Skocz do zawartości
|\/|ASO|\|

i430VX P100 Problem!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Złożyłem sobie takiego kompa antyka

 

i430VX-2A59Ht5BC-00 - mobo

P100 -proc

43 MB Ram (Edo?)

1,7 Seagate

S3Trio 2 MB

 

Wszystko było ok aż do pewnego dnia kiedy komp odmówił posłuszeństwa i przestał się załączać monitor. Wiartaczki kręcą się, dysk pracuje ale monitor się nie zapala.

 

Kasowałem ustawienia biosu (Clear CMS) oraz wyciągałem baterie - bez skutku.

Sprawdziłem też karte graficzną na innym kompie i jest sprawna oraz wkadałem do tego kompa karte graficzną na ISA i dalej czarno :cry:

 

Czasami podaczas uruchamiania można usłyszeć dzwięk pi pi pi pi pi pi pi

przez ok 3-4 s. Czytałem opisy dzwięków biosu ale takich dzwięków nikt nie opisał.

 

Wie tkoś o co chodzi ?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będe miał proca na dniach to się okaże, bedzie to P166MMX :D

A pamięci to jakieś jeszcze mam gdzieś w szafie więc sprawdze jak będe miał tylko czas.

 

Tymczasem dziękuje.

 

Edit

 

Może ktoś powiedzieć czy mogę zastosować pamięci jednostronne w tej mobo ? mam tylko jeden bank na dimmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w jednym kompie co go składałem też padła płyta na 430TX ale tam wstawał bios i sięzawieszał na wyświetlaniu typu grafy lub przy tabelce z konfigiem.

do tych kompików najlepiej pchać SIMM'y (tak jak SDR do K7S5A mimo że ma złacza DDR) bo DIMM'y nie chodzą rewelacyjnie. stawiam na pad płyty :( a procek w tym kompiku teżjest P166MMX niestety tylko na 200MHz (ABIT na SIS), wcześniej na 233 zasuwał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w jednym kompie co go składałem też padła płyta na 430TX ale tam wstawał bios i sięzawieszał na wyświetlaniu typu grafy lub przy tabelce z konfigiem.

Wiesz że też mi się tak dzieje :x jak już raz na 100 razy mobo rusza to zawieszała się przy wyświetlaniu typu karty graficznej a po resecie juz czarno :cry:

 

Nic... trza płyte kupić :D

 

Możesz polecić coś dobrego do na Socket 7 :?:

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...