Skocz do zawartości
sebasw

HIS vs PowerColor

Rekomendowane odpowiedzi

sluchajcie, potrzeba mi rady

moge kupic grafike

1. radoen 9800PRO firmy PowerColor

2. radeon 9800PRO firmy HIS Excalibur

 

ktora bedzie lepsza ?

 

za HIS place 100 zl wiecej.

Warto doplacac do HIS i go brac ?

 

czy sa jakies roznice w wydajnosci miedzy tymi grafikami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To juz zalezy czy Ci zalezy na firmie. Bo jak wiadomo karty HIS sa to karty firmowe i nie ma co do tego zadnych watpliwosci. PowerColor to taka "slabsza" firma bez renomy. Ale z drugiej strony czy warto doplacac 100 zl za sama firme. Poszukaj gdzies testow obu kart i jezeli okaze sie ze beda wypadaly identycznie to na pewnio nie warto przeplacac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, czyli nie kupisz już Herculesa ?

Oczywiscie ze kupilbym Herca, ale ta cena mnie troszke odstrasza :D. Wole cos tanszego typu HIS, Szafirek - dla mnie i tak bardzo dobre firmy :D

 

EDIT: Zobaczcie jeszcze ta karte i jej cene

http://www.pclab.pl/art9977.html
Jak dla mnie bomba, ale w Polsce i tak pewnie cena bedzie troszke wyzsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jest - czy jest róznica w wydajności. Miałem 9500 Herca / Szafirka (chyba...) i Powercolora - nie zauwazyłem różnic w grach czy 3dmarkach...

Niezapominaj o jakosci wykonania, mozliwosciach oc itp. wydajnosciowo nie przybedzie, to wkoncu ten sam chip. Tak jak powidzial grzesiu"His lepszy no-name", tylko, ze PowerColor to gowniany no-name

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HAIZ za przeproszeniem <span style="color:red;">[ciach!]</span>lisz :evil:

mam juz drugiego Radka PowerColora i zlego slowa nie powiem. Pierwszy byl r9000Pro i bardzo ladnie chodzi i do tego ma 2letnia gwarancje. Teraz mam r9500n i po zmianie chlodzenia na rdzeniu bardzo ladnie sie kreci o 100Mhz w gore :!: no pamieci ciut gorzej ale to tylko 3.3 Hynixy wiec maly Vmod i bedzie lepiej 8)

nie mowiac juz o bezproblemowy odblokowaniu potoczkow 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeździcie po PC a prawd jest taka ze u ati niewiele zalezy od producent jesli uzywa plytek referencyjnych....

 

u kazdego producenta trafiaja sie lepsze i gorsze sztuki tu tez specjalnej zasady nie ma,,, i herce bywaly co sie marnie @ i PC ktore lataly jak szalone,,

 

takie jest moje zdanie, nie za bardzo poparte doswiadczeniami inymi niż czytanie forum, ale zawsze :-) ( . )

 

moj xpower 9,7pro kreci sie lepiej niz kumpla HIS, kreci sie lepiej niz nie jedna "firmowka",

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja polecam powerka, sam mam i nie narzekam

i nie zgodze sie, ze to g. noname

 

przy wc+radiatorki@mem bez niczego (artow) poszedl na 420/730

wyzej nie probowalem.. bo po co, ale patrzac na brak artow, mozna bylo by jeszcze ladniej wkrecac :D jednak moje wc ma byc od ciszy, nie wydajnosci, a bardziej chodzilo czy dorowna saphire kumpla

no i jak widac spokojnie dal rade :D

lepiej zobacz na jakich pamieciach sa te karty i tym sie kieruj :D

jesli powiedzmy hisek ma lepsze, a ty krecisz, to go bierz, jezeli karta ma chodzic w normalnych granicach o/c nie extrame, to 100 zeta piechota nie chodzi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jest - czy jest róznica w wydajności. Miałem 9500 Herca / Szafirka (chyba...) i Powercolora - nie zauwazyłem różnic w grach czy 3dmarkach...

Niezapominaj o jakosci wykonania, mozliwosciach oc itp. wydajnosciowo nie przybedzie, to wkoncu ten sam chip. Tak jak powidzial grzesiu"His lepszy no-name", tylko, ze PowerColor to gowniany no-name

Wyczytałes w przyjaciółce ? Widziałeś powercolora na oczy ? Moze niech sie wypowiadają ci, którzy mieli coś wspólnego z tematem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jest - czy jest róznica w wydajności. Miałem 9500 Herca / Szafirka (chyba...) i Powercolora - nie zauwazyłem różnic w grach czy 3dmarkach...

Niezapominaj o jakosci wykonania, mozliwosciach oc itp. wydajnosciowo nie przybedzie, to wkoncu ten sam chip. Tak jak powidzial grzesiu"His lepszy no-name", tylko, ze PowerColor to gowniany no-name

Wyczytałes w przyjaciółce ? Widziałeś powercolora na oczy ? Moze niech sie wypowiadają ci, którzy mieli coś wspólnego z tematem...

nie trzeba czytac w przyjaciółce zeby wiedziec ktora karta jest lepsza. His tak TO JEST LEPSZY NO-NAME. Ja jakos nie widzialem aby ta firma jakos dlugo istniala tak ja gainward w kartach NV lub miala jakosc wykonania i wyposazenie jak herc w ati..... Zreszta kazdy wybierze to co mu odpowiada ja wybiore karte z chipem nVidii a kto inny z ATi :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jest - czy jest róznica w wydajności. Miałem 9500 Herca / Szafirka (chyba...) i Powercolora - nie zauwazyłem różnic w grach czy 3dmarkach...

Niezapominaj o jakosci wykonania, mozliwosciach oc itp. wydajnosciowo nie przybedzie, to wkoncu ten sam chip. Tak jak powidzial grzesiu"His lepszy no-name", tylko, ze PowerColor to gowniany no-name

Wyczytałes w przyjaciółce ? Widziałeś powercolora na oczy ? Moze niech sie wypowiadają ci, którzy mieli coś wspólnego z tematem...

nie trzeba czytac w przyjaciółce zeby wiedziec ktora karta jest lepsza. His tak TO JEST LEPSZY NO-NAME. Ja jakos nie widzialem aby ta firma jakos dlugo istniala tak ja gainward w kartach NV lub miala jakosc wykonania i wyposazenie jak herc w ati..... Zreszta kazdy wybierze to co mu odpowiada ja wybiore karte z chipem nVidii a kto inny z ATi :wink:

Powiesz mi, po co sie udzielasz skoro nie masz na ten temat pojęcia ? Temat jest jasny i prosty - his czy powercolor. Róznic w wydajności nie ma, w wykonaniu kart na takim poziomie też nie (nie odróznisz r9800 powercolora od innych producentów na czerwonym pcb - nie mówie o hercu i asusie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno jest tu pewne i co do tego nikt nie bedzie mial zastrzezen - trzeba pogodzic zawsze cene/jakosc, wiec w tym przypadku karty nie odbiegaja od siebie w ogole, czyli lepiej bedzie kupic ta tansza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh ... wszyscy tu tak debatujecie ktory NONAME lepszy :lol:

a mi sie zleksza smiac chce...

bo te wszystkie karty na czerwonym pcb i z standardowym wiatraczkiem ATI to nic innego jak... bulid by ati ... :lol: oemowe karty pakowane w pudełka innych producentow.... tak było w przypadku 9500 przynajmniej i innych r300 na poczatku i pewnie tez jest tak z r9800pro :lol: przyjzyj sie jesli mozesz karta.. na 99% sa podobne do siebie jak 2 krople wody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh ... wszyscy tu tak debatujecie ktory NONAME lepszy  :lol: 

a mi sie zleksza smiac chce... 

bo te wszystkie karty na czerwonym pcb i z standardowym wiatraczkiem ATI to nic innego jak... bulid by ati ...  :lol:  oemowe karty pakowane w pudełka innych producentow....  tak było w przypadku 9500 przynajmniej i innych r300 na poczatku i pewnie tez jest tak z r9800pro  :lol:  przyjzyj sie jesli mozesz karta.. na 99% sa podobne do siebie jak 2 krople wody

To własnie usiłuję niektórym wytłumaczyć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PowerColoer slynie z tego ze jegokarty to sa jakby to powiedziec wynalazki ;] Np moj r8500 PRO to jest taki pro ze nie pro gpu jak pro a mem jak normalny czyli 275/250 a zaplacilem za niego jak za wersje LE , a karta niczym nie odbiega od zadnego standardu (sama zmiana na biosa od 9100 i mam 99xx 3dmarkow ze 8300~8600 zalezy jakie starki )

w 9800 z tego co kiedys czytalem PC daje chyba wiecej mhz na gpu i mem , w kazdym razie trzeba to sprawdzic ;)

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...