Skocz do zawartości
n0rbi

Thorton z zablokowanym mnoznikiem czy thoughbred ?

Rekomendowane odpowiedzi

Wlasnie mam pytanko : co zostawic sobie ?

mam 2x antek XP 2000+ :

jeden to thorton (aqzfa 0411) z zablokowanym mnoznikiem i zielonym laminatem (sciezki pod nim, czyli przerobka na bartona raczej odpada bo skrobac na razie nie bede :? )

drugi to thoughbred z odblokowanym mnoznikiem (seria KIUHB, tygodnia nie pamnietam ;)

tak :

thorton dziala na razie 12.5x166 1.7v (dostalem go po poludniu i nie testowalem go jeszcze, wiem ze na 12.5x170 sie kaszanil na 1.65v, na 12.5x168 przy 1.675 tez)

thoughbred dzialal na 9.5x210 (na 10x210 nie chcial wstawac nawet po podnoszeniu napiecia, chociaz zbyt wysoko mu tego nie zylowalem, moze sie gryzie z mnoznikiem 10 ? ) - a teraz mam mozliwosc z pojechaniem mu fsb jeszcze wiecej (bo kupilem lepsze pamiatki - kingstony jakiestam ;) na razie z tego co testowalem (sam radiator na chipsecie) to przy fsb 225 nie wywalaly bledow w memtescie (chociaz sam memtest nie byl zbyt dokladny bo tylko 10 minut go robilem :) )

i teraz pytanie : co lepsze ? zostawic starego thoughbreda i leciec z wysoka fsb czy dla tych 100mhz brac thortona ? w sumie to thorton przy lepszym chlodzonku ma zapas mocy, ale kiedy bede mial to lepsze chlodzonko (i czy bede mial ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jezeli obra proce sa Twoje (bo nie napisales tego) to sprzedaj oba i kup sobie Bartonika 2500 Mobile, a w przeciwnym wypadku mimo wszystko polecam Ci zostawic sobie T-breda, a to z jednego prostego powodu - zawsze bedziesz mial mozliowsc regulacji mnozniem i to dowolnie i mysle ze oba procki bede sie krecily jednakowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nio niestety nie oba sa moje ;)

a ja wlasnie chyba podjalem decyzje i zostawiam tego thoughbreda :) teraz lata na 9.5x220 (niestety na 225 chipset nie wyrabia, musze mu jakies chlodzenie sprawic bo radiator sam nie styka ;)

Szoszon nio mi juz mnoznik 10 raczej nie bedzie potrzebny, bo chyba na 2200 nie bedzie chcial ruszyc przy moim chlodzeniu (falconrock 2 - teraz ma 60 C :? w budzie pokazuje 43 ! chyba musze wymyslic cos zeby bude zchlodzic albo chiefa kupic ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...