Skocz do zawartości
Świder

oc Athlona XP 2400 (i nie tylko:)) i Vcore

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem zdruzgotany!!! Pożyczyłem zasilacz od kolegi (300W ale jakiejś dobrej firmy), który ma r9700 pro, sb audigy, dvd, cdrw itp.

I nadal nie mogę podkręcić fsb powyżej 176 mhz (zawiesza się 3dmark 2001 se), przy 180 komp wogóle nie wstaje! Wymieniłem pamięci i mam teraz 2x 400 mhz. Co mam robić, czy ktoś z was nie miał podobnego problemu jak ja?? Czyżby wina mogła leżeć po stronie biosu mam 2,20?? Mój procek to AXDA 2000, KIXJB 0416GPM, może on już nie daje się wyżej podkręcić??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios zmień na 2.30 i zapodaj większy vcore. Jak dasz 1.85V drutmodem, i dasz w biosie overvcore to będzie 1.95V :) :D A ja obecnie 10.5x220MHz => 2315MHz, ale dla ramów to 440MHz i to ich koniec :( Chodzą na 3-3-3-11 @ 2.8V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie masz temperatury?? Ja mam wentylator Manhatan: 4200 obr. miedziany. Tempaeratury od 42-46, czy jest sens podnosić jeszcze vcore, jak mam już teraz takie temperatury (napięcie 1,77)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie masz temperatury?? Ja mam wentylator Manhatan: 4200 obr. miedziany. Tempaeratury od 42-46, czy jest sens podnosić jeszcze vcore, jak mam już teraz takie temperatury (napięcie 1,77)?

A to wysokie temperatury????? Popatrz na moje w podpisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, masz całkim wysokie napięcia :) Ale już dałem dzisiaj vcore na 1,86 i podkręciłem fsb do 178 :( Aquamark3 przeszedł, ale już gry prawie od razu mi wywalało :( Naprawdę nie wiem o co biega? Jeszcze jutro spróbuje wyciągnąć tą starszą pamięć 400, a zostawie nówkę, może tamta jest jakoś uszkodzona? Z biosem się boje kombionwać bo już raz miałem awarie. Wcześniej myślałem że to wina zasilacza, ale jak mówiłem pożyczyłem od kolegi Feel'a 300 W, napięcia były dobre, ale nic to nie dało :( Z gier mi wychodzi gdy temperatura była równa 47 C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MOże faktycznie pamięci nie wydalają? Zwiększ CL na 3 i próbuj dalej. A jak by była uszkodzona to byś kompa z nią nie odpalił, więc popróbuj z te dwie pamięci z tym CL. A biosa także uaktualnij, powinno pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

feel to lipa nie zasilacz chociarz lepszy juz od codegenow :)

No, Feel jeszcze ujdzie, nie ma akich wachań napięć. Mi przez rok na dawnej konfiguracji (tzn. 2350MHz na MSI K7n2) nie sprawiał problemów, ale już wyżej to nie wytrzymywał i podczas 3D marka to wina wychodził. Ale i tak konfiguracje Booraka powinien uciągnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spóbuj coś mocniejszego, lub spróbuj odłączyć wszystkie napędy i zbędne rzeczy (np. dodatkowy dysk) i wtedy mógłbyś jeszcze spróbować feel'a, lub po prostu lepszy zasilacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już czegoś takiego próbowałem! Odpiąłem cdrom i faktycznie fsb poszło na więcej!! Ale nie mam już czego odpinać :( Czyli mówisz, że to wina zasilacza ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A które napięcie jest odpowiedzialne za mobo lub za procka?? Bo ostatnio miałem na 3.3V - 3,07!!

PS. Jak widze to cały czas jest 3,07, a wcześniej miałem 3,17.

PS2. Z kolei jak miałem tego Feel'a 300W to 3,3V było 3,3V, ale w oc to nic nie dało. Aha, patrze na twoje ustawienia timingów, czy 11 to tRAS. Ja mam 7, może to jest wina, może to jest "agresywne ustawienie".

Który lepszy PSU: FEEL 300W, czy Tracer 350W??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepszy Feel. A napięcia odczytujesz z czego? Bo jak z programów to współczuję ;) Te odczyty mijają się kompletnie z prawdą. Najlepiej nawet taki najtańszy miernik za 20zł. A ram to swoją drogą (ale na takim FSB i tak nie powinien sprawiać problemu), ale i tak lepszy zasilacz. A napięcie to zależy od płyty, nie jestem pewien jak na twoim Asrocku więc zobacz na topicu o nim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry zasilacz się zawsze przyda, ale jednak chyba tu nawala Asrock, przecież to (bardzo) nisko budżetowa produkcja Asusa. Winę ponosi tutaj dwu-fazowe zasilanie ma mobo, które to właśnie powoduje niestabilne napięcia. Jeszcze byś mógł spróbować oradotorować mosfety => pociąć jakiś radiatorek na kilka (chyba na asrocku 6) kosteczek o wym. 1cmx1cm i przykleić. To by mogło ustabilizować napięcia. Spróbuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich! wszystko o czym piszecie jest dla mnie magia.Jestem zielony w O/C.Zienlem fsb w cpu z 133Mhz x12.5 na 166 x 12.5. mam 50 stopni Sypie sie tzn resetuje sie komp np w 3d marku Panowie pomozcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...