Skocz do zawartości
Mutos

Czarne Juwenalia - Łódź 2004

Rekomendowane odpowiedzi

Już ogłoszona żałoba w Łodzi.

 

Byłem tam. To była najzwyklejsza wojna :(

 

Głupota ludzi, nienawiść do wszystkiego, agresja, brak wyobraźni, zdziczenie - temu zawdzięczamy tę tragedię.

 

Broń ostra, ranni....

 

Dużo by można pisać.

 

Dla ofiar - minut ciszy

 

Jak macie coś do powiedzenia na temat tej tragedi to piszcie. Ale w tym poscie głupote i chamstwo tępił będe osobiście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jak zwykle policjanci spisali się na medal...

 

Jak to jest, że zawsze ucierpi ten, który nie powinien?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no co za syf!! no juz sam nie wiem co powiedziec... caly dzien siedze tak skwaszony przez to ze glowa mala... banda <span style="color:red;">[ciach!]</span>a debili! co za cwoki?!? jak mozna bylo do tego dopuscic?? przeciez to jest totalna makabra!! teraz to ja sie boje juz nawet na ulice wyjsc: albo mnie dres napadnie, alno policjant zastrzeli; co za po<span style="color:red;">[ciach!]</span>e miasto, kraj, swiat i <span style="color:red;">[ciach!]</span>a wszystko dookola; az mi sie <span style="color:red;">[ciach!]</span>a niedobrze robi; pierwszy raz w zyciu dzwonili do mnie ludzie z pytanem czy zyje; wiecie co to za uczucie?? <span style="color:red;">[ciach!]</span>a mac; to zakrawa na totalna paranoje; kto <span style="color:red;">[ciach!]</span>a dal tym policjantom bron? po <span style="color:red;">[ciach!]</span> strzelali? nie mogli z palek nawalac albo jakims gazem ich potraktowac? dlaczego wogule dopuscili do tego ze te drasiarskie po<span style="color:red;">[ciach!]</span>lone <span style="color:red;">[ciach!]</span>y doszly tam?? dlaczego <span style="color:red;">[ciach!]</span>a to jest tak po<span style="color:red;">[ciach!]</span>e?? mam <span style="color:red;">[ciach!]</span>a tego dosyc... i dlaczego znajac zeszloroczne wydarzenia na miejscu byly tylko 2 radiowozy? dlaczego nie bylo pieszych patroli?? dlaczego ochrona s<span style="color:red;">[ciach!]</span>lila? nie no... rece mi opadaja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja bym nie chciał aby do mnie dzwonili z pytaniem czy żyje. Nie wydaje mi sie to przyjemne.

 

A co do policji, przecież większość funkcjonariuszy to niewykształceni / niewyszkoleni faceci. Ja bym się bał na nich polegać. Niestety takie są polskie realia...

 

Nasuwa mi się teraz na myśl ich ostatni "wyczyn", te dwadziescia kilka kul wpakowanych w niewinnego człowieka...

 

Uważam, że policja powinna móc używać broni w wielu sytuacjach i nawet się nie przejmować jeśli strzelałaby do bandytów, ale wtedy musieliby spędzać dużo czasu na strzelnicy na co oczywiście nie ma pieniędzy.

 

Poprostu ręce i nogi opadają...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wiem ze studenci podczas juwenaliow tez potrafia sie zachowywac jak bydlo. od takiego zachowania sa zaczepki. a poniewaz akurat zaczepili niewlasciwe osoby to stala sie zadyma.

jednak to ze zgineli niewinni ludzie to niestety mozemy tylko oplakiwac. wszedzie dochodzi niestety do pomylek bo czlowiek nie jest jakims komputerowym umyslem aby sie nie mylic. duzo ludzi ginie w glupich sytuacjach i nic sie na to nie poradzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wiem ze studenci podczas juwenaliow tez potrafia sie zachowywac jak bydlo. od takiego zachowania sa zaczepki. a poniewaz akurat zaczepili niewlasciwe osoby to stala sie zadyma.

te niewlasciwe osoby to byla banda w<span style="color:red;">[ciach!]</span>ionych dresiarzy-kiboli z kijami bejzbolowymi ktorzy przeszli pol lodzi ze stadionu widzewa niezaczepieni przez policje;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja balowalem w piatek a wczoraj cos mnie tknelo zeby sie w koncu zabrac do nauki na kolosa, i cale szczescia, policja faktycznie kolejny raz pokazala ze nadaje sie tylko na powtorne szkolenie, szkoda ze za ich glupote ( i tych dresiarzy ) kare zaplacili niewinni ludzie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziewiętnastoletni chłopak zastrzelony przez policję, 23-letnia kobieta - także trafiona policyjną kulą - walczy o życie. Ok. 70 osób jest rannych

 

Ok. godz. 2 nad ranem na juwenaliach w miasteczku akademickim pojawiła się grupa ok. 100 nastoletnich chuliganów. Część w szalikach Widzewa, który kilka godzin wcześniej grał na pobliskim stadionie z Górnikiem. Policja zapewnia, że podczas meczu, jak i po nim było spokojnie. Nie wie, jak grupa chuliganów przedostała się niepostrzeżenie na osiedle studenckie.

 

Młodociani bandyci pałkami i kijami zaatakowali studentów, zdemolowali stoiska z piwem. 60 ochroniarzy nie dało im rady. Do akcji wkroczyły policyjne oddziały prewencji, rozpoczęła się regularna bitwa. Funkcjonariusze zostali obrzuceni kamieniami i butelkami. Zaczęli strzelać w tłum gumowymi kulami. Dosięgły one zarówno chuliganów, jak i próbujących uciekać w popłochu studentów.

 

Na ziemi zostali leżący w kałużach krwi ranni. Po chwili okazało się, że niektórzy policjanci strzelali nie tylko gumowymi kulami. Także ostrymi. Policja przyznała później, że przez pomyłkę wydano 25 ostrych pocisków. Sześć wystrzelono w tłum. Trzy z nich trafiły.

 

19-letni chłopak trafiony w brzuch zmarł w szpitalu. 

 

23-letnia kobieta pracująca w jednym z punktów gastronomicznych trafiona w potylicę walczy o życie.

 

22-letnia studentka trafiona w nogę jest po operacji - jej życiu nic nie grozi.

 

Pogotowie udzieliło pomocy ok. 70 rannym - to zarówno studenci, jak i sprawcy awantury. Część ma rany od gumowych pocisków, pozostali - obrażenia odniesione podczas bijatyki lub panicznej ucieczki.

 

Prezydent Łodzi Jerzy Kropiwnicki ogłosił w mieście trzydniową żałobę. Dziś łódzcy studenci przejdą ulicą Piotrkowską do katedry, gdzie będzie msza święta.

 

Zdaniem Kropiwnickiego policja nie powinna dopuścić do wtargnięcia chuliganów na teren osiedla studenckiego.

 

Do dymisji podali się szef łódzkiej policji i jego zastępca. Komendant wojewódzki przyjął je i sam oddał się do dyspozycji ministra spraw wewnętrznych i administracji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wina Policji ewidentna! W Wawie zrobili fortece i wszyscy siedzieli cicho. Ja nie mówię żeby były takie kordony. Zostawić kiboli bez opieki???? To samo było kilka dni temu w Krakowie. Tyle że do kiboli przyłączyła się młodzież wszechpolska... (parada gejów)

 

:evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

psy dały dup y fakt pomylic gumowe z ostra :evil: i czemu nie strzelali 'po nogach' tylko w głowy ? ale przegiecie to zobaczyłem w tv jak banda kibolodreso podobnych niedojebow zrobiła sobie zasłone z parasola poto zeby napazac czym sie da w pały. aci ponoc zamiast w nich naparzali do studentoow ,, ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

patrze ostatnio policja zalicza wpadke po wpadce.. szczerze to boje sie co bedzie jak kiedys spotkam na drodze patrol - kryc sie? uciekac? a jak beda gonic?

smieszy mnie tez postepowanie z policja, zabil to teraz niech odpocznie (bo zapewne jest w szoku) ale gdyby to zrobil ktos inny to pewnie odrazy bylby przesluchany itd. przeciez chlopaczek ktory byl postrzelony (pasazer) szybciej udzielil jakiegos "wywiadu" czy zeznania niz ci policjanci co strzelali (nie ma jak kryc swoja dupe)

 

a co do wydarzen w łodzi to przechodzi ludzkie pojecie, co roku jestem na juwe w b-stoku i nie przypominam sobie zeby byly jakies burdy, wiadomo bijatyka zawsze jest ale zawsze jest kilku ktorzy to powstrzymaja, a w łodzi widac ochorny nie bylo policja olala.. tak to jest - organizatorzy powinni byli profilaktycznie poprosic policje o dodatkowe wsparcie ochrony podczas zabwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najeżdżacie na policje hdwp.Zrobili błąd ale zrozumcie to też ludzie a ile razy komuś policja życie uratowała??a moim zdaniem pesudo kiboli rewidować lub robić im arene niech sie pozarzynają w diabły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no, policja po raz drugi w tym tygodniu się popisała...

Jak można pomylić amunicję ostrą, z gumową...  :evil:

wiesz w jaki sposob?? w taki, ze sciagneli patrole z komendy miejskiej a nie z OPP. miejska w wozkach nie ma gum tylko ma olow i tyle. wypadek, zdarza sie.

 

 

A co do policji, przecież większość funkcjonariuszy to niewykształceni / niewyszkoleni faceci. Ja bym się bał na nich polegać. Niestety takie są polskie realia...

co do wyksztalcenia to sie grubo mylisz, ale co do wyszkolenia masz niestety racje. Policjanci za malo przebywaja na strzelnicy, duzo za malo.

 

 

 

odosnie juwenaliow to dzisiaj w olsztynie sie koncza juwanalia. bylem w piatek i posrod ok. 20.000 studentow bylo od cholery dresow i "niskich krokow" panoszacych sie w bandach po 10-30. byla taka akcja, ze drechy napadly na studentow i jeden student poplynal sobie rzeka :/ inny numer to bijatyka w czasie koncertow.

 

mi tez sie prawie dostalo jak wracalem do domu. bylo to 100 metrow od niego. szlo 3 typow i 2 dziewczyny. ja szedlem jedna strona ulicy a oni druga, w pewnym momencie jeden podbiega do mnie i wyprowadza cios, zbilem cios w dol i wyprowadzalem kontre kiedy zobaczylem katem oka, ze podbiega drugi, uchylilem sie od jego ciosu i dalem nogi za pas.

 

dodam jeszcze, ze policja w czasie Kortowiady powinela 30 skejtow handlujacych prochami.

 

 

 

 

 

zastanawia mnie tylko jedno czemu zawsze sie mowi o Policji jak cos sie nie uda a nie jak odniosa jakis sukces.

 

szkoda, ze niekt nie robi statystyk ile jest udanych akcji na ilosc wpadek.

 

 

 

gdyby nie Ci "niewyksztalceni, chamscy, prostacy" to byscie nawet nie wyszli na ulice, bo nie zdazylibyscie dojsc od domu do samochodzu/ na przystanek a ktos by was skroil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taa policja jest napewno potrzebna ale moje spotkanai z nia wyjasniaja mi bardzo dogłebnie dlaczego powstało okreslenie ze ta sa psy

 

Takie imprezy jak np juwenalia to powienoo ich sie roić wszedzie 3x wiecej w mundurach i po cywilu i zamiast dowalac sie do tego ze ktoś ma wiecej niz 0.2 promila to niehc łapia tych cos okradaja moja kolezanka poszła nasiusiu wyjeła kompurke o od razu dostała w głowe ..oczywisice jak doszła do siebie to kom juz nie miała a sam słyszałem nie raz od młodych dresów ze szukaja bardziej poijanego studencika i go skroja co do zł i kazdej zeczy kóra jest bardziej wartowsciowa

 

niemiec powiem ci ze ty to na prawde masz jakiegoś pecha ja niepoweim bo czsami sam jestem troche niemiły dla dresów ale ze mna jakoś sie nie chca bic a ty nie dosc ze unikasz takich "stresowych sytuacji" jak tylko mozesz a i tak zawsze ktoś wyciaga do ciebie rece w niemiłej sprawie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

<wredny mode="on">

POWER BY AMD: odstraszasz ich swoją posturą ;]]]

</wredny>

 

A tak poważnie to powinno na takich imprezach być sporo patroli 'tajnych' coby zgarniali takich paskowców i innych na dołek odrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Policja nie jest od zabezpieczania imprez masowych takich jak juwenalia. jest to obowiazek organizatora i jego slozb porzadkowych. w czasie takich imprez Policja odbiera tylko co bardziej krewkich imprezowiczow.

 

poczytajcie sobie przepisy zanim zaczniecie co kolwiek mowic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

Zgadzam się z: NIEMIEC.

Ludzie dajcie na luz. Wystarczy żeby jakiś gliniarz popełnił błąd i już wszyscy chcą żeby ukamienować całą policję w Polsce :evil: :evil:

Gliniarze to ludzie. TYLKO TEN CO NIC NIE ROBI NIE ROBI BŁĘDÓW!!!

Ten chlopak zastrzelony w czasie pościgu to nieszczęśliwy przypadek. Gdyby sie okazało że to jednak był ten przestępca to nawet by tego nie podali w TV. Ale nie- stał sie straszny wypadek to trzeba od razu zrownać gliny z błotem.

Albo te juwenalia. Ciekawe czy organizatorzy uprzedzili o ich organizowaniu i poprosili o opinie na tematy organizacyjne Policje. Zatrudnili kilku pajaców z agencji ochroniarskiej (albo i nie) i jak doszło do tego do czego doszło to wezwano Policję i .... niech sobie poradzą. To co oni mieli robić. Przyjechali a tu się masa ludu pierze to strzelali. No fakt, ich błąd, niewybaczalny żeby pomylić amunicję. Ale ile jest takich sytuacji że organizatorzy robią beztrosko impreze masową i jak już wszystko się wymyka z pod kontroli to się prosi Policję o intrwencję, a ponieważ wtedy jest już za późno na słowa to oni muszą działać "ostro", czyli prać tą "hołotę" i strzelać z gumowej amunicji. Ba, czasem jak widze transmisję z burd pseudokibiców to z ostrej powinni strzelać ale im nie wolno.

Skoro tak wszystkim się łatwo narzeka na gliniarzy to zacznijcie narzekać na to że pogotowie udziela pomocy medycznej pobitym pseudokibicom. Niech sami sobie pomagają jak sie potrafią tak beztrosko prać.

 

Żeby było jasne: ja tu glin nie usprawiedliwiam. Jeśli był błąd policjanta to powinien ponieść konsekwencje. Ale opanujcie się i przestańcie "z góry" traktować całą Policję.

 

P.S. nie jestem policjantem, ani nikt z mojej rodziny nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy organizatorzy uprzedzili o ich organizowaniu i poprosili o opinie na tematy organizacyjne Policje.

Zdaniem rzecznika UŁ Jadwigi Janik, studenci zrobili wszystko, co było możliwe, żeby Juwenalia przebiegały spokojnie.

 

"Bardzo ubolewamy nad tym, co się stało. Nasi studenci już w grudniu przekazali policji program Juwenaliów. Nie wiedzieliśmy, że w tym czasie odbywa się w Łodzi mecz piłkarski. Kiedy kilka dni temu dowiedzieliśmy się o tym, rektor do spraw studenckich napisał list do policji, że jest tym faktem zaniepokojony" - powiedziała PAP Janik.

 

wystarczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to w takim razie organizatorzy powinni zwiekszyc srodki ostroznosci.

 

w olsztynie na juwenaliach bylo ok. 30.000 ludzi a sluzb pozadkowych organizatora widzialem moze 20 0sob, choc wg. ustawy powinno byc 10 na pierwszych 100 a pozniej na kazda nastepna 100 powinien byc 1 co wg. prostego rachunku daje mi ~300 ludzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...