Skocz do zawartości
jurek911

Opinie na temat aukcji Allegro.

Rekomendowane odpowiedzi

Cze.Po przeczytaniu paruset stron topicow zauwazylem, ze spora liczba tweakowcow zaopatruje sie na Allegro .Ja sam zarejestrowalem sie wczoraj i czekam na kod pelnej aktywacji. Chociaz naczytalem sie ze to dobre miejsce do zakupow to jednak mam watpliwosci. Kilku gosci sie nadzialo na sprzet niezgodny z opisem itd. I do tego rozna forma platnosci (chociaz juz rozpowszechniona) najpierw kasa potem towar i szukaj 'proca' w polu :roll:

 

Czy mozecie jakos obnizyc moj stres :?

 

 

MOD-sorki jesli temat nie w tym miejscu ale dla mnie to tera PODSTAWOWE zagadnienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mozesz spotkac sie z gosciem, zadzwonic albo zglosic sprawe do allegro/prokuratury...

 

 

Mozna sie dogadac czy wysle za pobraniem, no i mozna sie dogadac jezeli niezgody z opisem... np. ja, kupilem gf4mx 128bit (w aukcji tak napisane)

ale byla 64bitowa, koles mowi ze zalezy mu na bezproblemowym zakonczeniu auckjii, oddal mi kase +5zl za fatyge =]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego trzeba byc maksymalnie podejrzliwym pomysl 5 razy zanim kupisz czytaj komentarze jak sie da sprawdzaj za jakie aukcje one sa ( jak tapeta za 50 gr to ja zawsze mowie takiemu dziekuje ) i pamietaj life is brutal :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupowac od solidnych allegrowiczow , zawsze byc ostroznym , patrzec za co maja komentarze i jeszcze bardziej uwazac na bardzo duze obnizki cen w stosunku do reszty sprzetu moze to byc jakas podejrzana aukcja (ale nie koniecznie musi ) a jesli kupujesz sprzet za wieksza kase to spotkac sie z gosciem osobiscie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, zawsze można trafić na oszusta. Takie już uroki aukcji inetowych...

 

Staraj się kupować u osób z dużą ilością pozytywów, najlepiej sprawdź za co te komentarze zostały wystawione. Jak za pocztówki, to wiadomo, nie kupuj od takiego procesora. No i najpierw sprawdź ceny tych przedmiotów w sklepach inetowych, czasami można kupić taniej, a już na 100% pewniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na Allegro kupilem juz 2 procki ( 2x Athlon 1800+ ) i Spire Falcon Rocka II. Jeden procek byl kupowany u goscia ktory prowadzi sklep komputerowy, wtedy ten procek normalnie kosztowal kolo 320 zl a ja kupilem za 200 ( AXDA1800DLT3C ... JIXHB 0324 - ladna seria szkoda ze sie spalil :-) ) bez zadnych problemow ( gwarka na rok byla ). Drugi procek od jakiegos studenta co zmienial platforme na Intela. Mial malo pozytywow no ale jakos bardzo spodobal mi sie ten procek (DLT3C JIUHB :-) ). tylko zanim zaczlem licytowac to d razu mu powiedziaem ze procka wezme pod warunkiem ze wysle za pobraniem no i sie zgodzil. Ja jednak nie polecam robic interesow z ludzmi z mala iloscia pozytywow. Np procki mozna kupowac u goscia z nickiem Kostry bo on chyba tylko tym sie na Allegro zajmuje i to pewna firma. Jezeli jakies uzywne czesci potrzebne do starszych kompow a czasami tez do nowszych to moge polecic Walik2 bo to moj kolega :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ostatnio Volcana 9 CM na Allegro, zero problemów, cena przeszło dwa razy niższa niż w sklepie, wysyłka za pobraniem i na nastepny dzien od wysłania już u mnie była. Kupowałem u Johny44 i polecam go jako kontrahenta widać że jest poważnym i odpowiedzialnym człekiem i że zajmuje sie tym profesionalnie.

Co do tematu, ryzyko jest zawsze, ale możemy je zmniejszyć kupując rzeczy u ludzi o statusie ss lub duże ilości ogólnych pkt za komentarze. Oczywiście przed licytacją 3 razy dokładnie sprawdzamy opis aukcji, szukamy opisu tych rzeczy w necie i inych aukcji na Allegro tego samego przedmiotu który mamy zamiar qpić. Przeglądamy opinie o sprzedającym i w razie jakichkolwiek niejasności zawsze możemy mu wysłać mail z pytaniami...

To chyba tyle :) Pozdro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podstawa to ostroznosc... ja sie nacialem na 150 zl i dziekuje, ponadto raz jakis buc nie kupil ode mnie procka, wiec wystawilem mu negatywa :/ i .$#@%#$% wystawil mi piekneee cudo :/ , oczywiscie allegro pomimo przeslanych maili nawet nie zareagowalo. :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak :roll: Ja jeszcze wlasciwie nie nieistnieje na allegro ,ale mam pelna rejestracje (aktywacje - list z kodem do domu i potwierdzenie). Ale np po napisaniu maila do goscia z pytaniem nie otrzymalem zadnej odpowiedzi, a mial trzy gwiazdki (chyba czerwone) :?

Kasy mam jak na lekarstwo ( jak kazdy) i nie usmiecha mi sie wywalic 500zl w bloto- bo tyle mniej wiecej kosztuje r9500 ktorego chcial bym kupic)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jurek proponuje kupic sprzet nowy od pewnego goscia - np. moj znajomy mimo ze obecnie nie wystawia tego sprzetu na allegro to moze tanio zalatwic oczywiscie nowy na gwarancji nie uzywany, fabrycznie zapakowany itd. link: http://onet.allegro.pl/my_page.php?uid=462612 skontaktuj sie z nim na gg. albo ze mna - 3955993. pozdro , gud lak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto poprosić o numer tela sprzedającego, porozmawiać, dopytać się czemu cena taka niska itp. Przesyłka za pobraniem wcale nie jest taka pewna, bo i tak nie możesz zobaczyć co jest w środku zanim zapłacisz. Możesz jednak rozpakować przy listonoszu i jeśli sa tam np kamienie, to masz świadka i zgłaszasz odrazu sprawę na policję 9poczta nie wpłaca wtedy pieniędzy sprzedającemu-sprawą zajmują się smerfy). Przy aukcjach na większą kasę zaqwsze umawiam się na odbiór osobisty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto poprosić o numer tela sprzedającego, porozmawiać, dopytać się czemu cena taka niska itp. Przesyłka za pobraniem wcale nie jest taka pewna, bo i tak nie możesz zobaczyć co jest w środku zanim zapłacisz. Możesz jednak rozpakować przy listonoszu i jeśli sa tam np kamienie, to masz świadka i zgłaszasz odrazu sprawę na policję 9poczta nie wpłaca wtedy pieniędzy sprzedającemu-sprawą zajmują się smerfy). Przy aukcjach na większą kasę zaqwsze umawiam się na odbiór osobisty.

Rob jak chcesz ale jak pisalem wyzej popatrz na aukcje mojego znajomego, ja gwarantuje ze to bedzie ten towar, patrz na koemntarze :) powodzonka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i sprawdzaj dobrze ceny zwłaszcza na nowym sprzęcie.

Ja raczej mało kupuje na Allegro sprzedawać nie sprzedaje w ogóle ale często aukcje przegladam. Często bardziej się opłaca przejść poprostu do sklepu i ponegocjować.

1. cena minimalna często jest taka jak w zwykłym sklepie, a do tego dojdą ci koszty przesyłki w sumie wyjdzie drożej. Jeśli w sklepie nie ma tego co chcesz pytaj czy ci ściągną i za ile ( koszty przesyłki wtedy są ich nie twoje)

2. przy kupowaniu sprzętu w sklepie wiesz dokąd iść z reklamacją a i też mogą ci opuścić cenę jeśli kupujesz coś co sporo kosztuje.

( w ubiegłym roku jak kupowałem kartę graficzną to w wynegocjowałem promocje i dorzucili nagrywarkę za stówkę - czyli generalnie zaoszczędziłem)

3. kontakt telefoniczny jest szybki i dobry, ale zawsze wysyłaj maile i je zachowuj u siebie, masz wtedy dowód ze ewentualnie wina leżu po stronie przeciwnej i na kolesia możesz się poskarżyć na allegro. A tak to amnezji dostanie koleś i stwierdzi brak kontaktu. ;)

Tyle mogę poradzić z mojego marnego doświadczenia na Allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Pile sklepów jest z dziesięc i każdy z nich walczy o klienta. Jeśli pos kupuję zawsze idę do wszystkich biore cenniki pytam się o ceny ściągnięcia na zamówienie, pełen świr. Jeśli pokażesz elentualnie udajesz że się orjentujesz w cenach to już można zagadać co mogą dla Ciebie najlepszego klienta zrobić.

Dodatkowo w jednym z nich szefem jest moja hm...hm koleżanka.

Druga sprawa ze jak idziesz do sklepu po paczke CDków to nic z tego.

Ale w ubiegłum roku mój radek kosztował 1480pln ( ściągali mi go na zamówienie) nagrywarka dwie stówki, że nagrywarki nie miałem zacząłem sie zastanawiać przy ladzie nad kupnem.

Beszczelnie zaproponowałem za obie rzeczy 1580. Policzyli przeliczyli i się nie zgodzili. Zaproponowali 1600 i na otarcie łez dostałem jeszcze Cooper Slima ( czy jakto się tam nazywa) czyli w sumie 100 do przodka. Poza drobiazgiem na reszcie mają niezłe narzuty. Drogie towary ciężko zbyć klienta trzeba zachęcić nawet kosztem części narzutu. Wiadomo że nie zejdzie ci 25% sumy którą wydajesz u niego, ale do 5 % mają to wliczone w koszta. Jedyne sklepy w których nie pohandlujesz to hipermarkety. Co do aukcji .... patrz na strony sprzedających może trafi się ziomal hurtownik i wtedy masz piękny dostęp do wszystkiego. Ja właśnie dzisiaj takiego pana znalazłem i już się dogadałem ze w rozliczeniu weźmie moje stare bambetle z kompa od ceny chiefteka odliczy mi 150pln. Tylko nie wiem jeszcze którego <span style="color:red;">ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span></span> :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tuatj we wrocku sklep komputerowy jest na kazdym rogu i jeszcze sie nie spotkalem z licytowaniem cen. a nawet jesli to dopiero przy calych zestawach moga tobie dorzucic myke i klawiature.... smiechu warte. ale pewnie ceny we wrocku sa nizsze niz w pile...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo możliwe Właśnie mam się o tym przekonać w czerwcu chyba wybiorę się do siostry do wrocka.

Ale z tego co zauważyłem to większośc sklepów zaopatruje się w Pronoxie albo Komputroniku i raczej trzymają się ich cen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie w każdym sklepie można negocjować.

Faktycznie niezłe....wszystko zależy od tego czy wolą iść w obrót czy w narzut. Wiadomo że komputer nie jest towarem pierwszej potrzeby więc wszedzie raczej spotyka się to drugie.

Ty masz jeszcze jeden problem....

ja jak dobrze się rozpędzę to oblece wszystkie sklepy w 1godzinę ;)

ty potrzebujesz trochę więcej czasu.

Nie ma co się oszukiwać Piła to duża wioska .

Po drugie mój brak zaufania, nie zdażyło mi się kupić używanej rzeczy, zawsze mam wrażenie ze są gorsze od tej samej nowej, bo inaczej nie sprzedawano by jej....no cóż to już moje skrzywienie psychiczne.

 

 

Kończymy bo zaczynamy odchodzić od tematu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E no nie gadajcie ze nie mozna negocjowac cen - ja zawsze negocjuje :) i zawsze uda mi sie zjechac z cena w dol :) (no prawie)

 

Mam taki swoj uluybiony sklepik i rozmowa wyglada na ogol tak:

Czesc chcialbym kupic seagate barracude xxx w jakiej cenie macie ???

- 400 zl

- Ja po rekonesansie na miescie wiem ile ten dysk kosztuje w innych sklepach wiec mowie ze w X maja za 380

- na to oni odpalaja kalkulator dzwonia po hurtowniach i po chwili oglaszaja z duma - a my mozemy ci go sprzedac za 360 :P

 

I tak jest prawie w kazdym sklepie - choc zdaza sie odpowiedz to idz i kup w x :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ha!!!! na potwierdzenie moich porad....

Właśnie wymieniłem płytę Ep 8k3ae roczny CD rom i karte sieciową dopłaciłem 80zł na nówkę chiefteca HPC 420w-302DF.

Gościa poznałem przez allegro a okazało się że mieszka dwie klatki(schodowe oczywiście) dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...