Skocz do zawartości
Fishu

Epox8rda3+ problem

Rekomendowane odpowiedzi

No wiec tak mam kompa athlona 2500+(2310mhz) pamiatki KINGMAX 2x256 DDR/400mhz Radeona 9800 128 mb (380/640) plyte z tematu , dysk samsung 160 gb , zaslike codegena 300W :( Wiec problem polega na tym ze komp sobie chodzil i sie wylaczyl i juz nie wstal :evil: jak wtykam wtyczke kabla do zaslilacza to tylko klawiatorka sie zaswieci i mygnie ta czerwona dioda co wyswietla te (FF) a nic pozatym sie nie dzieje czyzby plyta padla :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz do konca zasilacz, czy wszystko jest dokladnie docisniete, oraz czy czasami to on sie nie spalil (najlepiej na innym kompie). Jezeli natomiast wszystko z nim bedzie ok nio to obawiam sie ze jest tak jak napisales - Epox Ci padl ale to w najgorszym wypadku. Sprawdz zasilacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec tak mam kompa athlona 2500+(2310mhz) pamiatki KINGMAX 2x256 DDR/400mhz Radeona 9800 128 mb (380/640) plyte z tematu , dysk samsung 160 gb , zaslike codegena 300W  :( Wiec problem polega na tym ze komp sobie chodzil i sie wylaczyl i juz nie wstal :evil: jak wtykam wtyczke kabla do zaslilacza to tylko klawiatorka sie zaswieci i mygnie ta czerwona dioda co wyswietla te (FF) a nic pozatym sie nie dzieje czyzby plyta padla :(

Z tego co opisujesz to wygląda na to, że padła płyta. Na wszelki wypadek zrób reset biosu (do ustawień fabrycznych) i zobacz wtedy. Ewentualnie sprawdź zasilacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary do takiego sprzętu codegena walnołeś.Dobra teraz do tematu ja miałem taką samą sytuacje na Epox 8rda+ 2500@2350mhz i do tego radek 9600 pro.NA podkręconym sprzęcie mój komp pochodził 1h i 15m.Więc kup sobie stary lepszy zasilacz a potem kręć.płyta ta ma problemy z napięciami.Pomoże tu tylko dobry zasilacz np Modecom/Chieftec 350watt wystarczy.Kupuj nowy zasilacz bo szkoda sprzętu.Jak spaliłeś zasilacz to mogłeś spalić wszystko bo codegen nie ma zabezpieczeń antyprzepięciowych.To na sto procent zasilacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec tak zasilka dziala ale jest niesprawna :x eheh czyli wychodzi na to ze to wlasnie zasilacz sprawil problem :) Eh... teraz zbierac kase na nowa zasilke a mam pytanko jaka kupic zeby starczyla na przyszlosc na nowe plyty garfike itp ? A pozyczam kumplowi Radeona i 512 ddr do czasu kupienia zasilki . Czy on ma k7s5a + 1.33 ghz athlona + te 512 i ten radek i dysk tylko podlaczone a zasilka to 230W :cry: Nie padnie mu ona ? bo ja mysle ze moze :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co wy sie uparliście na te tanie chłamy.

 

Sam :( jak na razie lece, przez krótki czas na jakimś szajsie pokroju codegena 300W ale w tym momencie moj komp nie jest bardzo wymagającey (amd 550MHz i FIC 503+) a i tak się boje, że obudzę się rano i nie będę mógł dalej pracować. Bez sensu bawić się w sprzęt za ponad kafla i zasilać to jakimś szajsem za 30zł.

możesz kupić albo Fortrona, Chiefteca lub dla panów z pokaźnymi portfelami polecam Antka.

 

Z komputerem tak jak z dziewczyną, nie opłaca się oszczędzać, bo odejdzie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...