego rodzaju sprzetu glownie komputerowego pomocnego im w leczeniu pacjetow

no nic zobaczymy co z tego wyjdzie o ile wogole wyjdzie ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zgodza sie na to sterydzie, bo to jest lamanie prawa. No przykro mi przeogromnie. Po prostu dyrektor nie bedzie ryzykowal posada. Ponadto gdyby to wyszlo na jaw, to koles bedzie mial proces i z gory jest przegrany, wiec uwazam, ze pobytu w pierdlu tez nie bedzie ryzykowal.

 

pozdr

 

Lolex... wielki lol dla Ciebie... lol lol lol... gosciu chce na tym zarobic, a ty od razu o serverze csa myslisz. No usmialem sie przednio :) . Potrzeba mi bylo czegos takiego 2 dni przed matura :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zgodza sie na to sterydzie, bo to jest lamanie prawa. No przykro mi przeogromnie. Po prostu dyrektor nie bedzie ryzykowal posada. Ponadto gdyby to wyszlo na jaw, to koles bedzie mial proces i z gory jest przegrany, wiec uwazam, ze pobytu w pierdlu tez nie bedzie ryzykowal.

 

pozdr

spytam kto pyta nie bladzi wiem juz co moge zaproponowac i jak to mialoby wygladac i teraz moge spyrac zobaczymy co sie da zrobic najwyzej strace pare godzin na rozmowe :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pr0^^ | LoleX*: wiesz w ogóle co to serwerownia? :>

 

A dlaczego miałbym niewiedzieć?

 

MeHow ty się śmiej z siebie, a nie ze mnie:

 

Odiwedź sobie: http://www.gamesnet.pl

I zobacz jak można zarabiać na serverach dla graczy :wink:

 

LoL dla ciebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serwerownie? Ale czego ? 

 

-WWW / FTP 

-Gier 

-Hub DC++ 

 

I jeszcze milion rzeczy jest :] do zrobienia 

 

No sprawa jest prosta: Łącze przeogromne, można niezłą kaske zbić z tego ... tylko co na to prezesostwo szpitala ? 

 

Ja jestem za serverm (tak najbardziej) Counter-Strik'a (o admina bym się pokusił) Jak by co to służe pomocą w konfiguracji 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serwerownie? Ale czego ? 

 

-WWW / FTP 

-Gier 

-Hub DC++ 

 

I jeszcze milion rzeczy jest :] do zrobienia 

 

No sprawa jest prosta: Łącze przeogromne, można niezłą kaske zbić z tego ... tylko co na to prezesostwo szpitala ? 

 

Ja jestem za serverm (tak najbardziej) Counter-Strik'a (o admina bym się pokusił) Jak by co to służe pomocą w konfiguracji 

No i pięknie... cytować potrafisz, ale chodzi o konkrety, bo nie uważam, że cała moja wypowiedź jest bzdurą, jeżeli któreś moje stwierdzenie jest pomyłką, prosze powiedz... człowiek na błędach się uczy. A z tego co dotychczasz widze to nie potrafisz zbyt wiele sobą zaprezentować. [no offence]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wsumie w serwerowni moze stac taki serwer cs itp tylko zysk z tego maly a lacze jest zapchane ciagle wielka iloscia malych pakietow ktore ciagle kraza podczas gry nieublaganie stad niechetnie tego typu firmy godza sie na serwery gier lepiej im udostepnic miejsce na serwer wirtualny i zeby ktos sobie storne postawil dac limit transferu i tyle i nie ma takiej ilosci malych pakietow i o to chodzi o kase i jak najwieksza uzytecznosc z lacza a nie o przyjemnosc malolatow ktorzy graja w cs itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maszyny na których stawiamy serwery są zazwyczaj kilkuprocesorowymi potworami :) nie musicie się martwić, że je zarżniecie :D.

 

P5: Jakim łączem są przyłączone serwery do Internetu?

O: Serwery gier są umieszczane na dwóch łączach: jedno to bezpośredni trakt światłowodowy do MAN-Poznań o przepustowości 10Mbps, a drugie to bespośrednie przyłącze do szkieletu InternetPartners o paśmie 100Mbps (na tych serwerach pingi są najlepsze)

no chyba, ze steryd sie tak wykosztuje ;) . Jesli nie wyczuwasz roznicy, to sorry batorry, ale nie bede tlumaczyl :).

 

WIM: Voytar ma calkowita racje, to co piszesz jest no troszeczke ekhm :>

 

Najbardziej mnie rozwalilo haslo

Serwerownie? Ale czego ? 

 

-WWW / FTP 

-Gier 

-Hub DC++

IMO postawienie huba DC++ jest nielegalne. No... chyba, ze nikt tam pirackiego softu nie umiesci ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra. Od początku.

Serwerownie? Ale czego ?

Serwerownia to serwerownia, każdy robi na serwerze to co chce.

-Hub DC++

No najlepiej to na serwerach DivXy i empecze zapodać, co?

Łącze przeogromne

Niezbyt.

można niezłą kaske zbić z tego

Taaaak? A skąd szanowny kolega ma takie informacje?

[wszystko o CS]

Zupełnie nieopłacalne.

 

IMO postawienie huba DC++ jest nielegalne.

Sam hub raczej jest legalny. Dlaczego miałby nie być? Ale wątpię żeby służył do wymiany legalnych danych, więc odpada. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:]

 

steryd123: jeśli dalej myślisz o postawieniu tam serwerowni to sprawdz ruch [tracert i ping] szpital <---> TPNET. Jak będzie dobrze [możesz zapodać linka do wyników lub tu je dać] to będzie można pertraktować z zarządem szpitala ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:]

 

steryd123: jeśli dalej myślisz o postawieniu tam serwerowni to sprawdz ruch [tracert i ping] szpital <---> TPNET. Jak będzie dobrze [możesz zapodać linka do wyników lub tu je dać] to będzie można pertraktować z zarządem szpitala ;]

oczywiscie zapodam ale najpierw rozmowa z dyrekcja czy wogle wejda w to ... a potem zobaczymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...