Skocz do zawartości
daFojtek

Thief 3: Deadly Shadows

Rekomendowane odpowiedzi

No, to skonczylem grac w Thiefa III. Musze przyznac, ze gra bardzo dobra, choc mozna dyskutowac czy poprzednie czesci byly, czy nie byly, lepsze. Podtrzymuje moja wczesniejsza opinie, ze to co dobre w trojce zostalo oddziedziczone. Nowosci jest niewiele. Rozczarowujaca jest natomiast oprawa graficzna i muzyczna. Tej ostatniej wlasciwie nie ma, a grafika, jak na dzisiejsze standardy, bardzo srednia. Nienajlepiej jest tez z AI, a nawet skryptami opisujacymi dzialanie postaci. Na kazdym kroku widac, ze gra jest niedopracowana i wlasciwie zastanawiam sie, co takiego robili programisci przez te lata. Inni potrafia w takim czasie napisac cala nowa gre od poczatku, a Thief III jest lekko unowoczesniona wersja poprzednich czesci. No i moze cale szczescie, bo dzieki temu gra sie w niego dobrze (jesli pominac problemy techniczne).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z gra. Jestem w misji gdzie szukaja mnie po miescie ci goscie z biblioteki (mowia w glowie gareta i mysla ze ich nie slyszy :P) no i jest tam tak ze trzeba pujsc do domu gareta a potem poszukac podpowiedzi co dalej. No i wlasnie co dalej ?? help :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem chyba totalnym głąbem.Jestem w drugiej misji.Nie wiem,jak wejść do tunelu Pagana i katedry.Mam wszystko inne zrobione,na studni i drzwiach katedry palą sie znaczki.Nie wiem,gdzie kupić rękawice do wspinaczki.Obeszłam wszystkie sklepy i nie ma tam ich.

Pomóżcie biednej kobiecie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:? hmmm zastanawiam się nad kupnem Thiefa, ale skoro mam wyrzucic 140 zeta w błoto a gierca nie będzie chodziła... mam Athlona 1.6 Ghz 256 DDR i jak wspomniałem Geforce'a 3 Ti200... jak sądzicie warto wydać tą kase ?? :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...] Jestem w misji gdzie szukaja mnie po miescie ci goscie z biblioteki [...] no i jest tam tak ze trzeba pójsc do domu gareta a potem poszukac podpowiedzi co dalej. No i wlasnie co dalej ?? help :)

Idziesz do domu Garetta, tam czeka na Cie niespodzianka. Po uporaniu sie z nia znajdziesz list, ktory ktos dla Ciebie zostawil. Przeczytasz go oczywiscie i, choc nie do konca ufasz tajemniczemu przyjacielowi, pojdziesz we wskazane miejsce, gdzie zastaniesz cos niecodziennego. Po uaktywnieniu tej "niecodziennosci" wezmiesz udzial w czyms bardzo tajemnym, co zawazy na calych Twoich przyszlych przygodach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na pewno jestem glabem. Wyslalem dwie odpowiedzi i nie wiem jak jedna z nich usunac! Jestem idiota i przyznaje sie do tego... Moze ktos pomoze? W FAQ pisze, ze mozna usunac ale nie ma nigdzie takiej opcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem chyba totalnym głąbem.Jestem w drugiej misji.Nie wiem,jak wejść do tunelu Pagana i katedry.Mam wszystko inne zrobione,na studni i drzwiach katedry palą sie znaczki.Nie wiem,gdzie kupić rękawice do wspinaczki.Obeszłam wszystkie sklepy i nie ma tam ich.

Pomóżcie biednej kobiecie!

Nie jestes glabem! Sie kazdemu zdarza. Palace sie znaczki trzeba uaktywnic, sa jak drzwi (wiecej smialosci!). Rekawice chyba jeszcze nie sa dostepne. Beda w sklepie w innej dzielnicy. Tylko uwazaj: sa na polce w glebi sklepu. Mozna przegapic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekhem mam małego problema jestem bodajże w szpitalu psychiatrycznym i mam znalesc informacje na temat tej całej "Hag" juz mialem wiac z tej lokacji kiedy mnie uswiadomiono ze nie zdobylem najwazniejszej informacji :/

jakby ktos mial odpowiedz na moj problemik : gg 1399582

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj skonczyłem Thiefa 3 i postanowiłem, że napisze moje odczucia. Po pierwsze gra jest dość długa, co wzbudziło u mnie zdziwienie i radość. Ostatnio wychodzą gry, które kończy się w bardzo krótkim czasie. No a tu miła niespodzianka. Jak wiadomo gra ma wiele plusów i minusów. Do plusów można zaliczyć możliwość wykonywania bardzo ciekawych zadań, po części grafika, choć można sie było spodziewać czegoś więcej. W sumie gierka ma swój klimat. który wielu graczom może sie spodobać. Denerwowało mnie natomiast przez cały czas, że co jakis czas gierka strasznie zwalniała, a bohater poruszał sie jak w zwolnionym tępie. Np.wchodzenie po schodach itp. Widać ze są to poważne niedoróbki i twórcy muszą wyciągnąć z tego wnioski. Jeżeli macie pieniądze to polecam tą gierke, z pewnościa spodoba sie wam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj skonczyłem Thiefa 3 [...] Do plusów można zaliczyć możliwość wykonywania bardzo ciekawych zadań[...]

Tak, zadania sa inaczej traktowane niz poprzednich czesciach. Glowna roznica polega na wchodzeniu w uklady z roznymi ludzmi, glownie wspolpraca z nimi. To z jednej strony wzbogaca gre, konkretnie fabule. Z drugiej jednak strony czasem pozbawia uczucia alienacji i zagrozenia, ktore permanentnie nam towarzyszylo w 1 i 2. Poza tym wlasciwie nie mamy zadnego wplywu na "koligacje towarzyskie" Garreta (stary numer -- liniowosc gry). A wydaje mi sie, ze nie spowodowaloby nadmiernej komplikacji programistom, gdyby zostawic wolna reke graczowi: wchodzic w te uklady, i np. dostac cos w prezencie, czy tez nie wchodzic i to cos ukrasc. W kazdym razie mam mieszane uczucia. Garret -- dotychczas samotny lowca -- teraz bez mala chodzi na piwko z kumplami z zakonu Keeperow. Chyba, ze sie myle? Czy ktos moze zdzielil w leb Keepera i zamiast miec misje w ich bibliotece, to swietnie sie bawil gdzie indziej, a ja nic o tym nie wiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem TIII.

 

Wrażenia:

 

Jako osobie nie mającej dotychczas karty z PS - dynamiczne cienie i ogólnie zabawa cieniem robi wrażenie.

 

Filmiki - nie tak klimatyczne jak w części I i II (brakuje tych cytatów z ksiąg keeperów i hammerów). Ogólnie słabsze niż w poprzednich częściach.

 

Misje - ogólnie nieźle, ale za łatwo robi się AI w jajo. Czasami chłopaki działają bezproblemowo, czasami da się ogłuszyć całą drużynę obronną...

Wyjątki:

 

Widow Moira - sama misja taka sobie, ale gdyby nie fakt, że gram na expercie, to zostawiłbym jej tę kasę... poza tym bardzo klimatyczne miejsce.

Shalebridge Cradle - ranyyy! Ta misja jest przerażająca! (grałem o 3:00 :P) Imvho najlepsza misja w thiefach (drugie miejsce to Framed!!! z TII, trzecie to Return to Cathedral z TI). Po prostu mistrzostwo świata!

 

Ogólnie:

 

Brakuje deszczu - zwłaszcza w mieście.

Filmik wejściowy jest - wystarczy zostawić na chwilę główne menu to się załączy

Technicznie - gierka chodzi tak sobie, ani źle, ani dobrze. Gdzieś tak pomiędzy 15 a 30 fps

Malutkie te mapki, malutkie. Gdzie im do "Down in the Bonehoard" z jedynki (gdzie jedna mapka miała rozmiar całego miasta z TIII).

 

Bug: W "Sunken citadel" jak się kucnie to jaszczuroludzie nie będą mogli trafić tym swoim mieczem. Banalnie się ich wtedy eliminuje...

 

Ogólnie zawiedziony nie jestem, ale mogło być lepiej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłby mi udzielić pomocy? Wypełniam misję polegającą na kradzieży jakiegoś kielicha ze świątyni Hammerytów i znalazłem już "U. Gear" i potrzebuje znaleźć pewien medalion z chambers żeby móc uruchomić mechanizm otwierający drogę do kielicha. Za ch...iny nie mogę znaleźć tego medalionu, nie mogę znaleźć także tych komnat (tzn. wydaję mi się, że wiem gdzie one są, lecz nie jestem pewien czy to one, bo nie ma żadnej tabliczki za napisem :P) Could anybody help the begginer ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

unstamped gear jak już napisałem mam i szukam właśnie medalionu, domyślam się, że jest on gdzieś niedaleko baraków (we wschodniej stronie kościoła), tylko, że dokładnie nie wiem gdzie, wydaje mi się, że zwiedziłem wszystko, lecz nie mogę tego znaleźć :/ Może jakaś wskazówka? Cecha charakterystyczna miejsca? Screen :>? W każdym razie dzięki, że chciało Ci się odpowiadać :) Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten kielich (? - nie pamiętam) jest w pokoju szefa 'młotkowych' - taki w czerwonym kubraku, łysy, siwy i z brodą :wink:. Towarzyszy mu jeden żołdak - siedzą razem w pokoju, dlatego ciężko jest to ukraść. Pokój jest bodajże na przejściu do biblioteki (?), pobiegaj po mapie, na pewno znajdziesz...

Sorry jeżeli coś się nie zgadza z tym co piszę, ale już dokładnie nie pamiętam tej misji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne pytanie, a raczej dwa:

 

1. Gdzie znajduje się list do mnie od Dyan (czy jakoś tak) zwiedziłem siedzibę Pogan i nic tam nie znalazłem.

2. Jak dostać się do Clocktower - podchodzę do drzwi i nie moge ich otworzyć (nie podświetlają się)

 

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne pytanie, [...]

2. Jak dostać się do Clocktower - podchodzę do drzwi i nie moge ich otworzyć (nie podświetlają się) [....]

Na pierwsze nie pamietam juz, jak bylo... Przepraszam. Do wiezy (tez dokladnie nie pomne, ale postaram sie...) wchodzilo sie do niej nie drzwiami, tylko przez jakas rure. Pamietam, ze szukalem jej dosc dlugo. Jest w poln.-wsch. czesci Stonemarket Plaza i do wiezy wchodzisz niejako od drugiej strony. Aha, rura jest u gory i plonie na niej blue glyph. Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...