Skocz do zawartości
Hanu

SB Live! a Sound Storm - realne odczucia

Rekomendowane odpowiedzi

Na naszym forum sporo było paplania na temat wspaniałości, albo i odwrotnie SS'a. Nikt jednak nie potrafił wskazać prawdziwych, słyszalnych dowodów na wyższość SS'a nad kartami rodziny SB Live!. Pytam w tym momencie wszystkich użytkowników, którzy mieli do czynienia Z OBYDWIEMA dźwiękówkami - jakie są wasze odczucia. Zakałdając, że musicie wybrać, która ląduje w koszu? Tylko niech nikt mi tu nie mówi, ze BYŁO, bo z dotychczasowych topików nic konstruktywnego nie da się wywnioskować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To widać nie potrafisz sprawnie wnioskować....

 

BYŁO, BYŁO, BYŁO :!:

 

Powiem ci że kupiłem płyte z SS, a miałem także livea. Jakoś nie wierzyłem że wbudowana dziwękówka może być od niego lepsza. Nie używałem SS, ale właśnie Livea. Ale pewniego dnia coś mnie naszło i zrobiem testy w CoD i odsłuchu Mp3....w następną sobote pojechałem na giełde i poprostu sprzedałem Soundblastera... Jakość SS POWALA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesadzasz kolego :evil: Wystarczyłoby, żebyś w swoim poście umieścił tylko to co pod "zjebką".

Miałeś obie i dokonałes wyboru. Poparłeś faktem, super, ale po co te "przedmowy". Przecież napisałem, że widziałem inne topiki i uzasadniłem czemu zakładam nowy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem live'a a teraz jade na abitowym SS.Dla mnie bez roznicy,ale moze dlatego ze niegram w gierki.Do kompa mam podlaczony stary zmachol i kolumienki oraz midi tower philipsa (zeby nie bylo ze jade na plastikowych bzyczkacj za 50zl na ktorych wszystko grat identycznie :D )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm ja mialem live'a ale zjaral sie biedny i potem mialem dzwiek na isa :) Po przesiadce z BE6 II na NF7-S i podłączeniu dzwieku do SS moj słuch juz nie pamietał Live'a :D Mam podpietego kompa do wzmacniacza Denon 2X120W i odpowiednich kolumn :) SS gra dobrze . Live tez dobrze grał :) Muzyka sie nie zachwycam z mp3 - wole taka z CD :) W grach SS radzi sobie spoko , szkoda ze nie mam zestawu 5.1 komputerowych glosnikow :) SS dobrze zastąpił Live'a u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to karty zupełnie innej klasy, na głośniczkach za kilkaset zeta może różnica nie jest olbrzymia ale przy podłączeniu do dobrej klasy wzmacniacza i zestawów głośnikowych jakość z SB szczególnie ze sterami KX jest znacznie lepsza. Nawet charakterystyka czestotliwościowa na SS jest bardzo nieliniowa, ma spore zniekształcenia, dźwięk jest mało przejrzysty, dynamika umiarkowana itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bogdan_ :arrow: domyślam się że piszesz o analogowym połączeniu SS'a ze wzmacniaczem. Nie sposób się nie zgodzić.

Natomiast cyfrowo, wg niemal wszystkich liczących się źródeł, SS zapewnia jakość mniej więcej na poziomie cyfrowego połączenia sb Audigy2 ze wzmakiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bogdan_  :arrow:  domyślam się że piszesz o analogowym połączeniu SS'a ze wzmacniaczem. Nie sposób się nie zgodzić. 

Natomiast cyfrowo, wg niemal wszystkich liczących się źródeł, SS zapewnia jakość mniej więcej na poziomie cyfrowego połączenia sb Audigy2 ze wzmakiem.

tak do stereo podlaczysz cyfrowym wyjsciem sie a wiesz o tym ze to jest kompresja stratna podczas przesylu danych cyfrowych i ucinane sa co nie ktore kawaleczki z pasma akustycznego wiec lipa jest :lol: :lol: a wracajac do tematu plyta ze sound stormem 500zl a sam live 130zl wiec sobie pomyslcie co jest lepsze wiadaomo ze live :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miesiac temu zrobilem przesiadke z Gigabyte 7VAX + SB Live na

Abita NF-7 SL z SS. Wykonalem kilka testow i wywalilem Live. SS posiada bardzo niskie szumy; na Live jest duzo syfu i smieci (przy wylaczenych kanalach mic i Line-In). SS gra czysciutko, muzyka jest zywsza, dynamiczniejsza, do tego po zainstalowaniu nowych sterow nForce audio 4.31 dochodzi nam multum ustawien dekoderow DSP i DD. W gierkach EAX 2 smiga jak malinka, nie mialem jeszcze z nim zadnych problemow.

Wedlug mnie roznica w odsluchu muzyki jest bardzo duza na korzysc SS, karte mam podlaczona do amplitunera Yamaha RX-V740 z osprzetem Jamo jednak najczesciej uzywam sluchaweczek Sony MDR-V700.

SS mam podlaczonego cyfrowym Toslinkiem natomiast Live mialem podlaczonego cyfrowym Coaxial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uzywam live'a dlatego ze + lepszy support bo wiadomo Crative i jeszcze KXy są :D w grach mi trzaska EAX 3 24bit 106db COD :D. No ale do rzeczy dla was userów SS wydaje sie byc lepszy bo uzywacie karty tylko do odsłuchu tzn. mp3 & gry i na tym sie konczy. Jednak do tworzenia muzyki Live wydaje sie byc lepszym wyborem ze wzgledu na wiecej mozliwosci i pelnowartosciowosc ,poprostu mniej rzeczy jest emulowanych tak jak to sie miewa w AC97 itp... integorwańcach .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uzywam live'a dlatego ze + lepszy support bo wiadomo Crative i jeszcze KXy są :d w grach mi trzaska EAX 3 24bit 106db COD :D. No ale do rzeczy dla was userów SS wydaje sie byc lepszy bo uzywacie karty tylko do odsłuchu tzn. mp3 & gry i na tym sie konczy. Jednak do tworzenia muzyki Live wydaje sie byc lepszym wyborem ze wzgledu na wiecej mozliwosci i pelnowartosciowosc ,poprostu mniej rzeczy jest emulowanych tak jak to sie miewa w AC97 itp... integorwańcach .

:lol: jak trzaska to niedobrze :lol:

wszystko zależy od preferencji słuchacza, jedno wolą mocniejszy bas a inni ostre wosokie tony więc najlepiej jakbyś Hanu sam odsłuchał jak to brzmi.

osobiście jestem za SS, to już nie stare AC'97 ale pełnowartościowa dźwiękówka. fajnie gra i mi dźwięk odpowiada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bogdan_  :arrow:  domyślam się że piszesz o analogowym połączeniu SS'a ze wzmacniaczem. Nie sposób się nie zgodzić.  

Natomiast cyfrowo, wg niemal wszystkich liczących się źródeł, SS zapewnia jakość mniej więcej na poziomie cyfrowego połączenia sb Audigy2 ze wzmakiem.

tak do stereo podlaczysz cyfrowym wyjsciem sie a wiesz o tym ze to jest kompresja stratna podczas przesylu danych cyfrowych i ucinane sa co nie ktore kawaleczki z pasma akustycznego wiec lipa jest :lol: :lol:

ty to stefan jestes expert... bredzisz na maxa - gdzie ty widzisz jakąkolwiek kompresje jak przesylasz PCM ? a jak leci DD 2.0 to i tak jakosc zalezy od DACa a nie od "ucinania" :lol: - a teraz ujawnij nam co to jest "ucinanie : :D hahahahha

 

anyway jezeli SB ma Sigmatela w DAcu to analogowe wyjscie moze miec lepsz jakosc niz SS na ALC650 - zreszta NVidia zalecala Sigmatele jako kodek.... ale producenci mobosów olali zalecenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm ja powiem tyle ze jesli chodzi o procesor efektow to SBLive jest znacznie lepszy, bo te efekty na SS to sa gowno warte :/

Moze to kwestia software'u ale tak czy inaczej to jak gralem na gitarce podpiety pod SBLive to brzmialo to znacznie lepiej :/ A ostatnio podlaczylem mic i zalaczylem efekty i nic normalnie chyba w ogole nie dzialalo :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bogdan_  :arrow:  domyślam się że piszesz o analogowym połączeniu SS'a ze wzmacniaczem. Nie sposób się nie zgodzić. 

Natomiast cyfrowo, wg niemal wszystkich liczących się źródeł, SS zapewnia jakość mniej więcej na poziomie cyfrowego połączenia sb Audigy2 ze wzmakiem.

tak do stereo podlaczysz cyfrowym wyjsciem sie a wiesz o tym ze to jest kompresja stratna podczas przesylu danych cyfrowych i ucinane sa co nie ktore kawaleczki z pasma akustycznego wiec lipa jest :lol: :lol:

ty to stefan jestes expert... bredzisz na maxa - gdzie ty widzisz jakąkolwiek kompresje jak przesylasz PCM ? a jak leci DD 2.0 to i tak jakosc zalezy od DACa a nie od "ucinania" :lol: - a teraz ujawnij nam co to jest "ucinanie : :D hahahahha

 

anyway jezeli SB ma Sigmatela w DAcu to analogowe wyjscie moze miec lepsz jakosc niz SS na ALC650 - zreszta NVidia zalecala Sigmatele jako kodek.... ale producenci mobosów olali zalecenia

lepszy ekspert niz ty live to jest histria komputerow gdyby bss zdobyl tyle samo nagrod co live bylo by dobrze charakterystka ss jest nie liniowa a live jest bardziej muzykalny bo ma lepszy przetwornik cyfrowo analogowy sigmatel-stac :wink: p.s. cyfrowo chcesz podlaczyc karte do wzmacniacza stereo? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to różnica niewielka na korzyść SS pod Windowsem.

Jednak w Linuksie sytuacja zmienia się diametralnie. Tutaj SS można o kant [gluteus maximus] potłuc w porównaniu do starego dobrego SB Live!

Sterowników to nawet nie ma po co porównywać. Krótko mówiąc jaki by dobry ten SS nie był sprzętowo i tak nie prześcignie Live! pod względem supportu i sterowników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepszy ekspert niz ty <cut>  cyfrowo chcesz podlaczyc karte do wzmacniacza stereo? :lol:

buahahaha wyobraź sobie że to możiwe nasz forumowy expercie.... masz do wyboru nawet 2 standardowe sposoby :D kablem współosiowym lub światłowodem (a wiesz co to? 8) )

 

musiesz mieć albo osobny DAC albo Dekoder DD albo wzmacniacz z DAC lub DD

 

ps. Live to tez potrafi bo ja swojego tak podłączałem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepszy ekspert niz ty <cut>  cyfrowo chcesz podlaczyc karte do wzmacniacza stereo? :lol:

buahahaha wyobraź sobie że to możiwe nasz forumowy expercie.... masz do wyboru nawet 2 standardowe sposoby :D kablem współosiowym lub światłowodem (a wiesz co to? 8) )

 

musiesz mieć albo osobny DAC albo Dekoder DD albo wzmacniacz z DAC lub DD

 

ps. Live to tez potrafi bo ja swojego tak podłączałem :D

tak i wielkie nic z tego wyjdzie analog w stero rzadzi i nie a zaprzeczysz wiec wynik jest prosty live jest lepsza dzwiekowka od live :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kompletnie bez sensu te porownania jakby jakby jakby, live to zupelnie inna karta, obecna na rynku juz dlugo, watpie czy kosztowala tyle co ss jak wychodzila na rynek i czy miala takie wsparcie sterow jak teraz, kolejna sprawa ss to karta dla "typowego" klienta ktory zamierza zakupic ja wraz z plytą glowna i oczekuje dobrego dzwieku i to dostaje, live zas jest przeznaczony dla muzykow porownywanie takie ze jedna ma to druga to - to jak porownywanie gitary do mandoliny poprostu bez sensu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uzywam live'a dlatego ze + lepszy support bo wiadomo Crative i jeszcze KXy są :d w grach mi trzaska EAX 3 24bit 106db COD :D. No ale do rzeczy dla was userów SS wydaje sie byc lepszy bo uzywacie karty tylko do odsłuchu tzn. mp3 & gry i na tym sie konczy. Jednak do tworzenia muzyki Live wydaje sie byc lepszym wyborem ze wzgledu na wiecej mozliwosci i pelnowartosciowosc ,poprostu mniej rzeczy jest emulowanych tak jak to sie miewa w AC97 itp... integorwańcach .

:lol: jak trzaska to niedobrze :lol:

wszystko zależy od preferencji słuchacza, jedno wolą mocniejszy bas a inni ostre wosokie tony więc najlepiej jakbyś Hanu sam odsłuchał jak to brzmi.

osobiście jestem za SS, to już nie stare AC'97 ale pełnowartościowa dźwiękówka. fajnie gra i mi dźwięk odpowiada.

trzaska tzn chodzi elegancko :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepszy ekspert niz ty <cut>  cyfrowo chcesz podlaczyc karte do wzmacniacza stereo? :lol:

buahahaha wyobraź sobie że to możiwe nasz forumowy expercie.... masz do wyboru nawet 2 standardowe sposoby :D kablem współosiowym lub światłowodem (a wiesz co to? 8) )

 

musiesz mieć albo osobny DAC albo Dekoder DD albo wzmacniacz z DAC lub DD

 

ps. Live to tez potrafi bo ja swojego tak podłączałem :D

tak i wielkie nic z tego wyjdzie analog w stero rzadzi i nie a zaprzeczysz wiec wynik jest prosty live jest lepsza dzwiekowka od live :wink:
:?: Możesz to jakoś wyjaśnić? Czy nie lepiej jest korzystać z bardzo dobrego wyjścia optycznego zamiast nędznego przetwornika na płycie, zapodającego sygnał przez mini-jack?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepszy ekspert niz ty <cut>  cyfrowo chcesz podlaczyc karte do wzmacniacza stereo? :lol:

buahahaha wyobraź sobie że to możiwe nasz forumowy expercie.... masz do wyboru nawet 2 standardowe sposoby :D kablem współosiowym lub światłowodem (a wiesz co to? 8) )

 

musiesz mieć albo osobny DAC albo Dekoder DD albo wzmacniacz z DAC lub DD

 

ps. Live to tez potrafi bo ja swojego tak podłączałem :D

tak i wielkie nic z tego wyjdzie analog w stero rzadzi i nie a zaprzeczysz wiec wynik jest prosty live jest lepsza dzwiekowka od live :wink:

:?: Możesz to jakoś wyjaśnić? Czy nie lepiej jest korzystać z bardzo dobrego wyjścia optycznego zamiast nędznego przetwornika na płycie, zapodającego sygnał przez mini-jack?

azrobisz jak chcesz w przypadku ss warto optycz ale znowu placic grube pieniadze na zewnetrzny dac to mija sie z celem :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde ale z was lole.

nie każdy na nF2 z SS i wtedy Live lepszy niż AC.97

a jak ktoś ma kupic nF2 to lepiej dołożyć te 100zł do wersji bogatszej i mieć SS, FireWire itp a jakość dźwięku jest bardzo zbliżona.

lepsze bedzie audigy (przy cenie "odpowiedniej") ale Live to klasa SS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde ale z was lole.

nie każdy na nF2 z SS i wtedy Live lepszy niż AC.97

a jak ktoś ma kupic nF2 to lepiej dołożyć te 100zł do wersji bogatszej i mieć SS, FireWire itp a jakość dźwięku jest bardzo zbliżona.

lepsze bedzie audigy (przy cenie "odpowiedniej") ale Live to klasa SS.

w przetwarzaniu dzwieku live jest bardziej neutralny a ss ma pofaldowana charakterystyke brzmienia wiec odp. jest prosta live :wink: live ma lepszy przetwornik c/a czyli inaczej ac.97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...