Skocz do zawartości
phobosq

r9500 extreme oc experience

Rekomendowane odpowiedzi

w najblizszym czasie sie nie poscigamy....

 

1212461[/snapback]

chetnie bym z toba pogadal przy piwku na temat r9500 jak krakos z krakosem :D

 

mam r9500 64MB 2,8ns i jakos nic mi nie idzie jesli chodzi o OC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ruseq ..

 

to ty sprzedajesz 64-megowe 9500@pro i twierdzisz ze to 9700pro?

a gdzie 256bit na pamieciach?

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=39411310 ?????????????

jak ja nie nawidze takeigo kretactwa

9700pro nie robi 4100w 2k3 na default nawet a co dopiero po takim podkreceniu jakie tam podajesz ...

 

nie ma pamieci w L nie ma 256 bit .. i kazdy to wie a ty wciskasz scieme ... nieladnie .. bardzo nieladnie

 

dla twojej informacji

9500 4x1 128bit

9500pro 8x1 128bit

9700 8x1 256bit

9700pro 8x1 256bit + wyzsze zegary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ruseq: po primo to ja w krakowie studiuje, pochodze skadinad, po secundo 420/360 na r9500 to malo, a tertio to wstydzilbys sie.... rozumiem interes (chwyt marketingowy:D) ale takie waly wkrecac....

 

jutro radeon reanimacja! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rusek:

Karty 9550XT, 9600 moga sie przy niej schować

Więc łap okazję !!!

w 3dmark01 osiagnąłem 14200pkt!!

http://service.futuremark.com/compare?2k1=8362548

a

w 3dmark03 osiagnąłem 4100pkt !!!

http://service.futuremark.com/compare?2k3=3576100

ja na 9600 mialem 15,5k w 01 i 4700 w 03 ... widac jak sie znasz

 

i jeszcze masz 25 sztuk tych radkow?

rozumiem ze wszystkie przetestowales i tak chodza?

LOL

 

 

 

ODBYTORQ .. powodzenia. trzymam kciuki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rusek:

ja na 9600 mialem 15,5k w 01 i 4700 w 03 ... widac jak sie znasz

 

i jeszcze masz 25 sztuk tych radkow?

rozumiem ze wszystkie przetestowales i tak chodza?

LOL

ODBYTORQ .. powodzenia. trzymam kciuki

1215421[/snapback]

14k to nie na tych wartosciach co tam podalem jak bys wszedl na futuremark to bys zobaczyl na jakich czestotliwosciach

a jesli chodzi o 9700(marketing czy to cos zlego w opisie wszystko jest napisane i kazdy kto chce kupic moze mnie o wszystko zapytac i tyle)

 

 

dla twojej satysfakci zmienilem tytul aukcji :mur:

a kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamień :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o 9700(marketing czy to cos zlego w opisie wszystko jest napisane i kazdy kto chce kupic moze mnie o wszystko zapytac i tyle)

dla twojej satysfakci zmienilem  tytul aukcji  :mur:

a kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamień :lol:

1215805[/snapback]

marketing a liczenie na naiwnosc ludzi co innego

 

jak bys byl uczciwy napisal bys WSZYSTKO .. czyli to ze to 128bit pamieci ..

a celowo piszesz ze rdzen jest 256bit dla zmyly

 

dla mnie jestes kretacz i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marketing a liczenie na naiwnosc ludzi co innego

 

jak bys byl uczciwy napisal bys WSZYSTKO .. czyli to ze to 128bit pamieci ..

a celowo piszesz ze rdzen jest 256bit dla zmyly

 

dla mnie jestes kretacz i tyle

1216365[/snapback]

 

a w telewizji widziales reklame "nie dla idiotow :blink: "

 

panu juz podziekuje za spostrzezenia B)

 

ja zanim cos kupie to to 5 azy ogladne ( zapytam )

 

koniec tego OT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9700 ze 128biowa szyna! niezle baji tu sa! na allegro coraz wiecej takich jest. czyli tylko psiywac nicki i nie kupowac bo cos kombinuja! ponad 14k w 2k1 mialem bez krecenia! a po kreceniu 17298pkt bez modow. Czli moral taki: nie v-moduj. NIe żartuję v-mody to spojko rzecz tylko bardzo ryzykowan czyli dla prawdziwych overclockerow ktorzy zrobia wsyztsko dla kazdego pkt w 3dmarku! Chaos miał fantastyczne wyniki na 9600pro, a odbytorq na 9500 choc przedtem miestrzem byl HQ2 w sumie to nadal jest bo uzyskal najlepsze taktowania tylko nie mial mocnego spzreytu i mial starsze stery!

odbytorq czy sie olaca wysylac karte?? watpie! ja bym ja sprzedal na allegro jakis spec moze kupi i sobie naprawi *watpie w to) a ty kupisz soebni cos innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeciez ie wymienai ci chyba calych pamieci ..

pozatym niewiadomo czy tak meczona karte wogole rusza

1223002[/snapback]

wiem chaosq, ale nie zawadzi sprobowac..... jak na razie to sprobuj mnie zlapac ze swoimi wynikami.... :) strasznie mi szkoda.....

 

pcmax: 75$ + 2x20$ za wysylke to bedzie kolo 350 zlotych, za tyle samo dostane w polsce nie wiadomo jak zryta... jak bym mial kase to bym kupil modowalne r9800se tylko nie mam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ufff ile to czasu minelo gdy ktos tu pisal :D

 

NO ale... jako, ze wieczory sa dlugie na dworze zimno... wiec ludzie siedza w domu i wariuja...

 

Ostatnio bardzo ciezko bylo znalezc choc chwilke wolna... no ale wkoncu sie udalo.

 

Moj Radeon 9500 (8x1, 256bit 128Mb) Wkoncu doczekal sie Boostera...

 

Moj radeon...

 

Dołączona grafika

 

 

 

Dzieki Pomocy Wujka (ja to mam syndrom drazcych rak :P)

 

Dołączona grafika

 

 

 

Karta dostała na "plecach" Vddr moda

 

Dołączona grafika

 

 

 

Oraz Vgpu moda

 

Dołączona grafika

 

 

 

Calosc po skonczonej roboocie wyglada TAk....

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

NO i tak... NIe zamontowalem jeszcze go... lezy przedemna i czeka... na zalozenie

 

Oczywiscie na GPu bedzie Blok Misia15go Cube... a na pamiatkach Revolteki BGA Freezers Cu... (czyli to samo co przed modem :P)

 

Przed modem max to... 385/285 (core/mem)... Rdzen spoko na 420mhz pracowal ale arty sie pojawialy i sie zwieszalo (w 3d, w 2d luz) wiec trzeba dovoltowac i obadamy co wyjdzie :)

 

Czekam na Krocce do Mojego BIX zeby wc znow zalozyc i Pochwale sie wynikami...

 

3DMark 2001 mysle ze jesli v mody cos dadza to bankowo 20k bedzie bo... mam Athlona XP z szyna az do 273mhz...

nad Markami 2003 i 2005 nie mysle narazie... Tam Wplyw procesora jest znikomy i w sumie to wsyzstko zalezy ile v mod da :P...

No ale narazie to juz bylo cos kolo 6k - 2003 i 2,5k - 2005

 

Dobra to narazie tyle... Jak zloze to napewno sie pochwale co i jak.

 

A Narazie... Jade na mojej niesmiertelnej Rivie Tnt2 M64 :P 32 Mb :]

 

Pozdrawiam :)

 

Szybki Edit

 

Oczywiscie korzystalem z tego wzorca http://www.techpowerup.com/articles/overclocking/vidcard/57

 

Zrobilem sobie moda ktorego moge wylaczyc poprzez wyciagniecie pota....

 

Calosc jeszcze przykleje Glue Gunem... i co jeszcze Poty to 20k i 10k ohm jak we wzorze :)...

 

Pobawimy sie :)

Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radze zrobic jeszcze 2 mody (chyba vtt i vref, ale nie dam ręki uciąć). Jak miałem daaawno temu R9700 to te mody dały całkiem sporo :wink: . Moje takty - 440/~735, wyniki w sigu :)

 

Powodzenia

VREF i VDDQ - odpale to co jest i sie zastanowie :) Narazie Musze zalozyc ale, ale ja nigdy nie mowie nie :rolleyes:

 

BIX3 juz dorobił sie Kroccow :)... Teraz rozkładam wc i montuje go do układu...:]

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

MAm nadzieje ze dzis juz sie pochwale wynikami tylko...jeszcze po miernik musze leciec do kolegi bo pozyczyl i oczywiscie nie oddal :angry:

Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FucK :mur: :rolleyes:

 

Kurcze wszystko pieknie zmontowalem i karta nie wstaje wogole....

 

Napiecia NA GPu i Pamieciach... sa :)

 

wyglada tak to wszystko (zaraz przed montazem)

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

I normalnie wrrrrrrr Przynajmniej BIX3 sobie zamontowalem do obudowy :)... Teraz sie zastanawiam co z Radkiem ale dzis juz mnie glowa boli :)... Skladalem wszystko z 6 Godzin :angry: pomalu i [gluteus maximus] <_<

 

Ale co tam NIesmiertelna Rive Tnt2 :) M64 w kompie...

 

Help :)

Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spojrzcie na To...

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

Zdjecie 1600x1200(400Kb)

Co o tym myslicie :) :rolleyes: ??

 

EDIT

 

Aaaaaa PAtrzcie na to :)

 

Dołączona grafika

 

 

 

Tak szukalem szukalem a nie zauwazylem Tej Cyny :P (na 1 foto tez widac wyraznie)

 

Pozbylem sie jej... jeszcze poogladam dokladnie reszte juz oczy mnie bola od wpatrywania sie w Pcb :P

 

Ale dzieki za wskazowki :) Szukam dalej :)

Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta Ozyla po zdrapaniu cyny :)...

 

Narazie jade na 400/340mhz (core,mem)

Niestety uszkodzil mi sie Miernik I kurcze napiec nie moge zmierzyc... wiec sie bawie narazie zamiast komputerem to miernikiem :]

 

Ale ale.... Jadymy dzis jeszcze beda wyniki :)

 

Edit

Narazie light 405/340 3dmark 2003 - 6177markow

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

Edit2

 

Naprawilem miernik... na Gpu napiecie narazie 1,69v, a mem 3,09v - Hmmmm Malutko... ale starcza do pracy na rdzeniu 412 Mhz (i tu mam problem bo wiecej w Riva tunerze nie moge dac).... A Pamieci 340 Mhz - 345mhz Juz jada z artami...

 

Co najgorsze.... :/... Linie 5v zasilacza trzyma sie w okolicach 4,9v .. :-/

i wszystko jest chlodzone na BiX3 ktorego chlodzi 1 wiatrak 70x70 Hehahheh Poprostu szok... musze jeszcze dowalic te wiatraki bo teraz to smieszna zabawa jest :).

 

Edit3 - ostatni na dzis

 

NO to... Znalazlem sobie Gdzie moge dawac wiecej na na Gpu :P... Narazie sie bawilem i spokojnie doszedlem do 423Mhz na rdzeniu... (napiecie podkrecilem sobie na 1,79-1,8v i tak zostawilem... (narazie- bo... [o tym w dalszej czesci :) ] )

 

Pamieci... 3,2v - Chodza 351 Mhz... potem przelaczylem na 360 mhz i po 2 testach tony artow... Ale to dopiero 3,2v... obada sie dalej

 

Ale ale... Jak widac na tym linku....

 

Orb 2003

 

Procesor mamm 1500 mhz :)... Bo.... Kazda proba podniesienia zegarow i Procesora i Karty... konczyla sie BSOD...

 

Wiec Miernik do reki i... Obserwacje...

 

Proc 1500 mhz (1,5v) / Karta 4xx/340mhz (1,8v/3,2v) - Napieca 5v - 4,87(load)-5,03(idle) 12v - 11,90-12,03(idle) min 11,8v (load)

Proc 2250 mhz (2,15v) / Karta 4xx/340mhz (1,8v/3,2v) - Napiecai 5v - 4,7x(load i zwis) idle tyle samo co wyzej, 12v - Tu jezcze grzej (11,6x (load i zwis)

 

Wniosek taki ze zasilka na szrot :)

 

Mam nadzieje ze pozycze jutro Topowera P6 420w i sie pobawie dalej bo zapowiada sie fajnie Nawet bardzo :)

 

Narazie Sie wqrzylem i olalem ten sprzet na dzis ---> Tyle ode mnie :]

Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no pinknie :), ale czekamy na max wyniki :twisted2:

napisz jeszcze jaki z jakim zasilaczem walczysz :mad:

Topower P5-450W - niestety juz wymieka :)...

 

Ale ale na swieta mam nadzieje ze... bedzie git... namawiam kolege zeby wymontowal swojego Topowera P6 :)

 

Narazie nie ma co walczyc Tzn w marku 2005 jestem narazie trzeci... co mnie nie urzadza...a w marku 2003 siodmy... choc wiem ze moge wiecej (gdyby nie zasilacz)...

 

Narazie Rdzen 432mhz(1,80v) Pamieci 351mhz(3,2v) - narazie malo ale to wszystko sprawa stabilnosci pozniejszej zasilacza... jak sie na mierniku patrze to mnei krew zalewa...

 

Jedno spostrzezenie... Radiatory revolteka sa STRASZNIE ciezkie.. jeden mi sie odkleil :)... Musze dokleic bo narazie wyciagnalem moda na pamieci i nie moge sie pobawic :)... Bo bez radiatorow szkoda :)

 

Napewno sie odezwe przed wigilia :)... i posypie wynikami (nawet jakby mialo byc to trzecie i siodme narazie :).

 

Ale chyba dorwe sprzet :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, czy to nie bug... mi tez kiedys wywalilo cos kolo 25k pts. BTW o co chodzi z vref? vdqq czytalem/slyszalem, ale jeszcze nie robilem. Da rade te vref na r9550 zrobic?

ps. te 256mb w moim wyniku w 3dm2k1, to tez bug...

Edytowane przez p1glet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, czy to nie bug... mi tez kiedys wywalilo cos kolo 25k pts. BTW o co chodzi z vref? vdqq czytalem/slyszalem, ale jeszcze nie robilem. Da rade te vref na r9550 zrobic?

ps. te 256mb w moim wyniku w 3dm2k1, to tez bug...

:lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol: :lol: :lol: Bug :rolleyes: Ale sie usmialem :P... Zapraszam do mnie pokaze tego "Buga" B) Zaden Bug nie mialby takich Rownych wynikow :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sector19 jakich sterów używałeś w marku 01 ?? :> Jakiś specialnych pod tego marka czy co ?? :] Bo wiem że np pod GF FX jest jakaś tam seria sterów które zlekka zwiększają wydajnosć kart w marku 01. Także jakich sterów użyłeś ?? :> No i ofc graty za taki wynik :)

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sector19 jakich sterów używałeś w marku 01 ?? :> Jakiś specialnych pod tego marka czy co ?? :] Bo wiem że np pod GF FX jest jakaś tam seria sterów które zlekka zwiększają wydajnosć kart w marku 01. Także jakich sterów użyłeś ?? :> No i ofc graty za taki wynik :)

Pozdro

Sterowniki masz podane w Orbie :)... A co do Tego cyz to są specialnie modyfikowane... to powiem że nie są... są może specialeni przeze mnie dobrane do Marka 2001 ale to normalne stery:].

Ps. DO marka 2003 i 2005 sie nie nadaja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...